|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaprtje petih ljubljanskih OŠ
21.4.2006 13:54:51   
nejcko
Danes je/bo padla odločitev, katere OŠ v Ljubljani se bodo zaprle. Posledica je logična - okoli 200 učiteljev na cesti + nekaj tistih, ki bodo zgubili službo zaradi ukinitve nivojskega pouka (jaz sem tudi med njimi). Za nekatere šole je že javna skrivnost, druge so na tapeti ...
Kaj menite o tem - kako bi kot starši ravnali, če bi se občina odločila ukiniti šolo, ki jo obiskuje vaš otrok?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaprtje petih ljubljanskih OŠ
21.4.2006 14:08:54   
NinKa
In katere so te šole?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaprtje petih ljubljanskih OŠ
21.4.2006 15:00:49   
bskrle
Ja sem brala včeraj v DELU, msilim, da bodo šole postopno zapirali, sama sem sicer zaposelna za nedoločen čas in bom šla nazaj  v službo šele naslednje šol. leto, pa vendar me kar malo stiska, saj vem, kako število oddelkov pada.
Napiši, ko izveš kaj novega.

(odgovor članu NinKa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaprtje petih ljubljanskih OŠ
21.4.2006 15:27:19   
bskrle
Tu so vsi podatki za LJ
Strategijo si lahko pogledate na spletnem
naslovu: http://www2.arnes.si/~osljmj1/mol/


(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaprtje petih ljubljanskih OŠ
21.4.2006 21:32:18   
dulcinea
In jst? Kje bom dobila službo???user posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaprtje petih ljubljanskih OŠ
21.4.2006 22:11:52   
Magi*
nejcko, a nivojski pouk bodo zdaj ukinili? a ga niso pred parimi leti uvajali? nič ne razumemuser posted image

jejhata, sem preletela strategijo razvoja OŠ. kot bi brala bilokatero drugo strategijo...in potem svizec zavije čokolado...

drugače pa so tudi kar nekaj fakultetam omejili vpis - tu gre predvsem za družboslovne fakultete, ker je tega profila preveč. naša fakulteta sicer sodi med družboslovne, izobražuje pa kader, ki ga še vedno in povsod rabijo. ker pa je vpis zmanjšan, je logično, da so tudi potrebe po ustreznem kadru manjše... in tako se tudi meni v kratkem ne obeta nič dobrega. delam namreč za določen čas...

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaprtje petih ljubljanskih OŠ
22.4.2006 0:58:01   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

nejcko, a nivojski pouk bodo zdaj ukinili? a ga niso pred parimi leti uvajali? nič ne razumemuser posted image




Magi - nivojski pouk se v bistvu ne ukinja, samo obvezen ni več oz. je šolam dana možnost, da se same odločijo. Odločitvi ZA nivojski pouk pa botrujejo prostorske možnosti in število "razpoložljivih" učiteljev. Torej odpademo vsi tisti, ki smo zaposleni za polovični del. čas. Poleg nivojcev je zdaj dana še možnost dveh učiteljev pri pouku glavnih 3 predmetov in delitev razreda na dve skupini. Skratka - kar nekaj eksperimentirajo - znanje naših šolarjev je pa čedalje slabše. Kaj čmo.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaprtje petih ljubljanskih OŠ
24.4.2006 17:52:21   
markoh
Ja, tako je to.

Pri nas v Kamniku pa je praktično nemogoče dobiti vrtec za otroka, ker se toliko mladih družin seli ven iz Ljubljane. V naslednjih dveh letih naj bi sezidali še od 200 do 300 novih stanovanj. Pri takem povečanju mladih družin bo treba očitno tu narediti še kakšno šolo. Boste pa na periferiji dobile službe. Mlade družine si ne morejo privoščiti bivanja v Ljubljani in se selijo ven. Ne vem, kako si naši oblastniki to predstavljajo. Gradijo stanovanja, ker je od njih profit. Na šole, vrtce in ostalo pa pozabljajo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaprtje petih ljubljanskih OŠ
24.4.2006 20:32:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: markoh

Ja, tako je to.

Ne vem, kako si naši oblastniki to predstavljajo. Gradijo stanovanja, ker je od njih profit. Na šole, vrtce in ostalo pa pozabljajo.



Oblastniki nimajo s tem kaj dosti. Tukaj je posredi zgolj kapital. Poceni zemlja za gradnjo in čimdraže prodati stanovanja.

Socialna unfrastruktura v mejah normale je stvar lokalnih skupnosti in ne investitorjev. Lokalna skupnost lahko na investitorja vpliva samo skozi sprejem prostorskega akta. Nikogar pa ne more prisiliti, da izgradi poleg 300 stanovanj še šolo in vrtec. To je dolžna graditi in zagotavljati lokalna skupnost (občina) sama.

Minili so časi, ko je investitor (ki je bil itak država) poleg stanovanjskega naselja zgradil dva vrtca in eno šolo.
Temu se je takrat reklo družbeno planiranje in družbena gradnja. Danes je vse prepuščeno zgolj kapitalu.

Upad rodnosti pač terja svoj davek in začaran krog je sklenjen.

(odgovor članu markoh)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?