|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zasteklitev balkona
29.12.2009 11:04:16   
Sibil_
Pozdravljeni!

V novem stanovanju bi rada zasteklila dva balkona. Zanima me kaj moram imet od papirjev in kaj se zgodi če to na črno naredim?Sankcije, inšpekcija, ima kdo kakšne izkušnje?user posted image

In seveda kakšna zasteklitev je dobra, zdaj sem klicala Ajm, PVC Nagode in Stabil, jih kdo pozna?

Hvala vnaprej!

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zasteklitev balkona
29.12.2009 11:10:11   
Anonimen
Za spremembo zunanjega izgleda fasade načeloma rabiš GD, čeprav predvidevam, da za zasteklitev potrebuješ neko okrnjeno verzijo. Če delaš pa na črno te pa v primeru prijave čaka v najslabšem primeru denarna kazen in vzpostavitev prvotnega stanja.

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zasteklitev balkona
29.12.2009 11:16:41   
Hope2
Glede na to, da je to stanovanje imate ste najbrž v kakem bloku. Tu potem rabišše soglasje vseh ostalih sostanovalcev. Priglasitev del

GD pomojem ne rabiš, kvečjemu kako lokacijsko, al pa tudi GD, ma sem že ven iz tegauser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 29.12.2009 11:21:34 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zasteklitev balkona
29.12.2009 14:09:38   
Anonimen
kolikor jaz vem potrebuješ soglasje večine stanovalcev,to je 51%,obvestiti in pridobiti pa moraš tudi dovoljenje upravljalca zgradbe,vsaj tako je pri nas v bloku.

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zasteklitev balkona
29.12.2009 14:52:56   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: mary10

kolikor jaz vem potrebuješ soglasje večine stanovalcev,to je 51%,obvestiti in pridobiti pa moraš tudi dovoljenje upravljalca zgradbe,vsaj tako je pri nas v bloku.


Ne bo držalo.
Potrebuješ soglasje vseh etažnih solastnikov - saj posegaš v skupne dele in naprave

Prve poskuse samovoljnjih posegov v izgled stavbe (beri gradnje kurnikov na balkonih) smo mi v naši soseski zatrli v kali.
Prijavi na inšpekotrat je sledila kazen za črnograditelja, ki je moral nato na lastne stroške spravit balkon v prvotno stanje. Od takrat dalje je s tem mir, ki traja že skoraj 10 let.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zasteklitev balkona
29.12.2009 14:53:44   
Poka
Ne rabiš gradbenega dovoljenja če je do 20 m2. Ne rabiš ničesar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zasteklitev balkona
29.12.2009 23:45:51   
Sibil_
Mah, izvedela sem da naj bi potrebovala nek projekt za cel blok za zasteklitev balkonov. Ampak to je malo predrago, da bi jaz plačala za vse. Bom verjetno šla po soglasej k sosedom in potem bom zasteklila, upam da bo ok.

Kaj pa te ponudnike-jih katera pozna ozroma ima kakšno izkušnjo z zasteklitvijo?user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zasteklitev balkona
30.12.2009 7:53:36   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Ne rabiš gradbenega dovoljenja če je do 20 m2. Ne rabiš ničesar.


Kje to piše?
Tko nekako je, kot je dashenka rekla, oziroma odvisno je tudi od prostorskih planov in podobnega. Potrebuješ GD za nezahtevni objekt, ker gre za spremembo fasade objekta. Priglasitve del že davno ni več, lokacijska informacija pa ni obvezna in je zgolj informativna stvar. Če gre za star blok, kjer je itak že vse prosto po Prešernu, pol pomojem ni panike če postaviš, pa je. Če gre pa za novejši objekt, kjer si ti prva, ki tako posegaš v fasado objekta zna bit pa problem.
Idejni projekt zasteklitve vseh balkonov na objektu pa niti nebi bila tako draga stvar in bi pač upravnik stavbe pogojeval zasteklitev po tem projektu vsakemu, ki bi se za to odločil in sčasoma bi stavba imela zastekljene vse balkona po enakem kopitu.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 30.12.2009 7:59:28 >

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zasteklitev balkona
31.12.2009 18:27:51   
Poka
Kalbo, imaš prav, menda pa je sicer to še vedno odvisno od vsake občine posebej... Mi sicer delamo zasteklitve balkonov iz aluminija, ampak je moje področje prodaja in no, hvala bogu, da me še tega ni nihče vprašal - ker fajn pa tud ni, če ne veš user posted image Se vedno zanašam na sodelavce iz gradbene stroke.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?