|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zemljiško knjižni postopek
19.8.2007 9:01:52   
bajaderca
Pozdravljene

Prosila bi Vas, če mi lahko poveste, koliko časa lahko traja zemljiško knjižni postopek in če pri novogradnji, ki še nima tehnično pregledanih stanovanj (je to uporabno dovoljenje? ), enostavno ZK postopek ni možen ?

Upam, da mi bo lahko kdo odgovoril na vprašanji ? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zemljiško knjižni postopek
19.8.2007 9:20:34   
Anonimen
Če se prav spomnim, ni možnen vpis, lahko pa se da predznamba, ne vem več kak se rečeuser posted image . To lahko vložiš in se v ZK vpiše kot preznamba, ki pomeni, da se na neki čaka, da neki manjka, ko dobiš tisto kar čakaš, vložiš ZK dovolilo s pogodbo in se opravi vpis.

ko se opravi tehnični pregled, in če je vse ok, se izda uporabno dovoljenje.

drugače pa vpisi trajajo celo večnost, seveda se ob vpisu že na drug dan naredi plomba, kar pomeni, da poteka vpis in da si ti lastnik, vendar pravi vpis lastninske pravice pa lahko traja več let. mi smo prodali novogradnjo po dveh letih in je še vedno bila  pod plombo.

no pa sem našla še en link o plombi, kjer je tudi predznamba omenjena

http://www.slonep.net/subareas.html?lev0=1&lev1=2&lang=&lev2=25&lev3=185&filt=185

če pa je možen vpis ali pa ne, pa preveri, za to pa ne vem čisto, eni pravijo, da ja, drugi da ne


< Sporočilo je popravil MIŠEK13 -- 19.8.2007 9:23:53 >

(odgovor članu bajaderca)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zemljiško knjižni postopek
19.8.2007 9:31:47   
Anonimen
še en dober nasvet tule: http://www.slonep.net/vprasanja.html?lev1=1&lev2=76&no_tb=1&nonav=1&detail=1050&vprasanja=1

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zemljiško knjižni postopek
19.8.2007 9:31:56   
bajaderca
Hvala Mišek13.

Še nekaj me zanima. Tehnični pregled pri nas še ni bil opravljen, čeprav smo v stabi že leto in pol. Nekje se je ustavilo, pa enostavno ne vemo kje. Zanimivo je predvsem to, da sta od vseh stanovanj samo dva vpisana v zemljiško knjigouser posted image . Jutri se grem sicer pozanimat na Zemljiško knjigo, pa bi vseeno rada malo več vedela o tem.

Pri nas je problem s starim elaboratom in pišejo novega. Je lahko to razlog za tehnični pregled stanovanj in potem posledično uporabnega dovoljenja in vpisa v zemljiško knjigo ? Upam, da sem razumljiva ?

Zakaj se na dokumentu, ki naj bi podpisali prejšni dan, še vedno vodi star naslov (tam kjer smo prej živeli)? Stalno bivališče je že leto in pol zamenjano.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zemljiško knjižni postopek
19.8.2007 9:39:30   
Anonimen

jap, etažni načrt je nujno potreben za vpis, šele zdaj sem videla, da ste v večstanovanjki hiši.
evo tu boš še nekaj našla kako je bilo prej in kako zdaj http://193.95.206.211/server/marko/stavbalh7kranj/zem_knjiga.html

na tvojem mestu bi res vprašala na ZK, probaj elektronsko, ker se mi zdi, da te tam samo premetavajo od enega okončka na drugi. Nekaj naredi na ZK, če drugo n ekot sem rekla, s epozanimaj o predznambi, tako bo jasno vedet, da je stanovanje tvoje in ti ga ne more noben vzet, če se ap da kar s pogodbo, ki jo imate opraviti vpis, pa naredi to.
Res ti ne morem kaj konktretnega svetovat, ker sem že vse pozabilauser posted image

(odgovor članu bajaderca)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zemljiško knjižni postopek
19.8.2007 9:43:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bajaderca



Zakaj se na dokumentu, ki naj bi podpisali prejšni dan, še vedno vodi star naslov (tam kjer smo prej živeli)? Stalno bivališče je že leto in pol zamenjano.




tole ni kar tako enostavno spremenit, ponavadi če je to pogodba, se mora iti k notarju, ki bo overil, da ste to iste osebe in d aje stavba ista, samo da s eje spremenil naslov. Vse j etreba overit, ne moreš kartako pretipkat oz popravit, ker nima pravnoformalne veljave. Tudi če je že vpisano v zemljiško knjigo in se spremeni naslov ali tvoj priimek, moraš dat zaznambo, da se je to spremenilo

(odgovor članu bajaderca)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zemljiško knjižni postopek
19.8.2007 9:50:15   
Anonimen
no, pa saj te bodo itak kmalu prestavili na forum gradnjuser posted image in tam je pikec, ki je ekspert v pravuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zemljiško knjižni postopek
19.8.2007 11:10:59   
Moyca_
Ja kot so ti že povedali lahko daš PLOMBO (pradznambo, zaznambo,...), obrazce imaš na netu,...

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?