|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alernova ali aptamil adc...
5.9.2010 22:04:23   
naja78
ojla.rabim nasvet!
sinček star 5 mesecev s sumom na al.na kml,jajca.se dojiva in dodajam alernovo,že 2 gosta obroka na dan(alernova ,rižolino,zjutraj in zvečer)in 1 obrok flaška.

zadnje čase,kak mesec ko je bolj v up.alernova,prej samo občasno,opažam DA MI PO NJEJ FUL POLIVA(itak je že prej,samo se je za več kot 50% izboljšalo in so dnevi ko res ni nič polil ).ZDEJ ALI JE VZROK KER JO TOLIKO VEČ POJE ALI(UPS.),kot je pač količinsko velik obrok dojenja.ampak poje pa ne več kot od 100do 120ml.?????????

blato je še s primesmi sluzi,kaka 3x na dan.včasih tudi zeleno,ok baje je to normalno da je zeleno od žolčnih barvil,ako so mi zagotovili.
drugih težav nima.ga ne zvija,napenja,lepo spi,le takoj po obroku ki je iz alernove kmalu kaka.kakih 10 min.

in kaj pijejo vaši rajši?aptamil adc ali alernovo????bi ve malo probale menjati????alergologa mava čez 14 dni pa me vseeno firbec matra.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alernova ali aptamil adc...
6.9.2010 8:34:55   
ellie
Sicer alernove malemu nisem probala dat, ker sem na začetku kupila aptamil adc...in nimamo problemov. Malemu je dobro, kaka normalnouser posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alernova ali aptamil adc...
6.9.2010 12:41:12   
naja78
dan.
ellie hvala.
je še kaka mamica z izkušnjami???
vsekakor sem se kar odločila menjati,da probamo,ko ponucamo to škatlo alernove.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alernova ali aptamil adc...
6.9.2010 14:23:12   
m_o_i
vrzi proc tisto smrdljivo allernovo user posted image  meni je lastni sin smrdel, ko je podrl kupcka po tem mleku user posted image  sicer tudi ADC ni ne vem kaj od mleka, je pa vseeno boljse-tudi spil je z manj odpora kot allernovo.
in ja, polival je dooost manj pri ADCju kot pri allernovi...

jaz sem allernovo menjala za ADC na lastno roko-sem pa v lekarni vprasala, ce je isti "princip" pri obeh. no, kasneje sem se ADC na lastno roko menjala za "navadno" mleko, ampak to je ze druga zgodba user posted image

pies: ce je sum na alergijo na KM, vrzi proc tudi rizolino!!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alernova ali aptamil adc...
6.9.2010 19:39:05   
ANITA D.
Jaz dajem naši Aptamil ADC(vem iz izkušenj).Pri ta prvi sem dajala Pregomin,pri ta drugi pa Aptamil ADC.Pri obeh sem pa probala Allernovo.
Namest rižolinota pa priporočam riževe kosmiče.

_____________________________

04.09.2006 ob 19.10 uri se je nama pridružila Ines,
10.05.2010 ob 13.42 uri pa še Maša , 21.04.2011 ob 22.06 pa še ta zadnji član Denis

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alernova ali aptamil adc...
7.9.2010 21:16:06   
naja78
živjo! obema hvala.
ja definitivno bo za zamenjat.!!!!

mogoče sem na hitro hotela povedati: a je uredu: od alnature kašica(riž,4 žita,...) definitivno brez mleka!!!
in od humane: jabolko,ki jo imajo samo v leclerku,brez mleka,samo jabolčni kosmiči.

prav čisti rižoolino ni.
kaj pa ve dajete???

(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alernova ali aptamil adc...
7.9.2010 22:01:00   
m_o_i
naja, kasice, ki jih zmesas z vodo, lahko (in vecinoma tudi) vsebujejo kravje mleko, katerega se moras ti izogibat.
ravno to je blo meni zanimivo, da so na pediatricni kliniki rekli, da lahko s tem gostim, ceprav je imel sum na alergijo na KM (zdaj ze vem, da ni blo nicuser posted image  ker ce bi bil alergicen, bi imel reakcijo tudi na tisto tini mini zlicko kasice). pediatrinja je tole moje razmisljanje potrdila-a se vedno vztrajala, da naj ostaneva na ADCjuuser posted image  ah, kdo bi jih razumel (razen, ce ne razmisljas o navezi farmacevti-zdravniki)

skratka-sem ze skoraj zaslauser posted image -ce je alergija, potem rajsi kupi rizevo sluz oz.kosmice in ne teh kasic, ki (nekak logicno) najverjetneje vsebujejo kravje mleko, glede na to, da jih pripravljas samo z vodo. ce bi cokolesnik vseboval mleko v prahu, bi ga tudi lahko pripravljali z vodo; ker pa jih ne, ga pac zmesamo z mlekom.
glej, tak pac jaz razmisljam in ni nujno, da je prav user posted image  poglej na deklaracijo tiste kasice in bos najbolj vedla, kak je prav

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 7.9.2010 22:02:23 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alernova ali aptamil adc...
7.9.2010 22:40:46   
ANITA D.
Naša je stara 4 mesece in slab mesec gostim mleko z bio riževo žitno kašico-kosmiči(od milupe) zaradi polivanja.Začela sem po malem že z GH.V DM se da dobit kar nekaj kašic oz.hrane za alergetike.Jaz večinoma kupujem tam.Je pa tudi trgovina Kalček v BTC ogromno se da tam dobit.
Glede blata,če ni krvavih nit ali sama voda in da blato ne smrdi po kislem oz. driska pol je v redu,normalno je da kakajo do 3-6x na dan.

_____________________________

04.09.2006 ob 19.10 uri se je nama pridružila Ines,
10.05.2010 ob 13.42 uri pa še Maša , 21.04.2011 ob 22.06 pa še ta zadnji član Denis

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alernova ali aptamil adc...
13.9.2010 19:05:50   
čokoladca
zdravo! pri mojem 4 mesečnem sinčku (se dojiva, zraven pa dodajam Novalac) se tudi še ugotavlja ali je alergija na kravje mleko ali ne. potrjeno bo v roku 3-eh tedov, mi je pa pediatrinja svetovala naj pričnem namesto Novalaca z Allernovo. ker ga v lekarni še niso imeli, sm vzela Pregomin. okus je res ogaben, sin ni hotel narediti več kot požirek.
a ima mogoče katera izkušnje kako oz. s čim bi se dalo okus pregomina vsaj malo spremeniti in ga narediti bolj užitnega? riževi kosmiči so preveč nežni...

(odgovor članu ANITA D.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alernova ali aptamil adc...
13.9.2010 20:38:07   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: čokoladca

zdravo! pri mojem 4 mesečnem sinčku (se dojiva, zraven pa dodajam Novalac) se tudi še ugotavlja ali je alergija na kravje mleko ali ne. potrjeno bo v roku 3-eh tedov, mi je pa pediatrinja svetovala naj pričnem namesto Novalaca z Allernovo. ker ga v lekarni še niso imeli, sm vzela Pregomin. okus je res ogaben, sin ni hotel narediti več kot požirek.
a ima mogoče katera izkušnje kako oz. s čim bi se dalo okus pregomina vsaj malo spremeniti in ga narediti bolj užitnega? riževi kosmiči so preveč nežni...



na pediatriji alernovo in apt. adc sladkajo.na 1 dcl 1 malo žličko,približno.mi  mso alernovo sladkali,aptamil pa tudi samo ne toliko,ker je že tako boljšega okusa.malo pa vseeno.
saj materino mleko je tudi sladko če te skrbi.user posted image

(odgovor članu čokoladca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alernova ali aptamil adc...
13.9.2010 21:47:06   
m_o_i
jaz sem allernovo sladkala z laktozo (kupis v lekarni), ampak zaradi upanja v boljso prebavo. okus pa tudi popravi, ja user posted image
ADC je dosti rajsi pil kot allernovo, pa se vseeno sva se "borila" za popite mililitre...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alernova ali aptamil adc...
13.9.2010 22:32:02   
kalypso
jaz malemu dajem ADC, allernova mi tok smrdi, da je ne morem niti med pripravo vohat, pa tud sin je raje lačen zaspal, kot pa da bi moral popit.
čez en čas, ko se je naveličal tudi tega, sem ga začela malo sladkat, pozneje pa, ko smo ovrgli tudi sum na laktozno inoleranco, sladkala mleko z laktozo, je takoj boljšega okusa pa tud raje je pil.
glede polivanja je pa žal tako, da je to mleko (oboje) malo redkejše in otroci po njem še toliko bolj polivajo. jaz sem dodajala po 1-2 žlički riževih kosmičev od milupe, kupila sem jih v mullerju, vsebujejo pa samo riž in vitamin b. sicer ni polival, ampak je bil pa dlje sit.
za rižolino ne vem, jaz dajem otroku grisolino in čokolino, včasih, ampak zelo redko medolino. kaj drugega vanj več ne spravim, še to zelo težko. da bi jedel samo riževe kosmiče v mleku lahko samo sanjam. res pa je da bo star 1 leto in se je verjetno že vsega naveličal, ker je alergija še vedno prisotna in moramo zelo pazit, ker je mleko skoraj povsod, še v kruhu, tako da berem deklaracije ko nora, tud po 2 uri sem v trgovini. in tako bomo do najmanj 2. leta starosti.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno lahko utišam to kozo s piškoti. (Neznana avtorica)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: alernova ali aptamil adc...
14.9.2010 13:05:03   
an12ka
pozdravčki.
ravno tako ima moj 3 mesečni sin alergijo na KM,že od rojstva...kri v blatu,bruhanje,driska,tako se je začelo...pila sva neocate,mu je odgovarjal,ni več polival,niti bruhal,2 % sem mu gostila z rižolinom,sedaj pa smo na provokaciji z allernovo in katastrofa...sicer ni krvi v blatu in ni driske ampak bruha,krči...mislim,da je tale allernova eno sranje,čim dlje stran od tega...

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alernova ali aptamil adc...
14.9.2010 13:41:38   
kalypso
jaz pa mislim, da je tvoj sin alergičen še na nelaj drugega v mleku, ne vem točno kako se reče, nekaj na k... ker ti otroci lahko pijejo samo neocate, ki pa je roko na srce obupno drag, ampak če drugače ne gre, potem je to pač to. da ne bom zdej še o povračilu stroškov itd. ker postanem nervozna...
otroci, ki so alergiki samo na beljakovine kravjega mleka lahko pijejo ali alernovo ali adc ali pregomin, ki pa mislim, da ga kmalu ne bo več za dobit pri nas (namesto njega mislim da je zdaj adc) in po uživanju tega mleka se jim prebava uredi in alergijskih reakcij ni več. je pa ena snov še v KM, ki pa jo vsa ta mleka vsebujejo, neocate pa ne.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno lahko utišam to kozo s piškoti. (Neznana avtorica)

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: alernova ali aptamil adc...
14.9.2010 21:50:22   
an12ka
naš je alregičen na beljakovino v kravjem mleku in pije neocate...hmmm,mislim,da ni ta tvoja teorija podprta.kar pa se tiče povračila stroškov za neocate pa tudi ni problem,povrnejo 80%,kar pomeni,da dejansko plačaš nekje normalno ceno mleka.torej,vse ok 

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: alernova ali aptamil adc...
15.9.2010 7:36:07   
kalypso
pa imata potrjeno alergijo? mislim, sta bila na testiranjih in so bila pozitivna?
ker mi smo bli 4x na testiranjih, vse negativno ampak že samo če popije malo mleka ima težave (menda ima kasni tip alergije, ki se pojavi po nekaj dneh uživanja mleka). mi ne dobimo povračila.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno lahko utišam to kozo s piškoti. (Neznana avtorica)

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: alernova ali aptamil adc...
15.9.2010 9:24:31   
an12ka
ja,potrjeno.7 dni sva bila stara,ko sva bila sprejeta na neonatalni oddelek,nedonošenček s kup problemov,poleg tega so nama potrdili alergijo na beljakovino v kravjem mleku.

kar se tiče povračila pa je tako...poštemplani računi iz lekarne,jih odneseš na ZZZS in izpolneš vlogo za povračilo stroškov in potem kake 14 dni traja in povrnejo 80% cene...že trikrat oddala račune in vedno povrnjeno.zdej bom za allernovo tudi oddala,bomo vidli kaj bo :)

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: alernova ali aptamil adc...
15.9.2010 19:00:33   
Natali07
an12ka - pa saj ponavadi določijo katero mleko ti pripada preko zavarovalnice in tistega dobiš povrnjenega. Če je to neocat, ti povrnejo 80%, če je allernova ali ADC pa 50%. Vsaj mislim, da je še tako.


Pri nas je sin pil Allernovo , no pravzaprav šele po enem letu prej je ni in ni hotel ker se je dojil.

Hčerkica je z veseljem pila allernovo ali ADC vendar ju ni prenašala po enem je dobila izpuščaje, po drugem je driskala in hujšala in je zato nujno morala piti neocate.

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: alernova ali aptamil adc...
15.9.2010 21:15:31   
an12ka
natali,meni je to vse jasno,kalypso je spraševala okoli povračila oziroma pravi,da ni povračila...

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: alernova ali aptamil adc...
15.9.2010 22:01:37   
naja78
ojla. no mi smo zdej iz alernove ne adc-ju.in lahko rečem da je ful boljš.....mleko je boljšega okusa,skoraj ga ne sladkam,rad ga pije,ne smrdi,blato je lepe barve,ni sluzi in še diši normalno.user posted image

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: alernova ali aptamil adc...
15.9.2010 22:03:25   
m_o_i
user posted image
pies: me prav zanima(no, mislim si ze svojeuser posted image ), zakaj tolko forsirajo tole allernovo...se nisem slisala/prebrala, da je kater otrok boljse prenasal allernovo kot ADC. ko sem jaz pediatrinji omenla, da bi poskusla z ADCjem me je pogledala, kot da sem ji rekla, da jo bom preteplauser posted image   

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 15.9.2010 22:08:40 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: alernova ali aptamil adc...
16.9.2010 17:22:28   
an12ka
naja78,kakšne barve blato imate po allernovi??

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?