|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali dam lahko otročka iz lupinice v otroški a...
19.2.2011 16:46:02   
miškomiš
Živjo! Prosila bi vas za nasvet, in sicer me zanima...
moj otroček je star komaj 5 mesecev, tehta slabih 8 kg in mu je lupinica že zelo tesna, nogice pa ima že malo čez rob. Uporabljamo lupinico od Peg perega GT3. Kdaj lahko damo otročka v avtosedež? Vem, da so avtosedeži od 9 kg naprej, zato me bega, da ni vse prekmalu, samo kaj, ko pa je otrok čisto "nabasan" v lupinici in kar naprej sitnari. Prosila bi za vaše mnenje ali izkušnje, kaj priporočate?

hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 16:54:58   
Precious
Noge niso merilo,da je lupinica majhna.
Osnovno merilo, kdaj otrok preraste sedež je, ko otrokova ramena presežejo vrh vpetja naramničnih pasov!!!!
 
otroka pa se tui ne daje oblečenega v jakne,bunde v lupinico.

(odgovor članu miškomiš)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 16:56:22   
branka81
Če že sam lepo sedi potem bi ga jaz dala v večji avtosedež...Mi smo našo dali pri 7 mes.

(odgovor članu miškomiš)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 16:57:46   
Anonimen
Pri petih mesecih user posted image . Koliko kg pa ima in kako velik je?

Otrok ima še zelo slabe vratne mišice in se mora voziti obrnjen nazaj. Ne zato, ker bi to bilo moderno, ampak ker bi tako v primeru nesreče vrat najlažje prenesel udarec.

(odgovor članu miškomiš)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 17:00:43   
benika
Najprej ga daj ven iz kombinizona ali bunde, pa ne bo stisnjen v lupini. in noge še nikoli niso bile merilo za premajhnost lupinice ampak je otroku premejhna, ko čez pogleda glava. In pri 5. mesecih ga lahko daš le v avtosedež 0+. Načeloma pa ti nihče ne brani da ga daš v navadni sedež ampak ne jampraj potem po forumu, da ima otrok okvaro hrbtenice, da je treba v RA....

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 17:02:22   
miškomiš
...rokice že presegajo vrh... škoda je, ker se pri lupinici ne da odstraniti vsaj kakšne blazine. Otroka dajemo v lupinico vedno brez bundice.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 17:02:54   
Onasiss
Men se tudi zdi, da je male prezgodaj.... sicer pa je v lupinici tako majhen še najbolj varen....


_____________________________

So what....

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 17:03:38   
miškomiš
imam občutek, da me že kar malo napadate....sicer pa sem prosila samo za nasvet, ker ne vem kaj storiti

(odgovor članu miškomiš)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 17:05:01   
Anonimen
In pri 5. mesecih ga lahko daš le v avtosedež 0+.

Obstajajo taki avtosedeži. Uporabi iskalnik, je bilo že napisano, katerih znamk.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 17:09:42   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: miškomiš

...rokice že presegajo vrh... škoda je, ker se pri lupinici ne da odstraniti vsaj kakšne blazine. Otroka dajemo v lupinico vedno brez bundice.


Kakšne rokice? Katero Peg Perego lupinico pa imaš?

(odgovor članu miškomiš)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 18:24:20   
mateyka
tehta slabih 8 kg in mu je lupinica že zelo tesna, nogice pa ima že malo čez rob.
... škoda je, ker se pri lupinici ne da odstraniti vsaj kakšne blazine.


nogice cez rob niso noben problem, tega ne gledat. seveda se da odstranit tiste centralne temne podloge v lupinici (tiste, ki grejo tudi okoli glave), mogoce ga te sedaj ze motijo..
mislim tele temne tukaj
user posted image


(odgovor članu miškomiš)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 18:47:31   
bambika
Naša je bila stara 4 mesece,ko smo šli na morje in je bila v avtosedežu od 0+( brevijev avtosedež),ki ga uporablajmo še zdaj pri dveh letih,se pa zelo lepo poleže,tako da ni bila niti v polsedečem položaju,pa je njena hrbtenica ok. Seveda smo pa drugče še uporabljali lupunico.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
19.2.2011 18:52:56   
zaspancek1
Če je lupinica res premajhna, potem je najboljši sedež 0-18 kg, kjer je otrok do teže 10 kg (oz. tudi do 13 kg pri nekaterih sedežih) še vedno lahko obrnjen v nasprotno smer vožnje. Ti sedeži so tudi malo večji od lupinic. Mi ga imamo sedaj pri mlajšem mulčku od dobrega 4. meseca dalje. Imamo pa Nania Driver SP, ki je bila do nedavnega v akciji v BC za slabih 40 EUR, ocene na crash testih pa so bile čisto ok.
Torej - vsekakor priporočam sedež v nasprotni smeri vožnje, čeprav, priznam, smo prvega dali v sedež v smeri vožnje pri 5,5 mesecih (je sicer bil dovolj velik, teža je tudi ustrezala in je že sedel, pa vseeno to ni bilo ravno najboljeuser posted image ).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
19.2.2011 23:01:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
20.2.2011 7:44:04   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Pri petih mesecih user posted image . Koliko kg pa ima in kako velik je?

Otrok ima še zelo slabe vratne mišice in se mora voziti obrnjen nazaj. Ne zato, ker bi to bilo moderno, ampak ker bi tako v primeru nesreče vrat najlažje prenesel udarec.

Točno tako. Pa kaj je z vami ljudje? Toliko napisanega o tem, toliko strokovnih utemeljitev, pa še kar rinete z glavo skozi zid. Malo pomislite, kaj bi bilo z dojenčkom v primeru nesreče, pa kakšen video si poglejte. Najbolje je, da ga kar samo zgolj pripasate tako kot odraslega user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
20.2.2011 12:14:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Pri petih mesecih user posted image . Koliko kg pa ima in kako velik je?

Otrok ima še zelo slabe vratne mišice in se mora voziti obrnjen nazaj. Ne zato, ker bi to bilo moderno, ampak ker bi tako v primeru nesreče vrat najlažje prenesel udarec.

Točno tako. Pa kaj je z vami ljudje? Toliko napisanega o tem, toliko strokovnih utemeljitev, pa še kar rinete z glavo skozi zid. Malo pomislite, kaj bi bilo z dojenčkom v primeru nesreče, pa kakšen video si poglejte.


Preden prehitevate po desni - je nevarno tako in drugače.
Zdaj vidim, da ima dojenček slabih 8 kg. Ma res ne vem, kam za vraga se vam tako mudi??
Jaz sem imela lupinico PP, uporabljala se je do starosti dobrega leta, ko je imela punčka okrog deset kg in pol. Pasovi se premikajo navzgor, se mi zdi, tri stopnje.

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
20.2.2011 13:09:46   
antonia
Mi smo imeli podoben problem. Pri 5,5 mesecih je bil mali velik in težak, zato ga je lupinica utesnjevala in je bila vsaka vožnja muka. Naštudirali smo zakonodajo in teste avtosedežev in kupili Romerjev avtosedež 0-18 kg za 250€ - celo premoženje...ampak od takrat pa še danes (2 leti, 16 kg) mali UŽIVA v vožnji.
Do dopolnjenega 9 meseca se je mali vozil v kontra smeri vožnje, ker do takrat malčkov tilnik ni dovolj močan, da bi prenesel trk v smeri vožnje, nato smo obrnili v smer vožnje.

Večini so nam finance problem, ampak da se pršparati drugje, ne ravno pri varnosti otroka....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
11.3.2011 10:29:41   
dreamhorse
Peg peregove lupinice so res majhne. Mi smo našo dali v sedež pri 9 mesecih. Ker je še vedno boljše tako, kot pa premajhna lupinica. Ampak pri 5 mesecih se tudi meni zdi prehitro. Priporočam res kakšen sedež 0+.

(odgovor članu antonia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
11.3.2011 11:02:57   
ZARA
Ampak a niso lupine do 13 kg? Kakšne dojence pa imate potem?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
11.3.2011 11:57:49   
dreamhorse
Peregove so zelo male.... pa četudi so do 13 kg. Eno je pač teorija, ampak to ne gre... moja ima sedaj 13 kg, pa ni šans niti teorije, da bi jo spravila v jajčko.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
23.3.2011 22:02:33   
tybysy
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Ampak a niso lupine do 13 kg? Kakšne dojence pa imate potem?


NISO vse lupinice do 13 kg (skupina 0 je do 10 kg, 0+ do 13 kg). Naša lupinica je tudi iz kompleta k vozičku in je samo do 10 kg (piše na tisti oranžni nalepki, kjer je tudi ECE 44/04). In je naši user posted image že skoraj premajhna (5 mesecev, 7 kg, 67 cm). Glava je čisto do vrha lupinice, pasovi so vsaj 5 cm pod rameni. Ni šans, da bi bila v njej do 9 mesecev oz. 9 kg.

In tudi študiramo, kaj naj kupimo user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
23.3.2011 22:38:14   
Anonimen
Absolutno ABSOLUTNO prezgodaj za sedez 9-18kg. Al kupit vecjo lupinico (MC lupinice so naprimer zelo velike in so do 13kg) ali pa stolcek 0-18kg, ki se ga na zacetku lahko obrne v nasprotni smeri voznje.

(odgovor članu tybysy)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
24.3.2011 8:10:40   
zaspancek1
Ne vem, če je večja lupinica rešitev - ker toliko večja spet ni. Mi smo imeli MC, pa smo jo pri 4,5 mesecih zamenjali s sedežem 0-18 kg. Kupili smo Nanio, ki je bila v akciji v BC (po ocenah crash testov pa je priporočljiva). Je vsekakor večja od lupinice, edino tisto težo 10 kg, do katere je sedež lahko obrnjen v nasprotni smeri, bomo kmalu dosegli. Obstajajo pa tudi sedeži 0-18 kg, kjer so otroci lahko v nasprotni smeti do teže 13 kg (Britax oz. Roemer, Concord).
V glavnem priporočam tak sedež, ki je res večji od lupinic, pa glede na vaše trenutne mere bi tudi Nania bila lahko dolgo v uporabi (če iščeš kakšno cenejšo varianto).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
24.3.2011 8:41:34   
Anonimen
Pa kako to montirate otroke v lupiniice, da so jim pri 4ih mesecih ze "premajhne"... Sploh MC, ki je ogromna in je bila nasa komot do 11. meseca v njej, potem pa so ji ramena prerasla najvisje pritrdisce pasov.
No v bistvu vem... Ena kolegica se je pritozevala kako je tamali pri 6ih mesrcih ze cist preveli za lupinico. In potem sem ji rekla naj mi pokaze. No in mi je bilo takoj jasno: v lupinico ga je dala takoda je imel ze ritko na ravnem delu hrbtisca in potem mu je bilo hrbtisce valjda ze prekratko. Pol sem ji ga pa jaz montirala noter, da je imel ritko spodvihano in v takem polozaju kot naj bi otrok bil v lupinoci in me je samo cukasto gledala. No samo so pa potem lupinico uporabljali se 3 mesece ;-)

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali dam lahko otročka iz lupinice v otroš...
24.3.2011 10:37:50   
zaspancek1
Enkrat smo že imeli debato o tem, pa bom vseeno še enkrat napisala. Imam že drugega otroka, ki je prerastel lupinico - tokrat pri 4,5 mesecih. Ja, ne vem, očitno otrok ne znamo delat po standardih user posted image  Smo se sicer precej izboljšali (pri je bil mesec prej, pa je sicer bil manjši), še vedno pa ne dovolj dobro.... Eh, ne bomo več eksperimentiral, pa je! user posted image   
V glavnem - ne glede na vse čaranje kako otroka položiš vanjo, je dolžina med pasovi - od tistega dela med nogami pa vse do ramenskih pasov (na najvišji stopnji in ko odstraniš vse tiste dodatne blazinice pod rito) fiksna, otrokov trup pa mora biti znotraj tega, sicer pasov ne moreš dobro zategniti (ne da bi pri tem otroku zlomil ključnico in mogoče (na srečo imajo plenice) naredil še kakšno punčkouser posted image )! Ker to, da otroka bolj poležiš (da ima tisto pritrdišče pasu med nogami nekje pod rito), ramena pa so potem še pod oz. v višini pasov, tudi pomotoma ni ok! Če je mulec bolj živahen ti potem še zleze med pasovi ven, varno pa itak da ni več!
Eh, enkrat bi prav rada pripeljala našega mulca, pa da potem vidimo, kako bi potem sčarale, da bi bil v lupinici pravilno pripet....
Dejstvo pa je, da so večinoma sedeži 0-18 kg večji od lupinic (vendar pa ne ravno vsi primerni od rojstva dalje), vsekakor pa so za večje otroke dobra rešitev. Res pa za to potrebuješ veliko prostora v avtu in tudi polaganje otroka vanj (ker je sedež pripet s pasovi) je precej bolj zoprno od lupinice, kjer imaš lahko isofix podstavek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?