|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali naj se mi smili ali kaj...
26.10.2009 17:51:14   
Katy78
Saj ne vem, zakaj sploh pišem, niti ne rabim kakšnega nasveta, je bolj za olajšati dušo...
Torej, sestrična ima dva krasna otroka in velikokrat je že omenila, da bi imela še enega, pa je vedno zaključila s spoznanjem, da si ga z možem trenutno ne moreta privoščiti, saj že zdaj komaj shajajo skozi mesec. Poleg tega živijo v majhnem dvosobnem stanovanuu, vsaj to je hb njuno, da ni treba plačevati najemnine. Zadnjič pa me pokliče vsa panična, da se morava takoj dobiti. Greva na kavo in mi pove, da je zanosila. Ampak, z dvojčki!!! In zdaj je vsa panična, kako bosta z možem to zmogla. G jo je dal na bolniško, ker je rizična nosečnica, že prvi dve nosečnosti je bila večino nosečnosti na bolniški. Ona ima povprečno plačno, dela v majhni firmi in menda jo že zdaj kar malo grdo gledajo, ker je na bolniški. Mož sicer ima kolikor toliko ziher službo (kolikor je to v tej klinčevi državi sploh možno), ampak to je borna delavska plača. Od staršev si nima kaj obetati, sta že precej v letih in oba z delavskima penzijama, njegovi pa daleč v Bosni in jima valda tudi finančno ne morejo pomagat. Joj, po eni strani se mi smili, po drugi strani pa sem jezna, saj je bila nosečnost načrtovana, mi je sama rekla, da par mesecev načrtno nista uporabljala zaščite. Moj je kar pike dobil, ko sem mu povedala. Sploh se noče o tem z mano pogovarjat, saj pravi, da se vedeta totalno neodgovorno. Jaz ji bom skušala pomagat, kolikor se da. Lupinico in še kaj takega ji bom lahko dala, oblekic tudi nekaj, čeprav sem veliko že dala naprej kolegici. Ampak še vseeno bo to velik finančni zalogaj, kljub raznim otroškim in podobnim dodatkom. user posted image  Če samo pomislim, da drugega otroka ni mogla dojiti... Če zdaj ne bo mogla, bo šla cela njena porodniška samo za AM. user posted image  Joj punce, a ji je bilo tega res treba? Saj otročki so super, ampak kako bosta zmogla štiri ko že zdaj komaj shajajo...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
26.10.2009 17:55:38   
Petka09
Ma, meni se nič ne smili! Žal, poznam kar nekaj takih družin, ena celo s sedmimi otroki... pa se vlačijo po tedniku al Preverjeno al kje že, kako so ubogi, kako otroci ne morjo na počitnce itd... Sama si je skuhala... Meni se ne bi smilila, nikakor ne. Tebi valjda nekoliko bolj, ker ti je le sestrična... Pač, pomagaš kolikor lahko... Jaz bi jih sicer pustila pri miru pa nej se znajdejo. Kruta sem, kaj češ, samo to so odrasli ljudje in če ne znajo razmišljati s svojo glavo....

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
26.10.2009 18:02:24   
3jeMi
katy... user posted image  ti je hudo, verjetno bolj zaradi že dveh otročkov in še dveh nerojenih otročkov, kot pa za sestrično samo...

vendar... zdaj bom itak dobila bombo na glavo... se strinjam s tvojim možem... res skrajno neodgovorno... dan danes žal ljubezen ne premaga vsega, na plačuje položnic, kaj šele vzdržuje otroke itd. ... meni je žal otrok, tvoja sestrična in njen partner se mi pa ne smilita... pomagaj kolikor lahko, "raztrgati" se pa zaradi tega ni treba...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
26.10.2009 18:38:28   
Anonimen
Zakaj se pa ti sekiras user posted image .

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
26.10.2009 18:54:42   
valentinčica30
Se strinjam s tvojim možem. Ko sem sama tretjič neplansko zanosila, sem kjub temu, da si 3,otroka lahko privoščim naredila saznam pozitivnih in negativnih stvari, sploh ker sem mela dve kritične nosečnosti in ta je tudi.
Sama si ne predstavljam, da bi imela otroka plansko, če ne biimela sredstev zanj. Mislim, da se ti sekiraš brez veze in se obremenjuješ. Lepo da jima pomagaš, toda če sta planirala sta morala misliti tudi na to možnostuser posted image . Kaj se boš zaradi njunih napak ti sekirala celo življenje, rešit pa jih tak ne boš mogla.
Sicer pa bolj slaba tolažba za tvojo sestrično, konec koncev se vse stvari postavijo na svoje mesto na koncu, čeprav je težko.
To je moje mnenje ni nujno pravo, vendar.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
26.10.2009 19:04:00   
lukec
Koliko približno pa je to ena povprečna in ena delavska plača? Če sta res tako nizki bo pri 4 otrocih kar nekaj otroškega dodatka pa če je stanovanje njihovo, bo pa že šlo.
In če je bil otok načrtovan, naj se ti ne smili preveč, saj sta se za to vendar odločila dva odrasla , razumna človeka, ne?


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
26.10.2009 20:08:15   
ribica.
Zakaj se pa ti sekiras


to pa tud mene zanima. Tako obnašanje bi bilo primerno, če bi govorila o svoji hčeri, tako pa........ SE mi zdi da je žanski kar fajn, saj itak se ti sekiraš namesto nje.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
26.10.2009 20:34:45   
josephine27
tretji otrok je bil načrtovan pa sta že splanirala. če bo pa še četrti bojo pa že. vedno se še za enega najde- mal bojo morali stisnit pa bo. jaz se na tvojem mestu ne bi s tem obremenjevala. če imaš voljo seveda pomagaj ni pa ravno na tebi da bi jih vzdrževala.

_____________________________



(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
26.10.2009 21:23:11   
lukec
Še izračun za tolažbo: če imata skupaj prbl. 2000 € bruto mesečno jima za 4 otroke pripada 484 € otroškega dodatka. Se pravi skupaj je prbl. 1875 € neto. No pa prištej še dodatek za velike družine = 1x letno 470 €. Potolažena?user posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 0:43:31   
Vijoličarka
Tvoj mož ima prav. Kar sta si sestrična in njen mož skuhala, naj pa še pojesta. Ne moreš iti skozi življenje ves romantičen in oh in sploh, potem pa drugim jokat, da ti je težko, da ne veš, kako boš zmogel in terjati sočutje in pomoč.

Očitno sta ta dva bolj take sorte. In morda gresta tudi zato tvojemu možu na jetra. Morda vidva nekako 'sfolgata', se trudita, da si morda tudi 'kaj več' privoščita, taki ljudje te pa potem gledajo: češ kako moreš, ko smo pa mi tako ubogi, ne bi raje nam pomagali?

Globoko zadihaj in si dopovej, da to ni tvoj problem. Prav nič nisi odgovorna ali dolžna se sekirati zaradi sestričninega položaja. Pomagaj, kolikor zmoreš in kolikor lahko. Že zaradi otrok. Ne pa si iz tega narediti neke življenjske obsesije.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 8:06:27   
kalbo
Mi je šlo že zadnjič na bruhanje ob eni podobni temi. Tudi vam, ki se imate za tako pametne in odgovorne se lahko čez noč zgodi socialno dno in bodo stvari, na katere zdaj gledate z viška življensko pomembne.

Drugače pa obstaja za velike družine veliko možnosti, samo izkoristit jih je treba, pa gre, predvsem pa pomaga moč pozitivnega mišljenja in na tvojem mestu bi ravno s tem pomagal tvoji sestrični.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 8:29:27   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mi je šlo že zadnjič na bruhanje ob eni podobni temi. Tudi vam, ki se imate za tako pametne in odgovorne se lahko čez noč zgodi socialno dno in bodo stvari, na katere zdaj gledate z viška življensko pomembne.

Drugače pa obstaja za velike družine veliko možnosti, samo izkoristit jih je treba, pa gre, predvsem pa pomaga moč pozitivnega mišljenja in na tvojem mestu bi ravno s tem pomagal tvoji sestrični.



Se lahko podpišem?


Stradali ne bodo, v obilju tudi ne bodo živeli, predvidevam pa, da bodo otroci dobili veliko ljubezni in podpore, topline, pa četudi ne bodo oblečeni v najnovejše Benetton cunje.

Kje je pravzaprav meja za to, da ima nekdo dostojno življenje? Če vsak mesec plačuješ položnice, imaš toliko denarja, da imaš hrano na mizi, otroci pa so oblečeni, čeprav ne v najnovejše Benetton majice, so na toplem in varnem, kaj jim manjka?
Oziroma bom drugače vprašala, koliko pa bi morali biti prihodki para, da ima lahko 1, 2, 3... otroke in se ob to ljudje ne bi obregnili?

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 8:45:43   
Oren
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mi je šlo že zadnjič na bruhanje ob eni podobni temi. Tudi vam, ki se imate za tako pametne in odgovorne se lahko čez noč zgodi socialno dno in bodo stvari, na katere zdaj gledate z viška življensko pomembne.

Drugače pa obstaja za velike družine veliko možnosti, samo izkoristit jih je treba, pa gre, predvsem pa pomaga moč pozitivnega mišljenja in na tvojem mestu bi ravno s tem pomagal tvoji sestrični.



Se lahko podpišem?


Stradali ne bodo, v obilju tudi ne bodo živeli, predvidevam pa, da bodo otroci dobili veliko ljubezni in podpore, topline, pa četudi ne bodo oblečeni v najnovejše Benetton cunje.

Kje je pravzaprav meja za to, da ima nekdo dostojno življenje? Če vsak mesec plačuješ položnice, imaš toliko denarja, da imaš hrano na mizi, otroci pa so oblečeni, čeprav ne v najnovejše Benetton majice, so na toplem in varnem, kaj jim manjka?
Oziroma bom drugače vprašala, koliko pa bi morali biti prihodki para, da ima lahko 1, 2, 3... otroke in se ob to ljudje ne bi obregnili?



Se podpišem. Pa kaj je treba otroku res vse v rit porinit in mu ne vem kaj nudit da je sploh vredno da živi. Pa slabo mi je kaki materialisti so eni.
Mi smo doma bili trije, pa je bila mama brez službe ker je zbolela pa nismo imeli ne vem kaj. Pa sem imela zelo lepo otroštvo, nič mi ni manjkalo samo nekih ne vem kakih cunj in igrač miljon nisem imela. Pa sem veliko lepše vzgojena od vseh tistih ki so imeli ne vem kaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 8:46:57   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mi je šlo že zadnjič na bruhanje ob eni podobni temi. Tudi vam, ki se imate za tako pametne in odgovorne se lahko čez noč zgodi socialno dno in bodo stvari, na katere zdaj gledate z viška življensko pomembne.

Drugače pa obstaja za velike družine veliko možnosti, samo izkoristit jih je treba, pa gre, predvsem pa pomaga moč pozitivnega mišljenja in na tvojem mestu bi ravno s tem pomagal tvoji sestrični.



Se lahko podpišem?


Stradali ne bodo, v obilju tudi ne bodo živeli, predvidevam pa, da bodo otroci dobili veliko ljubezni in podpore, topline, pa četudi ne bodo oblečeni v najnovejše Benetton cunje.

Kje je pravzaprav meja za to, da ima nekdo dostojno življenje? Če vsak mesec plačuješ položnice, imaš toliko denarja, da imaš hrano na mizi, otroci pa so oblečeni, čeprav ne v najnovejše Benetton majice, so na toplem in varnem, kaj jim manjka?
Oziroma bom drugače vprašala, koliko pa bi morali biti prihodki para, da ima lahko 1, 2, 3... otroke in se ob to ljudje ne bi obregnili?


Ah, saj tu ni govora o tem, ljudje dragi! Tu se gre za to, da bosta unadva zdej JAMRALA!! Za to se gre. Samadva sta si skuhala, zdej bota pa na veliko jamrala, kako so ubogi, kako nimajo kaj za oblečt, za jest, nizke plače, nikamor ne morjo! Kako nej taki jamrajo, ko pa so se zavestno odločili za tak korak.
Pa res čudno tudi, da se na t.i. socialnem dnu znajdejo največkrat ravno tisti, ki imajo najmanj 3 otroke! Pa, a so ti otroci z nebes dol popadali?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 9:02:08   
mateyka
mah, kdo pa ne jamra. eni zaradi enega, eni zaradi drugega. če te pa moti, da eni jamrajo zaradi nečesa specifičnega; eh, potem pa te lahko moti vse po spisku kar folk blekne, ko jim je težko. po moje ta sestrična že ve, da bodo preživeli in ne bodo umrli od lakote, samo malo jo pa pač skrbi.
če bi to brala ta sestrična, bi si verjetno lahko mislila: te dni je tako težko mal pojamrat, še posebej ljudem za katere si mislil, da jim lahko mal pojamraš..

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 9:04:23   
kalbo
Ob takem jamranju se pač človeku predstavi pozitivne plati, ne pa da se obrača z očmi in kvasi takele, kot jih tu nekatere.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 9:06:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Oren

. Pa kaj je treba otroku res vse v rit porinit in mu ne vem kaj nudit da je sploh vredno da živi. Pa slabo mi je kaki materialisti so eni.


Daleč od tega.

Ampak brez nekaterih stvari pa žal ne gre. Jaz hodim nakupovat špeceraj za 3 ljudi....pa se mi včasih zamegli na blagajni, pa ne teramo neki luksuz.....



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Oren)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 9:08:59   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mi je šlo že zadnjič na bruhanje ob eni podobni temi. Tudi vam, ki se imate za tako pametne in odgovorne se lahko čez noč zgodi socialno dno in bodo stvari, na katere zdaj gledate z viška življensko pomembne.

Drugače pa obstaja za velike družine veliko možnosti, samo izkoristit jih je treba, pa gre, predvsem pa pomaga moč pozitivnega mišljenja in na tvojem mestu bi ravno s tem pomagal tvoji sestrični.

Podpišem.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 9:09:16   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ob takem jamranju se pač človeku predstavi pozitivne plati, ne pa da se obrača z očmi in kvasi takele, kot jih tu nekatere.




Ah, dej ti raj ne kvasi neumnosti! Taki ljudje se dajejo na tv da se zasmilijo celi državi, pa zanje se zbira denar, pa vsa fara jim bajto zgradi, pa župnik v cerkvi nabirko nardi, pa....

Sej ne rečem, da je ta njena sestrična taka, sploh ne... Ona bo že preživela, njena družina tudi, ampak meni nikoli in nikdar ne bo jasno zakaj se eni odločajo za velike družine, če pa potem še za kruh nimajo! A otroci zaslužijo, da nimajo ta boljših oblek, igračk, morja?? So otroci krivi za to? Starši se zavestno odločijo za to, da imajo kopico otrok katerim ne morejo privoščit skoraj nič... taki otroci so seveda supe in krasni in skromni a če ga boš vprašal ti bo rekel: joj, bi pa rad šel kdaj na morje... joj, bi pa rad mel računalnik.. joj, bi pa rad, da bi mel svojo sobico.... A so torej otroci krivi, da jih starši pahnejo v pomanjkanje? Pol se pa še na televiziji oglašujejo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 9:09:24   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ob takem jamranju se pač človeku predstavi pozitivne plati, ne pa da se obrača z očmi in kvasi takele, kot jih tu nekatere.



Točno tako.

Verjetno jima je začela "prpa" delat, ker pač nista pričakovala dvojčkov user posted image


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 9:10:03   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mi je šlo že zadnjič na bruhanje ob eni podobni temi. Tudi vam, ki se imate za tako pametne in odgovorne se lahko čez noč zgodi socialno dno in bodo stvari, na katere zdaj gledate z viška življensko pomembne.

Drugače pa obstaja za velike družine veliko možnosti, samo izkoristit jih je treba, pa gre, predvsem pa pomaga moč pozitivnega mišljenja in na tvojem mestu bi ravno s tem pomagal tvoji sestrični.



Se lahko podpišem?


Stradali ne bodo, v obilju tudi ne bodo živeli, predvidevam pa, da bodo otroci dobili veliko ljubezni in podpore, topline, pa četudi ne bodo oblečeni v najnovejše Benetton cunje.

Kje je pravzaprav meja za to, da ima nekdo dostojno življenje? Če vsak mesec plačuješ položnice, imaš toliko denarja, da imaš hrano na mizi, otroci pa so oblečeni, čeprav ne v najnovejše Benetton majice, so na toplem in varnem, kaj jim manjka?
Oziroma bom drugače vprašala, koliko pa bi morali biti prihodki para, da ima lahko 1, 2, 3... otroke in se ob to ljudje ne bi obregnili?

O, je bila pred leti debata na RR na to temo, mogoče jo še celo kje najdem user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 9:12:04   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ob takem jamranju se pač človeku predstavi pozitivne plati, ne pa da se obrača z očmi in kvasi takele, kot jih tu nekatere.




Ah, dej ti raj ne kvasi neumnosti! Taki ljudje se dajejo na tv da se zasmilijo celi državi, pa zanje se zbira denar, pa vsa fara jim bajto zgradi, pa župnik v cerkvi nabirko nardi, pa....

Sej ne rečem, da je ta njena sestrična taka, sploh ne... Ona bo že preživela, njena družina tudi, ampak meni nikoli in nikdar ne bo jasno zakaj se eni odločajo za velike družine, če pa potem še za kruh nimajo! A otroci zaslužijo, da nimajo ta boljših oblek, igračk, morja?? So otroci krivi za to? Starši se zavestno odločijo za to, da imajo kopico otrok katerim ne morejo privoščit skoraj nič... taki otroci so seveda supe in krasni in skromni a če ga boš vprašal ti bo rekel: joj, bi pa rad šel kdaj na morje... joj, bi pa rad mel računalnik.. joj, bi pa rad, da bi mel svojo sobico.... A so torej otroci krivi, da jih starši pahnejo v pomanjkanje? Pol se pa še na televiziji oglašujejo.

No, meni se zdi, da je tale tema odprta prav za to dotično sestrično, ne za drugih žnj število družin, ki "se dajejo na tv da se zasmilijo celi državi, pa zanje se zbira denar, pa vsa fara jim bajto zgradi, pa župnik v cerkvi nabirko nardi, pa....".

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 9:22:04   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

bo rekel: joj, bi pa rad šel kdaj na morje... joj, bi pa rad mel računalnik.. joj, bi pa rad, da bi mel svojo sobico.... A so torej otroci krivi, da jih starši pahnejo v pomanjkanje? Pol se pa še na televiziji oglašujejo.


joj, jaz bi pa rada imela konja, pa nimam denarja ga ne kupit ne vzdrževat, prostora pa sploh ne ali pa plačevat nekomu za box.

Vsi, ne samo otroci si želimo nekaj, kar pa ne pomeni, da ob tem trpimo. Če otroci rstejo ob psihično stabilnih starših, ki premorejo z ljubeznijo otrokom dopovedat, da ne morejo imeti vseh stari, otroci zrastejo v zdrave zadovoljne ljudi.

Problem je tam, kjer sta starša alkoholika al psihično bolna...ti otroci resnično trpijo, ne pa ti, ki nimajo vsega kar se jim sprdne. zaradi morja ali računalnika ne bodo imeli nekih psihičnih posledic.

Mi, ki pa otrokom lahko takšne zadeve omogočimo, pa poskrbimo, da se iz drugih otrok zaradi tega ne bodo norčevali.

In kot je Kalbo napisal, se vsem nam lahko zgodi, da bomo kdaj prosili za pomoč. 

Tale sestrična potrebuje pozitivno vzpodbudo in ne očitanja, tud usmiljenja ne. Otroci so najlepše kar se nam lahko zgodi v življenju in res ne vidim razloga, da bi se starši morali komu smilit.

Če lahko pomagaš, pomagaj, če ne se obrni vstran in ne naredi materi še večjega bremena kot ga čuti.

< Sporočilo je popravil mika -- 27.10.2009 9:23:59 >

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 10:13:17   
bskrle
Naj se ti ne smili, mogoče si pomislila na to, da ta tvoja sestrična rabi le poslušalca. Da se malo skašlja, ko ima slab dan.
Mi preživimo s 1200 evri, čeprav jih zaslužimo več,  pa nas je 6. Pa čisto spodobno živimo, 2 otroka  v vrtcu, eden doma, 1 v šoli, ta starejša hodi na balet.
Bolj kot finančne pomoči so po moje potrebni podpore, bližine, pomoči v gospodinjstvu takoj po rojstvi dvojčkov ... Sploh se ti ni treba obremenjevati,kaj vse oni rabijo in kaj vse bi jim morala dati. Saj bodo dobili nekaj pomoči ob rojstvu in s tistim denarjem se da marsikaj kupit.  Bodo pač kupovali rabljene stvari, ne novih. DOkler je mož v službi in ona, potem mislim, da bodo komot zvozili.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali naj se mi smili ali kaj...
27.10.2009 10:14:05   
bskrle
AJA in če začne jamrati,da k vsega nimajo, jo lepo spomni, kaj imajo.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?