|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolece bradavice!!!
16.5.2007 9:17:24   
taitanja
okrog bradavic se mi delajo majhne odprte ranice in to mocno boli in pece, ko mali sesa...tako, da imam ful probleme glede dojenja, ubistvu si ga sploh ne upam dojiti, ker prevec boli...je bila katera mogoce v enaki situaciji in ve kaj bi mi lahko pomagalo ali kdo??user posted image

_____________________________

tu amor, I will always be...tu amor, means the world to me...estaras siempre en mi corazon...you`re the one in my soul...and I live for tu amor, tu amor :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 9:23:03   
Putka
Ja, se mi enako dogaja. Pri vsakem podoju samo čakam da bom zatulilauser posted image . Baje pomagajo nastavki, ali pa da eno dojko malo bolj šparaš. Jaz si jih vmes na debelo z Bepanthenom namažem, samo kaj ko se na dve uri doji, pa se ravno ne poceli. Upam, da se kmalu utrdijouser posted image .

(odgovor članu taitanja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 9:26:13   
eva1
Ja meni se je tudi to že zgodilo...mala je bila stara okoli 2meseca-uf je bolelo...sedaj me tudi malo bolijo, ampak ni panike! Kupi si lanolin in si namaži bradavico pred vsakim dojenjem, pa tudi po dojenju-res pomaga-meni bolj kot bepanthen! 

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 9:41:24   
Bay
Tudi pri meni je tako, kot sem prebrala je to zaradi napačnega pristavljanja in pri meni je res tako, takoj ko se pravilno prisesa me neha boleti, včasih mi zelo uspe, da je to v prvo. Drugače pa si jaz po vsakem podoju stisnem svoje mleko in si z njim namažem celo bradavico in pustim, da se na zraku posuši, potem pa si namažem še z lanolinom, upam da se mi čimprej ojačajo in da neha boleti. Meni nastavki niso nič oblažili bolečine.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 10:07:42   
bucka01
Tudi jaz sem imela take probleme mi je kar kri pritekla med mlekom
Kot pravi bay je to res mogoče tudi posledica napačnega pristavljanja.Tudi jaz sem si mazala z bepantenom in je pomagal.
Koliko časa pa že dojiš?
Ti povem da se splača potrpeti pri nas so bili problemi prvi mesec sedaj pa je to dojenje poezija pa smo stari že 4 m.

(odgovor članu Bay)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 10:17:06   
ajja
Kot so že punce rekle - lanolin. Res pomaga. Jaz sem poleg tega uporabljala še Multimam komprese z gelom za poškodovane bradavice. Lanolin se tudi meni zdi boljši kot Bepanthen pa še spirat ga ni treba pred podojem.
Zdaj kompres ne rabim več, z lanolinom pa se občasno še namažem, je pa naš user posted image  star 4 mesece in ga samo dojim.

< Sporočilo je popravil ajja -- 16.5.2007 10:19:10 >

(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 10:42:40   
majas
To sem imela tudi jaz, vem kako boli... imela sem prav razjede, ko je potegnila sem prijela za pojšter in se zadrla..po nekaj časa pa blečina tako ali tako popusti ko otrok začne sesati.
Jaz sem vztrajala in vzrajala ter potrpela, ker mi je bilo bolj pomebno dojiti otroka rana pa je tako zacelila. Ja in mazala sem si z kremo lanolin tisto od DM mama in je bistveno cenejša in tudi super.

Če pa bo res prehudo in bodo te rane grozne pa si kupi nastavke za bradavice. To je meni patronažna rekla a jih nisme potrebovala.

Samo prosim ne nehaj dojit zaradi tega. Vse mine, tudi pri nas je in zdaj smo stari že 6M.

Seveda da se bradavice vnamejo ker imajo user posted image res močen sesalni refleks in tega bradavice niso navajane. Pa sem si jih celo nosečnost drgnila z brisačo pa ni nič pomagalo.

Molo potrpi in stisni zobe. LP



< Sporočilo je popravil majas -- 16.5.2007 10:47:33 >

(odgovor članu taitanja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 11:01:43   
Ninica
Kot so že punce rekle - lanolin. Res pomaga. Jaz sem poleg tega uporabljala še Multimam komprese z gelom za poškodovane bradavice. Lanolin se tudi meni zdi boljši kot Bepanthen pa še spirat ga ni treba pred podojem.


Se podpišem pod ta odgovor.

Tudi mi smo imeli take probleme pri dojenju. Mleka je bilo na pretek, le bolelo je kot user posted image . Že takoj v porodnišnici so me bradavice začele zelo boleti in pokati. Mala mi je še kri ven potegnila, take razpoke sem imela. Pomagala sem si kot pravi Ajja. Trajalo je nekje 1 mesec, da se mi je vse to zacelilo. Takrat sem že razmišljala o tem, da bi nehala dojiti ampak se je splačalo potrpeti. Dojila sem pa do 1 leta.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 11:21:44   
2 Sraki
Se mi zdi, da mi je bil porod mala malica napram dojenju v prvem mesecu in pol (pa porod ni bil lahek). Meni je pomagala Aventova krema, sem si bradavice mazala non stop, je fino ker ne skoduje otroku. http://www.avent.com/uk/en/breastfeeding_nipple_cream.php

Se pa splača potrpeti, kot so druge rekle, mine in s tem se tolaži.

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 11:49:53   
solatja
sem uporabljala komprese od multimam (zelo fajne, čeprav kr drage) pa lanolin (med multimamovim in Dm ni razlike, če odšteješ to, da je Dm vsaj 2x cenejši). lanolina ni treba spirat, čeprav je mal tečen za mazanje, ker je trd. pomaga!!

_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 12:04:35   
severnica77
Tudi mene je bolelo kot user posted image . Sem pa uporabljala Multimum komprese, lanolin in garmastan (tega se dobi v Avstriji in stane 5 EUR). Garmastan je dober tudi, če imama malček sor, ta pa se lahko prenese na bradavice in tudi boli kot sto user posted image .

Bo pa minilo. Mene je sicer bolelo tri meseece, sedaj smo stari pet mesecev je je o.k. ter sem vesela, da sem vztrajala.

Na začetku pa lahko boli tudi zato, da user posted image  najprej navleče mleko, ko pa steče pa manj boli.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 12:45:33   
juniorka
Hojla!
Mi smo stari 17 dni in moram reč, da sem mela eno dojko čisto krvavo po 2 dneh.. Pol smo pa mazali z lanolinom, Avent kremo, za daljše presledke pa z Bepanthen kremo... Res je pa bolelo, ko je potegnil, ampak sem se vedno spomnila poroda- tisto je bolelo, kaj bo pa tole, mal bolečine- se ne bom pritoževala user posted image ... No, danes se nič več ne mažem, boli pa tudi neuser posted image !

_____________________________

11.11.09 ob 9.09 Leila 4065g in 58cm
1m: 5110g 60cm
2m: 6035g 62cm
3m: 6560g 65cm
4m: 7150g 70cm
6m: 8000g 74 cm
8m: 9000g 77 cm
11m: 10kg 80cm

(odgovor članu taitanja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 14:19:55   
taitanja
potem bomo pa ze mal potrpeli, za malega itak vseuser posted image , ceprou jst tud kr zatulim od bolecine...sm mislna, da je to kak hujsi problem, tako da mi je zdj kr odleglo...dojiva se pa mal vec kot mesec dni, mjckni smo seuser posted image ...te kreme in to je pa vrjetno najboljse kupit v lekarni ne??

_____________________________

tu amor, I will always be...tu amor, means the world to me...estaras siempre en mi corazon...you`re the one in my soul...and I live for tu amor, tu amor :)

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 16:27:17   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: taitanja
te kreme in to je pa vrjetno najboljse kupit v lekarni ne??


Lanolin Multimam dobiš v lekarni - priporočam!

(odgovor članu taitanja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 16:32:03   
MALINČICA
Na začetku je pri vseh tako. Tudi jaz sem si že pred porodom kupila lanolin od multimam, pa sem si že v porodnišnici mazala. Pa ful je v redu ta krema, jaz sem si še nosnice mazala, ko sem bila prehlajena in so me nosnice pekle od nenehnega brisanja.
Samo ne obupaj, ker res mine, bradavice se navadijo...

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bolece bradavice!!!
16.5.2007 20:23:00   
taitanja
milsm, da jst res nimam nobene srece pri dojenjuuser posted image ...kaki dve uri nazaj sm dobila vrocino (38,5) in boli me vsak sklep posebej, dojke me bolijo na dotik...ima katera iste tezave al jih je imela mogoce??...je to nevarno, bi morala do zdravnika??user posted image

_____________________________

tu amor, I will always be...tu amor, means the world to me...estaras siempre en mi corazon...you`re the one in my soul...and I live for tu amor, tu amor :)

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bolece bradavice!!!
17.5.2007 13:26:19   
bucka01
Za malega ni nevarno je pa bolje zate da greš k zdravniku ker te bolezen lahko precej izčrpa.
Zato le brž na pregled!
Lahko pa da si mastitis dobila če te dojke bolijo!

< Sporočilo je popravil bucka01 -- 17.5.2007 13:28:50 >

(odgovor članu taitanja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bolece bradavice!!!
17.5.2007 15:08:09   
taitanja
sm sla potem vceraj zvecer v dezurno, ker ni blo vec za zdrzat...tako, da sm dobila neke antibiotike in je danes z vrocino ze mal bolje, dojke me pa sicer se vedno kr bolijo-bo ze boljse pocasiuser posted image ...mal se pa le obraca na boljse

_____________________________

tu amor, I will always be...tu amor, means the world to me...estaras siempre en mi corazon...you`re the one in my soul...and I live for tu amor, tu amor :)

(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
19.5.2007 20:14:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu taitanja)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bolece bradavice!!!
20.5.2007 23:15:15   
taitanja
evo boljse nama greuser posted image ...sicer me dojke se mal bolijo in pecejo bradavice, ampak mal je pa treba potrpetuser posted image ...drugace si pa jst bradavice mazem kar z mandljevim oljem in to ful na debelo, tako da se mi tiste male ranice sproti celijo in se mi pol vedno ko se posusi ful zlusci vse...in sm kr zadovoljna zdj in niti malemu nic ne skodi, ko se dojiva...stvari se le obracajo malce na boljeuser posted image

_____________________________

tu amor, I will always be...tu amor, means the world to me...estaras siempre en mi corazon...you`re the one in my soul...and I live for tu amor, tu amor :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bolece bradavice!!!
21.5.2007 5:50:01   
frufru
 Jaz sem si kupila lanolin od babylove (DM) pa je bil glih tko v redu, samo cenej kot v lekarni. Pa nastavke sem uporabljala. Če je še vedno preveč bolelo, sem si pa spumpala in mu po flaški dala. Če te pa bubisi bolijo, jih pa pred dojenjem pregrej s termoforčkom pa masiraj. Men je to bolj nucal kot vroč tuš, pa še z vodo prišparašuser posted image

< Sporočilo je popravil frufru -- 21.5.2007 5:52:42 >

(odgovor članu taitanja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bolece bradavice!!!
21.5.2007 20:10:33   
Anonimen
Moj škrat je pa vedno zelo lepo jedel in nisem imela problemov...sedaj je star 7 mesecev in ima že en mesec 2 zoba...danes zjutraj me je prvič ugriznil in sedaj zvečer spet...sem kar zvezde videla...hvalabogu ugrizne samo enkrat...dojiva pa se zjutraj in zvečer...upam, da ga kmalu mine žvečit moje bradavice, ker to obupno boli...user posted image

Kakšni predlogi in nasveti?

LP

(odgovor članu frufru)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: bolece bradavice!!!
24.5.2007 16:01:58   
taitanja
sj zdj si redno masiram dojke in mazem, tko da moram rect da je ful bols in sm zadovoljnauser posted image ...ja sj res, kaj bo sele potem ko bodo zacel zobki rastuser posted image , takrt bomo pa lahko vzglavnike grizluser posted image ...potrpet bo treba se mal, bo ze boljse...drugac pa vsem zelim cim manj bolece dojenjeuser posted image

_____________________________

tu amor, I will always be...tu amor, means the world to me...estaras siempre en mi corazon...you`re the one in my soul...and I live for tu amor, tu amor :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Nedonošenčki so se zopet zbrali v Mostecu
photo
V soboto je bilo zopet veselo v Mostecu, kjer so se zbrali najmanjši borci za življenje.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?