|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cene keramičarjev?
27.5.2008 15:57:23   
Anonimen
Kakšne so cene keramičarjev? Se plača po m2 ali urah? Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cene keramičarjev?
27.5.2008 16:01:39   
travica
po m2
pri nas je bilo lani nekje 12 €
nekateri tudi glede na velikost ploščic računajo (pri manjših ful nabijejo ceno, ali pa če morajo kakšne vzorce delat...)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cene keramičarjev?
27.5.2008 17:36:14   
Anonimen
Po m2. Pa pazi, ko bos izbirala user posted image Mi smo pred letom in pol renorvirali stanovanje in kupili neke dražje ploščice (ker materi druge niso bile všeč al kaj jaz vem) in so tako zanič položene, da je za zjokat. Fuge so bile popokane, ravno itak ni, v fugah so koščki lepila za ploščice in take fore. Skratka, model je ful grdo naredil in tudi ful drago računal. Pacal je pa sto let, zgledalo je kot, da položi 5 ploščic na uro. 

(odgovor članu travica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cene keramičarjev?
27.5.2008 19:34:59   
mali007
Po kvadraturi. Pa nekateri v ceno vključijo tudi lepilo, zaključne letvice in fuge. Robove po tleh (rob na dnu stene) pa po tekočem metru.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cene keramičarjev?
27.5.2008 21:38:28   
2 Sraki
Bodi izredno previdna.
Glede na najine slabe iskušnje bi ti priporočal, da se zmeniš za ceno "na čez"- polaganje z vsem vklučujočim skupaj. Na ključ.
Mi smo bili zmenjeni za 2000 na meter pa je bilo na koncu več kot še enkrat več.
Pri nas je bilo takole. Položiti je bilo treba 40 m ploščic. Preprost izračun pove, da bomo plačali 80000. Pa ni bilo tako.
Dodatno je zaračunaval vse, kar si lahko zmisliš:"izravnava sten", polaganje plastičnih vogalnikov, oblaganje poličke, oblaganje banje, fugiranje, prevleka za siporeks steno, ker ni mogel direktno limati,.... fugirno maso in vogalnike smo kupili sami.
Na koncu smo plačali 156000sit (+ fugiranje in fug. masa dodatno), ga brcnili v rit. Od takrat ni več majstrov v hiši in raje delamo sami. Ploščice v hodniku so bile za probo- za učenje, kuhinja je bila že perfektna, na balkonu smo diplomirali iz keramičarstva.
Prepričaj se, ali so vse te "drobnarije" vštete, ali ti bo to dodatno zaračunal.

(odgovor članu mali007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cene keramičarjev?
27.5.2008 22:24:36   
tinatona
2 Sraki čisto prav ti je računal, ker so to pač storitve, ki jih je treba narediti in se pač plačajo posebej. Če stene niso ravne jih je pač treba zravnat in izravnalna masa je pač draga, zato se meni čisto logično zdi da ti delo zaračunajo.

LP

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cene keramičarjev?
27.5.2008 23:14:38   
*Junona*
Kok majo jajce zaračunat tolk, naredijo pa za en ****! Js bi take grrruser posted image

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cene keramičarjev?
27.5.2008 23:15:24   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: tinatona

2 Sraki čisto prav ti je računal, ker so to pač storitve, ki jih je treba narediti in se pač plačajo posebej. Če stene niso ravne jih je pač treba zravnat in izravnalna masa je pač draga, zato se meni čisto logično zdi da ti delo zaračunajo.

LP


Po m2. Pa pazi, ko bos izbirala  Mi smo pred letom in pol renorvirali stanovanje in kupili neke dražje ploščice (ker materi druge niso bile všeč al kaj jaz vem) in so tako zanič položene, da je za zjokat. Fuge so bile popokane, ravno itak ni, v fugah so koščki lepila za ploščice in take fore. Skratka, model je ful grdo naredil in tudi ful drago računal. Pacal je pa sto let, zgledalo je kot, da položi 5 ploščic na uro.

Ja, ampak potem naj vsaj lepo naredijo.

< Sporočilo je popravil *Junona* -- 27.5.2008 23:16:05 >

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cene keramičarjev?
28.5.2008 7:04:46   
anju
http://www.ozs.si/ASPDatoteka.asp?ID=4641

tu nekje so tisti pravi. lahko se dobi, itak, tudi koga 2x ceneje, ampak vprašanje kako naredi...

to so cene brez materiala. za material je pa čisto odvisno kolko morajo še tlak in stene zglihat, pa kakšno lepilo kam dat, itd.

< Sporočilo je popravil anju -- 28.5.2008 7:08:37 >

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cene keramičarjev?
28.5.2008 8:26:10   
biba77
Pri nas so cene med 12 in 17 evr. na kvadratni meter.

Midva sva jih poklicala, so sami izmerili, izbrali smo ploscice in vse potrebno dorekli, potem sva dobila ponudbo. Po ponudbi je bila njihova cena za delo 14 evr/m2.

Sva se pa pogajala za popust na koncno ceno (ker je kar visok znesek) in sva popust tudi dobila. Ce bi preracunala, bi bila cena dela 12 evr/m2. Pri nas je 60m2 talne povrsine, v kopalnici pa se stenske...


Tudi moj nasvet je, da se dogovorita "na kljuc", da ne bo nepotrebnih presenecenj.
Mi2 imava dogovor:
slaba polovica vnaprej (s tem pokrijeva material), ostalo, ko nadzorni da zegn.


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cene keramičarjev?
29.5.2008 9:24:20   
katjandraž
Mi imamo pa težavo najti keramičarjauser posted image . Vsi, ki so nam ji do zdaj priporočili kolegi, so ful zasedeni. Prvi ima čas septembra, mi bi pa bili radi do takrat že preseljeni. Lepo bi prosila, če katera pozna kakšnega, s katerim je zadovoljna, če mi lahko prosim sporoči na ZS. Res ne bi rada kakšnega kar po imeniku našla, ker ne vem, kako dela. Smo v Ljubljani, položit bi bilo pa treba cca. 100 m2. Hvala.user posted image

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cene keramičarjev?
29.5.2008 10:19:17   
sazi
Mi imamo pa težavo najti keramičarja

Mi imamo pa težave že z "najdenim" keramičarjem. SMo bili zmenjeni, da začne polagat februarja. Saj ne vem ali naj se jokam, ali smejem, ampak v takšnem tempu se letos ne bomo selili. Kako naj zadj na vrat na nos tik pred ppoletjem najdem drugega. Za znoret.
No, srečno Katjandraž, kakšne reference pametne pa žal nimamuser posted image

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cene keramičarjev?
29.5.2008 10:50:18   
gajka
V vsakem primeru se plačuje samo po m2, drugače lahko dobiš polža, pa bankrotiraš zraven. Naju je stal 10 EUR/m2 (brez računa) + material (ploščice, lepilo, fugirna masa...).

Na končni izgled položene keramike pa žal v veliki meri poleg mojstrstva keramičarja, vpliva predvsem kvaliteta ploščic. Včasih tudi tiste 1. klase rahlo odstopajo po merah med seboj, pa pri večjih ploščicah se zgodi, da niso čisto ravne...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cene keramičarjev?
29.5.2008 10:51:13   
Anonimen
Hvala vsem za odgovore.user posted image

(odgovor članu gajka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cene keramičarjev?
9.6.2008 21:52:25   
PikicaStonoga
caa. 15 € na kvadrat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?