|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 20:05:19   
kvaražugon
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: maniac

Madona, ste ene zajedljive! Že star pregovor pravi: kar se da, se v zlato jamo zakopa. Staršem ne bi bilo potrebno ničesar dat, zato se mi zdi grdo, da zdaj kar naprej nekaj pričakujejo kot poplačilo za njihovo dobroto. Čista manipulacija. Zakaj so pa dali? Obdržali bi in si sami okna in vse ostalo financirali ali pa vse skupaj prodali. Alergična sem na ljudi, ki podarjajo z mislijo na povračilo.




končno en pametn odgovor...
njima neb blo treba nič podarjat, a ne....prodala bi, pa lagodno živela, kot je ena napisala...samo ne vem če bi jima bilo tako lagodno kot jima je tukaj, kjer nič ne delata, nič ne plačujeta itduser posted image
če maš namen otroku nekaj podarit oz. dat, mu daš, brez nekih pričakovanj. če pa raj vidiš da ima to nekdo drug zaradi tega, da imaš ti večjo korist, pol pa to pač prodaš tujcu. otrok se bo pa že znašu. še vsi so se.
midva tud živiva pri njegovih starših, pa ni nič najino oz. od mojga. še zemlja k jo mam v teglcih, je iz taščinega vrtauser posted image
pa kaj zdaj? če bom menjala okna, upravičeno pričakujem, da jih bo zamenjal tast, ker je hiša pač njegova? če bi rada novo kopalnco, jo bo verjetno on mi zrihtu, k je itak njegova? dejte se umirit, no...midva mama zgornji štuk, pa ga rihtava sama, noben nič ne da zraven, pa imasta onadva veliko več denarja kot midva, pa naju to nič ne briga. naj ga imasta, sej sta ga sama prislužila, pa zarad mene če si rit z njim brišeta, jaz še zmeri ne bom pričakovala da bosta onadva nama karkoli. pa si stroške in kurjavo delimo na pol, čeprov midva uporabljava samo 1/3 hiše, ampak je nama ok tako, ker pač ne plačujema najemnine. in če bi slučajno pa kdaj hišo prepisala na mojega ( kar vprašanje, ker si nobeden od naju ne želi te hiše, ker je absolutno prevelika za vzdrževanje), boma pač valjda pričakovala, da onadva svoje zadeva rihtata sama, midva boma pa svoje. skupne bomo pa skupaj.


Podpis pod obe. Ene pa prav iščete, da boste lahko lajale, samo zato, ker je to napisala KIKI****.user posted image

_____________________________

Ne boj se smrti, boj se neizživetega življenja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Financiranje tasta in tašče
22.8.2008 23:15:51   
atanja
IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: maniac

Madona, ste ene zajedljive! Že star pregovor pravi: kar se da, se v zlato jamo zakopa. Staršem ne bi bilo potrebno ničesar dat, zato se mi zdi grdo, da zdaj kar naprej nekaj pričakujejo kot poplačilo za njihovo dobroto. Čista manipulacija. Zakaj so pa dali? Obdržali bi in si sami okna in vse ostalo financirali ali pa vse skupaj prodali. Alergična sem na ljudi, ki podarjajo z mislijo na povračilo.




končno en pametn odgovor...
njima neb blo treba nič podarjat, a ne....prodala bi, pa lagodno živela, kot je ena napisala...samo ne vem če bi jima bilo tako lagodno kot jima je tukaj, kjer nič ne delata, nič ne plačujeta itduser posted image
če maš namen otroku nekaj podarit oz. dat, mu daš, brez nekih pričakovanj. če pa raj vidiš da ima to nekdo drug zaradi tega, da imaš ti večjo korist, pol pa to pač prodaš tujcu. otrok se bo pa že znašu. še vsi so se.
midva tud živiva pri njegovih starših, pa ni nič najino oz. od mojga. še zemlja k jo mam v teglcih, je iz taščinega vrtauser posted image
pa kaj zdaj? če bom menjala okna, upravičeno pričakujem, da jih bo zamenjal tast, ker je hiša pač njegova? če bi rada novo kopalnco, jo bo verjetno on mi zrihtu, k je itak njegova? dejte se umirit, no...midva mama zgornji štuk, pa ga rihtava sama, noben nič ne da zraven, pa imasta onadva veliko več denarja kot midva, pa naju to nič ne briga. naj ga imasta, sej sta ga sama prislužila, pa zarad mene če si rit z njim brišeta, jaz še zmeri ne bom pričakovala da bosta onadva nama karkoli. pa si stroške in kurjavo delimo na pol, čeprov midva uporabljava samo 1/3 hiše, ampak je nama ok tako, ker pač ne plačujema najemnine. in če bi slučajno pa kdaj hišo prepisala na mojega ( kar vprašanje, ker si nobeden od naju ne želi te hiše, ker je absolutno prevelika za vzdrževanje), boma pač valjda pričakovala, da onadva svoje zadeva rihtata sama, midva boma pa svoje. skupne bomo pa skupaj.


Podpis pod obe. Ene pa prav iščete, da boste lahko lajale, samo zato, ker je to napisala KIKI****.user posted image






Midva sva pa si zamislna spodaj eno sobo met. sva celo midva financirala zdaj pa vidim da so nama starši dolžni, sploh ker greva čez par let ven na svoje in bo to njima ostal-po vaših besedah in po vaših zakonih... A niste mal mim usekale....



(odgovor članu kvaražugon)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Financiranje tasta in tašče
23.8.2008 20:49:21   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: čaki




bravo!!!
ni tko z rožicam postlano, če "poverbaš" ponavadi "staro hišo".
več dela je na njej, kot če bi zidal novo....


ja, res se mi smilite tisti, ki ste podedovali stare hiše. iz dna srca. bi vam morala še država priskočit na pomoč.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Financiranje tasta in tašče
29.8.2008 10:02:25   
Jutra
Sem prebrala samo prvo stran. Mislim, tipična slovenska privoščljivost in foušija - po komentarjih sodečuser posted image

Kmetija z zemljo je nepremičnina, katere vrednost je samo teoretična, glede na opisano situacijo od Kiki.

Koliko vas je takih, ki tukaj nekaj pametujete, pa ste tudi prejeli staro napremičnino in jo začeli obnavljat?? A se vam sanja, da je to jama brez dna kar se tiče financiranja? JA, včasih bi bilo lažje in dosti ceneje iti živet v podnajemniško stanovanje ali pa si kupiti eno majceno stanovanje (za začetek). Hvala bogu, da se najdejo še današnji mladi, ki so pripravljeni iti živeti na kmetijo, si tam urediti dom in vzdrževati kmetijo. Slovenskim kmetijam se z vstopom v EU slabo piše, ampak mestne srajce se s tem ne ubadate, ne.

Zmotil me je tudi očitek, da je Kiki enkrat prosila za pomoč. Kako ste slepi, ljudje. A ne vidite, kaj se dogaja okoli vas? A res živite tako v vati, da mislite, da če ti je postlano lepo, da tako vedno bo? Naravne nesreče se vrstijo ena za drugo, samo vprašanje časa je, kdaj se nam bo to lagodno življenje obrnilo na glavo.

Vsakemu posamezniku se lahko pripeti, da ima enkrat slaba potem pa dobra obdobja za preživetje. Imejmo spoštovanje drug do drugega. Tako za računalnikom, ko imaš streho nad glavo, ja, se da pisat in bluzit, kar ti paše.

Kar se pa tiče problematike, ki si jo odprla Kiki:
Starša si naj sama plačata nova okna, če jih potrebujeta. Sorry, zgleda se tudi takšni starši najdejo, ki želijo živeti lagodno na račun svojih otrok (čeprav je obratnih primerov veliko več).
Če je lastnik vsega postal tvoj fant in plačuje vse skupne račune in davke, potem naj tudi sam presoja, v kašnem vrstem redu bo prenavljal in rihtal hišo.



_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Financiranje tasta in tašče
29.8.2008 12:06:05   
ta.nja
IZVIRNO SPOROČILO: Jutra

Sem prebrala samo prvo stran. Mislim, tipična slovenska privoščljivost in foušija - po komentarjih sodečuser posted image

Kmetija z zemljo je nepremičnina, katere vrednost je samo teoretična, glede na opisano situacijo od Kiki.

Koliko vas je takih, ki tukaj nekaj pametujete, pa ste tudi prejeli staro napremičnino in jo začeli obnavljat?? A se vam sanja, da je to jama brez dna kar se tiče financiranja? JA, včasih bi bilo lažje in dosti ceneje iti živet v podnajemniško stanovanje ali pa si kupiti eno majceno stanovanje (za začetek). Hvala bogu, da se najdejo še današnji mladi, ki so pripravljeni iti živeti na kmetijo, si tam urediti dom in vzdrževati kmetijo. Slovenskim kmetijam se z vstopom v EU slabo piše, ampak mestne srajce se s tem ne ubadate, ne.

Zmotil me je tudi očitek, da je Kiki enkrat prosila za pomoč. Kako ste slepi, ljudje. A ne vidite, kaj se dogaja okoli vas? A res živite tako v vati, da mislite, da če ti je postlano lepo, da tako vedno bo? Naravne nesreče se vrstijo ena za drugo, samo vprašanje časa je, kdaj se nam bo to lagodno življenje obrnilo na glavo.

Vsakemu posamezniku se lahko pripeti, da ima enkrat slaba potem pa dobra obdobja za preživetje. Imejmo spoštovanje drug do drugega. Tako za računalnikom, ko imaš streho nad glavo, ja, se da pisat in bluzit, kar ti paše.

Kar se pa tiče problematike, ki si jo odprla Kiki:
Starša si naj sama plačata nova okna, če jih potrebujeta. Sorry, zgleda se tudi takšni starši najdejo, ki želijo živeti lagodno na račun svojih otrok (čeprav je obratnih primerov veliko več).
Če je lastnik vsega postal tvoj fant in plačuje vse skupne račune in davke, potem naj tudi sam presoja, v kašnem vrstem redu bo prenavljal in rihtal hišo.





user posted image user posted image user posted image   fajn napisano

_____________________________

Anejko bejko

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Financiranje tasta in tašče
29.8.2008 19:05:26   
Tonchka
Jutra, se popolnoma strinjam s teboj. Bravo!!

(odgovor članu ta.nja)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Financiranje tasta in tašče
29.8.2008 20:27:31   
Anonimen
Jutra, glede na to, da to leti v večini na moje objave: točno to sva dobila z možem, en del tudi odkupila: staro, razsuto bajto, kjer je potrebno zamenjat in popravit vse, ogromno stroškov, tako da vem, kako je, imeti staaro razsuto nepremičnino, napol pojedeno od mravelj, s počenmi cevmi za vodovod, brez ogrevanja, slabo izloacijo in gnilimi okni... ampak! nekaj imava, iz česar lahko začneva. Imamo prostor za živet, imamo se lepo in počasi uresničujemo svoje želje. In pomembno mi je to, da nekaj imamo, osnovo. V nasprotju z večino mojih prijateljev, ki nima NIČ, razen svoje plače in oni iz tega NIČ kupijo parcelo, se zapufajo veliko več kot midva in počasi, še počasneje ustvarjajo svojo hiško. In živijo od rok v usta, plačujejo najemnino in zraven še zidajo. Kapo jim dol, ker meni je veliko lažje, čeprav je hiška v slabem stanju. Ampak jo pa imamo, a ne?

Zato mi na kraj pameti ne pade, da bi rekla, da nimam nič, ker imam in to veliko, pa čeprav v razsutem stanju.
In nisem mestna srajca, ampak kar kmečka, ki je za en čas šla v mesto, tako da vem, kako je živeti in delati na kmetiji user posted image .

Je pa res, da nimam tečnega tasta in tašče, ki jima ne bi bili čisto jasno, kaj pomeni nekaj podariti. Sicer pa se strinjam z zadnjim odstavkom, to sem napisala že nekajkrat.

(odgovor članu Tonchka)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Financiranje tasta in tašče
29.8.2008 22:31:36   
ELMA
IZVIRNO SPOROČILO: ta.nja

IZVIRNO SPOROČILO: Jutra

Sem prebrala samo prvo stran. Mislim, tipična slovenska privoščljivost in foušija - po komentarjih sodečuser posted image

Kmetija z zemljo je nepremičnina, katere vrednost je samo teoretična, glede na opisano situacijo od Kiki.

Koliko vas je takih, ki tukaj nekaj pametujete, pa ste tudi prejeli staro napremičnino in jo začeli obnavljat?? A se vam sanja, da je to jama brez dna kar se tiče financiranja? JA, včasih bi bilo lažje in dosti ceneje iti živet v podnajemniško stanovanje ali pa si kupiti eno majceno stanovanje (za začetek). Hvala bogu, da se najdejo še današnji mladi, ki so pripravljeni iti živeti na kmetijo, si tam urediti dom in vzdrževati kmetijo. Slovenskim kmetijam se z vstopom v EU slabo piše, ampak mestne srajce se s tem ne ubadate, ne.

Zmotil me je tudi očitek, da je Kiki enkrat prosila za pomoč. Kako ste slepi, ljudje. A ne vidite, kaj se dogaja okoli vas? A res živite tako v vati, da mislite, da če ti je postlano lepo, da tako vedno bo? Naravne nesreče se vrstijo ena za drugo, samo vprašanje časa je, kdaj se nam bo to lagodno življenje obrnilo na glavo.

Vsakemu posamezniku se lahko pripeti, da ima enkrat slaba potem pa dobra obdobja za preživetje. Imejmo spoštovanje drug do drugega. Tako za računalnikom, ko imaš streho nad glavo, ja, se da pisat in bluzit, kar ti paše.

Kar se pa tiče problematike, ki si jo odprla Kiki:
Starša si naj sama plačata nova okna, če jih potrebujeta. Sorry, zgleda se tudi takšni starši najdejo, ki želijo živeti lagodno na račun svojih otrok (čeprav je obratnih primerov veliko več).
Če je lastnik vsega postal tvoj fant in plačuje vse skupne račune in davke, potem naj tudi sam presoja, v kašnem vrstem redu bo prenavljal in rihtal hišo.





user posted image user posted image user posted image   fajn napisano



Res fajn napisano user posted image

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu ta.nja)
Neposredna povezava do sporočila: 133
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?