|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 11:03:16   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Samo namig: prvošolčki ne potrebujejo šolskih torb user posted image Ker skoraj vse stvari puščajo v šoli, je dovolj že samo majhen nahrbtniček. Naši so imeli prvo leto za domačo nalogo samo to, da so domov vsakodnevno nosili peresnico in skrbeli, da so bile vse barvice v njej ošiljene. In občasno kakšen zvezek, v katerem je bilo kaj za narisat. Roko na srce, to bi komot nesli tudi v kakšni vrečkici, ampak, da se otrok le počuti bolj šolarja, je nahrbtniček na mestu.


Pri nas pa ni tako. Vse komplet nosijo domov. In ko gre še po knjige iz knjižnice, je takooo težka torba, da mu jo jaz nosim do avta.

user posted image In to v prvem?? HB, da starši nosite torbo...


user posted image
ja ampak me je pa en dan učiteljica vprašala, da zakaj mu torbo nosim user posted image Ma en dan jo bom stehtala, pa ji bom znala povedat zakaj.user posted image

Joj, ne govori, sem ravno pred kakšnim tednom tehtala torbo naše petošolke... Teža polne torbe na najbolj natrpan dan (ko imajo na urniku največ različnih predmetov) znaša skoraj tretjino teže moje hčerke user posted image Ampak morajo vse nosit sem in tja, ne smejo pustiti v omari v razredu, čeprav pri kakšnem predmetu ni domače naloge in/ali za učit. Zato sva se zmenili, da tisto, kar doma niti odprla ne bo, pušča v omarici v garderobi.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 11:05:58   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Kosilo v šoli pride okrog 50 eur, malica pa 20 eur...torej skupaj 70 eur.

O porkaš, kako drago user posted image
Naša ta večja je imela kosilo v prvem razredu (ne samo malico, pozabila prej napisat), ampak je položnica za oboje skupaj znašala (čakaj, grem gledat) dobrih 11.000 SIT (l. 2006). Pa še za letos grem pogledat v pogodbo - aha, če bi imela kosilo in malico, bi stalo skupaj cca. 60 EUR, res znese kar dosti, imate prav.
Ker ima samo malico, je bistveno nižji znesek.



Ampak saj otrok mora imet kosilo. Če ne v šoli, pa potem doma, kjer moraš tudi kuhati... Tako da neke večje razlike na koncu ni.


Mi mamo pa v prvem razredu skoraj 100e.Zajtrk, kosilo in popoldanska malica.

Sem mislila da ne bi imel popoldanske malice, ker itak doma še kaj poje, pa sem se vseeno odločla, da jo ima, ker mi je pravu, da je zadnjič bil en sošolec kao lačen, pa je en jogurt pojedel, čeprav nima popoldanske malice in mu je tovarišica povedala, da zdej ga bo pa mama morala plačat, da zakaj je pojedel, če nima popoldanske,... ker drugače majo pri njih pa vsi tudi popoldansko.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 11:07:57   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Kosilo v šoli pride okrog 50 eur, malica pa 20 eur...torej skupaj 70 eur.

O porkaš, kako drago user posted image
Naša ta večja je imela kosilo v prvem razredu (ne samo malico, pozabila prej napisat), ampak je položnica za oboje skupaj znašala (čakaj, grem gledat) dobrih 11.000 SIT (l. 2006). Pa še za letos grem pogledat v pogodbo - aha, če bi imela kosilo in malico, bi stalo skupaj cca. 60 EUR, res znese kar dosti, imate prav.
Ker ima samo malico, je bistveno nižji znesek.



Ampak saj otrok mora imet kosilo. Če ne v šoli, pa potem doma, kjer moraš tudi kuhati... Tako da neke večje razlike na koncu ni.

Pri meni ni neke pomembne (finančne) razlike, če kuham za 4 ali za 5 user posted image Znese pa na 1 osebo bistveno manj, kot stane šolsko kosilo. Tako da pri nas se pozna t.i. večja razlika. Če ti dam samo podatek, da za gospodinjstvo, v katerem nas je 5, mesečno zapravim okrog 300 EUR (hrana, čistila, kozmetika,...) in da je v tem vključeno tudi, kar mož nosi malico od doma (no, 1x tedensko jo kupi v menzi v službi, kadar je res kaj slastnega).

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 11:43:07   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY
. Potem pa še torba, naša je prišla tam nekje 165 Eur


Mene pa samo zanima, kakšna je to torba za 165 €?!?user posted image A sama nosi knjige in še dela naloge???


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 11:45:59   
špelin@
Evo, zanimivi in uporabni napotki za nakup ustrezne šolske torbe user posted image

http://www.delo.si/clanek/86015

Hmmmmmmmm...

"Polna šolska torba ne sme preseči deset_ odstotkov otrokove teže."

Torej bi moja hči smela nositi le torbo, težko slabe 3 kg user posted image


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 15.4.2010 11:47:30 >

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 12:27:57   
kasso
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Kosilo v šoli pride okrog 50 eur, malica pa 20 eur...torej skupaj 70 eur.

O porkaš, kako drago user posted image
Naša ta večja je imela kosilo v prvem razredu (ne samo malico, pozabila prej napisat), ampak je položnica za oboje skupaj znašala (čakaj, grem gledat) dobrih 11.000 SIT (l. 2006). Pa še za letos grem pogledat v pogodbo - aha, če bi imela kosilo in malico, bi stalo skupaj cca. 60 EUR, res znese kar dosti, imate prav.
Ker ima samo malico, je bistveno nižji znesek.



Ampak saj otrok mora imet kosilo. Če ne v šoli, pa potem doma, kjer moraš tudi kuhati... Tako da neke večje razlike na koncu ni.


Mi mamo pa v prvem razredu skoraj 100e.Zajtrk, kosilo in popoldanska malica.

Sem mislila da ne bi imel popoldanske malice, ker itak doma še kaj poje, pa sem se vseeno odločla, da jo ima, ker mi je pravu, da je zadnjič bil en sošolec kao lačen, pa je en jogurt pojedel, čeprav nima popoldanske malice in mu je tovarišica povedala, da zdej ga bo pa mama morala plačat, da zakaj je pojedel, če nima popoldanske,... ker drugače majo pri njih pa vsi tudi popoldansko.

joj kake gluposti...

za take zadeve so fajn male podružnične šole. Moj mali nima popoldanske malice, a še vedno dobi vsak dan za pit in jest popoldne, ker se v kuhinji vedno kaj najde. Če ne drugega, pa kos kruha z čokoladnim namazom, sadje je vedno na voljo in za pit tudi....Tako da kuharca je do treh in vedno poskrbi, da ni noben lačen. user posted image

< Sporočilo je popravil kasso -- 15.4.2010 12:28:26 >

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 12:36:37   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kasso

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Kosilo v šoli pride okrog 50 eur, malica pa 20 eur...torej skupaj 70 eur.

O porkaš, kako drago user posted image
Naša ta večja je imela kosilo v prvem razredu (ne samo malico, pozabila prej napisat), ampak je položnica za oboje skupaj znašala (čakaj, grem gledat) dobrih 11.000 SIT (l. 2006). Pa še za letos grem pogledat v pogodbo - aha, če bi imela kosilo in malico, bi stalo skupaj cca. 60 EUR, res znese kar dosti, imate prav.
Ker ima samo malico, je bistveno nižji znesek.



Ampak saj otrok mora imet kosilo. Če ne v šoli, pa potem doma, kjer moraš tudi kuhati... Tako da neke večje razlike na koncu ni.


Mi mamo pa v prvem razredu skoraj 100e.Zajtrk, kosilo in popoldanska malica.

Sem mislila da ne bi imel popoldanske malice, ker itak doma še kaj poje, pa sem se vseeno odločla, da jo ima, ker mi je pravu, da je zadnjič bil en sošolec kao lačen, pa je en jogurt pojedel, čeprav nima popoldanske malice in mu je tovarišica povedala, da zdej ga bo pa mama morala plačat, da zakaj je pojedel, če nima popoldanske,... ker drugače majo pri njih pa vsi tudi popoldansko.

joj kake gluposti...

za take zadeve so fajn male podružnične šole. Moj mali nima popoldanske malice, a še vedno dobi vsak dan za pit in jest popoldne, ker se v kuhinji vedno kaj najde. Če ne drugega, pa kos kruha z čokoladnim namazom, sadje je vedno na voljo in za pit tudi....Tako da kuharca je do treh in vedno poskrbi, da ni noben lačen. user posted image

Se strinjam, da je tole res žalostno user posted image Pri nas nikomur nihče ne komplicira, za lačne se vedno še kaj najde. Brez "metanja naprej"...

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 13:22:27   
zvut
Pri nas je cena malice 0,80 EUR/dan (s subvencijo 0,32 EUR) in kosila 2,10 EUR/dan. Za vsak dan, ko je odsoten in to v  šolo pravočasno sporočiš ni potrebno plačati kosila. Na začetku leta so nas obvestili, da obstaja možnost subvencionirane malice. Čeprav nimamo zelo nizkih dohodkov sem vlogo vseeno oddala in so mi dali nekaj subvencije (če seštejem vse mesece bo zaradi te subvencije cca. en mesec prehrana zastonj).

Torbo pa pri nas prinesejo iz šole le ob petkih in še takrat so v njej samo tisti zvezki, kjer je naloga in oz. zvezke, v katerih pokažejo kaj so naredili. Čez teden pa nosijo stvari, ki so za nalogo domov v mapah. Prav tako tudi jaz mislim, da bo ta torba zdržala cca. 3 do 4 leta.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 13:23:46   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: kasso

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kasso
Kosilo v šoli pride okrog 50 eur, malica pa 20 eur...torej skupaj 70 eur.

O porkaš, kako drago user posted image
Naša ta večja je imela kosilo v prvem razredu (ne samo malico, pozabila prej napisat), ampak je položnica za oboje skupaj znašala (čakaj, grem gledat) dobrih 11.000 SIT (l. 2006). Pa še za letos grem pogledat v pogodbo - aha, če bi imela kosilo in malico, bi stalo skupaj cca. 60 EUR, res znese kar dosti, imate prav.
Ker ima samo malico, je bistveno nižji znesek.



Ampak saj otrok mora imet kosilo. Če ne v šoli, pa potem doma, kjer moraš tudi kuhati... Tako da neke večje razlike na koncu ni.


Mi mamo pa v prvem razredu skoraj 100e.Zajtrk, kosilo in popoldanska malica.

Sem mislila da ne bi imel popoldanske malice, ker itak doma še kaj poje, pa sem se vseeno odločla, da jo ima, ker mi je pravu, da je zadnjič bil en sošolec kao lačen, pa je en jogurt pojedel, čeprav nima popoldanske malice in mu je tovarišica povedala, da zdej ga bo pa mama morala plačat, da zakaj je pojedel, če nima popoldanske,... ker drugače majo pri njih pa vsi tudi popoldansko.

joj kake gluposti...

za take zadeve so fajn male podružnične šole. Moj mali nima popoldanske malice, a še vedno dobi vsak dan za pit in jest popoldne, ker se v kuhinji vedno kaj najde. Če ne drugega, pa kos kruha z čokoladnim namazom, sadje je vedno na voljo in za pit tudi....Tako da kuharca je do treh in vedno poskrbi, da ni noben lačen. user posted image


Mi smo podružnična šola.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: stroški in prvi razred
15.4.2010 16:19:10   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY
. Potem pa še torba, naša je prišla tam nekje 165 Eur


Mene pa samo zanima, kakšna je to torba za 165 €?!?user posted image A sama nosi knjige in še dela naloge???




http://www.stepbystep-schulranzen.de/

Je pa v torbo všteta še polna peresnica,vrečka za šp.vzgojo,denarnicauser posted image !

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: stroški in prvi razred
16.4.2010 23:25:47   
ely*
70 evrov, malica + kosilo

za vse potrebščine in torbo pa smo dali 200 evrov

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: stroški in prvi razred
17.4.2010 10:31:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: kasso

Kosilo v šoli pride okrog 50 eur, malica pa 20 eur...torej skupaj 70 eur.


Pri nas pride vse skupaj, s popoldansko malico vred preko 100eur, v Postojni pride to troje pri mojih otrocih malo pod 100 eur - skupaj s kakšnim naravoslovnim, športnim, kulturnim ali tehniškim dnem (vseh je v enem letu 15).

Začetni strošek za pripomočke je skoraj gotovo preko 100eur, če računaš s torbo vred. V višjih razredih pridejo samo zvezki in knjige čez 170.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: stroški in prvi razred
17.4.2010 10:38:02   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: kasso

joj kake gluposti...

za take zadeve so fajn male podružnične šole. Moj mali nima popoldanske malice, a še vedno dobi vsak dan za pit in jest popoldne, ker se v kuhinji vedno kaj najde. Če ne drugega, pa kos kruha z čokoladnim namazom, sadje je vedno na voljo in za pit tudi....Tako da kuharca je do treh in vedno poskrbi, da ni noben lačen. user posted image


Joj, kasso, brez zamere, ampak ravno zaradi staršev, ki vedo, da so otroci lačni in jih načrtno ne prijavijo na popoldansko malico, njihovi otroci pa vseeno vsak dan jedo, prihaja do takih pripomb s strani učiteljic. NI fer do ostalih staršev da plačujejo, medtem ko en otrok ni prijavljen in vsak dan je. Povsod prihaja do istih problemov. Otrok te lačen gleda, prosi za jest in večini učiteljic se zasmili in mu zrihtajo nekaj za jest. Hkrati se te iste učiteljice v popolnosti zavedajo v kakšen drek jih tunkajo starši tega konkretnega otroka. NI fer, da ostali plačujejo, en se pa šlepa. Res ni. Večinoma so jezne na starše, sem in tja pa doživi otrok tak izbruh, ki sicer ni primeren, je ap človeško pričakovan najbrž. Sploh ker navadno starši otrok, ki se doma ne valjajo v izobilju plačajujejo, eni ki bi si lahko privoščili, pa se šlepajo. NI fer.

POdružnice so pa fajn, to se strinjam. Sem pa otroka imela in tudi drugega otroka bom imela tudi v podružnici prijavljenega na popoldansko malico.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
VIDEO: Odvajanje od plenic v treh dneh
video
Odvajanje otroka od plenic je lahko stresno in zelo utrujajoče. Tale mamica pa je našla odlično rešitev. Preverite!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?