|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje in služba
21.9.2005 13:22:24   
asso
Po zakonu ima mati dojilka pravico do najmanj 1 uro dnevno za dojenje.
Mene zanima kako je s tem in če je kakšna to izkoristila.
Ali je lahko ta ena ura na koncu delovnika, da bi npr. zaradi tega šla iz službe eno uro prej. Ker smo navajeni npr. se dojiti okoli dveje ure in se dojimo cca. pol ure pa da ne bi letala nazaj v službo za 10 min. oz. samo se "štemplat" odhod?
Kaj pa potrdilo, da dojiš, kdo ti ga izda?

Prosim kaj več informacij o tem...

Hvala in lep dan   asso
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Dojenje in služba
21.9.2005 13:36:30   
MarijaPo
Kolikor sem jaz brala zakon, imas na 2 uri po 15 min casa z adojenje, torej 4x petnajst = 1 ura, kolikor sem razumela zakon, bi teoreticno lahko sla le 15 min pred koncem domov.
Celo uro pa najbrz ne, ker je to dojenje misljeno vmes, medtem ko delas (kar je seveda bedarija, ker potem bi otrok moral bit v sluzbi zraven tebe, oz. bi ga nekdo moral na vsaki 2 uri pripeljat).

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Dojenje in služba
21.9.2005 13:47:02   
asso
Ja, pol pa naj naredijo pri vsakem delodajalcu jasli pa bomo vmes skakali podojit in to 15 minut.

Ne vem kaj dajejo takšne bedaste "metode" v zakon.

No ja, bomo pa zato izkoristili skrajšan delovni čas do 3. let, če ne bo drugega.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
21.9.2005 14:10:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu asso)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Dojenje in služba
21.9.2005 14:22:17   
asso
ija-1 je napisal/a:


Pa kaj bi še sploh rada?
Nikjer na svetu ni tako velikodušne zakonodaje do nosečnič. Ženske, ki delajo se najkasneje po 3 mesecih vrnejo nazaj v službo. Če pa jim ne paše pa ostanejo doma in postanejo gospodinje.

In če misliš, da je nujno potrebno enoletnega otroka dojit med delovnim časom in tvoj otrok ne more počakat ene ure, ter se dat podojit ob 15ih namesto ob 14ih, potem preprosto ostani doma.

Ko boš šla enkrat nazaj delat, boš morala dnevno sprejemat kompromise in usklajevat obveznosti službe, družine, otroka. In če jih nisi pripravljena, potem bo bolje za vse, da preprosto lepo ostaneš doma.




Kdo se sploh razburja!?

A niti vprašat več ne smeš?

Če dajo tako možnost v zakonodajo zakaj jo ne bi izkoristil, če lahko.

Vem, da imam možnost krajšega delovnega časa in sem namesto tega samo spraševala, da bi izkoristila dojenje.

Niti tega nisem rekla, da je nujno potrebno enoletnega otroka dojiti med delovnim časom, samo sprašujem kakšne so možnosti.
Otrok ne bi počakal ene ure, počakal bi kar dve uri ne vem kje imajo delovnik do 15-ih in še kar potrebuješ do doma . Sej ni hec v tem, samo spraševala sem.

Jaz ne vem kako lahko nekatere obsojate po enem stavku. Pa tudi partner ne prinese domov miljonske plače, da bi lahko človek kar tako ostal doma.

Pa tudi to vem, da bom morala usklajevati službo, družino, otroka, prosti čas... pa sej...

No škoda besed...

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenje in služba
29.9.2005 18:41:18   
Grascakinja
Res mislim, da tako razburjanje in obntoževanje ni primerno, saj je samo vprašala.

Asso, poskusi se z delodajalcem dogovorit za to uro pred koncem službe, če zakon tako omogoča. Morda ti bo šel na roke. Sicer pa, če ne bo šlo, poskusi z aventovim sistemom za mame, ki gredo nazaj v službo - hladilna torba (taka zelo šik), prsna črpalka in posodice, pa si morda med službo izčrpaš mleko, da ga ne izgubiš, za malega pa v varstvu pustiš načrpano mleko prejšnjega dne - komot ga shraniš v hladilniku. Vse seveda pod pogojem, da lahko pije po flaški in ga imaš v varstvu kje, kjer ga bodo lahko tako nahranili.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?