|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prišla sem na postlano
21.11.2006 23:12:56   
Anonimen
Prišla sem na postlano. Svojega (od večjih stvari) nimam nič, razen avtomobila ki sem ga kupila, ko sem že bila v vezi. Sedaj pa me obdaja grozen občutek, kaj če karkoli pride in nimam kam. Mojemu sem rekla, glede na to da je stanovanje njegovo, če bi dal en del pisati name, pa seveda noče.

Kaj pa vašji možje oziroma vi, bi dali nekomu ki bi bil starš vašemu otroku nekaj kar ste imeli prej, predvsem mislim s tem kakšno nepremičnino.

Res je da sem zelo hvaležna, da vse že imamo, da mi ni treba jemati kredita pa to ampak menim, da tiste ki imate kredit, je po 20 letih stanovanje vaše. Jaz pa bom po 20 letih še vedno na nuli.

Še katera živi v stanovanju, ki je pisano na partnerja. Imate kdaj podobne misli?


< Sporočilo je popravil wahoo -- 23.11.2006 11:24:38 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prišla sem na poslano
21.11.2006 23:21:39   
rija
Ne, nebi napisala nanj. Nikoli nebi dala roke za nobenega v ogenj in se potem tožila za nekaj, kar je itak bilo od začetka moje.

Pa zakaj bi. Dokler smo skupaj, je ta dobrina itak "naša". Če pa nismo, je pa vsaj brez problema moja.

Da pa po 20 letih ne boš na nuli, si nekaj pač šparaj, če se boš potem bolje počutila.

še bolje je pa, da ne misliš in se sekiraš glede stvari, za katere niti ne veš, če se bodo kdaj zgodile.

Sreča, da nimava midva takih problemov: v zvezo sva prinesla jaz staro katro on starega golfa....user posted image user posted image user posted image  joj, kaki lepi časi so bili.....user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prišla sem na poslano
21.11.2006 23:28:36   
Marogica
Ne vem, kaj naj ti rečem. Ljudje so pač različni in na določene stvari pač različno gledamo. Eni bi delili, drugi ne. In oboje razumem.  Tako da...kot je že rekla rija, če tvoj partner tega noče, pač noče, vednar se ne obremenjuj že sedaj s tem, kako bi bilo, če ....

Jaz sem imela sicer stanovanje, mož(takrat še fant) pa je živel v hiši. Ko sem se preselila k njemu(skupaj sva bila kratek čas), noseča, je moral za 14 dni na JAponsko. Dan preden je odšel, mi je potisnil A4 papir v roke, kjer je pisalo, da v primeru nesreče s smrtnim izidom vse pripada meni in še nerojenemu otroku. Res lepa gesta za začetek veze.

Dal mi je pisati svojo polovico hiše, brez diskutiranja in tudi vse ostalo je sedaj NAJINO.



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prišla sem na poslano
21.11.2006 23:40:40   
Anonimen
Kaj pa če sta oba prijavljena na isteem naslovu? po 2 al 3 letih se ne deli na pol? ne vem , vprašam nimam pojma..mislim na tisto, da bi se naj izvenzakonska veza potem čez nekaj časa enačila z zakonsko...


< Sporočilo je popravil nivess -- 21.11.2006 23:42:14 >

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prišla sem na poslano
21.11.2006 23:44:24   
rija
Ja, izvzemši tisto, kar si v vezo prinesla, večja darila, dediščine...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prišla sem na poslano
21.11.2006 23:45:14   
Anonimen
Kerensa vidim te kak tipkaš brzinsko..user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 7:39:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz pa bom po 20 letih še vedno na nuli.


Ni nujno.. Zdaj ko ti ni treba vzet nobenga kredita.. si pa lahk predstavljas da mas kredit in vsak mesec 200 eur.. dajes v kaksen sklad.. al kamorkoli ze.. in cez 20 let bos imela za dva stanovanja.. ker bojo oni tebi placevali obresti..  kot pa ce bi zdaj vzela kredit in placevala se obresti..

Vsekakor si na boljsem.. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 7:41:37   
dudika
Tudi midva nisva imela ničesar na začetku, sedaj (po 11 letih) pa sva kupila stanovanje za katerega je moj vzel ves kredit. Pa pravi, da je pol mojega. Itak če greva narazen jaz nočem ničesar. Pa saj ne bova šla narazen. Mislim, da je zmotno na to misliti preden pride do tega. Če pa te res tako moti, pa si prišparaj nekaj svojega denarja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 7:45:38   
Mina1
Ni nujno.. Zdaj ko ti ni treba vzet nobenga kredita.. si pa lahk predstavljas da mas kredit in vsak mesec 200 eur.. dajes v kaksen sklad.. al kamorkoli ze.. in cez 20 let bos imela za dva stanovanja.. ker bojo oni tebi placevali obresti.. kot pa ce bi zdaj vzela kredit in placevala se obresti..

Vsekakor si na boljsem..


Odličen predlog Tjazy.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 7:51:11   
srki
Ne ubadaj se s tem vprašanjem, ker ne boš dobila odgovora. Če se pa v primeru kaj zgodi, če imaš službo, ni vrag, da si ne bi mogla plačevati ene garsonjere-v najemu mislim. Še marsikdo se mora zapufat do konca življenja, da si nekaj ustvari, ampak samo da lahko nekje spi, si kuha,...ostale finese pa pridejo na vrstto kasneje, če sploh pridejo.

Nekje bi se že nekaj našlo, verjemi, sploh če imaš službo in svoje dohodke, če bi bila pa brez le-teh, bi bilo pa verjetno zelo težko. Tako pa imaš vsaj enega "asa" v rokah.



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 8:25:02   
fuzzy
Anonimna, ti si pa res hecna. Ti bi kar, da prepiše pol stanovanja nate. Jaz česa takega prav gotovo ne bi naredila. Pa tudi sram bi me bilo kaj takega zahtevati od partnerja. Si z njim zaradi njega ali zaradi stanovanja?
Zavedaj se tega, da se lahko tudi darilno pogodbo kdaj spodbija in enako ostaneš na suhem. Raje upoštevaj Tjazyjev nasvet in nehaj razmišljati o tem, kakšna krivica se ti godi, ker ti mož noče kar podariti pol stanovanja. Lahko pa se seveda tudi ti zakreditiraš za 20 let in boš na koncu imela stanovanje, kajne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 8:38:29   
Anonimen
Men tud ni jasno zakaj misliš da bi moral napisat del stanovanja nateuser posted image
Saj je njegovo. Jaz vem da ga nebi.
A ti imaš z njim otroka zato da boš če se ti bo zluštal it dobila stanovanje al kakouser posted image
Mislim če te že skrbi da bi bla brez vsega čez 20 let si odpri varčevanje v kakšnih skladih al kej podobnga pa ne boš brez vsega a ne?

Sama poskrbi zase! Al misliš da bi mogu tvoj tip skrbet za to da ne boš ti brez vsega ostalauser posted image  

(odgovor članu fuzzy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 8:58:30   
baguSka
user posted image user posted image user posted image user posted image  Oprosti men je tole full smesno... Ko sem te prebrala sem dobila ravno tak obcutek, da si mu rodila otroka glih zato, da bi prisla do stanovanja...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 9:02:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

user posted image user posted image user posted image user posted image  Oprosti men je tole full smesno... Ko sem te prebrala sem dobila ravno tak obcutek, da si mu rodila otroka glih zato, da bi prisla do stanovanja...


Sam res!
Tolk o samostojnosti in emancipaciji ženskuser posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 13:24:59   
babylove
Na postlano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 14:19:34   
sneška_
Začni šparat da boš nekega lepega dneva imela svoje stanovanje

Imaš vse pogoje za šparaanje 

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prišla sem na postlano
22.11.2006 14:33:35   
piščanc
jaz tudi brez partnerja nimam nič, skupaj sva ustvarila pa kar veliko. pa čeprav sva v vezo prišla oba brez vsega.

reči hočem, da raje delaj na ljubezni in družini (to je najpomembneje), ne na materialnih stvareh.

pa še to: moj bratranec se je ločil od žene. hiša, ki sta jo delala skupaj (od začetka) je pripadla njej, ker je imela tudi skrbništvo nad otroki. in je ostal brez vsega, star 40 let. graditi je treba tudi na partnerstvu, ne samo na materialnih stvareh.



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 17:44:24   
Anonimen
Ja če ti tud nekaj vlagaš v stanovanje,ti more partner v primeru ločitve to izplačat. Če pa ti anonimna nič ne daješ za stanovanje, pa ti itaq gre sedaj lepo,tako da ne moreš potem pričakovati še kaj več. Hujše je , če ti partner naprej meče, kaj vse je on vložil v stanovanje, ti pa nič. Če ti partner s tem ne teži, si lahk sam srečna!


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 19:03:11   
Skorpija
Drugi so ti že napisali, da lahko prišparaš vsak mesec toliko, kolikor bi drugače dala za kredit za stanovanje, kar je hudičevo res. Poleg tega pa obstajajo tudi drugi načini, kot pa deljenje nepremičnine, ki je - če greš enkrat narazen - pomoje nesmiselno.

Midva imava to urejeno tako (stanovanje je njegovo in vedno bo, poročena ali ne, otroci ali ne), da jaz pač šparam moj denar in on to ve in pa, ker sem v stanovanje ogromno vložila sva podpisala posojilo za nedoločen čas, po katerem mi mora vrniti eno določeno vsoto če se razideva. To je celo predlagal sam in tudi meni se zdi to najboljša rešitev...

Pa ne obremenjuj se preveč s stvarmi, ki jih ni... Če bo kdaj prišlo do take situacije te bodo najbrž bremenile in bolele čisto druge zadeve.

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prišla sem na poslano
22.11.2006 19:20:50   
Anonimen
Če že razmišljaš v tej smeri...namesto kredita za stanovanje raje varčuj. Pri 200 privarčevanih eurih na mesec boš imela z najenostavnejšim vlaganjem v vezane vloge na banki privarčevanih ca 100 000 eur. Tako malo denarja to spet ni, da bi rekla, da čez 20 let ne boš imela nič.

V najboljšem primeru pa bosta z možem še itak skupaj, otroci verjetno že veliki, ti pa z denarjem v žepu. A ne bo fajn?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prišla sem na poslano
23.11.2006 18:44:28   
Gina
Najprej se nehaj žret, ker si prišla na postlano. Raje boga zahvali, da nimaš na tem področju sranja, ampak ti je usoda naklonjena.
Te pa razumem, da potrebuješ materialno varnost. Marsikdo to rabi kot kruh in vodo. Drugi pač ne. Različni smo in nič ni narobe s tem. Če to rabiš, pač delaj na tem, da boš to imela. Varčuj, malo se pozanimaj in vlagaj tam, kjer se splača. Če je človek iznajdljiv in se za te reči zanima, lahko prišpara več, kot če varčuje v banki. Ko pa imaš malo več denarja, pa vložiš v kako bolj "poceni" nepremičnino, pa boš prec bolj "varna".
Drugače pa ni za zamerit tvojemu, da tako ravna. V današnjih časih je pravzaprav težko prepisati nepremičnino - celo partnerju. Jaz sem zelo darežljive sorte, pa nisem mahnjena na materialne reči, pa ti povem, da danes ne bi tako lahko prepisala nepremičnine, kot bi pred svojim 30. letom, ko nisem imela tako slabih izkušenj za sabo. Enostavno si v določeni fazi ne želiš nikoli več imeti bivanjskih problemov. Če še tako ljubiš partnerja, bolj ljubiš svojo varnost in varnost svojih otrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prišla sem na poslano
23.11.2006 21:42:19   
iva01
varčuj da boš enkrat imela nekej svojega ne pa sam čakat, pa se čudit zakaj ti partner noče prepisat polovice, sicer pa kaj ima to veze, a misliš da bi se bolje počutila če bi ti partner dav pol stanovanja, sej itak živiš v stanovanju in je glih tako kot da je tvoje, meni se zdi čist vseeno na katerga piše.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prišla sem na poslano
23.11.2006 21:49:37   
maliva
Tako je. Upoštevaj Tyažijev predlog + predlog od piščanca. Tako boš na dolgi rok imela moža, s katerim boš srečna in dovolj prišparano, da otroku pomagaš pri nakupu/urejanju njegovega gnezdeca.

Pa še to. Bodi zadovoljna, da si v taki situaciji. Marsikdo se znajde v situaciji, ko z možem več ne gre, pa tud lastnine ni nobene, tako da nima noben it nikamor živet, zato ostanejo ločeni v istem stanovanju. Da o tem, kakšen začetek nastavijo otrokom, niti ne govorimo. Ubogi takšni otroci...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prišla sem na poslano
23.11.2006 22:11:59   
Anonimen
Tudi če ti celo stanovanje prepiše - bo ob ločitvi še vedno njegovo, če le ima dokaz da ga je sam kupil. Razen če ti polovice stanovanja ne podari. Če ti podari, pol si solastnica, če ti samo prepiše, pol si sicer solatnica, ampak ob ločitvi, če dokaže, da ga je sam kupil pred tvojim štetjem - bo njegovo.


Aja, pa ne obremenjuj se s tem.

(odgovor članu maliva)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prišla sem na poslano
24.11.2006 14:46:26   
Sita
Saj so že drugi napisal, zato meni ni treba.

Samo to. Zakaj sploh kaj imeti? Važno, da lahko kje živiš, v grob itak nič ne odnesemo. Če se z možem v redu razumeta, se ti ni treba ničesar bat.

Midva nimava še nič. Le tri otroke, ki jih je treba še futrat in oblačit ... Nimava pa kake lastnine (razen avta in malo jadrničico). No, nekaj je moj podedoval, samo nimamo nič od tega, prej nasprotno. Treba bo davek plačevati na to, od česar nimamo nič, ker ne moremo prodati niti na tej zemlji kaj graditi ....
Pa naju ne skrbi. Ker smo zelo bogati - imamo drug drugega.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?