|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Predobra prijateljica
3.1.2007 18:36:21   
Anonimen
Saj ne vem, če moj problem sodi na to temo, ampak nekje se moram izpljuvati.

Sicer to sploh ni problem, ampak prej prednost, pa vseeno meni in tudi drugim vzbuja občutek slabe vesti.

Imam prijateljico, že kakšnih 25 let. Bili sva sošolki v osnovni šoli, prijateljici v srednji šoli, skupaj smo žurali v študenstskih letih, se poročali, potem sem jaz dobila prvega otroka in so se najini odnosi malce zrahljali, drugega pa sem dobila v enakem letu kot ona, tako da sva sedaj nenehno skupaj. In v čem je problem? Moja prijateljica je kar premožna (od vse družbe najbolj), seveda za ta denar dela kot zmešana (vodi podjetje, honorarno predava, lektorira...) - večino v nočnih urah, saj je cele popoldneve z otrokom. In ker ima pač toliko denarja (da ne bo pomote, ji sploh ne zavidam, ker vidim, kako dela), svojemu otroku privošči samo najboljše - otrok nosi same firme: benetton, D&G, Dior, Oilily itd., sobo ima polno igrač... In sedaj naletimo na majhno težavo. Vse posoja meni in tudi drugim - vse obleke, vso opremo... Pripravljena je pomagati tako in drugače. Naše otroke za vsak praznik maksimalno obdaruje in komentira: komu pa bomo dali, če ne našim sončkom. Prav tako donira v dobrodelne namene, podjetje nikoli ne kupuje poslovnih daril, ampak si izbere najbolj revne družine v občini in jim za novo leto plača vse položnice, ki jih imajo za plačati... V glavnem predobra je...
Sama se vedno bojim, da  bom kakšno stvar uničila (vem, koliko stane jakna od Oililiya), a tudi če se mi to zgodi, se samo nasmeji in mi reče: Dolžna si mi kavo.

V glavnem, vse daje in nič ne zahteva. Vsi kolegi pa imamo vedno tako slab občutek, da ji v zameno nič ne damo. Povejte, kaj nam je storiti, da se ji vsaj malo oddolžimo?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 18:46:45   
Marogica
ANonimna, ti imaš PRAVO prijateljico. Ne predobro, enostavno pravo.

Kako se ji naj oddolžiš? Bodi ji enostavno prijateljica, saj več od tebe ne zahteva(sploh materialno, ne)

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 18:48:54   
nuala
Bodi prijateljici na razpolago; zna se namreč zgoditi, da bo nekoč pričakovala od tebe kako uslugo ali pa se bo situacija obrnila.
To je vse. In ne mej slabe vesti, hvala bogu, da jo imate. Samo ne izkoriščajte njene dobrote.
Njej pa vsa pohvala, pa da bi se ji vse kar je dobrega naredila 100x povrnilo!


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 18:50:12   
Anonimen
Bodite to kar ste - njeni prijatelji.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 18:50:18   
rija
Prej ko slej vsakdo rabi ramo za zjokat, naslonit se.
Takrat bodi ti prava prijateljica in bodi zanjo tam....to odtehta ves denar.

Odtehta vse.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 18:58:10   
nejcko
Tale tvoja prijateljica je pa resnično že skoraj nerealno popolnauser posted image , kakorkoli, malo je takih.

Zdaj pa k tvojemu vprašanju, kako b se ji odolžili. Hja, težko je to po eni strani, sploh če ji po materialni plati ne morete parirati, lahko se ji sicer odolžiš na kakšen drugačen način, da ji kdaj počuvaš otroka, mogoče greš kdaj z njo na kakšen dolgočasen sprejem, jo kam zapelješ ... skratka drobne usluge pač, če jih sploh potrebuje, seveda.

Drugače bi pa rekla takole - vsak "dati" ima za seboj nek "dobiti", hočem reči, da tvoja prijateljica gotovo daje zato, ker v zameno nekaj dobi - kaj je tisto, ve le ona. Mogoče ji to daje občutek pomembnosti in snobovstva, mogoče si s tem "kupuje" prijatelje ali jih zaradi pomanjkanja časa ohranja, mogoče pa je resnično tako dobra in srčna oseba, da na videz ne pričakuje ničesar v zameno, pa vendar ... to da osrečuje svoje prijatelje, hkrati osrečuje in zadovoljuje tudi njo. Ti jo gotovo zelo dobro poznaš in boš vedela, kakšna v resnici je.

In če je res samo srčna in dobra oseba, potem ji gotovo lahko njeno dobroto povrnete z drobnimi pozornostmi, največ pa s tem, da enostavno ste njeni (zadovoljni in iskreni) prijatelji.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 19:00:47   
VERONICA
Materijalno se ji verjetno nikoli ne boš mogla oddolžit, ampak zakaj bi se morala?

Za svoj dober občutek pa poskušaj ravnati tako kot te prijatelica uči. Tudi ti pomagaj ljudem kateri so na slabšem od tebe. Zdaj ali ko bo priložnost.

Drugače pa si prijatelici dolžna veliko kavic, kot ti je sama povedala. Zna biti neprecenljivo, ko ti negdo v pravem momentu skuha kavo in ti prisluhne...  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 19:10:39   
Anonimen
Ona sama najbolje ve, zakaj to dela. Vi pa ji stojte ob strani. Punca pa je pač deloholik in zna svoje znanje tudi dobro vnovčiti. Meni to ni snobovstvo, ampak ji morda ogromno pomeni (ob vseh poslovnih zadevah), da lahko nekaj naredi tudi za druge ljudi (vas). Je pa res dobra, da vse, kar ima deli z vami in tistimi, ki nimajo. Njej tista kavica s tabo pomeni več kot karkoli, kar lahko kupi.user posted image

(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 19:41:48   
Anonimen
Meni to ne delujo kot kupovanje prijateljic ali snobovstvo...na srečo obstajajo dobri ljudje. Vrni ji tudi ti z dobroto, ki jo nosiš v sebi, kot jo nosi ona. Bodi njena prijateljica, saj veš kaj to pomeni.user posted image
Pozdravi jo lepo od mene.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 19:57:03   
caillou
Bodite hvaležni za tako popolno prijateljico in se ne spreminjajte, ker ste tudi vsi Vi njej očitno popolni in iskreni prijatelji.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 20:13:39   
Sita
Kaj storiti?
Nič. Imejte jo radi in ji stojte ob strani. To je največ, kar ji lahko date. In ko bo potrebovala vašo pomoč, ji jo ponudite.

Življenje nam samo plačuje: kdor daje, v zameno dobi še mnogo, mnogo več .... Kdor samo jemlje, slej ko prej ne dobi več nič drugega kot razočaranje in osamljenost.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 20:18:52   
polona2
Razveselite jo s kakšnimi drobnimi pozornostmi, ne mislim sedaj obmetavanja z darili, kakšno rožico kar tako npr.,
ker drage stvari zase si lahko privošči sama,
človeku pa veliko pomeni ter dobro dene, če se nekdo tudi na kakšen, čisto navaden dan, spomni nanj.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Predobra prijateljica
3.1.2007 20:28:52   
ZARA
Ammm...kdaj mi jo lahko predstaviš?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 7:11:19   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

ANonimna, ti imaš PRAVO prijateljico. Ne predobro, enostavno pravo.

Kako se ji naj oddolžiš? Bodi ji enostavno prijateljica, saj več od tebe ne zahteva(sploh materialno, ne)


Točno tako. Če ti ni do sedaj ničesar očitala, če se je kaj pokvarilo ali strgalo, če je res prava prijateljica, ti tudi v bodoče ne bo nikoli očitala. Vsaj upam no. Bodi srečna, da je taka. Takih je malo. Bravo za tvojo prijateljico.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 9:38:26   
Anonimen
Meni se zdi, da malo pretirava. Posebno pri darilih. Saj človek vendarle malo pomisli, da bi bilo lahko obdarovancu nerodno, da se mogoče čuti dolžnega vrniti enako darilo. Ali pa da bi izgledalo, kot da se bahaš pred nekom. Kaj pa vem, malo je treba gledat tudi na take stvari, se mi zdi. Vsaj jaz gledam.

Ampak O.K., če je čudovita oseba, ji je itak to odpuščeno. Važno je, da je dobrega srca.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 9:41:16   
srki
Pri vsem tem mi je najbolj všeč, da ne kupuje raznoraznih daril za poslovne partnerje,...ampak jih da v dobrodelne namene.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 10:11:12   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: raho

Njej tista kavica s tabo pomeni več kot karkoli, kar lahko kupi.user posted image


Se strinjam z Raho.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 10:27:50   
Anonimen
So ljudje,ki uživajo v tem,da nekoga osrečijo z darili,ker se takrat počutijo srečni,da so naredili dobro delo in zato ne potrebujejo nič drugega,kot samo to,da vidijo,kako lahko s svojim dejanjem nekoga osrečijo ali mu pomagajo.
Tvoja prijateljica je med redkimi,ki za svoja dejanja ne zahteva drugega,kot morda to,da je lahko v tvoji družbi,saj te ima rada ne glede na to,da ti nimaš toliko kot ona.Srečna bodi,da jo imaš,ker taki ljudje so redki.Večkrat ji to povej in daj ji do znanja,da se zmeraj lahko zanese nate,če te bo potrebovala.
Denar zaslužiš in ga lahko tudi izgubiš,pravega prijatelja pa težko dobiš,zato se moraš truditi,da ga ne izgubiš.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 12:13:18   
Kuba
Jaz imam podoben problem (občutek slabe vesti) kadar sem imela za kupiti kaj moji prijateljici, ki si lahko privošči takorekoč skoraj vse. Vedno kadar se je približeval njen rojstni dan sem si razbijala glavo kaj bi ji lahko kupila in vem da ona zame porabi kar veliko in mi je nerodno da tudi jaz njej ne morem kupovati tako dragih stvari... pa sem ugotovila, da so ji zelo všeč stvari ki jih naredim sama doma (unikati -razni okvirji za slike, obeski...) ker tega pa le ne more dobiti povsod! user posted image  

Vem, da ti nisem dosti pomagala z mojim postom, sem hotla samo povedat da ljudje ki imajo vsega dovolj ne potrebujejo nevem kakšnih materialnih stvari (ker jih imajo itak že dovolj) ampak pristnost ljudi okoli njih in drobne pozornosti. Svaka ji čast da si je vse sama prislužila brez nobene pomoči - take ljudi je res samo za hvalit !!!

In še to: so ljudje ki se kopajo v denarju a nebi za druge dali niti evra (žal ni več tolarjev...user posted image ) ...ne vem kaka zadovoljstva pa oni imajo? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 15:24:36   
tulip
Čudovite osebe si izberejo čudovite prijatelje. Ohranita, kar imata, s svojo prisotnostjo jo ti osrečuješ.user posted image

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 16:09:23   
ronja
Kar se tiče daril, če imaš slabo vest, ker ji ne moreš vrnit na istem nivoju, ji daj nekaj, kar ti sama narediš - nekaj, v čemer si ti nadpovprečno dobra in se ne da kupit. To ji bo več pomenilo kot torba od D..karkoli že, o znamkah nimam pojma. Ali pa jo odpelji kam, kjer še ni bila in bi ji bilo všeč, doživetja so ravno tako lepo darilo kot jaknauser posted image

Očitno ji pač vaše prijateljstvo veliko pomeni, jaz jo čisto razumem, za prijatelje ti ni žal denarja in če ga ima, vam pač privošči. Uživaj v tem, kar ti da, tako bo najbolj vesela!  Bodi ji prijateljica kot si ji in ji daj vedet, da se lahko zanese nate, več itak ne rabiuser posted image

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 16:22:24   
mojčika
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

ANonimna, ti imaš PRAVO prijateljico. Ne predobro, enostavno pravo.

Kako se ji naj oddolžiš? Bodi ji enostavno prijateljica, saj več od tebe ne zahteva(sploh materialno, ne)


Joj kako lepo, da take osebe živijo, povej ji, da si nanjo skrajno ponosna...

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 18:01:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

ANonimna, ti imaš PRAVO prijateljico. Ne predobro, enostavno pravo.

Kako se ji naj oddolžiš? Bodi ji enostavno prijateljica, saj več od tebe ne zahteva(sploh materialno, ne)


Točno tako. Če ti ni do sedaj ničesar očitala, če se je kaj pokvarilo ali strgalo, če je res prava prijateljica, ti tudi v bodoče ne bo nikoli očitala. Vsaj upam no. Bodi srečna, da je taka. Takih je malo. Bravo za tvojo prijateljico.



user posted image user posted image user posted image to so prave besede.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Predobra prijateljica
4.1.2007 22:15:26   
Jutra
a veš kaj, če je res tako, kot si napisala, lahko narediš samo dvoje:

- bodi ji dobra in iskrena prijateljica - ker je to eden največjih darov, ki jih lahko imamo v življenju ter

- nauči se sprejemati. Slaba vest je tvoj problem, ne njen.




_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Predobra prijateljica
13.1.2007 16:32:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jutra
a veš kaj, če je res tako, kot si napisala, lahko narediš samo dvoje:
- bodi ji dobra in iskrena prijateljica - ker je to eden največjih darov, ki jih lahko imamo v življenju ter
- nauči se sprejemati. Slaba vest je tvoj problem, ne njen.


user posted image

(odgovor članu Jutra)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?