|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
8.1.2007 21:59:35   
sonckaa
Končno sem uspela z pravnomočno sodbo glede višine preživnine, kjer je navedeno, da mora oče otrok plačati mesečno 40.000 sit, za mlajšega 15.000 sit in za starejšega 25.000 sit. V sklepu je navedeno, da mi je dolžan 650.000 sit od 28.06.2005 naprej.Decembra je prišlo 1. nakazilo preko firme, pri kateri je zaposlen in nakazali so mi isti znesek, kot ga je nakazoval on in to je 35.000 sit le, da je sedaj nakazilo razdeljeno po 17.500 sit za vsakega otroka! kam naj se sedaj obrnem????Zakaj ni bilo nakazano več, saj piše, da se sme odtegniti 2/3 osebnega dohodka! Če je že leta 2005 dokazoval na sodišču, da njegova neto plača znaša 120.000 sit ali ni potem višina 2/3 80.000 sit? oz. če ima še kak kredit, ki pa pri njegovi plači ne more biti večji od 20.000 sit ostane še vedno 60.000 sit za nakazilo!
prosim za pomoč in nasvet kako naprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 6:32:51   
mateja 26
Zakaj se pri denarju vse neha?user posted image Pa kreg pa to.Samo maščevanje,pa j.eden druzga.Malo pomislite kolk ste se imeli prej radi,...user posted image

(odgovor članu sonckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 7:58:02   
anajmad
Ma glej mateja,to ni glih odgovor na mestu.
Jst obsojam očeta,ki se je toliko časa izogibal plačevanju preživnine svojih otrok.
Drugače sonckaa poglej mal po tem forumu,če ne pa pošlji Kerensi zs,pa ti bo ona sigurn odgovorila.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu mateja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 10:43:08   
piščanc
sicer je to laično, ampak najbolje da fotokopijo odločbe pošlješ v računovostvo firme od tvojega bivšega moža in v dopisu točno navedeš koliko in komu morajo plačati.

najbrž je samo napaka računovodkinje in seveda tvojega bivšega

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu sonckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 12:16:25   
sami_y
To je res, da mu lahko trgajo 2/3 plače, vendar mu mora ostati najmanj znesek minimalne plače, zmanjšane za plačilo davkov in obveznih prispevkov za socialno varnost . Nisem sigurna, samo mislim, da je minimalna plača okrog 80000 sit - ta znesek mu mora ostat, ostalo pa mu lahko trgajo.
Zakaj mu ni delodajalec do zneska minimalne plače trgal pa je zanimivo, ker je verjetno tudi delodajalec dobil sklep, da mu mora trgat, tako da če temu ni tako in mu trga manj kot mu mora, lahko kazensko odgovarja. Pozanimaj se za kaj ni trgan cel znesek in če delodajalec ne spoštuje zakona oz. kot je napisano v sklepu ga pa prijavi pristojni inšpekciji.

_____________________________

lp
jelena

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 12:22:15   
sami_y
Sem šla še enkrat tvoj post brat in če so ti nakazali 35.000 sit je možno, da ima on plače samo 115.000 sit, pol pa bi šlo skupaj. 80.000 sit mu mora ostat, razlika do 115.000 sit pa je 35.000 sit.
Verjetno ima nižji dohodek, malo dvomim, da podjetje ni  bi upoštevalo sklep sodišča, ker so velke kazni za prekrškarje.

_____________________________

lp
jelena

(odgovor članu sami_y)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 13:41:55   
mika
moj tast je izgubil neko tožbo in je moral plačati stroške. zablokirali so mu račun in mu vsak mesec vzeli socialno pomoč. šele ko sta se s taščo ločila, je moj mož šel z njim, da je poravnal dolg. no, za njega ni bil finančni problem, ker je doma imel miljone. ja žal, nekateri imajo obraz it po socialno, ker nihče ni preverjal premoženjskega stanja.
kako to da so njemu socialno vzeli, pišete pa da mora za preživetje ostati 80.000,00. jaz sem mislila, da če ti sodišče nekaj naloži za plačat, da moraš ne ne glede na situacijo.

mateja 26, kako bo pa nekdanja ljubezen nahranila in oblekla otroke.user posted image

(odgovor članu sami_y)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 17:06:47   
mama54
mateja 26, kako bo pa nekdanja ljubezen nahranila in oblekla otroke.

Pa še s 40 tisočaki 2 otroka.Mateja26,tu si pa brcnila v temo in to krepko.

Sončkaa,mi je prav žal,da ti nevem svetovat.Poskusi z pravno pomočjo(odvetnikom).

< Sporočilo je popravil mama54 -- 9.1.2007 17:09:12 >


_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 20:57:25   
lolipop
Mika - Socialna pomoč je iz izvršbe izvzeta. Če se odločiš, da se ne pritožiš, potem že imaš razloge. Najbrž tiste, ki si jih navedla.

101. člen
(Prejemki, ki so izvzeti iz izvršbe)
Iz izvršbe so izvzeti:
       3. prejemki iz naslova denarne socialne pomoči po zakonu, ki ureja socialno varstvo;

Sonckaa - koliko znaša tisti min. znesek pa vprašaj kakšno računovodkinjo.

102. člen
(Omejitve izvršbe)
Na plačo, pokojnino, nadomestilo plače, odškodnino iz naslova izgube ali zmanjšanja delovne sposobnosti, prejemke iz naslova začasne brezposelnosti ter plačila za delo obsojencev v kazenskih zavodih, je mogoče seči:
    2. za terjatve iz naslova zakonite preživnine in odškodnine za izgubljeno preživnino zaradi smrti tistega, ki jo je dajal, do dveh tretjin prejemkov, na katere se seže z izvršbo, vendar tako, da dolžniku ostane najmanj znesek v višini dveh tretjin minimalne plače, zmanjšane za plačilo davkov in obveznih prispevkov za socialno varnost, če dolžnik preživlja druge osebe, pa najmanj znesek v višini dohodka, določenega za dolžnika in njegove družinske člane oziroma osebe, ki jih je dolžan po zakonu preživljati po merilih, ki jih določa zakon, ki ureja socialno varstvo za dodelitev denarne socialne pomoči.


LP

_____________________________

nof = nos
mama, nona = telefon
vala = hvala
vion = avion




(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 22:59:32   
Anonimen
Kar pomeni, da mu mora od minimalne netto plače (cca. 371 eurov) ostati najmanj cca. 247 eurov. Vse ostalo MORAJO nakazati tebi, če je "v igri" izvršba preko sodišča, kar pomeni, da ima upravno-izplačilno prepoved na plači. To zavezuje tudi delodajalca.
Na specifikaciji pa ni tako zelo pomembno, kaj piše - kakor zdaj vzameš. Če ima netto plače cca. 480 eurov, potem ti morajo izplačati cca. 233 eurov mesečno, potem je pa popolnoma vseeno, ali napišejo to kot eno preživnino, dve preživnini ali pa kot dolg (izvršbo) zaradi preživnine. Kot dokaz, kaj si imela nakazano, je tako ali tako pravnomočna sodba s sodišča in npr. tvoj bančni izpisek. Pomembno je, da se zneski ujemajo. Če bi šli pa striktno po zakonu, potem pa bi moralo pisati nekaj v smislu "izvršba neplačanih preživninskih obveznosti".
In tudi, če ima on kredit od prej, ima preživnina prednost. Preživnina ima VEDNO prednost. Ko ti bo njegov delodajalec izplačal celoten dolg in začel izplačevati tekočo preživnino, potem bo pa on lahko "normalno" naprej plačeval svoj kredit. Razen, če se ne bo medtem z banko sam dogovoril drugače.

(odgovor članu lolipop)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 23:07:33   
janca
Pokliči v njegovo firmo v računovodstvo in se pozanimaj zakaj tako. Tako boš dobila odgovor. Potem boš vidla pri čem si. Vprašaj jih zakaj tako. Pol pa pot pod noge in do odvetnika.

(odgovor članu sonckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 23:08:50   
Anonimen
Kar pomeni, da mu mora od minimalne netto plače (cca. 371 eurov) 


Trenutno veljava minimalna plača znaša 378,30 EUR. Samo v info, zdaj, ko štejemo vsak euro in cent.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 23:11:02   
Anonimen
Je*o te centi!!! user posted image user posted image user posted image

Že itak mi vse oranžno žvenketa po žepih... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 23:16:39   
Anonimen
[/quote] Je*o te centi!!! user posted image user posted image user posted image

Že itak mi vse oranžno žvenketa po žepih... user posted image user posted image user posted image
[/quote]

Tole je že več kot starga jurja in pol razlike. Že skoraj za plenice, še boljš pa za kakšen dober kofetek ali dva user posted image  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
9.1.2007 23:19:26   
Anonimen
Ma sej vem, da so ti centi v končni fazi že kar nekakšen denar, sploh pa, ko jih je en kup, ampak se pa nikakor ne morem navadit nanje... tako majčkeni so in tako brezvezni izgledajo... user posted image user posted image user posted image ... kar z belim pogledam, ko mi jih dedc vsak dan pol vrečke strese na mizo in pove, da so mu stranke s tem plačale... euro-denarnica že zdavnaj ni več dovolj... moram najdt trgovino, kjer prodajajo euro-žaklje ali euro-škatle... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
16.3.2007 18:28:04   
sonckaa
oglasam se kot sem obljubila. tezave se vedno so, prihajajo pa vedno nove.

hvala vam za vse odgovore in nasvete. uspela sem jih zbrati in nekaj od tega speljati. odvetnica je pisala njegovemu sefu zakaj ne izvrsuje sklepa in mu tudi navedla, da ce ga ne bo izpolnjeval, bo izvrseno z njegovega racuna. ker ga tudi zdaj po tem obvestilu ne izvrsuje, moram pocakati izpisek in takrat bove pisale sodiscu da izvede zadevo.


zgodila pa se je zelo grozna zadeva, ki sicer ni ne vem kako presenetljiva glede na 10-letni zakon in skupno zivljenje z bivsim.

zardi igranja s cevjo za zalivanje, katero naj bi bilo prepovedano je 3x udaril strejsega sina in to tako mocno, da so bi le vidne sledi udarca, saj je udaril s samo cevjo. takoj sem sla z otrokom k zdravniku ter na center za socialno delo, kjer so ga sicer poklicali na pogovor ampak meni nic javili kaj so se zmenili. danes sem celo morala na policijo ali bom vlozila kazensko ovadbo za pregon ali bom zaenkrat pustila tako oz. le pri opozorilu centra.
ker bi ga z pregonom le financno kaznovali, sem se odlocila pustiti tako kot je, saj bi s tem, da bi moral placati kazen, sama sebe in otroke prikrajsala za prezivnino, katero ne bi dobili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
16.3.2007 18:58:50   
Anonimen
Pogumna si, da si takšnega človeka zapustila in to po 10. letih skupnega življenja, kar ni lahko.
Misli, da bo z grobostjo nekaj dosegel, pa na otroka se spravi, res ne morem verjeti. Ali je pil ali je pa nor?
Ti le vstrajaj in naredi vse, da boš prejela preživnino in čim dlje od njega.
Poskrbi zase in predvsem za otroka.

(odgovor članu sonckaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izvršba preživninskih dajatev-POMAGAJTE!
16.3.2007 21:41:49   
mama54
zardi igranja s cevjo za zalivanje, katero naj bi bilo prepovedano je 3x udaril strejsega sina in to tako mocno, da so bi le vidne sledi udarca, saj je udaril s samo cevjo
IZVIRNO SPOROČILO: sonckaa

Sem čist brez besed.Ubogi otrok.user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu sonckaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?