|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj je boljše?
14.3.2007 9:17:39   
marty5
Nekaj mnenj bi vas prosila - seveda se bo treba sami odločit, vseeno pa več glav več ve user posted image

Počasi planiramo selitev iz blokovskega stanovanja (cca v 1-1,5 letu). Zdaj pa smo v dilemi, kaj je boljše - alternativi sta dve:
1. Gremo spet v mesto - drugo (sicer majhno mesto - Izola), v večje stanovanje, ampak še vedno blok.
Prednosti: starši v neposredni bližini, velika pomoč pri varstvu, vse na dosegu (vrtci, šola, ZD, razne dejavnosti).
Slabosti: spet blok in vse kar prinaša, stanovanje bi finančno stalo skoraj toliko kot varianta 2.

2. Gremo malo "ven" v hišo.
Prednosti: trajna rešitev, finančno skoraj isto kot stanovanje, vse prednosti, ki jih hiša in življenje izven mesta prinaša.
Slabosti: za večino stvari bo treba v avto, logistične težave z varstvom,..ipd.

Po eni strani si mislim, da dokler imaš majhne otroke (tja do konca osnovne šole), je bolj komot bit v mestu, kjer gredo lahko kasneje na dejavnosti/krožke tudi sami, kjer je vse na dosegu rok, pomoč staršev pa tudi.

Po drugi strani pa spet - blok je le blok in se mi kar smili dajat toliko denarja za to user posted image .

Seveda, bi bila najboljša rešitev hiša v mestu, ampak razen, če ne zadanemo na lotu, ne bo nič s tega user posted image

Je katera že bila v podobni dilemi? Kako ste se odločile?

Hvala v naprej za mnenje/nasvet.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj je boljše?
14.3.2007 9:26:50   
Gordana-3
kaj pa kakšna hiša v mestu? če ne gre, bi jaz izbrala blok, ko bodo večji še vedno lahko gradite. mi smo prišli iz podeželja čist na rob mesta in vesela sem, ko ne vem kaj. vse je blizu, tako kot ti praviš: dejavosti, krožki, šola, knjižnica, igrišča z igrali, center mesta, pošta, banka .... VSE. prej sem tud živela v mestu in mi je bilo tako fajn, da sem lahk vse te stvari opravila peš. potem smo se preselili za štiri leta na vas, vmes dobili dojenčka, še drugega dojenčka. koliko smo se prevozili, jooooj, pa še v hribih smo bili, tako da niti na normalne sprehode nismo mogli it, hči ni mogla vozit kolesa (jaz tud ne), za vsak d.... smo se morali pakirat. sicer je v vasi bila trgovina, ampak cene so bile nabite do amena. jaz sem ZA MESTO.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj je boljše?
14.3.2007 11:05:59   
Anonimen
Odvisno, kaj pomeni, malo ven iz mesta.
Če je to 20 km, pol ni noben problem. Če je to več kot 50 km, potem je problem, kolikor si ga pač sama narediš.
Mi živimo v mestu (Ljubljana), pa moram ravno tako z avtom v trgovino, z avtom k zdravniku, z avtom do vrtca....
Če mene vprašaš, bi šla v hišo. No, odvisno, če je na drugem koncu Slovenije, potem ne.

Saj si sama napisala...sama se boš morala odločit...daj si na list papirja napiši + in - pa boš videla, kaj tebi pretehta.
Je pa najbrž problem, ja, če si že celo življenje navajena, da imaš vse praktično pred nosom... user posted image

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj je boljše?
14.3.2007 12:13:07   
corfu
Jaz osebno sem za hišo, res pa je, da nikoli nisem živela v bloku in po pravici povedano tam tudi ne bi zdržala. Mi živimo v hiši v skoraj samem centru mesta, pa moram prav tako vedno sesti v avto, če želim v trgovino, v vrtec, krožki...odvisno kako si kakšno stvar zakompliciraš.

Srečno pri odločitvi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj je boljše?
14.3.2007 13:16:31   
ursi
Pozdravljena Marty5!

Jaz bi si izbrala hišo. sem trenutno v bloku, pa to ni zame. Res ne. Sem bila prej 25 let v hiši na vasi in nisem nič pogrešala. Se pač vsedeš v avto in je. Se navadiš. Je pa res, da je verjetno težko tistim, ki so prej navajeni imeti vse na dosegu roke. Ampak jaz hiše na vasi nebi zamenjala za noben blok. Ja tko je, se ima svoje + in -. Mi pač samo izražamo svoje mnenje, odločitev je pa stvar posameznika.

Lp!

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj je boljše?
14.3.2007 14:02:39   
tinkatonka
Se strinjam z ursi. Tudi jaz zivim na vasi, sicer samo 10km od samega centra Ljubljane, pa se moram vseeno zapeljati z avtom do ZD-ja, vrtca, službe,....Pa mi sploh ni tezko.

Mislim da ti bo mir, breskrbna igra otrok na vrtu ob hiski na vasi, kmalu odtehtala "mesto".  Jaz tega ne zamenjam za nic na svetu. Raje sem 10 km stran od ZD-ja, šole, službe, vrtca,  kot pa da bi zivela tik pred njimi v visokem bloku, brez lastnega dvorišča, gredice,....in miru, ki ga sem ter tja zmoti hrup traktorja, ki se pelje na bliznjo njivo. user posted image

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj je boljše?
14.3.2007 19:16:48   
rija
Marty5: jaz bi se definitivno odločila za mesto. Smo zdaj izven mesta in šizim....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj je boljše?
14.3.2007 20:53:49   
BAMBINA_
Odvisno od tega kakšna si. Imaš rada mir, žvrgolenje ptičkov, za zajtrk pravkar odtrgano jabolko iz lastne jablane, prčkanje po gredicah, poletne večere preživete na svoji terasi, nedeljske familjarne piknike... Potem hiša.
Ali pa imaš morda raje večerne sprehode po mestu z ogledovanjem izložb, da lahko greš peš v trgovino ali druge opravke, mestni vrvež... Potem blok.


(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?