|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sterilizacija psičke
9.3.2007 10:37:21   
Anonimen
Pozdravljeni!

Včeraj sva peljala psičko ( 8 mesecev) na sterilizacijo. Vendar je takoj po narkozi nehala dihati in so jo morali oživljati, zaradi tega je sploh niso operirali. Bila je strašno boga, vendar je danes ok.
Zanima me če je imel kdo podobno izkušnjo in kaj ste naredili? Veterinar nama je rekel (imel naj bi tri take primere), da jo lahko pripeljeva za kake tri mesece, vendar me je strah, da naslednič ne bo preživela. Kaj mi svetujete naj jo peljeva še enkrat ali ne? jaz je nebi, moj pa jo verjetno bi.

lp deja
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sterilizacija psičke
9.3.2007 10:41:06   
Anonimen
Ajejuser posted image

Verjetno je alergična na kkšno sestavino, tako tudi ljudje lahko umremo samo zato ker nam dajo narkozo če si preobčutljiv na določene sestavine.

Pomoje ti veterinar ne bi rekel da jo še enkrat pripelji če bi se bal da se ponovi. Verjetno bodo bolj pazili nanjo. Najboljše pa da se kar z veterinarjem pogovoriš.

Jaz bi jo peljala samo v primeru, da mi reče veterinar da bo vse v redu z njo in da ni nevarnosti da se ponovi. Drugače pa verjetno ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sterilizacija psičke
9.3.2007 11:03:27   
flower power
Mi smo imeli primer da je naša psička takoj po sterilizaciji začela ful krvavet in če je ne bi odpeljali nazaj k veterinarju, bi izkrvavela. veterinar je rekel da ima bolezen, ko se ji ne strdi kri in da je to 1 na 1000 psičk user posted image Tako da na tvojem mestu je jaz ne bi peljala še enkrat, ker očitno ne prenaša dobro narkoze, pa tudi po operaciji bi lahko imela probleme. ne vem, odloči se. posvetuj se še enkrat z veterinarjem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sterilizacija psičke
9.3.2007 13:09:03   
Shania
Kje pa se je to zgodilo (na kateri kliniki)? Lahko mi odgovoriš tudi na privat. Lahko, da resnično ne prenaša katere od sestavin narkoze ali pa je nanj alergična, lahko, da so jo predozirali, lahko je kaj drugega. Ali so opravili celotni pregled zdravja psičke pred posegom? Vprašanje je tudi, katero narkozo so dali itd. Kaj pa je komentiral veterinar?


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sterilizacija psičke
9.3.2007 14:31:36   
Anonimen
O kriza user posted image  Moja Luna ni imela nobenih problemov, sterilizacijo pa je imela malo pred 9. mesecem. Edino tezave z lulanjem po kapljicah po celem stanovanju imamo od takrat.

LP, Ribica

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sterilizacija psičke
12.3.2007 21:29:21   
Shania
deja777, ali so psički naredili tudi ultrazvok, pred ali pa vsaj po narkozi (potem, ko so videli, da nekaj ni okej)?

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sterilizacija psičke
13.3.2007 8:18:27   
ALEJINAD
Živjo, kolegica je prejšnji ponedeljek peljala 6 mesecev staro psičko na sterilizacijo in jim je žal poginila. Veterinar jim je rekel, da ji je odpovedalo srce. So jo tudi odpeljali v LJ na patologijo, da izvejo, kaj je bil vzrok. Drugač pa se te stvari tudi zgodijo, kot pri človeku. Da bi ti pa svetovala, ali jo dat ali ne - ne vem, mogoče da bi ji prej naredili kakšen bolj podroben pregled. Jaz je mogoče po tej izkušnji ne bi, imam tudi psičko dalmatinko, ki jo bomo sicer parili drugo leto, ampak saj dela imaš tako nekako 3-4 teden 2x na leto, da jo paziš. Se da preživet, naša se je do sedaj 2x gonila, je sicer kriza s sprehodi in norenjem, ampak gre.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sterilizacija psičke
20.3.2007 19:39:58   
KatjaD
Kakšne pasme pa je psička???
Sprašujem zato, ker so določene pasme bolj občutljive na nekatera pomirjevala in sredstva za narkozo.

Drugače pa vedno seveda obstaja riziko, ko je potrebno dati psa ali človeka v anestezijo, vendar vam vseeno priporočam sterilizacijo, če ne želite imeti legla z njo. Veliko težav med paritvami vam bo prizanesenih. Poleg tega pa je sedaj znano, da je preobčutljivo odreagirala in se lahko prilagodi naslednjič anestetik temu, pa seveda tudi monitoring med samo operacijo.

(odgovor članu ALEJINAD)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sterilizacija psičke
20.3.2007 20:08:14   
Bimba80
Pozdravljene, mene pa zanima ce ima katera podobno izksnjo......danes sem peljala sterilizirati psicko in
zdaj smo ze doma, vendar ji iz rane oz. sivov tece malo po malo kri.

Kaj me je lahko strah ali ni nic kaj takega?

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sterilizacija psičke
21.3.2007 10:38:50   
Shania
Jaz bi poklicala veterinarja in mu to povedala. Kje pa ste operirali psičko?

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Bimba80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sterilizacija psičke
21.3.2007 10:45:34   
Shania
deja777, ti bom kar javno napisala, če morda še komu pride kdaj prav.

ČE bi se odločila ponovno za sterilizacijo psičke, bi najprej preverila, s katerim anestetikom so jo uspavali - tocno s katero kombinacijo (ce je bila injekcijska anestezija, se kombinira) in kaksna doza. Razlog, zakaj je so morali psičko oživljati je lahko kaksna prikrita tezava (srce, dihala). Jaz bi svetovala, da preden psičko naslednjic podvrzete narkozi, da naredite temeljit pregled (vsaj UZ). Predvsem pa si izberite veterinarja, ki mu 100% zaupate in jasno morate opozorit, kaj se je zgodilo in kateri anestetik je bil uporabljen. Zato se pozanimajte in preverite, kateri anestetik je psička dobila.


Poleg tega, da veterinarju 100% zaupate, pa mora biti dober anastezist, npr. Dr. Matko (klinika Topolšica), Alenka Seliskar na VF (Ljubljana), pa Butinar tud ve veliko (zdaj odpira ambulanto v Postojni)... Pred tem pa vsekakor UZ!! (predlagam - dr. Domanjko, VF).

Brez tega, je jaz niti slučajno ne bi podvrgla narkozi.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sterilizacija psičke
22.3.2007 13:47:39   
Bimba80
Da vam povem.........potem sem kar poklicala veterinarja in mu povedala kako in kaj in sem mojo malo pikico on devetih zvecer peljala nazaj k veterinarju........razlaga zakaj toliko krvi
pa je bila, da se ji ne tako hitro strjuje kri in bla, bla.........jo je se enkrat pregledal in ji dal vitamincke in infuzijo.........vceraj popoldan je ze skakala in bla moja mala pikica kot vsak dan......

Sem se ze bala da jo bom zgubila..........

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sterilizacija psičke
22.3.2007 13:47:43   
Bimba80
Veterinar je pa na obali...........

< Sporočilo je popravil Bimba80 -- 22.3.2007 13:50:45 >

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sterilizacija psičke
22.3.2007 13:47:45   
Bimba80
user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Bimba80 -- 22.3.2007 13:53:29 >

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sterilizacija psičke
23.3.2007 11:52:14   
KatjaD
Bimba80 - jaz bi dala za vsak slučaj psički pregledat kri. Vzrok zakaj se ne strjuje kri dovolj hitro je lahko tudi kakšna erlihija, ipd. Toliko, da ste sigurni, da je res vse OK z njo.

(odgovor članu Bimba80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sterilizacija psičke
25.3.2007 15:57:23   
Bimba80
Jaz mislim, da jo je samo slabo zasil.......zdaj pa imamo drug problem, saj ji ni dal ovratnice in si je sama
odstranila šive oz. o treh dva v roku dvh dneh.........Kaj je imel še kdo kaksne podobne izkušnje?
Danes sem jo peljala veterinarju, ker je bla rana malo odprta in je rekel, da ni za sivat, ker je v bistvu samo
na povrsju, ji je dal antibiotik in v torek moramo nazaj na kontrolo........
Mislite da ne bo nic narobe? Se bo rana zacelila?

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sterilizacija psičke
25.3.2007 21:56:05   
Anonimen
Moja Luna je imela najprej dva dni zalepljeno al tri, doma in zunaj sem jo imela skoz brez obroca, ker je bila tisti teden neverjetno mirna (se prevec; sem pricakovala, da bo ET kroznik obvezen). Potem si je pa enega ali dva siva sama ven pobrala, ostale ji je pa veterinar (s tem, da ima ene 2-3mm velik koscek siva ze eno leto se noter .. me prav moti, ker je crn).

LP, Ribica

(odgovor članu Bimba80)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sterilizacija psičke
26.3.2007 11:57:42   
KatjaD
Če rana ni velika ne bo panike, se pa lahko malo grše zaceli. Pa zdej ji pa vseeno nataknite ovratnik, da si ne pobere še kakšnega. Ima pa še notranje šive, ti zgornji držijo skupaj "samo" kožo, tako da ni panike glede tega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sterilizacija psičke
26.3.2007 15:29:42   
Bimba80
Najlepša hvala za odgovore.........sej zdaj smo ji dali gor tisti satelit, je prav smesna.......je pa malo prebrisana in malo tudi smotana in si je tudi s tistim skusala neki packat.......jutri gremo
na kontrolo in bomo vidli kako in kaj...........
Glede na to da ima voljo do skakanja in igranja, mislim da ji ni nic........sem jaz bolj tista panicna, ki se bojim da bi jo izgubila......

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sterilizacija psičke
26.3.2007 15:29:42   
Bimba80
Najlepša hvala za odgovore.........sej zdaj smo ji dali gor tisti satelit, je prav smesna.......je pa malo prebrisana in malo tudi smotana in si je tudi s tistim skusala neki packat.......jutri gremo
na kontrolo in bomo vidli kako in kaj...........
Glede na to da ima voljo do skakanja in igranja, mislim da ji ni nic........sem jaz bolj tista panicna, ki se bojim da bi jo izgubila......

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sterilizacija psičke
26.3.2007 15:29:42   
Bimba80
Najlepša hvala za odgovore.........sej zdaj smo ji dali gor tisti satelit, je prav smesna.......je pa malo prebrisana in malo tudi smotana in si je tudi s tistim skusala neki packat.......jutri gremo
na kontrolo in bomo vidli kako in kaj...........
Glede na to da ima voljo do skakanja in igranja, mislim da ji ni nic........sem jaz bolj tista panicna, ki se bojim da bi jo izgubila......

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?