|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 13:59:13   
muki1
Moj dragi mi je namreč rekel, da sem konfliktna oseba.
Po njegovem je bolje biti tiho in če imaš probleme najedati doma ženi.
Jaz pa rada postavim stvari na svoje mesto in če se z nekom ne strinjam, mu to tudi povem. ZDAJ PA SEM KONFLIKTNA.


Pišem v efektu...... ej, celo življenje so mi starši vsiljevali ponižnost, že kot mlada punca v O.Š. sem zmeraj morala vse požirati in ne vem kaj, po naravi pa sem ognjevita (lev, če to komu kaj pove). Zatirali so mojo naravo, da sem zmeraj morala biti ponižna pred nekom, pa mi tupili, da je ta pa to to pa to, da imam da šutim po domače povedano...ko pa človek odraste in se končno osvobodi nekih zapor, ki so ga leta in leta držale, pa postane to kar je. Pa potem tudi pove človeku to kar si misli( pa nič hudega ni bilo) POTEM PA JE KONFLIKTEN



_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 13:59:51   
Anonimen
Mene poglej, pa ti bo use jasno, kuga je konfliktna oseba. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 14:07:53   
muki1
Kerensa, ti si izzivalna, ja.... a to je potem to? Ja, valda user posted image .

No, zame je konflikten pač nekdo, ki ga serje za šankom in izzove prepir user posted image . Jaz se pač ne smatram za konflikto. Resda sem vzkipljiva - to sem, priznam. Pa tudi zelo rada koga zabijem, če sem prepričana, da nima prav, to tudi priznam. Ampak to še zame ni konflikta oseba. Če je, sem pač konfliktna, kaj morem. Tudi taki morajo živeti.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 14:08:27   
Anonimen
A ne, pol pa po tvoje jst nism konfliktna. Jst se za šankom ne tepem. Še pijem ne tam, ampak si kozarc k mizi odnesem. user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 14:08:49   
Anonimen
Konfliktna oseba je tista,ki zmeraj nekaj išče,da bi se kregala.Če pa poveš tisto,kar misliš in čutiš,ali pa se z nečem ne strinjaš in to odkrito poveš ,nisi zato konfliktna oseba.
Jaz sem tudi leta in leta zatirala čustva in marsikaj požrla,zdaj pa povem kar mislim,res da se trudim,da povem na lep način,vendar mi to ne uspeva zmeraj najbolje.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 14:14:38   
Anonimen
Konfliktna oseba je tisti, ki je vedno v konfliktu z nekom. user posted image  To kar opisuješ ti, je odkrita, direktna oseba.
A da si lev po horoskopu? Moj user posted image  je tud user posted image , sam ni nč temule podoben. user posted image  Je najmanj konfliktna oseba kar jih pozanm. Bi včasih celo lahk mal bil... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 14:18:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Moj dragi mi je namreč rekel, da sem konfliktna oseba.
Po njegovem je bolje biti tiho in če imaš probleme najedati doma ženi.
Jaz pa rada postavim stvari na svoje mesto in če se z nekom ne strinjam, mu to tudi povem. ZDAJ PA SEM KONFLIKTNA.


Pišem v efektu...... ej, celo življenje so mi starši vsiljevali ponižnost, že kot mlada punca v O.Š. sem zmeraj morala vse požirati in ne vem kaj, po naravi pa sem ognjevita (lev, če to komu kaj pove). Zatirali so mojo naravo, da sem zmeraj morala biti ponižna pred nekom, pa mi tupili, da je ta pa to to pa to, da imam da šutim po domače povedano...ko pa človek odraste in se končno osvobodi nekih zapor, ki so ga leta in leta držale, pa postane to kar je. Pa potem tudi pove človeku to kar si misli( pa nič hudega ni bilo) POTEM PA JE KONFLIKTEN




Pri meni je bilo enako in se tudi vedem isto kot ti. Pa še levinja sem user posted image   In ja - levi zarjovemo, kadar je treba. Vsekakor pa to ni konfliktnost.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 14:45:47   
Anonimen
Po moje vem, kaj je tvoj mož milil s tem povedati.
Najbrž si taka, kot sem včasih bila jaz, da hočem vsaki stvari nekako priti do dna in zato tudi v pogovoru, če sem v nekaj prepričana, od svojega stališča ne odstopim in pojasnjujem in pojasnjujem in pojasnjujem. Pa ne sama od sebe, ampak ko mi nekdo pove kontra stališče, imam pač jaz vedno pripravljen argument za pojasnitev mojega stališča. In tako potem nekako vedno izpade, da hočem povsod imeti prav, čeprav sem morda le bolj vztrajna v prepričevanju in imam mogoče tudi bolj bogat besedni zaklad, da znam eno stvar pojasnit in jo utemeljit. Tako drugim mogoče že zmanjka besed za pojasnjevanje, meni pa ne, ali pa nehajo vztrajat pri svojem, ker se jim več ne da ali kaj jaz vem kaj.
V glavnem, včasih sme bolj bila taka. Bi rekla, da ravno obratno od tebe, sem jazm v mladosti bila zelo ognjevita v izražanju svojega prepričanj, potem pa sem prišla do tega, da to večkrat ljudi odbija in sem se začela malo nazaj držat. Saj včasih mi še ven udari, ampak mi je pa kontroliranje same sebe nekako zdaj že prišlo v kri.
Te pa razumem, če so te v mladosti dol tlačili, da imaš zdaj tega dovolj in hočeš biti tudi "sebična" v kakšnem pogledu, ker ti to resnično sedaj pa že PRIPADA. Vsaj jaz kdaj tako čutim. Vedno sem imela namreč slabo vest, če je le malo dišalo kaj v mojih mislih po sebičnosti, sem pač tako bila vzgojena, imela sem tak zgled v očetu. Nekako sem vedno druge postavljala pred seboj, pa saj jih še sedaj. Ampak sedaj pa mi včasih tudi prebije in si mislim, da imam PRAVICO biti sebična.

Aja, se pa tudi levinja.user posted image

< Sporočilo je popravil Splišni -- 25.3.2007 14:46:00 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 14:54:38   
mika
muki in caffe evo še ene nekonfliktne levinjeuser posted image . men so moji starše tud vedno govorili, da ni potrebno vedno vsega povedat kaj si misliš. no pri nas je bla še ena stvar, da sta zraven mene še onadva levauser posted image  in pol si lahko misliš mojo borbo za obstanekuser posted image ...hecam se.
muki, po tem kar si napisala sploh nisi konfliktna oseba. taki ljudje non stop iščejo prepir..že na obrazu se jim vidi, da iščejo žrtev. od mojga moža stric je tak. ni osebe s katero se nebi skregal.

drugače pa povem svoje mnenje, če me kdo vpraša ali pa osebi, ki mi je blizu. vedno sem uvidevna in pazim, da ne bi koga prizadela.
svojega mnenja pa vedno ne izražam, sploh če vidim, da je človek čist zabuban v svoj prav in to kaže s svojo mimiko in se skoraj začne peniti-takrat bi ziher prišlo do konflikta, tega pa nočem. meni ne bo nič v škodo, če bo pa tisti osebi, pa bogpomagaj. eni ljudje res niso vredni energije, da jim kaj dopoveš, ker enostavno to ni mogoče.
muki, pa saj veš da so po večini moški kot otrociuser posted image in jim je treba na lep način povedat...lubi moj lepi zlati, ne delaš pravuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:03:59   
mika
Nekako sem vedno druge postavljala pred seboj, pa saj jih še sedaj.


splišni jaz sem ista. včasih razmišljam, če mogoče delam sebi škodo, pa ne. jaz se enostavno ful dobro počutim, kadar nekomu pomagam..to mi daje res dober občutek. če pa kdo to izkorišča, pa je konec za vedno-ne bom se skregala, ampak se umaknem in nimam več stikov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:08:15   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Po moje vem, kaj je tvoj mož milil s tem povedati.
Najbrž si taka, kot sem včasih bila jaz, da hočem vsaki stvari nekako priti do dna in zato tudi v pogovoru, če sem v nekaj prepričana, od svojega stališča ne odstopim in pojasnjujem in pojasnjujem in pojasnjujem. Pa ne sama od sebe, ampak ko mi nekdo pove kontra stališče, imam pač jaz vedno pripravljen argument za pojasnitev mojega stališča. In tako potem nekako vedno izpade, da hočem povsod imeti prav, čeprav sem morda le bolj vztrajna v prepričevanju in imam mogoče tudi bolj bogat besedni zaklad, da znam eno stvar pojasnit in jo utemeljit. Tako drugim mogoče že zmanjka besed za pojasnjevanje, meni pa ne, ali pa nehajo vztrajat pri svojem, ker se jim več ne da ali kaj jaz vem kaj.
V glavnem, včasih sme bolj bila taka. Bi rekla, da ravno obratno od tebe, sem jazm v mladosti bila zelo ognjevita v izražanju svojega prepričanj, potem pa sem prišla do tega, da to večkrat ljudi odbija in sem se začela malo nazaj držat. Saj včasih mi še ven udari, ampak mi je pa kontroliranje same sebe nekako zdaj že prišlo v kri.
Te pa razumem, če so te v mladosti dol tlačili, da imaš zdaj tega dovolj in hočeš biti tudi "sebična" v kakšnem pogledu, ker ti to resnično sedaj pa že PRIPADA. Vsaj jaz kdaj tako čutim. Vedno sem imela namreč slabo vest, če je le malo dišalo kaj v mojih mislih po sebičnosti, sem pač tako bila vzgojena, imela sem tak zgled v očetu. Nekako sem vedno druge postavljala pred seboj, pa saj jih še sedaj. Ampak sedaj pa mi včasih tudi prebije in si mislim, da imam PRAVICO biti sebična.

Aja, se pa tudi levinja.user posted image


Hi, hi, spliš, saj se skoraj vedno strinjam s tem, kar napišeš, ampak bolj dobesedno kot danes pa se skoraj ne bi mogla. user posted image  Aja, nisem lev, sem pa ravno tako ogenjček, samo spomladanski namesto poletni.

Drugače bi pa samo še to....meni se zdi, da je konfliktnost včasih stvar dojemanja. Imam eno fajn sodelavko, ampak marsikateri bi jo označil za konfliktno, jaz pa niti slučajno ne. Pove svoje, kaj pa potem. Je pa vedno ful ustrežljiva in bi vse naredila za svojega bližnjega. Nekateri tega ne vidijo. Vidijo samo način, kako izrazi nekaj, kar ji ni všeč. Tako da, po moje je včasih označevanje drugega za konfliktnega bolj izraz tega, da je nekdo malo zakopleksan in težko prenaša sploh kako izražanje različnih mnenj. Je pa res, da obstajajo ljudje, ki jim pa čisto nič ni fajn in ok. Ki iščejo povsod same negativnosti, ki jim je vse zanič. Taki meni učinkujejo konfliktni. Mogoče pa je to samo odraz mojega nesprejemanja (našega?) ljudi, ki so malce nasilni ali pa mojega (našega?) nesprejemanja ljudi, ki bežijo od problemov, bi radi, da smo vsi o vsem samo tiho, pa vse pometejo pod preprogo. Najbrž bi oni odnehali, če nas ne bi njihovi izpadi vrgli, če jih ne bi jemali preveč resno, a ne?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:09:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Tako da, po moje je včasih označevanje drugega za konfliktnega bolj izraz tega, da je nekdo malo zakopleksan in težko prenaša sploh kako izražanje različnih mnenj.

Bi se kr strinjala s temle, ja. user posted image

Aja... dober dan, gospa Gina, po milijonu let!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:13:46   
Pupica
Jaz sem včasih vsem vse povedal kot sem mislila. In sem bila KONFLIKTNA za marsikoga, ker nisem bila tih. Potem pa je bila ena prelomnica, (rana na želodcu in nasvet naj se ne sekiram za nič več) od takrat mi je vse do Beograda ravno. Sj pride trenutek, k ne morm zdržat, pa bleknem, ampak v hipu ko nasprotna oseba zgrabi za "vabo" imam jaz že nasmešek na obrazu in začnem vse obračati na hec, ker se mi ne da več do konca poglabljat in se it kdo bo mel v končni fazi prav.In velikokat prav pri konfliktnih osebah(take ki jih pač jaz smatram za konfliktne) naletim na oster prepir, ki se ne bi in ne bi končal, če bi hotla trmarit in se prepirat.Vendar ponavadi potem take osebe užaljeno odreagirajo, dajo občutek, "sej sem vedla, da sem imela prav"ampak za mene je že vse skupaj lanski sneguser posted image user posted image user posted image
In ja...POGREŠAM svojo KONFLIKTNOST, čeprav jaz bi ji raje rekla NEPOSREDNOST in ODKRITOST, vsaj glede zapletenih druž.odnosov.Da se ne bi eni samo nosili kot levi (pa čeprav niso po hooroskopu) in pavi, pa čeprav se nimajo za kaj!!!!!

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:14:45   
Anonimen
Oh, ja... družinski odnosi... tle pa sm konfliktna, ja... user posted image

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:19:49   
Gina
Thx, kerensa.....veš, sem morala biti zelo konfliktna s telekomom večkrat na dan, vsak dan zadnje tri mesece, da so nam uspeli telefon montirat nekam v sredino Slovenije leta 2007 (Evropa, Zemlja...)user posted image user posted image user posted image  Tako da, vidiš, če hoče kdo v tečaj konfliktnosti, naj se preseli v bližino Postojne, pa proba do telefona priti preko telekoma.user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Gina -- 25.3.2007 15:20:52 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:21:01   
Anonimen
Kam si se pa ti to preselila, da morš Telekom 3 mesce prosit za telefon? Zakva pa nisi Siola al pa T2 rajš uzela? user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:23:24   
Gina
Tukaj imajo vsi pogodbe s telekomom. Siol je itak menda njihova hčerinska družba ali kako, t2 in amis sta vezana nanje, pa volja tudi. Tako da naš monopolist telekom lahko dela kar hoče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:24:11   
Anonimen
To je pa potem monopolna konfliktnost, a ne? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:28:37   
mika
gina, mi smo na telekomuser posted image , za priključek telefona čakali pol leta in smo se odločli za digitalni telefon preko kablske, ki je veliko bolj ugeden. in kot da so telekomovci to zavohali user posted image  in so se pripeljali, pa smo jih odpovedali.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 15:38:42   
Gina
A boste zdaj hude, ker smo zasvinjale temo, upam da ne preveč... cela okolica Postojne ima preobremenjen mrežni sistem in mora telekom zgraditi vse na novo. Ne zdrži tukaj pri nas niti enega samega novega priključka na kabel. Torej ni kabla sploh za nas - preko nobenega operaterja sploh!!! (Evropa 2007!!!) Prej kot čez eno leto ne bo nič. Po moje še dlje. Tako da o kablu lahko samo sanjam...ali pa hodim v Postojno na zastonj brezžični internet z lap topom (ki ga nimamuser posted image user posted image ) na internet od Volje. Ma saj bo...čim telekom ne bo več monopolist (sanja s.....).user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 16:20:15   
muki1
Gina user posted image . Tako sem te spet vesela, res user posted image  user posted image  user posted image . Prav manjkala si, veš user posted image .

Spliška, zelo nazoren opis mojih čustev. Hvala.

Zdaj sem se malo pomirila( hvala bogu, da je prijateljica uletela na kavo, sem še njej malo pojamrala, pa je rekla, da sem res neposredna, ampak to je njej najbolj všeč pri meni user posted image ).
Ne iščem prepirov po vsej sili, tega pa res ne. Povem svoje mnenje, ampak, če čutim, da mečem bob v steno pa se prej raje umaknem, kot bi nekoga probala spreobrnit user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 21:47:34   
Blacky30
Muki, ne sekiraj se, jaz sem ista kot ti. Sem direktna in povem vse naravnost, ker nimam navade opravljat za hrbtom. Ampak jaz sem še na slabšem kot ti, ker sem rak po horoskopu. Mi pa smo zelo občutljiva bitja in potem sem vedno razočarana in prizadeta in analiziram vsako besedo, ki mi jo kdo izreče. Skratka, grozno. In zato jaz mrzim to svojo lastnost biti direktna, čeprav pa je tudi meni prijateljica rekla, da to lastnost najbolj ceni na meni.
No, moj user posted image  je lev po horoskopu, pa je čisto nasprotje meni. Je pa verjetno razlika v tem, v kateri dekadi so rojeni levi. Moja sestrična je npr. začetek avgusta in je ista kot jaz, moj mož in moja mama pa sta 23.8. pa nista niti malo direktna. Mogoče zato, ker je to že na robu device, v nekaterih horoskopih jih celo že štejejo mednje.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 23:17:40   
Anonimen
Pojavne oblike konfliknosti so različne, večini pa je skupno neko nezadovoljstvo s samim seboj.

Konfliktne so lahko zelo temperamentne osebe, ki ne znajo vsaj malo umiriti svojih konjev že pri prvem stavku, prav tako tudi zelo mirne in vase zaprte osebe, ki težave premlevajo v sebi in pri katerih konflikt nastopi z dolgo zamudo, da ga človek ponavadi ne zna kaj hitro povezati s trenutno konkretno situacijo.

Konfliktni so tudi dolgočasneži, ki z izzivanjem dajejo dinamiko svojemu dolgočasju. Ali pa "nepomembneži", ki si s takim obnašanjem kupijo pet minut slave in pozornosti.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
25.3.2007 23:24:56   
Marogica
Kakšna je konfliktna oseba, so ti že druge napisale. Mogoče samo pripomba, da sem tudi jaz levinja......user posted image user posted image

Vse jasno, ne?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kakšna je konfliktna oseba?
26.3.2007 7:17:03   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

No, zame je konflikten pač nekdo, ki ga serje za šankom in izzove prepir user posted image . Jaz se pač ne smatram za konflikto. Resda sem vzkipljiva - to sem, priznam. Pa tudi zelo rada koga zabijem, če sem prepričana, da nima prav, to tudi priznam. Ampak to še zame ni konflikta oseba. Če je, sem pač konfliktna, kaj morem. Tudi taki morajo živeti.


Muki, a si ti jazuser posted image user posted image .

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?