|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dohodnina zopet
13.4.2007 10:21:59   
Strawberrie Cherrie
Eno majhno vprašanje.

Jaz sem bila do konca sep06 študentka, potem pa zaposlena oseba user posted image - a potem me do 1.10 uveljavla moja mati, od 1.10 dalje pa sama?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 10:22:46   
Anonimen
mislim da je tako,ja ..

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 10:25:14   
Strawberrie Cherrie
Ampak potem mi nekaj ni jasno.
Primer:
od študenta sem zaslužila nekaj preko 1.600.000sit, potem imam 3 plače in pa porodniško.
Kako mi bodo to vse skupaj šteli za samo 4mesece ali KAKO?


Btw, a imaš ti enak avatar kot AKI?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 10:29:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Ampak potem mi nekaj ni jasno.
Primer:
od študenta sem zaslužila nekaj preko 1.600.000sit, potem imam 3 plače in pa porodniško.
Kako mi bodo to vse skupaj šteli za samo 4mesece ali KAKO?


Btw, a imaš ti enak avatar kot AKI?



joj to je pa že preveč zameuser posted image bo mogla kera druga kj več povedat...jz sm bl laik...
ja jz sem (bila ) aki,jauser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 10:30:25   
Strawberrie Cherrie
Aja, to pa nisem vedela user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 10:31:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Aja, to pa nisem vedela user posted image


kaj a da nič ne vem o dohodnini al da sm spremenila nickuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 10:35:47   
CIPRESA
Jaz bi na tvojem mestu naredila tako. Za čas ko si bila študentka napiši svojo dohodnino, da dobiš vrnjeno tisto malo dohodnine ki ti je bila plačana  čez leto (če ti je bila). Mati te za ta čas (čas ko si bila študentka) lahko uveljavlja kot vzdrževanega člana, kar pomeni da izgubiš splošno olajšavo, saj jo uveljavlja mati zate. To pa pri študentih ni nič katastrofalnega saj imajo dovolj svojo študentsko olajšavo (zneske nevem točno) in ne rabijo splošne v tem primeru. Za čas ko si bila zaposlena pa itak moraš napisati svojo dohodnino in v njo vnesti dohodek, prispevke ter akontacijo dohodnine od dohodka ki si ga prejela ko si delala + porodniško (podatke so ti poslali iz CSD in jih samo prepišeš oz. prekontroliraš če si še dobila predizpolnjeno odločbo o dohodnini). Za ta čas pa bog ne daj da te da mami v olajšavo kot vzdrževanega družinskega člana, ker to pomeni da izgubiš splošno olajšavo in boš plačala dohodnino (v tem primeru te ne ščiti nobena olajšava več kot te je takrat ko si bila študentka).




_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 10:39:43   
CIPRESA
Aja pa šre to sem pozabla napisat, ponavadi grejo vsi pol prekontrolirat stanje na  DURS-ov izračun ki je na netu. Saj je prav samo ta izračun ti bo vedno kazal da je v obeh primerih O.K. in minimalno za doplačat, ker ima to pomankljivost da  mu nemoremo povedati da nas bo nekdo drug uveljavljal kot vzdrževanega člana in tako ti avtomatsko v vsakem primeru da splošno olajšavo (je darežljiv, dacarji potem niso takouser posted image ), zato se v tem primeru ne zanašaj na njegov izračun!!!

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 11:58:21   
Anonimen
Če te bo mami uveljavljala lahko zaslužiš v 12ih mesecih samo pribl.1.200.000, tako da če se le da naj te mami ne uveljavlja. V vsakem primeru boš pa dohodnino plačala verjetno. 

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 13:40:47   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Če te bo mami uveljavljala lahko zaslužiš v 12ih mesecih samo pribl.1.200.000, tako da če se le da naj te mami ne uveljavlja. V vsakem primeru boš pa dohodnino plačala verjetno. 



A JIH NABIJEM???
A se šališ?
Pa vsega skupaj imam v celem letu cca 2mio dohodka, jaz jim bom pa plačevala????
Šment.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 13:41:09   
Strawberrie Cherrie
Bom poizkusila narediti tako, kot je predlagala CIPRESA.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 13:44:59   
Anonimen
L_p jaz imam tud približno 2mil dohodka pa celo leto status pa bom plačala. Zračunaj si na netu pa boš videla kakšna razlika je če te uveljavlja al pa če ne.

Cipresa L_P 100% ne bo dobila nazaj dohodnine za študentsko delo ker krepko presega cenzus. Še v primeru da jo mami ne uveljavlja bo plačala, če jo bo pa uveljavljala bo pa krepko plačala.


< Sporočilo je popravil karin24 -- 13.4.2007 13:46:47 >

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 13:47:28   
Strawberrie Cherrie
Jap sej računam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 14:21:18   
Zamima
Tisto kar si dobila preko študenta vpišeš tam v okence, kjer imaš prihodki študentov, pa od kdaj do kdaj si imela status študenta imaš na 1. strani, od tam dalje ko si bila pa zaposlena pa vpišeš pač osebne dohodke (plača al kak že piše) pa otroške posebej, enako od kdaj do kdaj te je imela kot družinskega člana mami jaz sem napisala 1 -12 meseca, ker me je imel foter celo leto

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 14:39:20   
ElaM
A mi lahko katera pove, kako boste uveljavljali olajšavo za otroke, ki so roj. 2006. Naša je julija, pa ne vem, a jo lahko uveljavljamo že z lulijem, a šele z avgustom? A mogoče katera ve?

_____________________________

:)

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 18:13:26   
CIPRESA
Karin jaz nisem pisala v svojem imenu ker že nekaj časa nisem več študentka (bi bilo pa lepouser posted image ). Imaš pa prav ja, zdaj sem šla šele pogledat koliko je sploh študentska olajšava (sem že prej napisala da nevem kakšni so zneski ker sama nisem več študent ) in letos znaša 1.225.000 sit, kar pomeni london paris da presegaš tudi to z svojim dohodkom in boš v primeru da te mami uveljavlja kot vzdr.člana res plačala dohodnino. V tvojem primeru je najbolje da te ne uveljavlja nihče in da  lepo obdržiš kar obe olajšavi pri sebiuser posted image . Ti vse napiši v dohodnino kar si imela dohodka pa nihče te naj ne uveljavlja kot vzdr.druž.člana, pa bo O.K.

Edino če te je imela mami med letom pri plači v olajšavi bo zdaj malo udarjena pri dohodnini, ko te nebo mogla dati v olajšavo in jo bo pomoje plačala.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 18:15:50   
Anonimen
A mi lahko katera pove, kako boste uveljavljali olajšavo za otroke, ki so roj. 2006. Naša je julija, pa ne vem, a jo lahko uveljavljamo že z lulijem, a šele z avgustom? A mogoče katera ve?


Jaz sem prvo leto klicala na davčno kako in kaj(rojena je bila sredi decembra) in mi je rekla, da lahko decembra že uveljavljam.
Po moje lahko kar z julijem.

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 20:09:20   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Aja pa šre to sem pozabla napisat, ponavadi grejo vsi pol prekontrolirat stanje na  DURS-ov izračun ki je na netu. Saj je prav samo ta izračun ti bo vedno kazal da je v obeh primerih O.K. in minimalno za doplačat, ker ima to pomankljivost da  mu nemoremo povedati da nas bo nekdo drug uveljavljal kot vzdrževanega člana in tako ti avtomatsko v vsakem primeru da splošno olajšavo (je darežljiv, dacarji potem niso takouser posted image ), zato se v tem primeru ne zanašaj na njegov izračun!!!


Cipresa, to pa ne drži. Na e-davkih ti čist lepo zračuna, če vpišeš od kdaj do kdaj te je nekdo uveljavljal kot vzdrževanega člana. Sem sprobala vse variante - od nič, sedem mesecev (kolker bo mene moj) in za celo leto, pa vse pravilno - sorazmerno izračuna.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 20:23:21   
Strawberrie Cherrie
Evo jaz se si izračunala in bom mogla plačat user posted image
juhej

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dohodnina zopet
13.4.2007 22:46:24   
ajja
london_paris, jaz sem isti primer kot ti. Povej, prosim, a si dobila predizpolnjen obrazec? Jaz ga nisem.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dohodnina zopet
14.4.2007 13:06:10   
Strawberrie Cherrie
Sem dobila obrazec, enih 14dni nazaj.

(odgovor članu ajja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dohodnina zopet
14.4.2007 13:25:38   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Cipresa, to pa ne drži. Na e-davkih ti čist lepo zračuna, če vpišeš od kdaj do kdaj te je nekdo uveljavljal kot vzdrževanega člana. Sem sprobala vse variante - od nič, sedem mesecev (kolker bo mene moj) in za celo leto, pa vse pravilno - sorazmerno izračuna.


Pa res, sem šele zdajle opazila da je tudi ta možnost da vpišeš. Lansko leto te možnosti ni bilo in sem čist spregledala. user posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?