|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Puhovka prav nadležno smrdi
22.2.2007 17:54:47   
caillou
Letos sem si po dolgem času kupila novo bundo, polnjeno baje s "kanadskim gosjim perjemuser posted image " in to v prekrasni beli barvi, ki je bila prej kot v enem tednu popolnoma siva. No, pa saj to niti ni tako važno.
Vglavnem tale moja nova bunda, je prejšnji teden prvič doživela pralni krst. Saj veste, pranje pri 30°, brez centrifugiranja,....vglavnem vse tako kot piše na listku z navodili, ki je všit na notranji strani bunde.

Ko sem jo potegnila ven iz pralnega stroja je bilo še vse vredu. Lepo sem z njo oblekla obešalnik in ga postavila v neposredno bližino radiatorja v kopalnici. Zjutraj pa šok. Iz kopalnice se je širil neznosen smrad. Bunda je dobesedno smrdela kot moker pes.  Da ne govorim o tem, da jo je na novo krasilo polno sivih lis.

Vglavnem, zbiram pogum, da jo bom še enkrat ponovno namočila, da bom videla, če se mogoče le sprala ni dobro. Pa ne vem kaj mi je bolj važno ? Da ne bo več tistih sivih lis, ali da reskiram in še enkrat ponovno voham tisti neznosni smrad ? Povejte, kako perete bunde iz puha ? Kje sem ga zaj....? To se mi je  zgodilo prvič, pa sem puhovka prala že tamiljontičuser posted image .



_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
22.2.2007 18:09:52   
metkica1
Daj jo nesi nazaj in jo reklamiraj. Tudi če nimaš računa.
Moji kolegici se je zgodilo isto, za razliko da jo je dala v čestilnico, ko jo je šla iskat jo je skoraj kap, na njej je bilo polno madežev, kot bi bila mastna. V čistilnici ji je rekla, da jo je čistila točno tako kot je na etiketi in da verjetno ni bil prej puh opran, ko so polnili oz. nekaj takega. Čiščenje ji je še enkrat ponovila in bilo je isto. O smradu mi ni nič rekla.
Je pa njena bunda tudi svetla, skoraj bele barve in bila zelo draga 30.000 in priznane firme, ki je kao kvalitetna.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
22.2.2007 18:25:04   
soncece24
Jaz mam espritovo puhovko, kupljena letos. Oprala sem jo čisto normalno s tekočim praškom na programu za občutljivo perilo in z žogico za pranje, ki je bila zraven (da se puh lepo razporedi). Tudi scentrifugirala sem jo, ne na največ, ampak na 700 obratov. Ko sem jo vzela iz stroja je res imela malo vonja, kot si rekla, po mokrem cucku user posted image user posted image , ampak to je za moker puh normalno. Jaz sem jo potem obesila (ne k radiatorju, to ni ok po mojem) v kopalnici nad tuš kabino in zjutraj je bila spet kot nova: lepa, dišeča, brez flekov. Je pa zlato-bež.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
22.2.2007 18:25:10   
ona
jaz imam tudi belo puhovko priznane znamke,ki me je koštala okrog 25.000sit in jo lepo operem v stroju na 30,s centrifugo in pol jo še lepo posušim v sušilcu in je po vsakem pranju čudovita!
nikoli pa nisem šla brat kaj piše na etiketi,in se mi zdi smešno puhovko sušit zraven radiatorjauser posted image
Po vsej moji logiki se mora perje sušit vsaj na burji,če ni druge možnosti!
Aja,pa v sušilca dam zraven tenis žogico,da nekako razbija perje!
na tvojem mestu bi jo provala čimprej še enkrat oprat in po možnosti posušit v sušilnem stroju!
Pa dosti srečeuser posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
22.2.2007 18:36:49   
caillou
puhovko sušit zraven radiatorja
Po vsej moji logiki se mora perje sušit vsaj na burji,če ni druge možnosti!


user posted image user posted image user posted image  in v sušilcu je burja ?



_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
22.2.2007 18:55:12   
CatJa
Smrdi ravno zato, ker je nisi centrifugirala in na hitro posušila. Zakaj so pa fleki, pa ne vem.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
22.2.2007 19:09:00   
ona
Ma si me nasmejal/a zdaj  user posted image user posted image user posted image  CAILLOU,sem mislila,če nimaš sušilca jo daš ven na burjo!pri nas s tem nimamo problemov-z burjo mislimuser posted image user posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
22.2.2007 20:33:49   
lelaval
Jaz sem mojemu tudi enkrat kupila malce cenejšo puhovko. In je zdržala le do 1. pranja - po njem pa je imela fleke in ful je smrdela. Imata pa starejša otroka znano znamko puhovk, ampak njune vedno neseva v čistilnico. In, ko sva vprašala za tisto smrdljivo, je dejal, da že samo perje ni gosj, pa še neščiščeno je v bundi.  

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
22.2.2007 20:39:13   
caillou
Vsem hvala za pomoč.

Puhovka je kot novauser posted image . Sem jo  dala na dodatno izpiranje in na maksimalno centrifugo. Smrdi ? Zaenkrat ne. Še tole me zanima ( ona ), mogoče kje v Sloveniji trenutno burja suši perilouser posted image user posted image ?

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
23.2.2007 13:01:53   
ona
Oj,trenutno burje ni na vidikuuser posted image ,takoj,ko pride pa ti sporočim,okuser posted image
Pol pa hitro pot pod noge in lahko počakaš pri meni,dokler se ne posuši,okuser posted image user posted image
ti bom skuhala eno dobro kafe tacajtuser posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Puhovka je suha in diši
23.2.2007 15:10:30   
caillou
Evo, pa sem jo, puhovko namreč. Končno sem ji dala vetra. Ona, bom oprala vse bunde kar jih ima ožje in širše sorodstvo in jih prinesem na burjo sušit. Pa imate dovolj kave user posted image ?

Hvala za pomoč.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Puhovka je suha in diši
23.2.2007 19:23:30   
ona
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Pa imate dovolj kave user posted image ?




ti kar pridi s celo kolekcijo bund,ni panike,pa kave imam na pretekuser posted image
lp

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Puhovka prav nadležno smrdi
24.7.2007 10:14:48   
vista
Tudi jaz sem imela puhovko, polnjeno z nekim gosjim perjem. In me je dobil dež..... stala sem na polnem avtubusu in gledala v tla, ker mi je bilo nerodno, ker tako smrdim user posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?