|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako glede denarja?
12.1.2007 8:49:31   
Anonimen
Živjo vsem skupaj!
Jaz imam en problem pa saj ga imamo vse, a ne?!
S fantom živiva pri mojih starših. Se zelo dobro razumemo, ko pa pride do denarja je pa BUM!!

Jaz sem še študentka in nimam nikakršnih dohodkov, ker končujem študij in vse moči porabim za to. Poleg tega sem noseča. Moji starši so do sedaj plačevali vse moje stroške, hrano, oblačila... moj fant pa plačuje SVOJ delež stroškov, minimalno za hrano in to je to.

Ko se začne debata o denarju, je vedno prepir. On se kar tresti začne. Ima dobro plačo, ampak ker je bil do izpred 2 let navajen živeti sam in tudi kaj privarčevati, je zanj vse drugače sedaj, ko privarčuje veliko manj kot prej. Ampak mu ne zmanjkuje denarja, RES NE!

No, name so moji starši začeli pritiskati pred kratkim, da zdaj ko sem noseča, bi mi pa on že lahko nekaj svojega primaknil oziroma, da ga ne bi prosila za vsak EURo posebej. Moram priznati, da mi je res mučno prositi za vsakič, ko grem v lekarno po TIFOL tablete... itd. Naprimer tole... čist je ven padu, ko sem omenila pregled nuhalne svetline in da stane 50EUR. Da to je pa preveč in da naj grem naslednji mesec. Kot da se za ta pregled pa da izmišljevati, kdaj bo ženska šla?!

Skratka, fant je nestrpen, ko mu omenim denar, razen če gre osebno zanj in trenutno prispeva vse, kar bo šlo za otroka ŠELE POTEM,  ko mu jaz dopovem, da gre VENDAR za njegovega otroka. Starši pa pritiskajo name, da naj že kaj naredim in naj mu rečem, da imava finance skupaj in naj mi vsak mesec nekaj da ali pa naj si urediva skupni račun.

Otroka bova imela skupaj, jaz brez prebie pare on pa neverjetno stiska svoj denar.Kako naj mu dopovem, da ne bom zapravila vsega kar ima ampak da bi samo rada bila svobodnejša in da ne premišljujem cele dneve, kako naj ga prosim za 10EUR.

Če ima katera kakšen nasvet, izkušnjo.... LEPO PROSIM
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 8:58:09   
CUKRČEK
Tole si je pa on lepo zamislil......imel bi "ženo" in otroka, živeli naj bi ju pa njeni staršiuser posted image .
A tega nisi prej vedela, kakšen je? Po moje ni čez noč ratal tak.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:05:54   
daysi
Bila sem na istem.Pisi mi na zasebno sporočilo.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:10:10   
Anonimen
O groza!

Kot je že predhodnica rekla: a vam ni nič pomembno kakšen je oče vašega otroka, sam da je al kku. A pa je bil ta otrok načrtovan al kako? K pol sta se verjetn tud kej o financah pogovarjala al neuser posted image

Drugače pa: če bi bla jst tvoj starš bi temu "loleku" lepo zaračunavala najemnino.
Mislim pa kakšne odnose pa maste. Živita zastojn pri starših pa še preživljali naj bi vaju. Vidva z otrokom bosta svoja družina zdaj. In morata sama poskrbet zase. Ne pa tvoji starši. Mislim sej itak da kej pomagajo če lahko sam.... to je pa že izkoriščanje.
In vi mislite tako živet do smrti na grbi staršev al kakouser posted image

Kakor sem razumela je on prej živel sam. Kje pa? A v svojem stanovanju. Ker če je blo tko mi ni čist jasn da se odpoveš stanovanju in greš živet k staršem od punce. Res ne.

Ga ni čez komot neuser posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:15:18   
Anonimen
user posted image  To je skopuh,ki ga boš težko spremenila.Njegov moto;Tuje hočemo,svoje ne damo.
Tvojim staršem pa dam prav,saj če je znal narediti otroka,bo moral tudi mošnjiček odpreti.
Enostavno naj položnice razdelijo na dva dela in mu polovico dajo naj plača.Če ne bo hotel,se naj pa odseli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:16:23   
VERONICA
Bojim se da če je tak z denarjem, je lahko tak tudi v drugih stvareh. Katere so bolj pomembne kot denar.
Kaj narediti? Ne vem. Na vsak način ti svetujem da TAKOJ zaropotaš. Narediš sceno. Odideš če je treba. Ker ko bo otrok bo vse težje.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:18:42   
CUKRČEK
aja, še to, kdo bo pa pelnice kupoval, pa vso opremo za otroka? Tudi tvoji starši? Ejjj, tega pa res ne bi gledala.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:20:43   
soncece24
Jaz bi naredila tako. Na listek bi napisala čisto vse, kar narediš po stanovanju - od pranja, likanja, čiščenja, kuhanja, pomivanja posode, pač čisto vsega in koliko ur porabiš za to mesečno, potem pa lepo obračunala zadevo po ceniku gospodinjske pomočnice, delila z dva (ker za sebe tudi čistiš) in mu lepo predložila račun. Mogoče bi potem razumel smisel "življenske skupnosti dveh v katero vsak prispeva po svojih močeh" kar zakon tudi je, pa če je sklenjen na papirju ali pa samo ustno (za mene ko se enkrat skupaj preseliš in imaš skupno gospodinjstvo je enako kot da si poročen).

Me pa res čudi, da teh stvari nista dorekla preden sta se preselila skupaj. Midva sva se zmenila celo kdo kaj dobi, če greva slučajno narazen - ne mislim krožnikov pa to, ampak večje stvari, ki sva jih kupila skupaj (avto pa tako), denar je pa itak od nekdaj skupen. Tudi ko še nisva skupaj živela in sem jaz začela spet študirat in prvo leto nisem niti kaj dosti delala je recimo on plačal celoten dopust, mi kupoval za oblečt itd. Meni so to pa res neke osnove za zvezo, saj če bi on bil brez službe bi pač ti njega podpirala.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:21:58   
Kuba
Fant mora prevzeti svoje odgovornosti do tebe in otroka, tvoji starši imajo prav, da ga moraš malo 'podrocat', sicer pa on deluje iz tega posta zelo sebičen, verjamem pa da je tebi zelo nerodno spraševat za vsak euro... pogovori se z njim! user posted image

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:22:15   
Nixxon
Otrok. Pa ne mislim tistega v tvojem trebuščku.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:22:50   
VERONICA
Oprosti, nič "odideš če je treba". Saj si na svojem.
Da mu tvoji starši zaračunajo najemnino je pa dobra ideja. Pa še kakšen ekstra iznos kot kazen za skopuštvo...

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:37:33   
Anonimen
Tvoji starši imajo prav. Če sta se odločila ustvariti družino, potem ste vi trije zdaj družina. Tvoji straši nimajo tu nič zraven, razen da vama nudijo zastonj stanovanje. A se tvoj fant zaveda, koliko vama s tem dajo? Pa naj si to izračuna, če že vse preračuna.

(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:39:42   
kalbo
Pa kje najdete take bedake?

Ko sva si midva z mojo ženko začela ustvarjati dom je bila še študentka z občutno manjšim dohodkom od mojega. Sam v trenutku, ko sva začela graditi dom sva se začela obnašati kar je moje je tvoje in obratno. Takšno ureditev imava še danes in lepo funkcionira. Da bi pa za tamalga zmanjkalo denarja....bi prej za moje gate.

50 eurov mu je težko dati za nuhalno. Kaj pa ko bo treba dat za plenice, pa cote, pa posteljico, pa voziček, pa lupinco, pa sedež za v avto.... A bo plenic zmanjkalo, pa bo rekel sorči, naslednji mesec bo pa v mojem proračunu za plenice, tačas pa malega povijaj v kuhinjske cote. Halo, daj brcni ga v skopuško rit, če se ne spremeni pa hop čez prag.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 12.1.2007 9:43:35 >

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:46:59   
Anonimen
Izgleda, da nisem bila dovolj jasna!
Plačuje SVOJE stroške, najemnino in hrano... torej vsega skupaj 350EUR na mesec. Do sedaj je plačal vse glede pregledov, samo malo zajamra vsake toliko časa.
Moji starši so samo rekli, da bi bilo fajn, če bi še zame kaj plačeval... nosečniške obleke, in recimo, da bi mi dajal nekakšno "žepnino", če se lahko tako izrazim.

Ni skopuh, samo ni navajen živeti v skupnosti. Zakaj se je preselil k meni, .. prej je bil najemnik in v malem stanovanju, premajhnem za 3. Pri nas doma imamo vsaj prostor za naju dva in za dojenčka.

Ne morem verjet, kako ste me napadle.
Samo prosila sem za kakšen nasvet. Saj me obmetavajo že starši dovolj, zato sem se na vas obrnila.

In JA, otrok je bil zaželjen in sva ga načrtovala.

Če ima katera kakšen nasvet, kako naj mu to na diplomatski način povem, naj mi ga pove, če pa ne, pa hvala za vse to LAJANJE

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:51:38   
kalbo
Če ima katera kakšen nasvet, kako naj mu to na diplomatski način povem, naj mi ga pove, če pa ne, pa hvala za vse to LAJANJE


Aja, a daj nehaj. Če želiš brat sam določene odgovore, pol pa objavi obrazec, po katerem ti bomo odgovarjali ups LAJALI.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:57:02   
Anonimen
Mogoče bi ga pa lepo prosila za kredit? Saj lahko določita lepe obresti, da se bo strinjal.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 9:57:04   
Naja31
Zanimivo kako si se mu takoj postavila v bran. user posted image
Saj te nihče ne napada, samo v tvojem prvem postu si tako napisala, kot da ga moraš prositi za vsak euro, in da noče niti plačati NS za lastnega otroka.
Kako naj mi vemo da plačuje najemnino tvojim staršem, če sama tega prej nisi napisala?
Očitno je tvoj dragi malo bolj občutljiv na denar. Ti povem, da je bolje da to zdaj rešita, ker potem gre samo na slabše. Z dojenčkom se stroški samo povečajo in če bo ob vsakem paketu plenic ki ga bo moral kupiti zavijal z očmi, potem ti ne bo lahko. Moj dragi je tudi tak. Vsak euro mu je težko dati, skoz me opozarja kaj je on plačal, kaj je on kupil. S takim človekom ni lahko živeti.

Konkretnega nasveta nimam, upam pa da ne bom nikoli v taki situaciji, da ne bom sama imela svojega denarja.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 12.1.2007 9:58:50 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 10:00:59   
nejcko
Tvoj ton se je iz prvega do drugega posta precej spremenil, zato ne bodi užaljena. Nima veze, če on plačuje svoj del stroškov, dejstvo je, da sta vi2 zdaj par in naj bi imela skupne finance v dobrem in slabem. Tudi jaz sem bila dolgo brez lastnega denarja, tudi ko še nisva bila poročena, pa mi nikoli ni bilo treba ne na diplomatski ne na kakršenkoli drug način prositi za kakšno obleko, pa tudi moj partner prej nikoli ni živel z nobeno, ampak mu je bilo to nekaj normalnega.
Žal, bom tudi jaz zalajala, da njegov odnos ni ravno "normalen". Tudi "žepnina" se mi ne zdi ravno posrečena rešitev. Pelji ga s seboj v šoping, pa na nauhalno in ko bo treba plačati, ga samo milo in nedolžno poglejuser posted image Bo že moral odpreti denarnico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 10:04:31   
Anonimen
Naja31 in Nejcko,

moje izrazanje ni perfektno... taka sem.

Hvala obema za razumevajoc odgovor

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 10:05:29   
srki
Oprosti, anonimna, ampak tvoj partner ni nič drugega, kot skopuh.

In to, da ni navajen živeti v skupnosti, ni noben izgovor za to, da popeni za vsak EUR, ki ga prosiš.

Kdaj pa se bo potem navadil? Na kaj takega se moraš pripraviti že prej, zakaj se nikoli ni vprašal, še preden si zanosila, kakšen dodatni strošek prinese otrok?

Jaz bi mu samo rekla, da če ne misli dajat in če ni vedel že prej, da si študentka in brez svojih sredstev, naj kar gre in živi sam s svojim izdatki.

Grdo je, da si z nekom ustvarjaš družino, pol pa skrbiš samo za svojo rit.

Ne vem, če tako mislečim ljudem, kot je on, sploh nuca kaj govorit.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 10:18:39   
rija
Anonimna: čisto sama si si kriva za vse kot je!

Ob 8.49 si cela naspidirana, ob 9.46 pa si cela naspidirana napram tistim, ki ti odkrito prikažejo situacijo, ki je ti očitno nočeš videti.

Po moje si v temo brcnila že takrat, ko si se odločila imeti otroka, nisi pa vedela, s čim ga boš preživljala. In šlo je, dokler so tvojo brezbrižnost podpirali starši, ki pa so se v danem primeru odzvali od vseh najbolj pametno.

In če lajam? Ja, mogoče res, ko vidim, kak ste eni neodgovorni!

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 10:28:40   
Anonimen
Še sreča, da nisem prej napisala, ker bi LAJALAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Bom pa zdaj: Če se zatakne pri denarju, se bo pri vsem drugem. Žal, tako je dejstvo. Če ga želiš, ga boš sprejela, če ne, pač ne.

In če ni navajen življenja v skupnosti, potem ni niti navajen življenja v družini, ker družina je skupnost in celica družbe (osnove sociologije).

Kljub temu, da nikoli nisem imela težav s financami, sem delala po načelu: NAJPREJ ŠTAL'CA POL PA KRAV'CA.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 10:58:26   
domci
IZVIRNO SPOROČILO: raho

Še sreča, da nisem prej napisala, ker bi LAJALAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Bom pa zdaj: Če se zatakne pri denarju, se bo pri vsem drugem. Žal, tako je dejstvo. Če ga želiš, ga boš sprejela, če ne, pač ne.

In če ni navajen življenja v skupnosti, potem ni niti navajen življenja v družini, ker družina je skupnost in celica družbe (osnove sociologije).

Kljub temu, da nikoli nisem imela težav s financami, sem delala po načelu: NAJPREJ ŠTAL'CA POL PA KRAV'CA.


user posted image user posted image res oprosti, ker bom tudi jaz user posted image ampak saj si vedla kakšen je. In ali sploh veš koliko stanejo plenice da ne govorim o opremi že samo nosečniške hlače poglej jih težko dobiš pod 12000. Pa če ti slučajno še mleka zmanka (boh varij ) upraši na kaki drugi temi koliko to stane....
In kako se boš počutila ko boš mela čiščo jaz sem uložke "žrla" sem močno krvavela mesec in pol na dan pa sem ponucala paket in pol zračunaj si.  Ne vem no saj user posted image so res praviuser posted image ampak teli angelčki stanejo. In če mu je težko dat 50 evrov bom raje user posted image .  SI ABSOLUTNO NE ŽELIM BITI NA TVOJEM MESTU.  Probaj saj na socijalni zaprosit za kak dinar ker drugače se ti bo sfuzlalo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 10:59:42   
MarijaPo
Ne razumem kako ste lahko tako krute do anonimne.

Konec koncev je punca noseca in v stiski, ve pa: a je bil nacrtovan, kje najdete take bedake,...
To je oce njenega bodocega otroka in ze iz spostovanja do nje, je neprijazno pisat tako zaljive ugotovitve.

Anonimna - otrocicek je na poti, poskusajta to obdobje dozivet kar se da prijetno, potem, ko bo rojen bo se vec dela, neskladnosti med vama, bodo se vecja ovira (kot je ze ena tudi napisala), zato je zdaj pravi cas, da se o financah in nadaljnjem skupnem zivljenju pogovorita. Probaj se z njim prijazno pogovorit, magari niti ne tako, v stilu: kdaj bos kaj placal za otroka, ampak v stilu, da naredita nacrt - ti se probaj spomnit kako bi lahko prisla do kaksnega denarja (ne vem kako dalec si z nosecnostjo, glede na to, da se nisi bila na NS, si verjetno bolj na zacetku in mogoce lahko kaj honorarno kje zasluzis), vprasaj starse koliko so vas pripravljeni sofinancirat, potem pa povej fantu kako je z denarjem. Probaj zracunat koliko priblizno ga boste rabili, od tega odstej svoj delez in vprasaj fanta, ce je pripravljen zivet s tabo zivljenje, ki od njega zahteva toliko denarja. Razlozi mu tudi, da ste zdaj vi trije (ti, tvoj fant in mali razvijajoci se otrocicek) druzina in da morate skupaj drzat, da drugace ne bo slo. Povej mu tudi, da glede na to, da je verjetno njegov delez vecji od tvojega, ima lahko on ves pregled nad financami in jih on vodi, da pa se zal za vsako nujno (NS, tifol,...) stvar ne moreta prepirat, da vaju bo to stalo prevec zivcev. Stalno pa bodi na staliscu, da bos res varcna in ga ne bos prosila za stvari, ki se njemu zdijo luksus (obleke, kozmetika, pocitnice,...).
Povej mu tudi, da se bos po porodniski zaposlila in skusala prispevat enak delez kot je njegov.
V tej racunici seveda ne pozabi upostevat, da zivite pri tvojih in probaj ocenit, koliko bi vaju stala najemnina enakega prebivalisca in polovico te najemnine pristej svojemu delezu.

Najbrz se grozno pocutis, ko se moras zdaj, na pragu druzinskega zivljenja borit za vsak strosek, ce bos ugotovila, da je fant le prevelik stiskac in da to vpliva tudi na druge aspekte vajine zveze, pa le razmisli se o drugih alternativah, ki njega ne vkljucujejo.

Srecno!!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako glede denarja?
12.1.2007 11:28:18   
kalbo
zato je zdaj pravi cas, da se o financah in nadaljnjem skupnem zivljenju pogovorita.


Ne, pravi čas, oziroma skrajni čas za to je bil pred odločitvijo za otroka.

Zakaj bi olepševal? Človek, ki izjavi, naj se nuhalna prestavi na naslednji mesec je za moje pojme bedak pa konec. To je podobno, kot bi rekel, čuj draga, ta mesec ne rodit, ker ni za posteljico, daj prestavi na naslednjega.


(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?