|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uporabnost Nemščine
12.4.2007 21:58:52   
Meggi
 Kako se vam zdi, da vam znanje tega jezika pripomore pri iskanju službe?

   Opažam, da je zelo več prisotna v firmih kot angleščina je postaja skoraj nuja.

           In kako ste z znanjem na tem področju?? Obiskujete kakšen tečaj, kakšne so cene,... ??

_____________________________

malo igrivosti in veliko barv nam polepša dan... pa tudi če je samo firtuh... prijetno poletje


http://taja-tekstilneustvarjalnice.blogspot.com/


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Uporabnost Nemščine
12.4.2007 22:05:21   
muki1
Pri nas, ko je v bližini Avstrija je zelo zaželjena. Pa turizem se gremo, tudi nujno znanje jezika.
Pa dosti velikih trgovskih podjetij je nemških, tudi zahtevajo nemščino.
Se mi zdi, da si brez znanja tujih jezikov pogorel

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uporabnost Nemščine
12.4.2007 22:06:46   
Anonimen
Ja res. Jaz vsak oglas ko preberem zahtevajo nemški jezikuser posted image . Sicer ga "uradno"znam, sem se ga učila 7 let, samo v resnici ne znam pa niti enega stavka skupaj sestavit. Jaz premišljam da bi šla na tečaj. Enkrat, ko bo denar.
Angleščina je sedaj že samoumevna.

(odgovor članu Meggi)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uporabnost Nemščine
12.4.2007 22:07:57   
kofetek2010
ja, pripomore user posted image  

Znanje imam že od otroštva (žlahta v Nemčiji), nadgradila sem ga v srednji šoli (je bil 2 tuji jezik - vsa 4 leta) in izpopolnila v vsakdanji rabi. Komot lahko rečem, da jo obvladam aktivno - čeprav opažam, da zadnje čase raje uporabljam kr angleščino.

Za cene tečajev pa na webu pobrskaj - predlagam, da izbereš kakšnega intenzivnega, da boš v čimkrajšem času čimveč odnesla. Pa nemške TV programe glej.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uporabnost Nemščine
12.4.2007 23:21:45   
lojzika
Jaz sem se jo 4 leta učila, znam pa tolk da če grem v Avstrijo se zmeraj zmenim kje je kaj pa kak pridem nazaj domu. Tečaji, pa se mi zdi da okoli 70 bivših tisoč sit, odvisno kakšni. no če imaš kakšne veze na zavodu za zaposlovanje, oni večkrat organizirajo brezplačne tečaje za brezposelne pa se poskusiš zraven vključit, koliko je pa to dejansko možno pa pojma nimam

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uporabnost Nemščine
13.4.2007 8:12:38   
Lunca1
Sem jo študirala, pa mi to prav nič ne pomaga pri iskanju zaposlitev.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uporabnost Nemščine
13.4.2007 8:15:35   
NinKa
Sem sama opazila, ker imam tipični nemški priimek, ki ga, ko sem še živela na štajerskem, kjer je nemščina domača, vsi znali, po selitvi v Ljubljano, pa bog se me usmili, ampak večina ga ni znala niti prebrati.

Ja, je prednost, jaz sem imela, sicer sedaj ko še delam preko študenta, dosti pozitivnih na ta račun, če ga obvladaš aktivno. Saj se zavedamo, da je nemčija naš slovenski največji izvozni partner.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uporabnost Nemščine
13.4.2007 8:22:51   
soncece24
Uh, bi ti lahko cel referat na to temo spisala user posted image user posted image Znanje Nemščine je sedaj, ko res dosti sodelujemo z Avstrici, Nemci, pa tudi z ostalo Evropo dosti bolj praktično, kot znanje Angleščine. Žal pa v našem šolstvu nikogar ne poslušajo user posted image in je prvi tuj jezik v 90% šolah še vedno angleščina. Saj angleško je tudi fajn znat in seveda priporočljivo in vse, ampak dejstvo je, da se je angleščine dosti lažje naučit kot nemščine plus tega  otroci, ko enkrat znajo angleško več nimajo interesa do učenja še kakšnega jezika, ker vse svoje potrebe (tv-predvsem cartoon network user posted image user posted image in internet) zadovoljijo z znanjem angleščine. Kasneje se je pa jezika dosti težje naučiti kot v otroštvu, se pravi v osnovni šoli. Jaz sem imela srečo, že od 4. leta govorim tekoče nemško user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu NinKa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uporabnost Nemščine
13.4.2007 8:31:16   
Olivija
na srečo je nisem študirala (sem nekaj razmišljala o tem). Govorim pa aktivno od otroštva in kot pravniku mi pride zelo prav. Med študijem sem pa tudi ogromno zaslužila na ta račun.
Je pa moja mama študirala nemščino in ko se je preselila, je ravno zaradi znanja tujih jezikov dobila prvo službo v Sloveniji in zdaj pri 53 je zamenjala službo (ne zna pa angleško).user posted image   

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uporabnost Nemščine
13.4.2007 16:52:50   
dory
ooo pomaga...dones te itak noben ne vprasa vec,ce ang znas,saj je samoumevno...nemscina pa itak skoz bolj notr hod,kot ostali evropski jeziki...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uporabnost Nemščine
13.8.2007 22:59:26   
Meggi
Stara tema, PA VSEENO!

Svetujte mi kako si naj poenostavim učenje nemščine.  o.k Obiskujem osnovni tečaj nemščine. Sedaj  ko  že stara, si moram s tem obremenjevat možgane, prej nikol imela nič. Seveda izpadem budalo.

  
Pomagajte mi, prosim!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uporabnost Nemščine
14.8.2007 7:47:37   
2mama
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Pa nemške TV programe glej.


To je naboljsi, najhitrejsi nacin. Tudi pedagogi svetujejo, da otroci gledajo tuje programe, ker tako dobijo filing za jezik (melodika).

Sama se nemscine nikoli sem ucila ne v soli ne na tecaju, pa sem se je sama z gledanjem TV in bivanjem v Nemciji (v srednji soli sem v pocitnicah delala v enem hotelu) naucila toliko, da sem delala podiplomca v Avstriji. Zdaj znanje jezika vzdrzujem s spremljanjem nemskih TV postaj, seveda pa tudi s pogovori s prijatelji, ki jih imam zgoraj.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?