|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Gradbeno dovoljenje in hišica
2.7.2007 12:58:04   
ery
Še tukaj vprašam...

Z mojim sva s eodločila za nakup zemljišča in potem eno majhno hišico cca 64 kvadratnih metrov.

kako gre postopek? Pozna katera najugodnejše variante? Menda se Pikec spozna na to? kako priti čim bolj poceni skoz gradnjo??? Pa koliko časa je potrebno čakati na papirje?

Aha, sedaj je pa moj še vprašal, ali se bolj splača svojo parcelo kupiti in hiško sam narediti ali kupiš že hišo z zemljiščem?

Smo mlada družina, financ ni, vzela bi kredit, pa še to zelo malo dobiva...

Joj res hvala vsem , ki mi boste pomagale svetovati. user posted image

_____________________________



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Gradbeno dovoljenje in hišica
2.7.2007 13:09:22   
Anonimen
Težka bo, če je financ malo za 64m2, pa se ti niti papirjev ne splača začet urejat.

Več kasneje, ko bom imela čas. LP .0 RR

(odgovor članu ery)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Gradbeno dovoljenje in hišica
2.7.2007 13:21:02   
ery
Kaj?? A niti, čez dve leti, ko bi malo našparala, avte prodala in potem kredit vzela? Pa saj so drugi tudi zapufani po 20 ,30 let. kako pa potem drugim znese bajte delat??

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Gradbeno dovoljenje in hišica
2.7.2007 12:51:12   
Anonimen
midva sva ravno začela zidat in ti lahko povem iz prve roke: za gradbeno dovoljenje sva dala  1000 €, s tem, da je nadomestna gradnja in je cena za 50% nižja. Geološko poročilo je prišlo cca. 200 €, geometer 500 €. Potem pa še ta prispevek, ono dovoljenje... - samo za papirje in drenažo sva dala 3 MIO SIT. K tej ceni ni všteta elektrika, niti vodovod.

Izkop sva naredila praktično zastonj, ker imava svoj bager- cca. 20.000 sit za nafto, s tem, da je bil izkop ogromen. Ker imava "neraven" teren sva samo za temelje, temeljno ploščo in zadnjo armirano steno (11 m) dala 3 MIO sit. (pa sva vzela najcenejšega ponudnika).. Izolacija temeljev in malenkost plošče (ne cele) = 400 EUR. Samo za 1. ploščo bova dala 600.000 sit. user posted image

Pa hiša ni velika : 11x8.  Tako da računava nekje 11 MIO Sit, da bo imela hiška streho. user posted image

Lahko ti samo tko rečem, da midva ne bova dala hiše delat firmi, ampak bova sproti iskala izvajalce, ker je tako ceneje. (od firme sva dobila predračun za 18 MIO, brez strehe user posted image user posted image ).. Čist tako ti povem, da če računaš neko stvar da bo stala 1 MIO, bo nazadnje 1,5 MIO... Res..

Aja, sorry, ker je nekaj cen v sitih, nekaj pa v eur, ampak se mi ne da preračunavati, ker me bo začela glava bolet.. Skratka - čist na kratko- 6 MIO, pa nimava še nič pozidano - nobene stene,nič....user posted image user posted image

(odgovor članu ery)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Gradbeno dovoljenje in hišica
2.7.2007 15:06:37   
lucika
fora je v tem, da te tehle 64 kvadratov ne bo prišlo nič ceneje, kot ena normalno velika hiška. pod normalno veliko mislim okoli 120 kvadratov, ne galeje. kje sta sploh dobila 64 kvadratov? pri taki kvadraturi bi se vama bolj splačalo kak vikend kje kupit, pa ga uredit. pri nas so vikendi vsi v hribih, če si pa kje bolj na ravnem doma, bi pa tudi šlo, kaj misliš?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Gradbeno dovoljenje in hišica
3.7.2007 8:32:41   
ery
Lucika, cca 64m2 mislim...V spodnjem štuku bi imela kuhinjo z jedilnico, dnevna, koplanica , wc, spalnica, zgoraj pa otroški sobi, in kabinet. je čisto dovolj velika hiška, ker imajo tolk veliko prijatelji.

_____________________________




(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Gradbeno dovoljenje in hišica
3.7.2007 9:01:44   
lucika
aha, ti to misliš 2x 64? to jue pa drugo, to pa je potem že čist normalna hiška... drugač bi pa vse to težko naredila v samo 64 kvadratih. saj razumem prav?...

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Gradbeno dovoljenje in hišica
3.7.2007 9:52:53   
ery
Ja lucika prav razumeš.... Spodnji štik in zgornji štuk... To sem mislila.... user posted image

_____________________________




(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Gradbeno dovoljenje in hišica
4.7.2007 9:16:27   
Cacka02
POzdravljena ery,

nočem te strašiti, samo že nakup parcele je ogromen zalogaj. Če kupuješ v okolici Ljubljane ali Kranja, so cene resnično astronomske, že za zelo majhno parcelo. Cene so kar 150€ na m2, raje še kak € več. Računaj še na komunalni prispevek, ki je večinoma kar visok, pri nas smo ga plačali več kot 6 mio bivših SIT. user posted image user posted image user posted image Kje je še vse ostalo. user posted image
Najceneje bi te po moje prišla kaka montažna hiška od Jutinga.



(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Gradbeno dovoljenje in hišica
4.7.2007 14:15:41   
Anonimen
ery kje pa gledata parcele pa kok velike? ja cene so kar zasoljene. midva sva začela brez denarja samo s pufi ampak z veeelliikkiimm prispevkom mojih staršev (parcela plus nekaj krepkih mio za začetek) pa še nama je zmanjkalo pa še nisva pri koncu. je pa hiša cicer malo večja kot bo vajina pa vseeno. recimo takrat ko sva midva kupovala parcelo smo dali zanjo pod 90€ na kvadrat zdej so po 150 pa gor če je bližje kranja. načrt za bajto je bil 1,5mio sit (komplet dokumentacija za gradbeno dovoljenje) pol pa 5 mio komunalc za 488 kvadratov velko parcelo v britofu, pol pa en kup enga dnarja za elektro pa komuinalo pa oh in sploh, pol se šele gradnja začne. v glavnem od papirjev dalje sva zagonila že ene 35 mio pa še ni končana. še najmanj ene 10 jih bo potrebnih pomoje??!! da bo res u nulo spedenana z okolico vred??!!user posted image

(odgovor članu ery)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?