|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Knaufarji so naju....
31.7.2007 19:41:55   
tajtaja
user posted image To ne moreš verjet. Z knaufarji-šušmarji smo bili zmenjeni za 6,5€ na uro.
Vse lepo naredili, dva dni so delali štirje, dva dni dva.
Sedaj sta dva prišla na račun in je bila njihova cifra za 150eurov višja, kot najina.
Je mož še enkrat preračunal na ure in urno postavko, in pravi, da je pač 800 ne pa 950.
In se oba dobesedno razpizdita, da kaj si pa mislimo, da njihovi avti ne grejo na vodo, da so se morali k nam pripeljat. In pa hrana, da niso dobili nič za jesti in so morali hodit v bližnjo gostilno-okrepčevalnico na malico, pa pijačo so si sami kupovali.
Sem rekla, da to pa ne drži, saj je bilo v hladilniku vedno dovolj pijače, soki, voda, radenska. In mi pravi, da oni pijejo pivo in da so si morali to sami kupiti.

Sem skoraj znorela.
Pa to so ja prvi mojstri, ki so me na ta način nasrali.
Ko sem to razliko preračunala na 12 malic, sem rekla, da so to nekam drage malice okrog 12 eurov, pa pravi da so nekaj morali tudi zraven piti.
Sem skoraj user posted image popiz.....

In nista bila pripravljena na noben kompromis, da vsak pač nekaj pusti, sta kar začela, da naj kar mamo, če mislimo da bomo zaradi tega bolj srečni, oni pada ne bojo revni , pa bla bla bla

V glavnem, ne moreš verjet.
In jima je mož dal vse, ker si ne želi delati sramote, ker ima trgovino in ga pozna ogromno ljudi.
Jaz sem pa tako besna, da bi si najraje roko odgriznilauser posted image .
A mate take izkušnje ali se to lahko samo meni zgodi?user posted image user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Knaufarji so naju....
31.7.2007 19:45:20   
Anonimen
Če so bili to delavci, ki so zaposleni pri določeni firmi, bi šla do njihovega šefa. Drgač maš pa tud varjanto, da zahtevaš račun. Tam bodo mel pa krizo.Preverjeno.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Knaufarji so naju....
31.7.2007 19:46:58   
tajtaja
Nimajo firmo, to so taki, večinoma delajo v Avstriji, včasih pa pri nas, na črno.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Knaufarji so naju....
31.7.2007 19:47:53   
tajtaja
Sem že razmišlaja, da bi jim kako inšpekcijo poslala, samo da potem še sebe ne namočim.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Knaufarji so naju....
31.7.2007 20:34:56   
Anonimen
Sebe sigurno ne boš. Odločitev je tvoja.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Knaufarji so naju....
31.7.2007 23:42:43   
tajtaja
Ja, mislim, da tudi ne smeš delat z nekom, če veš da dela na črno. Ali ne?

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 7:41:20   
2mama
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Ja, mislim, da tudi ne smeš delat z nekom, če veš da dela na črno. Ali ne?


mislim da tudi ti placas kazen.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 7:51:33   
puncica
Jst bi jim dala tolk kot smo se dogovoril, če pa ne bi bili zadovoljni pa naj poberejo kar so naredil pa pokličemo druge majstre, tolerirala tegale tud ne bi pa da se ti zgovarja z malcami. TO je glih tako kot greš na tržnico pa rečeš kilo marelic pa ti jih nadeva v vrečo in da na vago pa reče a kilo pa pol je lahko. user posted image

Upam vseeno kljub temu da ste že plačal da kaj uredite.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 7:52:51   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Ja, mislim, da tudi ne smeš delat z nekom, če veš da dela na črno. Ali ne?


Boš pa rekla, da se ti sanjalo ni, da so delali na črno. user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 12:24:25   
tajtaja
Ne vem če mi bo to kdo verjel???
A je katera iz tega področja, da mi da pameten nasvet, ker so mi res dvignili tlak.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 14:21:22   
kalbo
Kaj se pa meniš z njimi na uro. Drugič se zmeni na kvadrat, pa bo hitreje in ceneje narjeno, pa še takole se ne bodo mogli cincat. Če maš pa majstre v bajt, pa nobenga pira v hladilniku, si pa tud ti malo čudna stranka, vsaj po mojem.

Najlepš je pa seveda z inšpekcijo zagrozit. Če se misliš it čistuna, potem lepo plačaj majstra, tazga, ki bo dal račun, pa me zanima, če bi skozi prišla za 950 ojrov. Torej, zdaj nimaš kaj, če so dobro nardil, jemlji tistih 150 ojrov za tringet pa je.


(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 19:38:18   
tajtaja
Saj nisem jaz dala pivo v hladilnik, so si ga kar sami med malico kupli in v kartonski škatli prinesli in ga celo dali v naš hladilnik!!!

To, Kalbo, maš prav. Pri hiši, ki jo končujemo, so bili to prvi in sigurno tudi zadnji, ki so bili neki pritepenci. Vsi ostali so delali preko firme, res ne vem, kaj nama je bilo.
Jih je en znanec priporočal, tako da sploh drugih nisva preverjala. Saj kar se tiče cene, sem prepričana, da je v redu, ampak ta odnos na koncu.
To me je prav prizadelo, ker nisva neka lumpa, ki bi nekaj dala delat, pa potem ne bi plačala.

Dobra šola za naprej, vsaj to.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 19:39:33   
Anonimen
Sporoči mi priimek na ZS - to mi smrdi na mojega bivšega. Ni pa nujno, da je on (ampak takšne fore so pa njegove, ja, pa še njegov brat zdaj dela z njim).

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 19:45:50   
tajtaja
Je tvoj bivši Prekmurec, ker ta je.
Ti pa koliko te berem, se nikje z Lj.
Tako da, žal je več takih pra...ev.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 19:46:20   
tajtaja
nikje z
joj,joj   NEKJE

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 19:46:31   
Anonimen
Prekumrec ni, baje pa živi nekje med Ptujem in Ormožem. Kot kdo ali kaj se pa predstavlja, je pa že druga zgodba. Ponavadi. You never know.

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 20:45:06   
tajtaja
Ej, jaz tudi nisem Prekumrec ampak prekmurec.user posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 20:46:12   
Anonimen
Ehhh... On ni nič od naštetega. Kreten je. user posted image

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 21:43:20   
kalbo
To, Kalbo, maš prav. Pri hiši, ki jo končujemo, so bili to prvi in sigurno tudi zadnji


Misliš reči, ki so delali na fuš. A so svoje delo opravili dobro in kvalitetno? Če so, se pač niste dokončno sporazumeli o ceni in niso neki pretepenci. So pač ljudje, ki še popoldne radi zaslužijo kak euro.  Kot sem rekel, če imaš delo opravljeno dobro in kvalitetno, ker poceni ga imaš, bodi vesela. Ker se ti najde marsikak nefušar, kateremu moraš stalno stat za ritjo, pa še bo vse "sfušano" in nepoceni.

Mogoče so pa pričakovali malico in pijačo, ko so ti rekli prvotno ceno. Ker pa tega ni blo, so ti pa ceno dvignili. Od mene še noben "fušar" ni šel lačen, ker vem, kako je it delat popoldne in verjemi, da je vsak še ceno spustil. Privatniki, ki so izdali račun so pa dobili samo kak pir in sok je bil na gradbišču.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Knaufarji so naju....
1.8.2007 23:33:02   
tajtaja
Kalbo, kaj si se obesil na te reveže fušarje, kdo je rekel, da so po šihtu hodili delat. To je skupina moških, ki so pred leti pustili službe in delajo na črno tako v Avstriji, ko pa tam zmanjka pa tudi pri nas.
Zmenili smo se za fiksno ceno in potem si ne more še nekaj zraven zmišljevat za bencin, halo, saj je že takrat vedel, da bo moral priti na gradbišče, ker gradbišče k njemu ne more!
Malice so me prišle 12 eurov po osebi, ker žejni niso mogli jesti?! HALOOO!
A tebe tudi v službi vprašajo, koliko rabiš pri dodatku za malico zraven za pijačo?
Mene ne, pa ravno tako delam cel dan (deljen del. čas) pa mi pripada za malico pol ure in je moja stvar, če sem ob šestih lačna ali ne.

Hotela sem samo rečt, da ta igra ni bila fer in da se tako ne bi smelo delat.
Vsak gleda več ali manj na ceno in jasno na kvaliteto, ampak temu bi se potem reklo nelojalna konkurenca, ker postavi eno ceno, da delo dobi, potem pa te kasira zraven za...
To ni prav, pa če ti rečeš karkoli!


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Knaufarji so naju....
2.8.2007 8:05:25   
kalbo
Ko se odločaš za mojstra, za bilo kero zadevo, maš na razpolago po reglcih, al pa enga na fuš, al pa da nardiš sam. Na fuš je po navadi ceneje, zato si se tud odločila za tako varianto. Zdej a je fer a ni ker so ti dvignili ceno sploh nima veze, saj je na teb, a mu plačaš toliko več al ne. Finta je v tem, da si jim ti zadevo plačala, zdaj pa razmišljaš o prijavi na inšpekcijo, to me je pa pogrelo, ker si itak ti tista, ki je iskala mojstra na fuš.

Drugič se pa pogodi za ceno po kvadratu, ker na uro se da vedno hendlat, pa še zavlečejo po navadi. Kaj pa ti pa jest delava v službi pa tud nima veze. Še vedno lahko pustiva službo, pa greva fušat. Najina svobodna izbira.

Vem pa, da če za mojstre poskrbiš kot je treba in jim nafilaš hladilnik pa poskrbiš za malico vedno fašeš popust, vsaj pri meni je vedno tako.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Knaufarji so naju....
2.8.2007 9:04:24   
Nika v službi
Jap, se podpišem pod zadnji kalbov post. S kilometrino (beri: izkušnjami) se takim zadevam izogneš. To je bila pač dobra šola za vaju.
Pri "fušu" oz. delu na črno so pač določena nenapisana pravila - pivo, malica... Tudi mi smo že imeli tako ene kot druge (ali pa smo kaj naredili celo sami) in do sedaj kakšnih posebej slabih izkušenj ni bilo, prav nasprotno so taki mojstri marsikaj poštimali še poleg dogovorjene dela. So pa vedno dobro jedli in dobili kako pivo, sok ali domače vino. Tako pač to je. 

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Knaufarji so naju....
4.8.2007 4:14:55   
snorlax
Sicer je najbolje biti general po bitki, ampak vseeno nekaj nasvetov.

1. Nikoli se ne pogovarjajte za ceno na uro pri delih, ki jih lahko "izmerite" na m2. Logično je, da bo vsak zavlačeval z delom. Pogovarjajte se o ceni na m2 ali pa "na čez", se pravi za vso opravljeno delo in material.

2.  S fušarji ni nič narobe, tudi midva sva imela pri bajti večinoma "fušarje", pa ni bilo nič narobe, samo stvari je treba dorečt na začetku. Midva se vedno točno zmeniva, koliko bo stalo, kdaj bo predvidoma končano itd... Vsem tudi povem, da ne morem kuhat malic, ker sem v službi in se dogovorimo glede hrane. Večinoma si prinesejo s seboj, nekaj je kuhala tašča, če je lahko, ko sem bila doma, pa jaz. Nekaterim sploh ne paše, da jedo neke salame in hodijo v bližnjo gostilno na toplo malico. Do sedaj posebej še nihče ni računal malice in bencina (je bilo pa verjetno to všteto že v ceni user posted image ).

3. Pijačo so ponavadi dobili vsi, ki so delali. Sicer niso smeli bit preveč zbirčni, če je bilo pivo, vino, sok, kar je pač bilo pri hiši (vino imamo domače), tudi kakšno kavico ni bilo problem skuhat.

Trenutno nam delajo fasado in nam je "šef" še posebej naročil, naj ne skrbimo za hrano in pijačo, ker imajo s seboj oz. hodijo jest. Ko prideva iz službe jim vseeno pripada kakšno pivo, kavica, sok..Je res kot pravi Kalbo, če si ti fer, dobiš kakšen popust ali ti še kaj malega naredijo, kar jim ne bi bilo treba oz. ni bilo dogovorjeno.

Tebe je verjetno zbodlo bolj to, da so se obnašali nefer in so na koncu računali nekaj, za kar se niste dogovorili. In to ti dam prav. To se je nama zgodilo, ko so nama montirali pohištvo (prevoz in montaža zastonj), pa je moral odrezat eno letvico in je kasiral 20 EUR posebej, ker to ni montaža. user posted image Seveda sva plačala, čeprav sva bila potem še 2 dni jezna. Pa ne za tistih 20EUR, ampak za to, da dobi plačano od firme, pa še malo od stranke.

Žal, povsod so dobri in slabi ljudje. Je pa na žalost pri teh "mojstrih" še ena stvar. Po moje so tudi razmišljali, če imate svojo trgovino, imate veliko keša, pa jih dajmo še malo oklestit. To sem na lastna ušesa slišala že od enih par, da bolj kasirajo tam, kjer lahko oz. se jim zdi, da bi lahko.

Jap, tako je, ko gradiš. Ko boste na svojem, bo vse to pozabljeno. Verjemi!user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Knaufarji so naju....
4.8.2007 19:49:35   
tajtaja
Saj so dobili vsako jutro kavico, hladilnik v spodnjem štuku je bil skoz nafilan. Je mož tam odložil dve steklenici rdečega vina, ki ga je dobil par dni prej za rojstni dan, pa so  si tudi z tistim postregli.
Jaz  do zdaj res nisem bila vajena, da bi delavci pili alkohol, že kakšen špricer, mogoče pivo, normalno pri malici ali pa če tudi pozneje kako, nič ne rečem.
Ampak tile so si pa kar vsak dan enih 15-20 piv prnesli in jih dali v hladilnik. Vsak dan. Tudi takrat, ko sta bila dva.

No, me je pa malo pomirilo, da nisva tak prvi primer. Je bill pri možu sosed od šefa te skupine, in je kar vrtal, kako smo bili zadovoljni.
No, potem je kar sam povedal, da so tile zelo znani po takem načinu dela, da je baje pri končen obračunu zmeraj prepiranje in neko izsiljevanje.
Tako da, taka user posted image pa vendar nisva.
Zdaj pa res kar pozabim na to v upanju, da bo takih cvetk čimmanj.

To, kar praviš, sem pa možu takoj rekla, da mislim, da se sedaj sladko smeje, kao, uspelo nam jih je nasrat. To pa definitivno.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Knaufarji so naju....
5.8.2007 12:09:36   
kaya2007
mi smo najeli firmo, pa je bilo tudi vse narobe...tako da ponavadi šele iz izkušenj vidiš kaj gre lahko vse narobe in na kaj vse moraš biti pozoren...zato pa vsek reče. če bi še enkrat zidal, bi delal vse drugače user posted image  jebi ga, pomoje je po toči zvoniti prepozno-pač jim plačaj kolikor hočejo ali pa ne.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?