|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po tleh
23.10.2007 7:41:02   
livia
Kupujem nov sesalec in nimam prav nobenih izkušenj še. Z nakupom mislim, sesam že vrsto let. user posted image

Rada bi nekaj lahkega (imamo dosti stopnic), ki omogoča tudi pravnje po tleh, ne samo suho sesanje. Ali se to pravnje po tleh sploh obnese, ali je bolje umiti s krpo? V bistvu me zanima ta kvaliteta umivanja po tleh. Je boljša od pranja s cunjo, slabša, tam tam....

Svetujte.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 7:57:40   
asso
Evo jaz ti bom odgovorila, da je absolutno dosti dosti boljše pranje tal s sesalcem kot s krpo, ker:
- voda je vedno čista in tudi proti koncu ne čistiš z umazano krpo, ampak pošpricaš čisto vodo
- je takoj suho in boljše očiščeno...

Zdej imaš na tržišču vrsto sesalcev. No, jaz imam Batagel Igeo in moram reči, da nisem glih dosti navdušena nad njim. No, za čiščenje je ok, ampak za samo sesanje je prešvoh. Mislim, da je nekje 1400 tako, da če bi ponovno kupovala bi gledala enega močnejšega. Prej sem imela Delfina in je Batagel boljši.

No, če te še kaj zanima kar vpraši...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 8:12:17   
aabbc
Ali je možno s temi sesalci istočasno sesati in pomivati tla, tako da bi obe opravili opravila naenkrat?


(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 8:39:48   
naniplus4
Ja, v bistvu točno to delaš. Tla najprej pošpricaš z mešanico vode in detergenta, ali pa samo z vodo, potem pa (skoraj istočasno) to mokroto in umazanijo posesaš.

(odgovor članu aabbc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 8:42:29   
Laubica
Točno tako -jaz sem z tem zelo zadovoljna-imam Delfina pa mi je čisto vreduuser posted image

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu naniplus4)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 8:43:44   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: asso

Evo jaz ti bom odgovorila, da je absolutno dosti dosti boljše pranje tal s sesalcem kot s krpo, ker:
- voda je vedno čista in tudi proti koncu ne čistiš z umazano krpo, ampak pošpricaš čisto vodo
- je takoj suho in boljše očiščeno...

Zdej imaš na tržišču vrsto sesalcev. No, jaz imam Batagel Igeo in moram reči, da nisem glih dosti navdušena nad njim. No, za čiščenje je ok, ampak za samo sesanje je prešvoh. Mislim, da je nekje 1400 tako, da če bi ponovno kupovala bi gledala enega močnejšega. Prej sem imela Delfina in je Batagel boljši.

No, če te še kaj zanima kar vpraši...


Koliko pa je to sestavljanja in čiščenja sesalca po opravljenem delu?Tudi jaz sem ravno v nakupu takega sesalca,imela bi nekaj takega kot je na top shopu parni čistilec H2O.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 8:43:51   
asso
Evo ja še eno prednost sem našla. To je ta, da ti ni treba najprej posesat, ampak direktno počistiš in še boljše je, ker s krpo se vmes najde vedno kakšna smet (las), ki ostane, medtem pa ko s sesalcem gre vse v sesalec.
Res pa je, da je malo več priprav in pa čiščenje sesalca, ki ga moraš takoj...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu naniplus4)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:01:53   
Anonimen
Jaz sem imela/imam Hylo, pa moram reči, da je za določene stvari sicer super (če se kaj razlije, pomivanje večjih bolj umazanih površin), drugače pa mi je za vsakodnevno uporabo čisto mimo in mi je npr. boljši kakšen Vorwerk ali kaj podobnega. Največja slabost zame seslacev za pomivanje oz. na vodo je v tem, da ga moraš sproti čistiti (menjati vodo), drugače je pena. Če gre v večini bolj za sesanje prahu, in če slednje delaš dnevno, potem vodni ses. ni praktičen.

(odgovor članu asso)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:02:43   
bučkabb

[/quote]

Koliko pa je to sestavljanja in čiščenja sesalca po opravljenem delu?Tudi jaz sem ravno v nakupu takega sesalca,imela bi nekaj takega kot je na top shopu parni čistilec H2O.
[/quote]

sam tega parnega h2o ko je sedaj na reklami si ne kupovat, ker je dnarvstran vržen. lepo vas prosim kako boš ti s paro pomival po parketu ali laminatu, sigurn ne dolg. pa če ste opazile sploh ne sesa v sebe tiste umazanije ampak jo razmažeš s tisto krpo ko jo ima gor namontirano. lepo vas prosim ne bit tako naivne in kupovat takih bedarij.

jaz mam doma batagela, zakon vam rečem. lepa voda na površino umazana pa v posodo, ki jo je treba res pol takoj spraznet in splahnet. nevem kaj nekateri tako godrnjajo da je velik dela s čiščenjem le tega. ka če z vedrom pucate pol postite coto kr umazano in vedro ne izpraznete. če mene vprašate je isto dela.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:11:25   
bučkabb
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

Jaz sem imela/imam Hylo, pa moram reči, da je za določene stvari sicer super (če se kaj razlije, pomivanje večjih bolj umazanih površin), drugače pa mi je za vsakodnevno uporabo čisto mimo in mi je npr. boljši kakšen Vorwerk ali kaj podobnega. Največja slabost zame seslacev za pomivanje oz. na vodo je v tem, da ga moraš sproti čistiti (menjati vodo), drugače je pena. Če gre v večini bolj za sesanje prahu, in če slednje delaš dnevno, potem vodni ses. ni praktičen.


ja res je da se mogoče čist vsak dan ne odločmo za pomivanje oz. sesanje z vodnim sesalcem, to mi počnemo 1 do 2 na teden, sej pomivate s cunjo tud glih ne vsak dan, al ne. moraš pa vedet da je vorwerk in podobni na vrečko, kar pomeni da velik ko posesate spustite tud nazaj v zrak. pri vodnem pa je defenitivno filtracija  boljša, ko kar voda zmoči ne gre več v zrak.  vodo moremo menjevati, sigurno, ker je umazana. če se ti pa voda peni pa pomeni da si tiste površine enkrat prej pomivala z navadnimi detrgenti. veš ti detrgenti ostanejo v tkanini ali kje drugje lahko zelo dolgo. ko greš pa pomivat s tem sesalnikom, jih potegneš ven in se ti voda začne penit. pri batagelu se za to težavo lakho kupi tako imenovani antipenilc, ki ga dodamo vodi in potem pen ni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:12:43   
Anonimen
samo pomivam po tleh ne 3x na dan. Saj ne bi, da bi težila kj 3xdnevnem sesanju, sam takole pri otrocih, k vse raznesejo in zdrobijo pa mi je dosti bolj praktičen navaden sesalec. Nič ne rečem, ga je pa pametno imeti zraven... So pa od Batagela bolši kot npr. od Hyle, ker slednja ima še vedno različne cevi za suho in mokro sesanje in je  s tem, kar dosti enega dela. No da dodam še jaz eno dobro lastnost, s temi vodnimi sesalci se da super osvežit prostor. V vodo kanim par kaplic navadnega eteričnega olja in je vse tako sveže.

(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:15:22   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

jaz mam doma batagela, zakon vam rečem. lepa voda na površino umazana pa v posodo, ki jo je treba res pol takoj spraznet in splahnet. nevem kaj nekateri tako godrnjajo da je velik dela s čiščenjem le tega. ka če z vedrom pucate pol postite coto kr umazano in vedro ne izpraznete. če mene vprašate je isto dela.


Kolk pa ta stane?


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:19:59   
Anonimen
če se ti pa voda peni pa pomeni da si tiste površine enkrat prej pomivala z navadnimi detrgenti.


user posted image user posted image user posted image user posted image  pod "pena" sem mislila na sociopsihični pčojav pri meni in ne na kemičnega pri sesanju...user posted image user posted image user posted image  Ne saj se v večini strinjam s tabo... imam doma oba sesalca in moram reči, da mi pač Vorwerk več odtehta, ima pa tudi zelo dobre filtre, tako da ni tako moteče... Kot sem že rekla, če pa greš sesat z vodnim, pa dejansko prostor dodatno osvežiš...


(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:24:53   
bučkabb
batagel ma zelo veliko različnih modelov od tistih ki so samo za sesanje, do tistih ko z njimi tudi perete, pol se pa spet razlekujejo po tem kako dobro filtracijo imajo oz. kakšen filter je noter. cene se gibljejo od 400 do 1000 €, če kupiš najboljšega in vse priključke zraven ki so možni. lahka ga kupiš pa na obroke-trajnik, tak da je lažje. če si zainteresirana za nakup je najboljš da pokličeš na firmo al pa katerega zastopnika pa ti bo vse razložil in tud domov ti pridejo naredit predstavitev. če si iz okolice celja ali MB je zastopnik in serviser za to omočje za Batagela v Vojniku- Boštjan 041 763 501.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:26:28   
cmokec
Imam Batagel Igeo in sem zelo zadovoljna. Odkar ne sesamo na vrečke, je tudi po pohištvu in na ekranu od TV manj prahu. Sesalec je dovolj močan, sploh dodatna krtača za tepihe. Z njim večinoma pomivamo oz. čistimo z mokrim sesanjem tepihe in oblazinjeno pohištvo, pa "operemo" jogije. Po tleh pa samo sesamo, pomivamo pa s krpo, ker na laminatu pušča madeže.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:29:13   
bučkabb
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

Največja slabost zame seslacev za pomivanje oz. na vodo je v tem, da ga moraš sproti čistiti (menjati vodo), drugače je pena.

oprosti, ampak men tale stavek ne deluje da izraža psiho stanje. je čist lepo povedano .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:37:35   
Anonimen
Največja slabost zame seslacev za pomivanje oz. na vodo je v tem, da ga moraš sproti čistiti (menjati vodo), drugače je pena.

oprosti, ampak men tale stavek ne deluje da izraža psiho stanje. je čist lepo povedano .


OK, da ne bova preklobasaliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Res nisem mislila na morebiti nastajajočo peno pri sesanju (to se mi še ni zgodilo, saj da bi na tleh ostalo toliko detergentov, da bi pri drugem sesanju nastajala pena. Nad tem bi se resnično  zamislila). No mogoče, je bil gornji stavek že res smiselno formuliran, ampaka mislila sem pa "peno" v smislu "sranje" user posted image user posted image user posted image . Evo tudi ta ni preveč primeren izraz, ker boš potem mislila, da bo potrebno potem še enkrat čistititi...

(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 9:52:42   
TinkiBinki
A se z vodnim sesalcem lahko čisti tudi parket?

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 10:03:32   
asso
V bistvu je to vodni čistilec ne sesalec, ker vodni sesalec je samo za sesanje, ki ima namesto vrečk vodo.

Ja, tudi parket se lahko čisti in glih za slednjega je boljše od krpe, ker takoj posuši...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu TinkiBinki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: za tiste, ki s sesalcem tudi pomivate po ...
23.10.2007 10:05:30   
TinkiBinki
Asso, hvala za odgovor. user posted image

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?