|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mašina za šivanje.. praktična navodila za upo...
12.9.2007 20:43:28   
caillou
Me je tjaga na sosedovem forumu spomnila na šivalni stroj in zato me nekaj zanima. Hvala tjaga.

Predvčerajšnjim sem na svoje veliko presenečenja dobila od moža in otrok eno tako fensi-šmensi napravo, ki se ji reče šivalni stroj. Čisto nova, zapakirana šivalna mašina, ki si niti v sanjah ni mogla misliti, da bo prišla v roke neki popolnoma levi, za šivanje totalno **** ženskiuser posted image .

No ja, pa je. Sedaj jo imam. In sem jo že dvakrat dala s tistega polivinila ven, si jo naštimala, občudovala čudo tehnike in potem s polno elana prešila, pošila, zašila...že vse kuhinjske prtičke. 

Navodila so prebrana in sedaj moj samček misli, da bom naslednji teden že zavese delala. No, vsaj tako je rekel danes. Da je to čisto simpl in da bi to vsaka gospodinja mogla obvladat in da ni vrag da se tudi jaz ne bi tega naučila. Ja, seveda, kar tako gre to.

In sedaj prosim tiste, ki se vsaj malo spoznate na to zadevo, da mi svetujete kako nas se mašine sploh lotim ? Obstaja kakšna dobra literatura za to ?

Koliko vas sploh še uporablja mašino za šivanje ?

Hvala in lep pozdrav, caillou.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
12.9.2007 20:50:52   
tjaga
Ni za kaj.
Jaz sem antitalent za šivanje in se veselim entuzijazma mojega moža. Če se res loti tega, ti lahko iz prve roke poda vse potrebne informacije za šivanje zaves. Ampak ne verjamem, da bo to že naslednji teden. user posted image user posted image
Drugače pa, MarijaPo je napisala, da za hobi šiva. Mogoče ti ve ona kaj več povedat.

_____________________________

Ni pomembno, da se mi danes nič ne da; važno je, da se mi nič ne vzame!

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
12.9.2007 20:53:38   
caillou
Te držim za besedouser posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu tjaga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
12.9.2007 20:59:45   
Anonimen
Kaliju osvisno kaj bi rada delala z njo. Najlažje jo je met u polivinilu in občudovat.

Recimo da začneš šivat.
1. Preberi navodila za mašino.
2. Če je vsaj na pol navadna mora imet cvirn navrhu in čolniček nekje spodi ali obstrani odvisno od modela mašine. Čolniček je za to da se dela spodnji šiv.

3. najboljš je da si nabaviš kake kose odpadnega blaga in poskušaš vse od cikcak šiviv, navadnih šivov, šivov za obrobljanje itd... sej v navodilih piše.
4. Pol pa to treniraš na enih navadnih cunjah, da dobiš primerno mirno roko, da ti bo šel šiv naravnost.
5. ko boš osvojila ravne šive začni zavijat. Na temno blčago si nariši s šiviljsko kredi vijuge in šivaj po njih.


Ko osvojiš teh 5  točk se javi, da m nadaljna navodila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
12.9.2007 21:05:58   
caillou
5. ko boš osvojila ravne šive začni zavijat. Na temno blčago si nariši s šiviljsko kredi vijuge in šivaj po njih.


Vijugat ni problema, naravnost šivat je hudič user posted image .



_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
12.9.2007 21:11:45   
Anonimen
Vijugat ni problema, naravnost šivat je hudič .


O vem vem. Sem dolgo trenirala user posted image .

Drgač pa ti lahk izdam eno skrivnost. Tačko vedno ob robu vodi, pa bo šiv raven user posted image .

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
12.9.2007 21:21:59   
iva01
ja jst sem j opa lani dobila pa sem jo tud ene 2x dala vn iz polvinila,sam dokler jst to skapiram, bo še velik vode prteklo, morem najprej enga dobit ki bi mi znal cverne potegnit,....jo bom kr enkrat k šiviliji sabo nesla pa mi bo ona pokazala, sam kdaj bo to.....?????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
12.9.2007 21:31:30   
smrka
Jest sem si lani kupila masino, pa tudi nikoli nisem sivala niti sem znala sivat. Ko sem jo dobila sem se hitro naucila napelat sukanec in sivat naravnost. Kupila sem si jo predvsem zato ker zmerj prav pride, sploh pa ker moram vse hlace krajsat ki si jih kupim. Sivam tudi zavese in kake prckarije za mojo malo bejbiko. Mislim da je sivalni stroj dobra nalozba.

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
12.9.2007 21:34:42   
kepica
Tut jest sem letos za RD dobila šivalni stroj, pa sem takoj ob prvi uporabi zabila šivanko da se je zakrivila navzgoruser posted image user posted image Zdej mašina (odkar sem jo seveda dobila s servisauser posted image ) že 4 mesece počiva v poliviniluuser posted image Me je kr strah jo v roke prijet, da si ne bom še kaj naredilauser posted image Ne, se hecam. Ampak, resno... Bolje šivam ročno, kot s temuser posted image , ki je povrhu še nevarenuser posted image Zraven mašine sem dobila kupon za brezplačen tečaj in najbolje bo, da si pozimi vzamem čas zanjuser posted image Potem bom pa odprla kar s.p.user posted image

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
12.9.2007 21:50:12   
caillou
Zraven mašine sem dobila kupon za brezplačen tečaj in najbolje bo, da si pozimi vzamem čas zanj Potem bom pa odprla kar s.p.


Jest bi tud kupon za brezplačen tečajuser posted image .

Pa tista je dobra, pri prvi uporabi sem zabila šivanko, da se je ukrivila navzgor. Ja porkaduš, kam si jo pa zabila ? Tam kje se šivanka gor in dol spušča je luknja vendaruser posted image ?

Uf, jest sem se v dveh dneh naučila sukanc ovijat sem in tja, pa vse sestavne dele mašine sem spoznala, pa da morata biti dva popolnoma enako kvalitetna cverna, če ne je hudič (ne vem kakšen, vendar je), ...

Kar nekaj stvari že obvladam. To ni hec.




_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
13.9.2007 5:51:53   
pikapolona2
evo še ena ki rada šiva, jast sm si pa za 30ko sama kupila nov šivalni stroj in zdej sm čist paf kak mi lepe gumbnice naredi kar sam user posted image user posted image user posted image . Potem pa sem še od babice dobila overlock ki pa je bolj malkrat v uporabi ker je treba tolk cvirnov zamenjat pa ponavadi kar na tanavadnem cickcak štepam ker sem že tko navajena.

Zavese pa ni tako enopstavno zašit ker je ponavadi blago za zavese tako svilnato in skoz drsi....sem že poskušala sama pa je kar zajuser posted image .

Lahko pa si kupiš kakšen kroj od Burde z eno pikico (najlažja težavnostna stopnja) pa kakšno poceni blago pa poskušaš zašit.

Ti pa priporočam tečaj.......kar ti zihr poveja par fint ki jih sam ne nagruntaš!
Jst sem od malega opazovala babico in mi je velik stvari bilo kar tako sproti jasno kako se krojni deli sestavijo ipd. Sam najpomembnejša stvar je da imaš dober kroj, kar pa je težko ker v burdi ipd revijah je vedno kroj za idealne postave.....če si pa recimo suh v pasu pa imaš večjo rito je pa že bolj smotano.

Veselo na delouser posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
13.9.2007 7:18:31   
kepica
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Zraven mašine sem dobila kupon za brezplačen tečaj in najbolje bo, da si pozimi vzamem čas zanj Potem bom pa odprla kar s.p.


Jest bi tud kupon za brezplačen tečajuser posted image .

Pa tista je dobra, pri prvi uporabi sem zabila šivanko, da se je ukrivila navzgor. Ja porkaduš, kam si jo pa zabila ? Tam kje se šivanka gor in dol spušča je luknja vendaruser posted image ?

Uf, jest sem se v dveh dneh naučila sukanc ovijat sem in tja, pa vse sestavne dele mašine sem spoznala, pa da morata biti dva popolnoma enako kvalitetna cverna, če ne je hudič (ne vem kakšen, vendar je), ...

Kar nekaj stvari že obvladam. To ni hec.




(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
13.9.2007 7:20:53   
kepica
Kje pa je moj dogovoruser posted image user posted image  Ah, zdej pa nimam časa še enkrat napisat. Se javim kasnej, zdej pride šeficauser posted image , sem na šihtuuser posted image

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
13.9.2007 7:24:34   
daga11
hehe
jaz ga tud imam ampak ne za šivat ker za to nimam živcev -za štepat , zamenjat zaddrge itd...pa za zavese in takšne stvari ki bi mi drugi zaračunali celo goro denarja za malo dela in ravne šive
sem pa hodla v tekstilno tehnično sicer se neki velioko nisem naučila ker sem bila v maturitetnem razredu in smo imeli samo 2 uri na teden prakse ampak neki znam če je seveda volja hehehe

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
13.9.2007 19:10:01   
caillou
S katere regije torej prihajašuser posted image ?

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mašina za šivanje.. praktična navodila za...
21.9.2007 16:15:55   
dašabina
Hojla, šivilje, ena falirana se javlja. Jaz bi tud šivala in sicer sem vidla take lepe preobleke za stole, ker imam velik blaga doma, pa stare stole, pa nič dnarja za nove, pa bi si tole sešila.
Imate idejo kam pogledat?

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?