|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ena sobica - 2 otroka različnega spola
26.10.2007 11:56:02   
Samrela
Živijo!
Kot vidite že iz naslova teme imam 2 otroka, fantka in deklico in prišel je čas, ko jima bova morala urediti sobico. Zaenkrat je še vse odprto zato vas prosim za kakršnokoli idejo kako urediti sobico, da bi imela vsak zase vsaj malo zasebnosti. Po drugi strani razmišljam, da bi s tako ureditvijo vzela še tisto malo prostora kar ga je! Hmmmm....  kvadratura  namreč ni ravno razkošna. Se katera morda ukvarja z izrisom?
Kaj menite?
Hvala za pomoč!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ena sobica - 2 otroka različnega spola
26.10.2007 12:17:24   
jazz
Gips stena, ali pa morda kakšna lesena pregrada,...

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ena sobica - 2 otroka različnega spola
26.10.2007 12:20:00   
Gordana-3
kakšna je kvadratura hiše? morda lahko kak prostor malo zmanjšaš, ožji hodnik .... naša bajta tudi ni velika, 130 kvadratov, pa imamo dovolj prostora vsi (do sedaj nas je 4, morda nas bo čez par let 5, midva + trije otroci, pa bo vsak lahko imel svojo sobo)

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ena sobica - 2 otroka različnega spola
26.10.2007 12:33:41   
čaki
tudi pri nas je isto. fant in punca, starostna razlika5,5 let. poleti bo šla tamala v njegovo sobo. in tud mi nimamo pojma kako jo urediti, pa še tako majhen prostor je. dali jo bomo pa nardit, po meri drugač ne gre.
pa tud nimamo ene ideje...

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ena sobica - 2 otroka različnega spola
26.10.2007 12:37:09   
sončnica14
Uf, tole je pa težko kaj pametnega svetovati, brez dolžine, širine, vrat, oken...

V kolikor želiš nekoliko pregraditi so zelo pomembna tudi okna (ali je možna takšna vizuelna ločitev na dva dela, da bo v obeh delih dovolj naravne svetlobe).

Jaz se sedaj ukvarjam s tem, kako bi uredila dve sobici za dva otroka in sem se tega lotila takole:
- najprej sem vse izmerila in si narisala tloris sobic (vse mere, kje so vrata, okna...)
- zamislila sem si, kaj želim v sobah nujno  imeti (npr. eno omaro za oblačila, nekaj za  igrače/knjige,  nekaj prostega prostora za igro...)
- potem sem v  Lesnini vzela prospekte in tipske karte z merami elementov, vseh možnih proizvajalcev
- po prospektih sedaj iščem ideje ter kombiniram elemente z merami sobice in izločim vse možnosti, ki niso izvedljive.
- tako sem prišla do najboljše kombinacije mojih želja in dejanskih možnosti.

Za prihranek prostora imaš na voljo  kar nekaj kombinacij, ko je npr postelja dvignjena, pod posteljo omarice ali kaj podobnega.  Najbolje da malo prebrskaš tudi po prospektih, kjer lahko najdeš kakšno idejo.

-

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ena sobica - 2 otroka različnega spola
26.10.2007 12:50:56   
Samrela
Se strinjam s sončnico... vse je treba upoštevati, kje so okna, vrata, svetloba....  Vseeno sem mislila, da morda pri vas dobim še kak nasvet. Rušiti in preurejati ne moremo nič, ker smo v bloku in je že vse max. izkoriščeno. Kaj menite a sploh potrebujeta vsak svoj kotiček ali naj uredimo kar pograda? Kako je potem, ko sta otroka že večja? Po moje bi hotela kar vsak svojo sobo a žal ne bo šlouser posted image

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ena sobica - 2 otroka različnega spola
26.10.2007 15:19:32   
Pobalami
Dokler sta otroka majhna jima pusti čim več prostora za igrat. Zasebnosti še ne rabita toliko. Mogoče bi na pograd dala kakšno zaveso ali obok.
potem ko bosta večja in bosta rabila več zasebnosti pa predelaš z gips steno (če to gre), saj takrat rabita le posteljo in pisalno mizo.

flexa


poglej na katalog-je v pdf. obliki


< Sporočilo je popravil faca -- 26.10.2007 15:20:46 >

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?