|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Grozi z odhodom
7.12.2007 22:15:29   
Anonimen
Oče vedno, ko je kaj narobe grozi, da bo odšel. To me zelo boli. Kako naj se odzovemo na njegove grožnje?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:16:52   
rija
na strežaj odprite vrata, pa boste videli, če ma res jajca...

po moje so ga same lape...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:18:09   
Ženkica
Čim prej naj gre - bednik. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:20:04   
spacey
IZVIRNO SPOROČILO: rija

na strežaj odprite vrata, pa boste videli, če ma res jajca...

po moje so ga same lape...

Se strinjam.

In ker ve, da vas to boli in prizadane ter, da se ga na nek način bojite, to s pridom izkorišča.


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:20:21   
Anonimen
Oče vedno, ko je kaj narobe grozi, da bo odšel.


In kaj točno ga zadržuje?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:21:07   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: rija

na strežaj odprite vrata, pa boste videli, če ma res jajca...

po moje so ga same lape...


Tako je. Pes, ki laja, ne grize...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:30:23   
Anonimen
Pa naj gre, če ima jajca... Grozi v prazno, ker ve, da se boste ustrašili user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:34:55   
Anonimen
Ni kriv alkohol. Zdravljen alkoholik je.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:37:42   
Anonimen
Če mu rečeš, naj gre....kakšna bo njegova reakcija, kaj misliš?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:38:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Ni kriv alkohol. Zdravljen alkoholik je.

Zdravljen, a ne ozdravljen!
Kako reagirat? Vprašajte ga, če misli, da ne boste preživeli brez njega ali on ne bo preživel brez vas. Glede na to, da je "bivši" alkoholik, verjetno že do zdaj niste imeli veliko koristi od njega. Ali pač?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:44:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77
Zdravljen, a ne ozdravljen!
Kako reagirat? Vprašajte ga, če misli, da ne boste preživeli brez njega ali on ne bo preživel brez vas. Glede na to, da je "bivši" alkoholik, verjetno že do zdaj niste imeli veliko koristi od njega. Ali pač?


Deseto leto je že zdravljen. Drugače je dober oče in mož. Skrbi me zanj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:52:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Drugače je dober oče in mož. Skrbi me zanj.

Ob katerih situacijah pa začne grozit z odhodom? Zakaj sem rekla, da še ni ozdravljen-ker ima očitno še vedno v glavi, da so drugi krivi za njegovo nesrečo. Drugače ne bi izsiljeval in iskal pozornost. (op. moj fotr je isto alkoholik, tko da imam izkušnje s takimi)
Res najbolje, da narediš tako kot smo ti že vse svetovale. Ko začne tečnarit, odpreš vrata in rečeš naj gre, če si res upa. Naj enkrat prevzame odgovornost nase, ne pa da boste vi krivi, da je šel. Vam hoče naprtit krivdo za vse kar se njemu dogaja. Tega pa ne smeš dovolit.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 22:54:10   
Gina
Večina moških je narejenih tako, da ob vsakih težavah, ki se jim zdijo večje, pomislijo na to, da bi se ali bojevali ali pa šli. Jasno je, da večine njih tega ne sporoča na glas, ampak so ali tiho, ali se umaknejo ali pa se jezijo na drug način. Ampak njihova naravna reakcija ni pogovor, kot pri ženskah, pogovarjanje in razlaganje jim gre na jetra, ne rešujejo oni tako ničesar, ampak je reakcija ali boj ali umik. In pod umik spada iti proč. Tvoj oče (saj govoriš o očetu, a ne), je pač med tistimi, ki pomislijo na umik. Zakaj pa se počuti tako dostikrat, pa ne vem. To veš pa ti. Nekaj je zihr narobe, da ni srečen. Zakaj pa ni srečen? Že prej ni bil srečen, če je iskal kemijsko srečo v alkotu, zdaj pa je očitno tolk, da zmore brez nje, ni pa tolk, da bi bil res srečen. Bolj kompleksno je to, kot takole od daleč zgleda. Lahko mu odpreš vrata, ampak kaj boš rešila s tem? Mogoče bo res šel, ali pa se boste še bolj skregali, ali pa se bo mulil še tedne dolgo, kaj pa vem, rešitev je v njegovi sreči, ki si jo mora najti sam. kako,  pa nimam pojma. Mogoče tudi s tem, da res gre in zaživi, kot bi rad.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Grozi z odhodom
7.12.2007 23:20:48   
Anonimen
Gina, tole si tako lepo napisala in končno eno lepo razmišljanje. Všeč mi je, ker si napisala svoje razmišljanje in globji pristop do tega. Bi rada videla tiste, ki govorijo kar naj gre, če bi one v dani situaciji storile prav to. Lahko je rečt, težje naredit.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Grozi z odhodom
8.12.2007 9:20:32   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Oče vedno, ko je kaj narobe grozi, da bo odšel. To me zelo boli. Kako naj se odzovemo na njegove grožnje?


  Meni to izgleda kot klic na pomoč, kadar pride do take situacije. Težko ti rečem, kako se odzovite, ker niti ni jasno, kako se odzivate sedaj. Ti bom dal primer ženske ( da res ne bo vedno samo moškega posploševanja, no .... govorimo o ljudeh ), ki je v situaciji, ki je ni obvladovala, vedno dobila grozen glavobol. Tako hud, da je morala vedno v trenutku ostati nekaj časa sama, v popolni temi, v popolni tišini, da je minilo. Ko je minilo, pa seveda nihče od prisotnih ni tvegal ponoviti tiste situacije ( ali je bil to kak neprijeten pogovor ali karkoli ), vse samo zato, da ne bi spet dobila glavobola .... to je bil njen beg, njen klic na pomoč. Dokler je družina reagirala tako, kot je, je zanjo neprijetne situacije vedno reševala tako. Prelomnica je bila, ko je doživela osebno tragedijo, po kateri ni šlo več drugače, kot da je obiskala psihiatra in šele po dolgotrajni terapiji začela spreminjati ta svoj vedenjski vzorec. Mimogrede, svetovano je bilo tudi to, da okolica reagira drugače - naj v zanjo "neprijetni situaciji, pogovoru", vztraja kljub potencialnemu umiku. Ker je namreč bistveno, da najprej uvidi, da to ne deluje več.
   No, ne trdim, da tvoj oče potrebuje zdravniško pomoč. Mogoče jo, mogoče jo ne. Če je zdravljen alkoholik, potem ima za sabo najmanj eno veliko življenjsko zmago, ki je ni lahko doseči ( to verjamem, da veš ). Če je zmogel premagati to, je najbrž sposoben preseči še marsikaj, verjetno tudi to, kar opisuješ ti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Grozi z odhodom
8.12.2007 9:34:04   
m76
IZVIRNO SPOROČILO: rija

na strežaj odprite vrata, pa boste videli, če ma res jajca...

po moje so ga same lape...




user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Grozi z odhodom
8.12.2007 9:36:46   
Anonimen
In narobe je itak samo po njegovem mnenju. Predvidevam. Nikamor ne bo šel, samo tumba neko svojo pesem. Naš je isti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Grozi z odhodom
8.12.2007 9:59:13   
Anonimen
Moj oče je pred leti imel podobne finte. Nobenega alkohola vmes, samo iskanje pozornosti in upanja da se bomo vsi pokesali za vse kar se je njemu dozdevalo da smo naredili narobe in obupnega poskušanja da bi vsi dol popadali od žalosti če gre in klečeplazli okoli njega naj ne odhaja, da ne moremo brez njega......No, saj je ob takih izpadih tudi ponavadi res šel skozi vrata in se vedno po par urah vrniluser posted image . Patetično do skrajnosti.
In s to finto bolano je vztrajal tako dolgo, dokler mu nisem jaz enkrat pribila da itak nima kam it, ker nima nikogar razen nas.
No, takrat je to bil njegov zadnji poskus odhodauser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Grozi z odhodom
8.12.2007 14:09:56   
Rožica I
Čustveno izsiljevanje. Naši starši ga dobro obvladajo, le kakšni bomo mi v njihovih letih user posted image ?!
Drugače pa bi mu jaz rekla, da mi bo sicer hudo, če gre, ampak da naj le gre, če misli, da je tako prav in da ga pri tem podpiraš. Ampak, mora pa vedet, da če res gre, mora stat za tem.. (Ali pa mu lahko namigneš, če mu ne bo zneslo, da se lahko vrne.)
V glavnem, preneha pa naj s tem govorjenjem user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Grozi z odhodom
8.12.2007 16:02:18   
karmy
pokaži mu vrata, pa še odpri jih, da se na poti ven ne bo izgubu

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Grozi z odhodom
8.12.2007 18:26:25   
Anonimen
Karakter ozdravljenih alkoholikov je zelo zakompliciran. Po toliko letih hočejo, da je življenje po njihovo, kontrola nad ostalimi je več kot očitna. In predvsem so prevzetni. Mam jih enih 5 v širši familiji, tak da te po eni strani razumem kako se počutite. Jaz osebnose pač takim ljudem izogibam, ker se nimam kaj pogovarjat z njimi. Sem pač človek, ker ne prenesem tistega pametovanja in natolcevanja. Predvsem ena ženska v naši familiji misli, da je požrla vso pamet tega sveta, ker je pač ozdravljena od alkohola. Ker pa poznam celo zgodbo, je zame odplenkala. Ko so bili otroci majhni, je imela raje liter vina in viskija kot lastne otroke. Mimo njih se je vozila s kolesom, ko so bili premeščeni za nekaj časa k stricu.user posted image

Sicer pa nasvet Rije ni slab. user posted image

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Grozi z odhodom
8.12.2007 18:28:13   
Anonimen
Sicer pa nekak človek čuti, če je to klic na pomoč. user posted image  Prisluhni mu globlje kot mu sicer.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?