|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 13:38:34   
Polona31
Odpiram novo temo, ker prejšnja tema je bolj zbirala mnenja kaj si mislimo o takšni odločitvi. Pri tej temi pa mene zanima nekaj drugega in to sprašujem tiste, ki takšno odločitev podpirate in se vam to ne zdi egoizem.
Zanima me, kako stvar izpeljati? Saj se ne moreš kar dati dol z nekom ki misliš da ima dobre gene. Ali mu povedati za kakšen namen bo "uporabljen"? Narediti kakšen načrt...? Ne vem!
Tiste ki ste pisale da so vaše prijateljice že sprejele oz. sprejemajo takšne odločitve me zanima kako mislijo oz. so stvar izpeljale?
Lahko mi pišete tudi na ZS.

LP!

Polona
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 13:44:04   
altati
Moja prijateljica je odkrila karte in prijatelju enostavno povedala kaj želi. In se je strinjal. Bila sta pa res precej dobra prijatelja že kar lep čas.

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 14:27:30   
Pajaca
Pa za to da zanosiš ne rabiš plana... oz je lahko sledeč:

takrat ko maš ovulacijo se napedenčkaš, greš v en lokal, zapelješ enga tipa, ki ti je všeč, se daš z njim dol in upaš da zanosiš. Ti imaš otroka, on pa itak nikol ne zve kaj je bilo.




(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 14:46:51   
Polona31
Kaj pa spolno prenosljive bolezni? Ne vem jaz si na tak način ne bi upala!

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 15:14:54   
Anonimen
Mama mija kaj jaz berem.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 15:49:12   
dory
No commentuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 15:51:44   
Anonimen
Osebno spoštujem ženske, ki se odločijo, da bodo imele same otroka, saj je to zelo težko, če nimaš pomoči staršev.. A vseeno, a je treba nekoga zapeljati, da te na licu mesta nategne in zanosiš s kar nekim moškim?? Tega pa ne spoštujem, žal... Otrok mora biti sad ljubezni, in ne nekakšna igračka, ki si jo kar tako zaželi, zaradi biološke ure, itd ......

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 16:07:48   
Taula
Jaz bi se v to podala, če bi bila banka sperme. Tako pa...namesto otroka, lahko fašeš aids.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 16:09:15   
Anonimen
Lahko pa imaš dobrega prijatelja, k se s takim dogovorom strinja in....olauser posted image
Enga neznanca pa jst neb naskočila.
Jst nimam nič proti če se ženska tako odloči, sam more tud dedc za to vedet.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 16:16:34   
Taula
takrat ko maš ovulacijo se napedenčkaš, greš v en lokal, zapelješ enga tipa, ki ti je všeč, se daš z njim dol in upaš da zanosiš. Ti imaš otroka, on pa itak nikol ne zve kaj je bilo.



Kaj pa če da gor kondom?user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 16:22:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

Pa za to da zanosiš ne rabiš plana... oz je lahko sledeč:

takrat ko maš ovulacijo se napedenčkaš, greš v en lokal, zapelješ enga tipa, ki ti je všeč, se daš z njim dol in upaš da zanosiš. Ti imaš otroka, on pa itak nikol ne zve kaj je bilo.






In pol zveš da je ta isti dedc k te je naskoču serijski morilc, shizofrenik, ma kkšno dedno bolezen, aids ipd....

(odgovor članu Pajaca)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 16:24:25   
lusa8
verjetno nisem taprava tukaj, pa vseeno.

Zakaj zelis imet otroka? Kaj ti to pomeni? A ti je ok, da otrok odrasca brez oceta? Kako bo to vplivalo na otroka? Kaksen pomen ima zate druzina in kaj vkljucuje? Ce bo to prevara, kako bos s tem zivela? In kaksno mnenje bo imel tvoj otrok o tebi, ce to izve? A bos lahko zivela s tem?

Ne rabis mi odgovarjat. Prosim te za dobrobit otroka, ki mu zelis najboljse, da si odgovoris na ta vprasanja.

Lep pozdrav, 

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 16:24:39   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca
Pa za to da zanosiš ne rabiš plana... oz je lahko sledeč:
takrat ko maš ovulacijo se napedenčkaš, greš v en lokal, zapelješ enga tipa, ki ti je všeč, se daš z njim dol in upaš da zanosiš.

i tako bezbroj puta.

Za take bejbe imamo tudi primeren izraz, veš.



p.s.
Ej, v kateri lokal hodiš? user posted image

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 18:24:50   
VERONICA
Jaz sem tudi nekoč o temu razmišljala. Zdaj vem kako naivno.

Prijatelja prašat? Ja, bo sigurno rekel da pa celo življenje plačeval preživnino, otroka pa videl ali pa ne?

Hitri seks - ha ha. Dober za neželjeno nosečnost, to sigurno, ampak ko želiš se še z izbranim partnerjem ne zgodi.

Da ne govorimo da ni lahko dati se dol z neznancem. Jaz tega ne bi mogla.

Pa še če ti rata naša sociala ne pozna za oče neznan. Brez očetovstva dandanes nič ne moreš urediti, tudi znižanega plačila vrtca ne.

Mogoče pa še najdeš svojega moškega. Jaz sem ga.
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 18:32:57   
Anonimen
Lahko greš v eno od držav, kjer je to mogoče....če si dovolj finančno sposobna.

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 18:37:03   
Anonimen
A je vse v redu s teboj user posted image

Ni tako enostavno vzgajati otroka sam, sploh ne, da veš. Poleg tega pa otrok ni lutka, da jo kar narediš kadar tebi paše ampak živo bitje, ki si bo želelo poleg tebe imeti tudi očeta in mu boš celo življenje morala razlagati zakaj pa on nima očka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 18:40:32   
CatJa
Saj se ne moreš kar dati dol z nekom ki misliš da ima dobre gene.


Pa veš, da tudi take obstajajo? Kriza je samo to, da druga stran o tem ne ve nič user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 19:52:44   
Taula
Zakaj zelis imet otroka? Kaj ti to pomeni? A ti je ok, da otrok odrasca brez oceta? Kako bo to vplivalo na otroka? Kaksen pomen ima zate druzina in kaj vkljucuje? Ce bo to prevara, kako bos s tem zivela? In kaksno mnenje bo imel tvoj otrok o tebi, ce to izve? A bos lahko zivela s tem?


Oče za vsako silo. user posted image  Ene imate res tako mnenje. Ni vedno moški primeren za očeta, oz. ženska za mamo. Včasih je bolje, da je otrok samo z enim staršem.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 21:12:54   
Mariposa
No, jaz pa to podpiram...in tudi na referendumu sem glasovala za in mi je ZELO žal, da takrat ni bil sprejet, potem sploh ne bi bilo dileme glede SPB in ostalih moralnih zadržkov. Za vse, ki se sprašujete o primernosti žensk, o tem kako bo otrok prikrajšan za očeta,....Mi lahko katera zagotovi, da so vse ženske, ki so matere primerne za to vlogo? Kaj jih naredi primerne? Moški? Ma dajte no, potem se pa po forumih bere o zlorabah in zapostavljanju otrok ipd...Da o moških neprimernih za to vlogo ne govorim,..je bolje, da je ženska zaradi otroka v vezi, katera ji ne odgovarja in je zaradi tega živčna, tečna in se znaša nad otrokom? Je fino, da otrok odrašča v okolju, kjer oče zlorablja mater (oz. mati očeta, kot je bilo zadnjič prebrati na MONu, ko mu je ona razbila nos..)?

Se strinjam z vami vsemi, ki pravite, da otrok ni avto, ki ga kupiš kadar si zaželiš novo igračko, čeprav bi bilo tako lažje,....Samo kljub vsemu, če ne bom našla primernega očeta, se bom nekje pri 33-ih odločila za to varianto. Seveda pod pogojem, da bom finančno neodvisna in mu bom lahko nudila vse kar je za normalno življenje potrebno. In prav nič ne bom imela slabe vesti, ker ga bom prikrajšala za neko figuro v njegovem življenju, ki naj bi bil njegov oče samo zato, da bo okolica zadovoljna...

Polona,...otrosti za tale offtopic, samo sem morala povedati svoje mnenje,...kako do takega otročka priti pa ne vem. Vseeno sem zagovornik tega, da se ga naredi nekako sporazumno, s tem, da se očetu pove, da ne bo imel nikakršnih obveznosti, ne finančnih, ne s prisotnostjo v otrokovem življenju, če bo pa želja, se pa ne bo nasprotovalo. Kje pa moškega, ki bi bil na to pripravljen, srečat, pa nimam pojmauser posted image


_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
3.1.2008 22:47:23   
viv_
Dobr si poslušte komad od skupine Heart z naslovom "All I wanna do is make a love to you".

Tam je razložen cel plan... user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
4.1.2008 7:44:10   
Polona31
Mariposa in vse ostale, ki razumete situacijo. Ne otrok ni avto, ni hiša NI STVAR. Zato pa je ustvariti novo življenje, ustvariti novo bitje neprecenljive vrednosti in ravno zaradi tega je potrebno sprejeti takšne odločitve, ki bi dragocenemu bitju omogočile zdrav razvoj.
Vsem ki se takšno razmišljanje zdi čudno, pa.....za otroka je dosti bolj hudo da živi v neurejenih razmerah (alkohol, nasilje, pomanjnanje....), kot pa da živi samo z enim staršem. Marsikatera je samohranilka ne po svoji volji in preden postane samohranilka mora ona in njeni otroci iti skozi pekel.
Če katera tukaj razmišlja o takšni odločitvi mi naj piše na ZS, da bova lahko kaj več rekli, brez ostalih bralcev.

LP!

Polona

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
4.1.2008 8:35:51   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Dobr si poslušte komad od skupine Heart z naslovom "All I wanna do is make a love to you".

Tam je razložen cel plan... user posted image


točno tako. In ta komad je za moj okus eden izmed boljših vseh časov. Predvsem zaradi besedila....user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
4.1.2008 10:55:29   
Pajaca
p.s.
Ej, v kateri lokal hodiš?


Včas sem se dost po LJ potikala, zdej me pa prej najdeš na kakšnem otroškem igrišču z dvema mulcema v rokah.... ki sta pa nastala na tist klasika način.... mami + oči = 2 otročka.....

To je bil sam predlog kako prideš do otroka če ga tko zlo želiš..... se ga pa jaz ne bi poslužila....

.... sem tud glasovala ZA na referendumu (eden redkih na katerega sem šla) in mi je še vedno žal, da ni uspel....

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
4.1.2008 11:08:20   
baguSka
Moja prijateljica je odkrila karte in prijatelju enostavno povedala kaj želi. In se je strinjal. Bila sta pa res precej dobra prijatelja že kar lep čas.


Enako. Tud jaz sem bla ze dogovrjena s prijateljem, ko bo cas za to, oz ko mi bo voda ze tekla v grlo in ce se nobenega ne bom spoznala.

Pa sem ga. Zdej pa otroka ne morem met... user posted image

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prostovoljno samohranilka 1
4.1.2008 11:57:08   
arsha
Življenje pač ni film, kjer bi se vse odvijalo po načrtih in zlahka se zgodi, da je tip 'pravi', pa si ne želi otroka ali poroke ali skupnega življenja, etc.  Ali pa si vse to želi, pa tip 'ni pravi', ker ni ogenjčka, kemije. Da ne omenjam še komplikacij s študijem, z redno službo, lastnim stanovanjem itd. itd. Temu ni konca in stvari nikoli idealno ne sovpadajo, me pa tudi nismo plodne do 100. leta, da bi v miru brale biserčke med moškimi in čakale na pravi trenutek. Pravi trenutek je pač treba intuitivno prepoznati in tudi - ustvariti.

No, sem ena tistih user posted image , ki so zavestno ubrale samohranilsko pot, moram pa reči, da sem imela močno srečo, da sem spoznala toliko preveč mladega in toliko preveč zblojenega tipa, ki pač ni pazil, pa čeprav je vedel, da nisem zaščitena in čeprav je skoz tumbal, da bi si mogla najt bogatega tipa in met otroke, se poročit. Edini tip, s katerim sem lahko seksala, pa si predstavljala, da sem z njim noseča. Res je bilo lepo in sem vesela, da ni šlo za tehnični plan, pa da je bila zraven romantika. user posted image

Sedaj sem noseča 9 tednov in upam upam upam, da bo vse ok, ker ne verjamem, da bom še kdaj zadela tak hud loto. Stara sem 32, za sabo imam dve 7-letni zvezi in nekaj razmerij, tak da mi je skrajno jasno, kako malo verjetna je bila taka situacija user posted image

Aja, še to. Po letu in pol sem še vedno ful zaljubljenega vanjga. Je pa ornk nezrel in neodgovoren ter zato neprimeren za fotra. Odkritosrčno sem mu rekla, da od njega ne pričakujem ničesar, če pa se bo želel vključevati, se bova vse dogovorila. Zadnje 4 tedne odkar sem mu povedala je v šoku in ga ni bilo na spregled user posted image  Ful mi je hudo, ampak sem vseeno srečna in zadovoljna, saj sem od njega dobila najlepše možno  user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Tretji otrok, da ali ne?
endrina

Ali bi se poleg dveh otrok odločili še za tretjega?

da (72%)

ne (28%)


Število vseh glasov: 289

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!