|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Psihološki sistematski pregled pri 3 L
22.1.2008 19:37:01   
daisy
Jutri smo vabljeni na psihološki sistematski pregled pri treh letih, pa me zanima, kako to izgleda??
Kaj sprašujejo otroka?
Kaj pa če otrok noče sodelovati?
Kaj sprašujejo  starše?
Ali je možno dobiti tudi rezultate??
Ali je ta pregled obvezen?

Hvala za kakeršnekoli info.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Psihološki sistematski pregled pri 3 L
22.1.2008 19:52:23   
ajna12
Mi smo bili pred 14 dnevi. Imeli sistematski pregled, zobozdravnika, laboratorij in psihologa. Tam jo je spraševala, kako ji je ime, kam hodi v vrtec, kako je tovarišicam ime. Potem jo je vprašala kaj piha, kdo vozi po tirih, kdo mijavka, kdo laja. Narisati je morala še krog in to je bilo vse.

Mene ni spraševala nič. Rezultatov pa ne zveš.
Aja pa v šablono je morala vstaviti krog, kvadrat in trikotnik.

(odgovor članu daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Psihološki sistematski pregled pri 3 L
22.1.2008 19:52:38   
StBarbara




Otroka sprašujejo barve, like mora sestavljat, eno lahko sestavljanko skup postavit, pa sprašuje kaj leti, kdo plava v morju, ....potem pokaže 5 kock in jih npr. 3 vzame in koliko jih je še ostalo.Do 5 mora preštet...krog in črto mora narisat...
Več se ne spomnim, ker je to že pol leta nazaj, ampak ni nič težkega, res ne.

Tebe sprašuje če je v vrtcu, če se veliko kregate doma user posted image , če je kateri starš veliko zdoma, če že samostojno je, glede samostojnega oblačenja....vmes, ko tebe sprašuje se otrok igra in ga medtem ful opazuje (no, saj našega je)....

Pove ti kako je z razvojem; našega je ful pohvalila in to mi je ful samozavesti dalo, ker mali ni v vrtcu in me je kr skrbelo kao bo, če ne bo hotel sodelovati.....Pa je govoril ko strgan dohtar, tako da kar pogumno jutri user posted image


_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Psihološki sistematski pregled pri 3 L
23.1.2008 8:02:45   
Gordana-3
pri treh štet do pet? no, mi smo morali štet do tri in nič odštevat. naša ni hotela preveč sodelovat, ker je bolj nezaupljiva do tujcev. psiholog pa je bil tako mlad, da je moral pred kratkim priti iz faksa. laura mu je govorila tako tiho, da jo je komaj slišal. morala je vstavit like, pa vprašal jo je, kaj je jedla za zajtrk, da je slišal, če ima morda kakšno govorno napako, pa krog je morala narisat in črto. in to je bilo vse.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Psihološki sistematski pregled pri 3 L
23.1.2008 8:20:56   
viv_
Pri nas je bilo tako, da smo šli najprej v eno sobo, pa je mogla tamala neki narisat, midva sva pa izpolnila en vprašalnik o otrokovem vedenju, spretnostih, itd.

Potem pa pogovor s psihologinjo:
- kaj piha, leti, mijavka, ...
- prepoznavanje barv
- vstavljanje likov v modele v več različnih zaporednjih
- risanje kroga
- risanje ravne črte
- preštet 3 like
- sestavit konja iz dveh delov...

Ma nič kaj zakompliciranega.

Potem je pa pogovor s starši, vmes se otrok igra, psihologinja jo opazuje. Potem jo sem in tja kaj vpraša, da vidi, koliko je otrok pripravljen sodelovati. Skratka, nič kompliciranega...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Psihološki sistematski pregled pri 3 L
23.1.2008 16:35:08   
urskas
mi sploh nismo imeli psihologauser posted image  in ne zobozdravnikauser posted image


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Psihološki sistematski pregled pri 3 L
23.1.2008 18:24:56   
marelicaa
IZVIRNO SPOROČILO: urskas
mi sploh nismo imeli psihologauser posted image  in ne zobozdravnikauser posted image


Enako!

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Psihološki sistematski pregled pri 3 L
23.1.2008 18:37:00   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: ajna12
Mene ni spraševala nič. Rezultatov pa ne zveš.


Če vprašaš, rezultate MORA povedat.

Sicer pa - saj jih sama "vidiš" - rezultate, saj si zraven. Pa tudi, če otrok tistega dne ni najboljše razpoložen, veš ti najboljše, zakaj ni na vse "pravilno" ali pa sploh ni odgovoril. Ti testi so resnično relevantni in mogoče pogojno koristni za odkrivanje večjih odstopanj ali določenih bolezni, ki jih morda prej ni bilo mogoče odkriti.

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu ajna12)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Psihološki sistematski pregled pri 3 L
23.1.2008 21:57:19   
daisy
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Pri nas je bilo tako, da smo šli najprej v eno sobo, pa je mogla tamala neki narisat, midva sva pa izpolnila en vprašalnik o otrokovem vedenju, spretnostih, itd.

Potem pa pogovor s psihologinjo:
- kaj piha, leti, mijavka, ...
- prepoznavanje barv
- vstavljanje likov v modele v več različnih zaporednjih
- risanje kroga
- risanje ravne črte
- preštet 3 like
- sestavit konja iz dveh delov...

Ma nič kaj zakompliciranega.

Potem je pa pogovor s starši, vmes se otrok igra, psihologinja jo opazuje. Potem jo sem in tja kaj vpraša, da vidi, koliko je otrok pripravljen sodelovati. Skratka, nič kompliciranega...


No, pri nas je potekalo točno tako kot pri viv, razen da sem vprašalnik izpolnila že doma. Ja glede rezultatov je bila pa tako, da sem izvedela toliko in tisto kar sem vprašala... Ja SEVEDA je bil naš sonček tako priden in je sodeloval bolj kot kdajkoli doma in smo bili pohvaljeni in da je nadpovprečen in je popolnooma očaral psihologinjo in oh in sploh.... jah, je imel pač dober dan...user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...
To storite, ko se otrok grdo obnaša
Kaj storiti, ko se otrok grdo obnaša? Ga kaznovati? Kričati nanj? Ne, strokovnjaki pravijo, da je v takšnih primerih naj...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?