|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   davek pri prodaji nepremičnine
22.1.2008 17:34:22   
Naja31
Punce, a katera ve kdo pri prodaji nepremičnine plača davek? Kupec ali prodajalec?
Saj vem da je to lahko stvar dogovora ampak kako je ponavadi.

Moja agentka pravi, da prodajalec, in ker sem to jaz, me zanima če je to res v navadi.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: davek pri prodaji nepremičnine
22.1.2008 17:45:20   
nejcko
2% prometni davek ponavadi plača res prodajalec - je pa drugače to čisto stvar dogovora.   

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: davek pri prodaji nepremičnine
22.1.2008 17:47:03   
ANJA5
Davek plača prodajalec.

Lp,Anja

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: davek pri prodaji nepremičnine
22.1.2008 20:07:08   
joma
Prodajalec, po zakonu in ponavadi v praksi.

(odgovor članu ANJA5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: davek pri prodaji nepremičnine
22.1.2008 20:30:41   
Gina
Davkarija izstavi položnico tebi. Preden ne dokažeš, da si plačala, ne moreš urejati ničesar naprej. Ko ti potrdijo plačilo, greš lahko naprej k notarju overiti... To je tvoj strošek. V bistvu ko sešteješ vse stroške, ki jih imaš pri prodaji nepremičnine, ugotoviš, da jih ni tako zelo malo, kajne.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: davek pri prodaji nepremičnine
22.1.2008 22:15:05   
kofetek2010
2% plača prodajalec
Na UE dobiš potrdilo o prebivališču lastnika v stanovanju - s tem boš opoščena plačila 25% Davka od dobička iz kapitala (torej med nabavno in prodajno vrednostjo, če na naslovu na katerem prodajaš stanovanje nisi, kot lastnik, prebivala 3.leta oz. bila lastnica 10.let).

Imaš pa en kup papirjev za izpolnit, potem to vložiš, oni izračunajo ta 2% in ju greš plačat, potem pa s potrdilom o plačilu greš nazaj (glej, da boš imela od banke plačano položnico, ker jaz sem jo dala referentu in on mi je dal žig banke gor in se podpisal (in so šele nato poknjižili z mojega računa na račun DURS - to ni dovolj, mora bit prav tist print od spodaj na položnici!).
Potem dobiš na en izvod pogodbe vse žige in s tem izvodom lahko gresta s kupcem do notarja.
In tam spet plačaš podpis na pogodbi (če sta se tako dogovorila s kupcem, da vsak nosi svoje stroške pri notarju).

Če te še kaj zanima vprašaj, sem prodala stanovanje pred 2.mesecema. user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: davek pri prodaji nepremičnine
24.1.2008 10:31:51   
Naja31
Hvala punce.
Včeraj sem vse uredila. Trajalo je 3 ure, od podpisa pogodbe, na DURS, na pošto, nazaj na DURS, in spet ko notarju. Za znoret.
In cel kup stroškov.

No, zdaj bom nastopala kot kupec in bo malo bolj enostavno, vsaj kar se tiče letanja naokrog.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?