|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dohodnina
29.1.2008 21:22:08   
pikalonca
Ja saj vem, že čist zlajnana tema.

Ampak meni nekaj ne da miru. Moj partner ima relativno dober dohodek in ima oba otroka prijavljena čez leto kot vzdrževalna člana. In ves čas sva živela v zmoti, da na ta račun dobi nekaj % večjo plačo, a mu je računovodkinja rekla, da ker so privat sektor ne dobi zato nič večjo plačo. In sedaj me zanima ali bi bilo bolj pametno, da to spremeni in otroka uveljavlja samo pri dohodnini (mislim za drugo leto) ali pusti tako kot je? 

V bistvu me zanima zakaj je boljša oz. slabša ena in druga varianta?
Hvala.


_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dohodnina
29.1.2008 21:24:48   
Anonimen
To kar je rekla računovodkinja pa sploh ne drži...če uveljavlja vzdrževalne člane, v vašem primerju otroka, ima tvoj partner isti bruto, ampak se mu neto poviša, to je tako sigurno.
Drugače pa je vseeno, ali uveljavlja čez leto pri plači, ali pa na koncu dobite nazaj. Ampak v vašem primeru je nekaj hudo narobe...dej poglej na njegovo plačilno listo, če se kje vidijo olajšave?

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dohodnina
29.1.2008 21:26:28   
Anonimen
mene pa zanima kam pošljem Vlogo za vzdrž. druž. člana - a na davčno???????

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dohodnina
29.1.2008 21:31:29   
pikalonca
IZVIRNO SPOROČILO: Vesnyca

Drugače pa je vseeno, ali uveljavlja čez leto pri plači, ali pa na koncu dobite nazaj. Ampak v vašem primeru je nekaj hudo narobe...dej poglej na njegovo plačilno listo, če se kje vidijo olajšave?

Tukaj ima dve postavki. Ena je splošna, druga pa posebna za vzdrževalne družinske člane. in pod taprvo ima napisan znesek, pod tadrugo pa nulo. 

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dohodnina
29.1.2008 21:35:06   
Anonimen
e vidiš pikapoloca...to je njihova napaka...madoniš sej delam v računovodstvu in 52 ljudem izračunavam plače in vem kaj delam...pod splošno olajšavo bi moral biti tudi znesek olajšave za vzdrževalne člane in sicer za dva otroka...mi smo tudi privat firma.

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dohodnina
29.1.2008 21:44:04   
pikalonca
Če te prav razumem bi moral biti znesek napisan pod obe postavki? In če ni, to torej pomeni, da so ga okol prnesel?

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dohodnina
29.1.2008 21:49:09   
Anonimen
Seveda...eno je splošna olajšava, drugo so vzdrževalni člani...pod prvo postavko bi moral imeti splošno olajšavo -246,63 € pod drugo pa olajšava za vdrževalne člane -379,82€...to je znesek za dva otroka (to so podatki že za 2008).

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dohodnina
29.1.2008 22:00:02   
pikalonca
Taprvi znesek 246,64 ima, zneska 379,82 pa res nima, samo je pa spodaj še ena alineja in piše zmanjšanje osnove za davek (spl. olajšava, prispevki in bonitete) in tukaj je neto znesek 641,87. A to nima veze s temi olajšavami oz. celotno dohodnino?

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dohodnina
29.1.2008 22:13:19   
dmavrel
Vesnyca, a mi lahko poveš prosim kateri znesek se šteje v dohodnino - al je to bruto znesek al je to neto znesek?
Lepo prosim!

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dohodnina
29.1.2008 22:16:24   
pikalonca
Bruto znesek

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu dmavrel)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dohodnina
29.1.2008 22:18:05   
dmavrel
Najlepša hvala Pikalonca za tako hiter odgovor!

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dohodnina
30.1.2008 13:10:56   
tajtaja
No, tudi jaz imam eno vprašnaje!
Čez celo leto imam vseh pet prijavljenih jaz, sem pa zračunala, da mi jih zadostuje trije čez celo leto in en 7 mesecev. Razliko bi uveljavljam mož. Sedaj pa: če on uveljavlja, moram jaz odjaviti ali to ni potrebno. In še to, v obrazcu da DURS ne upošteva, ni nikjer možnosti vpisati koliko mesecev bi odjavil. A torej ni možno deliti po mesecih ampak samo celo leto???


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu dmavrel)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dohodnina
30.1.2008 14:00:01   
sazi
pikalonca - itak so ti že vse razložili. Moži sproti pač niso uveljavljali olajšave, čeprav bi jo lahko. Niso ga prinesli okoli, ker jo bo pač uveljavljal zdaj in bo dobil vrnjeno preveč plačano dohodnino. Huje je, če je obratno. Zaposleni noče uveljavljanja, pa mu firma vseeno računa olajšavo, da misli, da ima višjo plačo (ker neto znesek je dejansko višji), potem ga pa kap, ko dobi dohodnino drugačno, kot je pričakoval (čeprav če bi pogledal, kaj piše na plačilnih listih, bi lahko videl, da je olajšava sproti upoštevana, je pa res, da tega ne prišejo vse firme na plačilne liste).

tajtaja, si prepričana, da se ti najbolje izide tako? Ker kolikor vem, je za vsakega naslednjega otroka olajšava večja (ne vem, pri kolikšnem številu otrok se to neha, če se) in bi bilo mogoče bolj smotrno, da ti otroke (vseh 5) uveljavljaš 1o mesecev, mož pa spet vse 2 meseca - npr. Je treba še 1x preračunat. O izpolnjevanju obrazca pa žal ne znam svetovati. Verjetno pod točko 2 napišeš, koga naj se ti odpiše, ampak ga potem vseeno pod točko 1 napišeš obdobje za tega istega otroka, ki ga vseeno želiš uveljavljati.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dohodnina
30.1.2008 21:19:04   
pikalonca
Vesnyca in sazi hvala vama za odgovor, bomo počakali na odločbo iz Dursa, pa da vidimo na čem smo.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dohodnina
30.1.2008 21:40:14   
Anonimen
pikapolonca dej samo še preveri, to pa ne vem točno...do jutri je treba nekaj oddat na Durs, če nisi med letom uveljavljala olajšave, potemtakem bi morala do jutri nekaj poslati...dej rajši to še preveri da ne bo kaj narobe...bom pa jaz še takoj zjutraj v službi povprašala moje punce kako je v tem primeru prav.

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dohodnina
31.1.2008 13:09:59   
pikalonca
Sem že nesla prejšnji teden in tudi njegova računovodkinja je menda dostavila jim te podatke, pa naj potem Durs razglablja kaj je prav. Samo upam, da se bo izteklo kar najbolje v našo korist user posted image .
Pa hvala za skrb. user posted image

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?