|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 11:16:55   
Skratek46
Vem da je butasto vprašanje, sam me zanima če katera ve točno kaj reče matičar(ponavadi neki bere) na poroki. Ker bi se to moj dragi moral naučit na pamet-če ne bova morala dat 200EUR za tolmača-jst pa tega govora nikjer ne najdem. Hvala vsem za pomoč.user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 11:21:39   
Anonimen
Nobenemu se ni treba ničesar naučiti na pamet. Takšni govori so samo v filmih.

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 11:24:40   
baguSka
Zakaj pa se mora naucit govor maticarja na pamet!?

Sicer ima pa to vsak maticar mal po svoje... vsaj na teh porokah k sm jst ze bla, je vsak druge povedal.

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 11:28:50   
Skratek46
Zato, ker govori italijansko on in se je treba malo znajdet-kot mi je rekla gospa na upravni enoti-sploh pa bo šel zdej na tečaj slovenskega jezika in me je samo zanimalo,če katera ve kakšen je pondavadi govor, da se ga nauči in da zna vsaj ključne besede.
Ne rabim zdej poslušat, če je moralno al ne-radi bi prišparali 200EUR,ker se mi ne zdi smiselno da plačujem nekoga za eno uro toliko, ko imava še 6 mesecev časa, da se nauči vsega kar je potrebno.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 11:32:21   
baguSka
aha.. sej se mi je zdelo da bo kej takega, ker si prej napisala da rabita tolmaca.. jaz zal ne vem kje bi se to dalo dobit, imam pa posnetek z ene poroke in mislim da je cel govor posnet.. nism pa cist ziher!? ampak ga mam na DVD-ju in bi se mogle dobit, da ga skupi pogledava.. :)) al pa ti ga lahko posodim in si ti sproti pises ves govor..

ampak ti lahko povem, da ni vedno in povsod isti, tko da ti raj vajinega maticarja vprasi kaksen govor bo imel.. mu pac razlozis situacijo!?

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 11:33:29   
baguSka
A ti pa nobenega ne poznas, da bi prevajal zraven? A si s primorske?

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 11:34:24   
Anonimen
Kdo je pa kaj pisal o morali? Ti pa res vse sprejmeš za slabo.

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 11:35:56   
Skratek46
Ma sej mu lahko jst prevajam-to sploh ni problem-sam mora bit KAO sodni tolmač in tej računajo take cifre da se po tleh zvrneš...Kdorkoli bi mu lahko prevajal,ker z moje strani znamo vsi italijansko...
Že vidim da bo smeha na tej najimi poroki.Naučil se bo...pa mogoče se bova zmenla za kak skriti SIGNAL, ko bo treba reči "Ja"...pahahahahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 11:41:00   
bodoča
A si pa 100%, da bo vredu, če se bo on samo naučil govor?

Ko se je moja sestra poročila v Sloveniji s Francozem ni veljalo, da bi ona ali kdo on sorodnikov prevalaj, tudi ni bilo vredu, če bi mu pač naročili kaj mora rečt po slovensko, ne so zahtevali sodnega tolmača, ki pa, kot praviš, je bil res user posted image  drag. Mislim, da je za tiste pol ure nesel polovico najnižnje slovenske plače.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 12:36:57   
Skratek46
Ja treba se bo znajdet glej-nas "rešuje" morda le to, da smo v dvojezičnem območju in so malo(ampak re malo!!!) bolj uvidevni. Ne bom pa plačevala takih vsot za nekoga ki zna govorit slabše od mene-ne vidim smisla...Bova že kaj pogruntala...vsaj upamuser posted image

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 13:49:03   
bskrle
Berejo zakonodajo, pravice in dolžnosti. 

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 14:27:20   
Naja30
Matičar bere iz zakona user posted image  Zakonske določbe.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Govor matičarja na poroki...
15.2.2008 14:43:46   
Skratek46
Sm mislila sam da kje obstaja neka zadeva ki jo vedno morajo prebrat-une tipične stvari-pol če malo pofrka po svoje-nič zato...

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Govor matičarja na poroki...
16.2.2008 22:52:46   
nu_tella
Ojla!

Če si ti italjanska manjšina v Sloveniji imaš pravico do tolmača po uradni dolžnosti. Se pravi brezplačno.

Če sem prav razumela iz drugih tem se ti seliš k njemu v Trst? On se ne bo prijavu v Slo? Ker mogoče če bi se pol bi biu mogoče on tretiran kot italjanska manjšina v Slo... To je pa že preveč zame ;) Se ravno učim ZUP tko da sam zgornje vem. Za ostalo probi se na kako pravnico obrnit.

Lepo poroko.


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Govor matičarja na poroki...
17.2.2008 0:03:14   
mateyka
boš kar rabila tolmača, če ne razume slovensko. a je za manjšine zastonj, pa ne vem.. vem pa, da sva ga midva morala met (in plačat! user posted image ), ker moj mož ne razume slovensko (ne ker ne govori) i ne bi razumel kaj matičar govori in posredno ne bi vedel s čim se strinja, ko privoli v poroko. jih ne briga, da bi ti lahko prevajala, ker jim noben ne garantira, da boš prav prevedla. vem, ker so nas tako zabili.

no, v glavnem, uno registrirano prevajalko smo plačal, pa bi jaz lahko bolj prevedla - vse metafore je prevedla dobesedno in tako je nepopisan list papirja postal "blank paper" itd.. mislm, jest bi lepš prevajala user posted image
sam kaj čmo, slovenska birokracija rabi keš v žilo.. midva se tehnično (po zakonu) itak ne bi mogla poročit, ker trenutno ni živega registriranega direktnega prevajalca iz slo. v švedščino (in obratno) in po zakonu bi moral bit. so bli tok milostni, da so nama pustil, da sva plačala dvojni prevod in dvojno overitev dokumentov (ki jih je blo cel kup btw) in  moj mož je moral sestavit in podpisat dokument, da razume angleško (če laže, ga lahko sodno preganjajo, to so naju opozorili), ker je bla angleška prevajalka na poroki. no in tko je šel najih keš za medene tedne za to, da sva se sploh poročila.
ja, tko je to - neki za vnukom  povedat user posted image Skratek46, teb gre še dobr user posted image
vso srečo pri vsej kolobociji user posted image user posted image

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?