|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Živčna in jezna
4.4.2008 14:53:51   
Skratek46
No, da poskusim razložit za kaj se gre. Januarja sem vsem povedala, da se bova z mojim  avgusta poročila in zdej je že vse nekakor zalaufalo-kupla sva stanovanje in sva res na tesnem z denarjem-ampak nekako gre.
Danes zjutraj me kliče moja sestra jezna ko ris(ona ima dva majhna ortoka in nekako vleče iz meseca v mesec), in mi pravi da če mi je mama povedala najnovejšo in jst pravim, da ne. Pa mi pove, da si je zdej moj bratranec sprdnil, da se on poroči maja(LETOS!!!) in to mrtvo-hladno pove en mesec prej. Jst sm čisto ponorela in naj vam razložim tudi zakaj. Oni so iz Bosne in nek tihi dogovor velja, da se poroči eden na leto-al pa vsaj da bi rekla septembra...točno vejo v kakšni situaciji se nahajam jst. Jezi me,ker  imam včasih občutek, da mislijo da si jst brišem rit z bankovci po 100EUR. Mislim, da še bolj skromno živim od njih dol. Problem je v temu ker je pri njih drugačen stil porok-denar se daje glede na bližino sorodstva(moja kvota bo vsaj 200EUr v koverto) in pol moraš dat še za rezanje kravate in sto raznih bedarij, ki jih jst na svoji poroki ne bom imela ravno zato, da ne bo ljudem nerodno. In kje je še pot...NIKAKOR si tega ne morem privoščiti.
Pa sem klicala teto in ji povedala, da se mi ne zdi v redu, da sta to tko nardila čez noč in da si pač ne morem privoščit pridet-NIKAKOR. In je bla vsa užaljena in ne vem kaj. Da povem še to da sem bila lani julija na poroki od sestrične in me je stalo vseskupaj več kot če bi šla na dopust all inclusive za en teden.
Sej nima veze denar-misli ima,ker ga nimam. Najbolj me je prizadelo, da so to tko gnilo izvedli-prav razočarana sem.
Kaj bi vi naredile na mojem mestu? Se vam zdim egoist,ker sem to tako sprejela?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 14:55:31   
soncece24
Nesla bi darilo po svojih zmožnostih in se požvižgala na "družinsko tradicijo" user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 14:58:49   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

Nesla bi darilo po svojih zmožnostih in se požvižgala na "družinsko tradicijo" user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ne vem, zakaj nekateri s poroko hočejo obogateti. Mislim user posted image , se poročajo zaradi keša ali zaradi ljubezni?????

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 14:59:41   
Anonimen
To ni prvi tak post, ki ga berem tukaj na RR. Ampak ne vem pa, zakaj, ker je v resnici zadeva popolnoma enostavna. Oziroma bi bila zame.
Vsakdo se sme sam odločiti, kdaj se bo poročil in kako bo to povedal (in komu). Vsakdo ima pravico, da prekine z družinsko tradicijo. In vsakdo ima pravico, da se odloči, da ne pride na poroko, čeprav je povabljen.
Rešitev v tej zgodbi torej - pokliči bratranca, zahvali se za povabilo, vendar povej, da si udeležbe na poroki zaradi stroškov tradicionalnih običajev trenutno ne moreš privoščiti in da te zato ne bo, boš pa ob prvi priliki prinesla ali poslala simbolično darilo. Seveda ne pozabi čestitati in se opravičiti.
V kolikor ti bo kdorkoli kaj zameril zaradi tega, pa smatraj to kot njegov problem, ne kot svojega. To so potem otročji in nerealni ljudje, kakršnih načeloma v življenju ne potrebujejo, saj nam samo delajo nepotrebne probleme. Pa sorodniki gor ali dol. Ni ga čez ljubi mir. In menda vsi delamo na tem, da bomo živeli tako, kakor mi hočemo in ne tako, kakor bodo drugi rekli ali pričakovali, kajne?

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 14:59:57   
Anonimen
Tvoj bratranec se ima pravico poročit kadarkoli in kakorkoli mu zapaše. A res misliš, da se mora na tebe ozirat? Saj gre vendar za njegov dan.

Nisi pa ti dolžna:
1. iti na njegovo poroko
2. dajati velike vsote denarja za poroko (meni se zdi 100 € več kot dovolj z rezanjem kravate in vsem podobnim skupaj)
3. se sekirat, če si sorodstvo misli, da si škrta, če daš manj, kot oni pričakujejo. Daš po svojih zmožnostih in to je to.

Jaz ne bi vabila na poroko nekoga, ki mu  gre v nos datum moje poroke.

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:02:36   
Skratek46
Meni je prav grozno no-ker vem da ne morem it na poroko in ker vem da bi mi tudi tistih 200EUR toliko pomagalo zdej ko še opremljam stanovanje-SHIT! Moja sestra je faca kar se tega tiče-ona je rekla, da nima in da je njej njena družinica na prvem mestu in da ne bo dajala denarja, ki ga nima in da je njihova krivda,ker si sprdnejo povedat par tednov prej...Da njo sploh ne zanima in da je njej prioriteta moja poroka-pa naj so užaljeni kolkr hočejo...Jst pa ne morem-sam se mi pa moj tako smili včasih,ki se sam čudi nad temi našimi navadami in nikoli nič ne reče-dela pa ko črnc cele dneve, da bova enkrat neki mela...
Prav hudo mi je ko na njega pomislim-kako smotano družino mamuser posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:04:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Skratek46
Moja sestra je faca kar se tega tiče-ona je rekla, da nima in da je njej njena družinica na prvem mestu in da ne bo dajala denarja, ki ga nima in da je njihova krivda,ker si sprdnejo povedat par tednov prej

Točno tako.

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:05:36   
Skratek46
Jaz ne bi vabila na poroko nekoga, ki mu gre v nos datum moje poroke.


Ravno iz spoštovanja do planov ljudi in stroškov ki nastanejo zaradi poroke,sem jst vsem povedala toliko prej-to se meni zdi tudi lepa gesta do povabljenih-Ne pa vabit 400ljudi en mesec prej!!!

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:09:38   
Anonimen
Škratek, poslušaj sestro. Prav razmišlja. Ne se sekirat, organiziraj si svojo poroko in svoje življenje, pa bo. Ne moreš vedno gledati na želje in interese drugih. Če so ljudje razumni, potem to razumejo. 

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:21:28   
sazi
Naredi isto kot tvoja sestra in ne delaj problema tam, kjer ga ni.
Jaz pol leta pred poroko tudi slučajno nisem vedela, da se bova z mojim poročila. Enkrat sva se odločila in dober mesec pred poroko rezervirala datum, sporočila svojcem in imeli smo super poroko. Če pa pričakujejo en bav-bav in veliko daril, je pa njihov problem - midva sva seporočila zaradi naju in ne zaradi daril.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:34:36   
anabanana
He he punce, samo dajte vzet v obzir, da so dol običaji čisto drugačni, ona če ne pride bo grozna, če pa ne prinese "dovlj" bo še bolj grozna. Sej meni gre to tudi na k...samo tako jeuser posted image  Ker dol tudi nimajo od česa živet pa se magari zapufajo samo, da se ne "osramotijo".user posted image  Skratek46 ima čisto prav: oni mislijo, da mi živimo v Los Angelesu ali pa najmanj v Nemčiji Švici... mislijo, da smo bogati, ker imamo 1000 eur plače, pri tem pa niti ne pomislijo kakšen je tukaj standar, kolikšne so najemnine, da ne govorim o ceni stanovanj. Prepričani so, da se kopamo v denarju...tako, da ce skratek ne bo šla in ne bo prinesla "primerno" količine denarja jo bodo opravljali še ene 20 let in vprašanje če bodo prišli na njeno poroko ...

Ja, tudi mene to razp****user posted image user posted image user posted image



_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:40:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Tvoj bratranec se ima pravico poročit kadarkoli in kakorkoli mu zapaše. A res misliš, da se mora na tebe ozirat? Saj gre vendar za njegov dan.

Nisi pa ti dolžna:
1. iti na njegovo poroko
2. dajati velike vsote denarja za poroko (meni se zdi 100 € več kot dovolj z rezanjem kravate in vsem podobnim skupaj)
3. se sekirat, če si sorodstvo misli, da si škrta, če daš manj, kot oni pričakujejo. Daš po svojih zmožnostih in to je to.

Jaz ne bi vabila na poroko nekoga, ki mu  gre v nos datum moje poroke.


Se strinjam. Sestra ima čisto prav.
Življenje je postalo žal zelo drago, pa čeprav je to Slovenija ni še "Amerika", čeprav vemo, da je tam še večja revščina kot pri nas. Si v ustvarjanju svoje družinice, zato glej nase, ne na druge. Poznam kolegico, ki za vsak rojstni dan v sorodstvu, ki jih veselo prirejajo da po 150 - 200 EUR. Ma niti enkrat še spominka ni dobila v zahvalo. Še poročila se ni, ker si ne more privoščiti poroke, seveda tradicionalne. Sama pa iz kredita v kredit. Ne zgleduj se po njej.
Naredi, kot ti je svetovala Plemenita007in to je;

Rešitev v tej zgodbi torej - pokliči bratranca, zahvali se za povabilo, vendar povej, da si udeležbe na poroki zaradi stroškov tradicionalnih običajev trenutno ne moreš privoščiti in da te zato ne bo, boš pa ob prvi priliki prinesla ali poslala simbolično darilo. Seveda ne pozabi čestitati in se opravičiti.

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:49:32   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

He he punce, samo dajte vzet v obzir, da so dol običaji čisto drugačni, ona če ne pride bo grozna, če pa ne prinese "dovlj" bo še bolj grozna. Sej meni gre to tudi na k...samo tako jeuser posted image  Ker dol tudi nimajo od česa živet pa se magari zapufajo samo, da se ne "osramotijo".user posted image  Skratek46 ima čisto prav: oni mislijo, da mi živimo v Los Angelesu ali pa najmanj v Nemčiji Švici... mislijo, da smo bogati, ker imamo 1000 eur plače, pri tem pa niti ne pomislijo kakšen je tukaj standar, kolikšne so najemnine, da ne govorim o ceni stanovanj. Prepričani so, da se kopamo v denarju...tako, da ce skratek ne bo šla in ne bo prinesla "primerno" količine denarja jo bodo opravljali še ene 20 let in vprašanje če bodo prišli na njeno poroko ...

Ja, tudi mene to razp****user posted image user posted image user posted image




S tem se pa absolutno strinjam! Meni so moji tudi zamerili, ker jih sploh nisem povabila, sem prva ki je prekinila tradicijo, kjer moraš povabiti sestrično od sestrične.
In verjemite tole opravljanje in dr**nje s strani familije zna biti prav grozno.

Koliko ste pa v stikih s to žlahto, se redno srečujete, kličete itd?

Ne vem jaz bi jih sicer odpikala oziroma bi jim na najbolj vljuden način povedala, da se tudi jaz poročim in da sem kupila stanovanje in da si nikakor ne morem privoščiti tega da pridem. Bi jim poslala eno voščilnico, pa mogoče kaj denarja notri da je mir.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:50:20   
Skratek46
He he punce, samo dajte vzet v obzir, da so dol običaji čisto drugačni, ona če ne pride bo grozna, če pa ne prinese "dovlj" bo še bolj grozna. Sej meni gre to tudi na k...samo tako je  Ker dol tudi nimajo od česa živet pa se magari zapufajo samo, da se ne "osramotijo".  Skratek46 ima čisto prav: oni mislijo, da mi živimo v Los Angelesu ali pa najmanj v Nemčiji Švici... mislijo, da smo bogati, ker imamo 1000 eur plače, pri tem pa niti ne pomislijo kakšen je tukaj standar, kolikšne so najemnine, da ne govorim o ceni stanovanj. Prepričani so, da se kopamo v denarju...tako, da ce skratek ne bo šla in ne bo prinesla "primerno" količine denarja jo bodo opravljali še ene 20 let in vprašanje če bodo prišli na njeno poroko ...

Točno to je problem kar je zgoraj napisano-prav jezna sm in jezna in jezna...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:53:14   
Skratek46
Koliko ste pa v stikih s to žlahto, se redno srečujete, kličete itd?

Ne vem jaz bi jih sicer odpikala oziroma bi jim na najbolj vljuden način povedala, da se tudi jaz poročim in da sem kupila stanovanje in da si nikakor ne morem privoščiti tega da pridem. Bi jim poslala eno voščilnico, pa mogoče kaj denarja notri da je mir.


V rednih stikih smo in je vedno veljal nek tihi dogovor da se poroka sporoči dooosti prej ravno zaradi problemo za it tam-s tem da mi vedno gremo dol in oni skori nikoli sem-pa čeprav moj bratranec več služi kot jst npr.-sam mi smo pač iz Slovenije(da bi oni vedli kako se tuki živi)-sam v trgovino bi jih poslala,pa jim moje položnice pokazala...

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:57:04   
Anonimen
Ja in, če ne pridejo? Je res tako pomembno mnenje ljudi, ki jih ne vidiš vsak dan?
Ne vem, no, jaz bi si pač mislila, da če me imajo radi, bodo razumeli, če ne pa tudi prav, če jim je bolj pomembna tradicija, pač naj se držijo tradicije, bodo pa izgubili dobre odnose. In če tega nočejo razumeti in sprejeti, potem jih vrag pocitraj. Če sem jim fajn smao, ko jim dam dinarčke, drugače pa ne - naj se imajo fajn - sami.

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 15:58:40   
smigli
Jezna al ne, tukaj nimaš kaj, ker si vsak sam izbere kdaj se bo poročil in kako zgodaj bo to naznanil. Kaj čmo.
Iz lastnih izkušenj vem, da ko naredim nekaj, v kar me drugi silijo in je preko mojih zmožnosti ali načel, se nakoncu izide tako, da sem jezna sama nase, ker ti ravno take vrste ljudje na koncu zarinejo nož v hrbet.
Na moji poroki sem marsikaj prilagodila gostom (zaradi ljubega miru) in nakoncu sem jaz izvisela. Ugotovila sem, da je te vrste folk v obratni vlogi netoleranten, nesramen, prezahteven ipd.
Predvsem premisli kolk ti ta bratranec pomeni, kako bi se on obnašal na tvojem mestu, naredi da bo tebi prav.
Verjamem pa da se na tak način lahko zameriš celi rodbini.

(odgovor članu Skratek46)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 16:02:48   
Skratek46
Problem je v temu ker sem njih res drugače obravnavala in se trudila da vsaj del družine nekako skupi obdržim,ker imam itak v družini gnile odnose. Zdej pa naredijo tako-čez noč in popolnoma brez veze no. Vsakič ko se je dol kdo poročil smo vedeli vsaj 4 mesece prej. Sekira me tudi to,ker sm namenila zdej 360EUR za pralni stro-brez katerega se ne moreva vselit in bo zdej ta denar-vsaj 200EUR šel dol in pralnega stroja ne bo-pa še zavarovanje za avto mam maja in se bo selitev premaknila vsaj za en mesec zaradi te bedarije,ki so mi jo zagodli. Jst samo pravim, da sem jst bila vedno zelo obzirna do njih in so mi s to gesto pokazali, da jst pač moram in zmorem vedno-kar absolutno letos ne drži in me je to njihovo vedenje ful prizadelo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 16:30:31   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
Vsakdo se sme sam odločiti, kdaj se bo poročil in kako bo to povedal (in komu). Vsakdo ima pravico, da prekine z družinsko tradicijo. In vsakdo ima pravico, da se odloči, da ne pride na poroko, čeprav je povabljen.


zelo smiselna ugotovitev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
4.4.2008 16:35:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 16:35:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Skratek46
Sekira me tudi to,ker sm namenila zdej 360EUR za pralni stro-brez katerega se ne moreva vselit in bo zdej ta denar-vsaj 200EUR šel dol in pralnega stroja ne bo-pa še zavarovanje za avto mam maja in se bo selitev premaknila vsaj za en mesec zaradi te bedarije,ki so mi jo zagodli.

Vidim, da si se že odločila. Srečno pri pranju na roke in vožnji z neregistriranim avtom. user posted image

(odgovor članu Skratek46)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 16:38:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
moj pa hrvat, in ti so tud cist norci: na glavo mora najbolj oddaljen folk dat 100 EUR, brat/sestra pod 1.000 EUR ne prideta skoz.

Res je! Moj dedc je Hrvat... govorim iz izkušenj. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 17:07:25   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

To ni prvi tak post, ki ga berem tukaj na RR. Ampak ne vem pa, zakaj, ker je v resnici zadeva popolnoma enostavna. Oziroma bi bila zame.
Vsakdo se sme sam odločiti, kdaj se bo poročil in kako bo to povedal (in komu). Vsakdo ima pravico, da prekine z družinsko tradicijo. In vsakdo ima pravico, da se odloči, da ne pride na poroko, čeprav je povabljen.
Rešitev v tej zgodbi torej - pokliči bratranca, zahvali se za povabilo, vendar povej, da si udeležbe na poroki zaradi stroškov tradicionalnih običajev trenutno ne moreš privoščiti in da te zato ne bo, boš pa ob prvi priliki prinesla ali poslala simbolično darilo. Seveda ne pozabi čestitati in se opravičiti.
V kolikor ti bo kdorkoli kaj zameril zaradi tega, pa smatraj to kot njegov problem, ne kot svojega. To so potem otročji in nerealni ljudje, kakršnih načeloma v življenju ne potrebujejo, saj nam samo delajo nepotrebne probleme. Pa sorodniki gor ali dol. Ni ga čez ljubi mir. In menda vsi delamo na tem, da bomo živeli tako, kakor mi hočemo in ne tako, kakor bodo drugi rekli ali pričakovali, kajne?


Se podpišem.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 17:08:42   
gojska
upam, da ti bodo vse vrnili. Če ne daš ne moreš pričakovat, da boš dobil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Živčna in jezna
4.4.2008 20:07:52   
Nenya
Vsem ne bo nikoli prav, tako da najboljše da narediš tako, da bo tebi najbolj prav. Ne it, probi jim pojasnit,če ne bodo razumeli ... pa kaj hočeš.
Po prebranem imam občutek, da je tebi dosti bolj do ohranjanja vezi kot njim. Mi zveni kot da bi te hoteli fajn obrati.

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?