|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krsni boter-koliko ste jih imele
11.4.2008 23:49:41   
benika
Prebiram mal tule po forumu in me nekaj zanima. Koliko krstnih botrov oz botric je imel vaš otrok, enega ali dva? Mi bomo letos namreč krstili našega mulčka, pa bi želela, da bi bili botrici najini sestri, tako kot pri prvem otroku. Se pa pojavi težava, ker moja svakinja ni cerkveno poročena, pa nama ostane le moja sestra.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
11.4.2008 23:53:24   
Samrela
Dva. Pri naj je tako, da naj bi bila moški in ženska (ni pa nujno) - kao nadomestna starša.  

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
12.4.2008 0:01:26   
rija
ja koliko pa jih rabi?

mislim, da eni resnično močno pretiravajo.....kličejo za botre pol vasi....samo da se nabere kinte user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
12.4.2008 0:13:22   
benika
Ja rija no, pa sej sem napisala al enega al dva, ne pa pol vasiuser posted image  Ne, resno me zanima, no. Pri nas naj bi bila navada imet dva, moškega in žensko ampak mi bi pa imele samo eno botrico, pa me zanima, če zna pol župnik kej komplicirat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
12.4.2008 0:18:23   
rija
user posted image user posted image


ja, jaz pa ti pravim, da ma marsikateri otrok v naših krajih tudi po 5, 6 botric....seveda vse boljše situirane user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
12.4.2008 0:30:14   
benika
Ja seveda, to je čist praktično...ena da zlata, druga srebro, tretja da €....mi reveži smo pa bolj skromne sorte, pa želimo imet samo eno.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
12.4.2008 0:34:42   
rija
mi smo še večji reveži, nimamo niti ene.....se še nismo spravili zraven, da bi malega dostavili škofu.....

no, mogoče pa se bo v bližnji prihodnosti le nekaj zgodilo, ker je rekel, da bo šel v bimbambomuser posted image  cejkev

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
12.4.2008 0:45:34   
benika
Ma naš tavelik je v cerkvenem vrtcu, pa moramo še tamelega čimprej krstit, da bo pol imel veze pri šefu vrtcauser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
12.4.2008 8:16:56   
Raho
Sinko ima 2 botri - mojo sestro in mojo najboljšo prijateljico - komaj smo pri obeh skupaj vse zakrametne skup spraviliuser posted image user posted image user posted image user posted image

Pri moji hčerkici, ki še ni bila krščena je gužva pred golom - imamo eno wanna be botro, ene kolegi, ki so nama všeč in so potencialni kandidati za botre ter imajo ob tem še vse zakramente (tudi poročena sta cerkveno), potem pa imamo na zalogi še naseldnje ljudi, ki jih imamo radi in s katerimi se super razumemo, a ne izpolnjujejo osnovnih pogojev:
- rijo, ker je druge vere, pa bi bilo fajn, da našo pupo izobrazi malo tudi v tej smeri;
- adelaide, ker ni cerkveno poročena in bodo naši takoj rekli NJET
- viv, ki je sicer moji pupi uradno botra na RR, a se žal ne poznamo
- stroberičeri - bojda imamo obljubljenega Ožbeja (pa je fajn, da se tamala s taščo dobro razume),
- Magi* - a ne bi bilo fajn, da je Živina botrca doktorica znanosti...
- eni najini prijatelji, ki so spet napačne vere,


No, sedaj jih je že 7...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
12.4.2008 10:39:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
12.4.2008 10:50:15   
Netopirčy81
Moja user posted image  bo imela za botra mojo sestro in strica. Drgač pa naš župnik nič ne komplicira.user posted image  

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
13.4.2008 10:33:19   
mayci
Tudi pri nas smo imeli samo eno botrico. Pa ni župnik nič kompliciral.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
13.4.2008 10:57:40   
CUKRČEK
Starejša je imela 2 botra...mojo sestro in moževega brata. Dvojčka pa sta imela 3 botre....moja sestra je bila botra obema, moževa brata pa sta bila botra vsak po enemu.
Gre za stvar dogovora..nič ni določeno.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
13.4.2008 10:59:05   
Maxica
Raho user posted image user posted image user posted image

Pri nas imamo sicer takole:
starejši sin ima za botra mojega bratranca in moževo sestro, mlajši pa mojo sestro in moževo sestro.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
13.4.2008 11:12:11   
Udb
Dva botra - botrico in botra, če smo čisto natančni (par).

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
13.4.2008 18:21:38   
LIDJOČKA
Moja starejša ima dva krstna botra, in sicer mojega strica in od mojega sestro (sta nama bila tudi poročni priči). Dvojčici pa sta imeli tudi dve (obe isti) botrici, in sicer moji sestrični, ki sta tudi dvojčici- stari 16 let.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
13.4.2008 19:09:53   
Pikabu
Pri nas je bila navada, da sta vedno dva botra. Ko sem bila prvič na krstu, kjer je bil en boter, sem bila vsa presenečena, kako je to možno, pa so mi povedali, da nujno je en boter, da so iz ne vem kakšnih razlogov dovolili, da sta dva, tako da mislim, da ti župnik ne bo nič kompliciral in bo vse v redu tudi, če boste imeli samo enega.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
14.4.2008 7:06:30   
NATAŠI
tudi pri nas je v navadi dva, eden z moje strani in eden s strani mojega partnerja.. tako da je imel najin sonček tudi dva user posted image

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
14.4.2008 12:36:54   
2ursae
pri nas je, HB, dovolj eden. Po moževi strani niso verni, po moji je pa žal le moja mami vzorna katoličanka, ostali hodijo v cerkev le za Božič al pa še to ne user posted image . Če bi naš župnik hotel dva botra, bi bila kar v zadregi, mi pa ni do tega, da bi bil boter nekdo, s katerim se vidimo na par let in v bistvu mojega otroka sploh ne pozna.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krsni boter-koliko ste jih imele
14.4.2008 16:25:22   
tehnofil
če zna pol župnik kej komplicirat

Pa zakaj to ne vprašaš župnika?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?