|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
20.4.2008 20:24:00   
Seven*
Lepo prosim za nasvete glede teh opravi.

Kakšno travno mešanico izbrati?

Je nujno gnojiti?

Kako preprečiti plevelu ponoven izrast?



_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
20.4.2008 20:57:13   
Anonimen
Nekaj osnovnih smernic imaš tu:

http://www.valentinsvetuje.si/index.php?kid=12


(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
21.4.2008 8:13:19   
anitaz
Svetujem ti, da posadiš res na gosto, ker ti pol ptiči raznesejo.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
21.4.2008 9:49:55   
Valentina
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Lepo prosim za nasvete glede teh opravi.

Kakšno travno mešanico izbrati?

Je nujno gnojiti?

Kako preprečiti plevelu ponoven izrast?




1. Izbira TM je odvisna od lege (senčna, sončna, polsenčna), od namena; ne glede na to katero izbereš pa ti reeedna košnja ne uide

2. Gnojenje je nujno jauser posted image , sploh če želiš lepo zelenico (če travca že raste je zdaj najboljši čas- mislim spomladi...pa da bo dež po gnojenju), nega je spjoh ključna user posted image  (upam, da nimaš preveč nizkega pH-ja, ker bi ti znal tudi kakšen mah ponagajat, pa preslica user posted image )

3. Herbicid je tu še najmanjši problem. Če imaš že posejano travco in si pred setvijo primerno pripravila tla (zravnala teren, odstranila plevel- upam, da nimaš kako bio travco user posted image  in da nisi regrata nabirala z nožkom pred bajto user posted image ). Drugače pa obstajajo herbicidi, ki ti bojo vse poštimali (najpogosteje ponagaja kak trpotec, marjetice so bolj okrasek user posted image ).

Če je še kaj vprašaj user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
23.4.2008 13:40:56   
srki
Kaj pa vpliva na travco, če regrad z nožem nabiraš?

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
23.4.2008 14:15:11   
Valentina
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Kaj pa vpliva na travco, če regrad z nožem nabiraš?


user posted image user posted image user posted image user posted image

Mal sem smotano napisala resuser posted image
Eni imajo bio, eko in mogoče še katero varianto in ne želijo uporabljat herbicidov pred hišo. Torej ti ne ostane nič drugega kot na kolena z nožkom user posted image . Pa maš bio potem, drugače pa gre pošpricat s herbicidom in je adijo plevel user posted image .

Seven verjetno že terasira, ker se nič ne oglasi. Je pa še ena dražja opcija ( če pa imaš manjšo kvadraturo pa mogoče boljša) da nabaviš travco v rolah (tepihuser posted image )

p.s.
Regrat in ne regrad

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
23.4.2008 15:16:26   
Anonimen
Pa še tretja opcija: nabaviš si enega mišičastega mladega vrtnarja, da ves plevel fizično skoplje, medtem ko se naročnica namesti na ležalnik na terasi, s kavico v roki in opazuje razgled user posted image user posted image user posted image  Združeno prijetno s koristnim user posted image .

(odgovor članu Valentina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
23.4.2008 22:39:00   
Valentina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Pa še tretja opcija: nabaviš si enega mišičastega mladega vrtnarja, da ves plevel fizično skoplje, medtem ko se naročnica namesti na ležalnik na terasi, s kavico v roki in opazuje razgled user posted image user posted image user posted image  Združeno prijetno s koristnim user posted image .


razočarana gospodinja (Gaby) vs. vrtnar

user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
26.4.2008 15:40:10   
Seven*
Lotila sem se takole..

Zdaj prekopavava (na roke celih 400 cca m2), potem bova na približno zravnala (grablje ipd.)

Kupila sva mešanico, ki vsebuje gnojilo in herbicid za širokolistne zadeve (samo danes ne bom BIO, haha), potem pa sadimo travico.

Spredaj že kuka ven (smo naredili pred 2 tednoma).

Mišičnjaka imam zunaj z lopato v roki, ampak ker je en sam, bi zadeva trajala kakšen mesec glede na kvadraturo, tako da raje sama priskočim. Pa celulit se menda topi na tak način. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
26.4.2008 15:42:37   
Seven*
Aja, drugače sem pa kar malo obupana, ker tole ne gre nikamor.. user posted image user posted image user posted image  

Urnik je takšen: Delo - dež - delo - dež - dež - dež - Delo


user posted image user posted image

Še malo pa bom 5 fizikalcev plačala, pa naj v enem dnevu zrihtajo. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
26.4.2008 16:40:27   
Valentina
Fajn da je dež, drugače bi mogla pa fino zalit.

Pa da ti kmalu zmanjka semena user posted image  ( a si vzela enga na S user posted image )

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
26.4.2008 19:50:41   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Valentina

Fajn da je dež, drugače bi mogla pa fino zalit.

Pa da ti kmalu zmanjka semena user posted image  ( a si vzela enga na S user posted image )



Hmm. Veš da ne vem. Nekega tujega sva vzela. Drugače pa nisva danes uspela sfiniširiat.

http://www.lubica.net/bigwhale/blog/wp-content/uploads/2008/04/thefreza.jpg

Tole je slikano iz balkona. Da si boš malo predstavljala površino. Lahko pa malo pomagaš glede sajenja dreves ipd. Ne veva namreč kaj posadit in kam. :)

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
26.4.2008 21:23:24   
Valentina
Ni še kak dosti za videt. Poglihano imate pa kar lepo.

Žal nisem profi za drevesa- zelnate restline so bolj poklicna deformacija user posted image user posted image

Drugače pa sem za kak ostrlolistni javor-sploh jeseni, ko je  rdeč user posted image , kakšen iglavec (v decembru za okranclat user posted image )

Sadna drevesa, grmi pa verjetno odpadejo user posted image  


Če si prav predstavljamuser posted image  je vaše do ograje in imajo sosedi posajene ciprese tak da jaz jih ne bi še na svojo stran ograje sadila. V parih letih ne boste videli eden k drugemu, tak da si lahko brez skrbi.

Verjetno že veš, v kakšen namen bi sadila drevesa (senca, zgolj okras, za gugalnico obešat :), se skrit pred sosedi).  Moje mnenje-več je manj (oreh ti vzame 10x10m prostora tak da ne bi imela drevo pod drevesom)


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sejanje trave in vsa umetnost okrog tega
26.4.2008 22:57:49   
RoZala
Pred sejanjem trave je fino pognojit. To zatre plevel. Seme se prvih 5 dni ne sme izsušit. Če nimaš zelo velike površine in imaš majhne otroke, potem je najbolje kupit nož za plevel in se ročno lotit plevela. Jaz sem celo prejšnje poletje preživela v ročnem boju s plevelom. Letos ga je veliko manj in ga sproti poberem.
Vedeti pa moraš, da ti lepa angleška travca ne bo zrastla čez noč. Najbrž jo boš morala kar nekajkrat dosejevat, saj bo nekaj semen odplaknila voda (dež ali zalivanje), nekaj semen bodo pa ptiči pojedli. No, v dveh mesecih bi morala imet lepo travco, če ji boš malo več pozornosti namenila.

(odgovor članu Valentina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?