|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko za birmo?
12.6.2008 9:19:29   
Ayolinca
Povejte mi prosim, koliko denarja za v dar za birmo? Nisem botra, ampak gostja.

Vem, da pač po svojih zmožnostih. Toda v povprečju oz. realno bi bilo .........?

Hvala!
user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:02:54   
potepinček
Moja nečakinja je bila pri birmi pred mesecem dni. Povabljeni so ji dali po 50 eur.

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:04:37   
bodoča
30 € do 40 € je po moje čist dovolj.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:13:53   
paris
50€

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:15:00   
Anonimen
50€

(odgovor članu paris)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:18:43   
Anonimen
Spet bom "pametna", sicer nisem verna ampak ob takih postih se ne morem zadržat ... a ni bistvo birme, da se nekako izpopolniš v duhu krščanstva s šeenim zakramentom in to ... vsa ta darila pa otokom sporočajo čisto nekaj drugega. Ko so imeli moji sošolci v osnovni šoli birmo, se spomnim samo to, da so govorili, da morajo hodit k maši pa k verouku, da bodo šli lahko k birmi, da bodo dobili motor, kolo, stolp, veliko denarja ipd. noben pa ni govoril o tem da hodi k verouku, k maši  za to, ker mu to kot kristjanu veliko pomeni ... Če gre kdo k birmi, mi je nekako lepo, da od botrčka oz. botrice dobi kako verižico ali uro ali kaj podobega za spomin ne pa od vseh gostov po 50€ in podobno ... ne vem no ... mogoče si pa to zadevo narobe razlagam. Če bi bila jaz povalejna na krst bi v dar prinesla kvečjemu kako cvetje, pa nisem škrta drugače.

< Sporočilo je popravil Otika -- 12.6.2008 10:19:44 >

(odgovor članu bodoča)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:18:44   
Lepotica
Jst sm za obhajilo dala 50 eur. In pomojem bo to popolnoma dovolj za birmo, če si gostja.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:22:01   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Spet bom "pametna", sicer nisem verna ampak ob takih postih se ne morem zadržat ... a ni bistvo birme, da se nekako izpopolniš v duhu krščanstva s šeenim zakramentom in to ... vsa ta darila pa otokom sporočajo čisto nekaj drugega. Ko so imeli moji sošolci v osnovni šoli birmo, se spomnim samo to, da so govorili, da morajo hodit k maši pa k verouku, da bodo šli lahko k birmi, da bodo dobili motor, kolo, stolp, veliko denarja ipd. noben pa ni govoril o tem da hodi k verouku, k maši  za to, ker mu to kot kristjanu veliko pomeni ... Če gre kdo k birmi, mi je nekako lepo, da od botrčka oz. botrice dobi kako verižico ali uro ali kaj podobega za spomin ne pa od vseh gostov po 50€ in podobno ... ne vem no ... mogoče si pa to zadevo narobe razlagam. Če bi bila jaz povalejna na krst bi v dar prinesla kvečjemu kako cvetje, pa nisem škrta drugače.


Zakaj si pa ti k verouku hodila? Pa k zakramentom?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:30:30   
Lepotica
Dejstvo je, da danes skoraj vsi hodijo k veoruku, obhajilu in birmi zato, ker jih starši vpišejo in otroci vedo, da bodo dobili darila. Pač to tako je. Noben od otrok se res ne poglablja v sam nauk.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:44:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Spet bom "pametna", sicer nisem verna ampak ob takih postih se ne morem zadržat ... a ni bistvo birme, da se nekako izpopolniš v duhu krščanstva s šeenim zakramentom in to ... vsa ta darila pa otokom sporočajo čisto nekaj drugega. Ko so imeli moji sošolci v osnovni šoli birmo, se spomnim samo to, da so govorili, da morajo hodit k maši pa k verouku, da bodo šli lahko k birmi, da bodo dobili motor, kolo, stolp, veliko denarja ipd. noben pa ni govoril o tem da hodi k verouku, k maši  za to, ker mu to kot kristjanu veliko pomeni ... Če gre kdo k birmi, mi je nekako lepo, da od botrčka oz. botrice dobi kako verižico ali uro ali kaj podobega za spomin ne pa od vseh gostov po 50€ in podobno ... ne vem no ... mogoče si pa to zadevo narobe razlagam. Če bi bila jaz povalejna na krst bi v dar prinesla kvečjemu kako cvetje, pa nisem škrta drugače.


Zakaj si pa ti k verouku hodila? Pa k zakramentom?


Starši so me vpisali k verouku v prvem razredu ... hodila sem pol leta in se na to uprla in mi ni bilo potrebno več hodit ... torej razen krsta nimam nobenih zakramentov ... ko sem bila malo starejša, sem prebrala tudi sveto pismo in ugotovila, da je v njem veliko zgodb, ki si jih lahko razlagamo na različne načine, dobre in slabe ... a niso me prepričale, da bi se vrnila k verouku in v cerkev ... če že verjamem v Boga (pa naj bo ta tak ali drugačen) in se želim z njim "pogovarjati" mi to ni treba početi v cerkvi ali preko duhovnika ... to lahko lahko počnem doma, v gozdu, planinah ... kjerkoli.
Tudi svojega otroka ne bom vpisala k verouku ... ko bo dovolj star mu bom ponudila sveto pismo in mu odgovorila na vsa vprašanja, ki mi jih bo v zvezi s tem postavil ... a če bo krščen in ostalo, se bo odločil sam, ko bo dovolj star za to odločitev in to prav gotovo ne zaradi obljubljenih daril!

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:46:39   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Starši so me vpisali k verouku v prvem razredu ... hodila sem pol leta in se na to uprla in mi ni bilo potrebno več hodit ... torej razen krsta nimam nobenih zakramentov ... ko sem bila malo starejša, sem prebrala tudi sveto pismo in ugotovila, da je v njem veliko zgodb, ki si jih lahko razlagamo na različne načine, dobre in slabe ... a niso me prepričale, da bi se vrnila k verouku in v cerkev ... če že verjamem v Boga (pa naj bo ta tak ali drugačen) in se želim z njim "pogovarjati" mi to ni treba početi v cerkvi ali preko duhovnika ... to lahko lahko počnem doma, v gozdu, planinah ... kjerkoli.
Tudi svojega otroka ne bom vpisala k verouku ... ko bo dovolj star mu bom ponudila sveto pismo in mu odgovorila na vsa vprašanja, ki mi jih bo v zvezi s tem postavil ... a če bo krščen in ostalo, se bo odločil sam, ko bo dovolj star za to odločitev in to prav gotovo ne zaradi obljubljenih daril!



Pametno in zrelo razmišljanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 10:48:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Spet bom "pametna", sicer nisem verna ampak ob takih postih se ne morem zadržat ... a ni bistvo birme, da se nekako izpopolniš v duhu krščanstva s šeenim zakramentom in to ... vsa ta darila pa otokom sporočajo čisto nekaj drugega. Ko so imeli moji sošolci v osnovni šoli birmo, se spomnim samo to, da so govorili, da morajo hodit k maši pa k verouku, da bodo šli lahko k birmi, da bodo dobili motor, kolo, stolp, veliko denarja ipd. noben pa ni govoril o tem da hodi k verouku, k maši  za to, ker mu to kot kristjanu veliko pomeni ... Če gre kdo k birmi, mi je nekako lepo, da od botrčka oz. botrice dobi kako verižico ali uro ali kaj podobega za spomin ne pa od vseh gostov po 50€ in podobno ... ne vem no ... mogoče si pa to zadevo narobe razlagam. Če bi bila jaz povalejna na krst bi v dar prinesla kvečjemu kako cvetje, pa nisem škrta drugače.


Zakaj si pa ti k verouku hodila? Pa k zakramentom?


Starši so me vpisali k verouku v prvem razredu ... hodila sem pol leta in se na to uprla in mi ni bilo potrebno več hodit ... torej razen krsta nimam nobenih zakramentov ... ko sem bila malo starejša, sem prebrala tudi sveto pismo in ugotovila, da je v njem veliko zgodb, ki si jih lahko razlagamo na različne načine, dobre in slabe ... a niso me prepričale, da bi se vrnila k verouku in v cerkev ... če že verjamem v Boga (pa naj bo ta tak ali drugačen) in se želim z njim "pogovarjati" mi to ni treba početi v cerkvi ali preko duhovnika ... to lahko lahko počnem doma, v gozdu, planinah ... kjerkoli.
Tudi svojega otroka ne bom vpisala k verouku ... ko bo dovolj star mu bom ponudila sveto pismo in mu odgovorila na vsa vprašanja, ki mi jih bo v zvezi s tem postavil ... a če bo krščen in ostalo, se bo odločil sam, ko bo dovolj star za to odločitev in to prav gotovo ne zaradi obljubljenih daril!



user posted image

Sam brezveze da pišeš veš. Ker ljudje krstijo otroke, jih k vereuku pošiljajo itd. zato ker se tako pač dela, ker je lepo, ker je žur, ker dobijo darila......
Redki se ki se poglabljajo v te zadeve.
In kako naj se otrok poglobi v vero, če se pa niti starši ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 11:25:55   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Starši so me vpisali k verouku v prvem razredu ... hodila sem pol leta in se na to uprla in mi ni bilo potrebno več hodit ... torej razen krsta nimam nobenih zakramentov ... ko sem bila malo starejša, sem prebrala tudi sveto pismo in ugotovila, da je v njem veliko zgodb, ki si jih lahko razlagamo na različne načine, dobre in slabe ... a niso me prepričale, da bi se vrnila k verouku in v cerkev ... če že verjamem v Boga (pa naj bo ta tak ali drugačen) in se želim z njim "pogovarjati" mi to ni treba početi v cerkvi ali preko duhovnika ... to lahko lahko počnem doma, v gozdu, planinah ... kjerkoli.
Tudi svojega otroka ne bom vpisala k verouku ... ko bo dovolj star mu bom ponudila sveto pismo in mu odgovorila na vsa vprašanja, ki mi jih bo v zvezi s tem postavil ... a če bo krščen in ostalo, se bo odločil sam, ko bo dovolj star za to odločitev in to prav gotovo ne zaradi obljubljenih daril!



Pametno in zrelo razmišljanje.


Se strinjam z napisanim. S to razliko, da pa sem jaz svoje otroke dala krstit in tudi starejša 2 obiskujeta verouk. Smo se dogovorili, da če jima ne bo všeč, ga pač ne bosta obiskovala - pa ga - in tudi k maši gresta, ko sama želita - pa gresta velikokrat.

Smo bili mesec dni nazaj gostje na birmi (od moje nečakinje), pa smo ji dali 50 EUR.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko za birmo?
12.6.2008 11:54:07   
blue sky
Jaz kot gostja na birmi (teta) sem dala nečakinji 50 € in parfum - skupaj cca. 90 €.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?