|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   je to pravično?
21.7.2008 15:04:27   
TadejaF
Povejte mi če je to normalno?

Srečaš mlado "mamico" pri tridesetih (s trimesečnim dojenčkom) in jo seveda vprašaš kako si? Ona pa ti odgovori kak te čem bit s frocom? Nisem si mislila, da je tolko dela s frocom.

Nisem si mislila, da takšne ženske sploh obstajajo. To za mene sploh ni mama.
Koliko pa je žensk, ki bi vse naredile za otroka in ga imele neizmerno rade, pa jih ne morejo imet.

Malo sem vam morala povedat, ker sem še zdaj razočarana nad izjavo te osebe. Sploh pa sedaj ko pričakujemo drugega dojenčka in sem še bolj dojemljiva za takšne besede.

Lep pozdrav, Tadeja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:08:46   
ona
Kaj naj ti rečem,žalostno,da imajo taki osebki otroke,tisti pa,ki si jih želijo pa jih ne morejo imet!user posted image

(odgovor članu TadejaF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:15:24   
silvya
Groza! Kakšen primitivizem. user posted image

Poznam še kakšen tak oz. podoben primer. Pa raje sploh ne bom komentirala. user posted image


(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:21:10   
Anonimen
No kaj pa vem, morda je imela pa ravno bolj slab dan...Jaz sem in verjetno bom še kdaj na tako vprašanje odgovorili: "Mah ja bo, pa saj veš kako je s temi našimi  mladički!"No pa to še ne pomeni, da jih nimam rada... Ljudje se pač včasih malce različno odzivamo, nekateri delujejo na ven  kot,da je vse super, drugi znajo/-mo tudi malce pojamrat, tretji tebi povedo nekaj, njihova babica spet nekaj, na forumu pa prebereš spet nekaj tretjega.

< Sporočilo je popravil Miša99 -- 21.7.2008 15:23:39 >

(odgovor članu TadejaF)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:24:05   
Lunc_a
veš kaj,če bi mene te dni vprašala bi ti odgovorila,da jih imam dosti in da ti jih podarim :)
A sem zato slaba mama,ker ima zadnje dneve groznnneeeeeee

(odgovor članu TadejaF)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:30:06   
TadejaF
Najbolj me moti to, da ta oseba ni niti v nosečnosti niti sedaj ko ima dojenčka nikoli najdla lepe besede za svojega otroka.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:34:14   
sazi
morda je imela pa ravno bolj slab dan...Jaz sem in verjetno bom še kdaj na tako vprašanje odgovorili: "Mah ja bo, pa saj veš kako je s temi našimi mladički!"No pa to še ne pomeni, da jih nimam rada...


S tem se sicer strinjam in tudi jaz sem se kdaj počutila tako, ampak da bi pa odgovorila: kak te čem bit s frocom? Nisem si mislila, da je tolko dela s frocom. - mi pa na kraj pameti ne pade. Ne bi bila sposobna takih besed skupaj spravit, pa 2 meseca nisem spala več kot 3ure na dan, pa še to v kakih 5ih kosih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:39:17   
Azzurra
Veš kaj, ne vem kaj te je to toliko prizadelo, da misliš, da si taka ženska ne zasluži otroka!
Poznam ženske, ki so si strašno želele otroke in bi bile pripravljene za njih vse storiti - ko so jih dobile pa nič ni blo prav! Ni blo prav, ker je prišel fantek, namesto punčke, ni blo prav, ker je imel krče, ni blo prav, ker ponoči niso spale, ni blo prav, ker je bil podoben tastu in ne njim, itd itd. In kaj, ko so se polegli hormoni od poroda, ko so dojenčki dobili malo ritma in reda, ko so se mamice opomogle od poroda, ko so spoznale tudi druge mamice v težavah, ponavadi ni blo več tako grozno.
Ti bi ji to morala povedat, glede na to, da že čakaš drugega! V tem primeru je ona bolj potrebna kakšne vzpodbudne besede. Poleg tega pa - si prepričana, da tebi ni bilo nikoli težko s prvim otrokom, nisi nikoli bila razdražena, nisi nikoli imela občutka, da se utapljaš v delu z in za otroka?  

Jaz raje slišim žensko, da prizna, da ji je težko, kot pa nekatere ženske, ki so dobile otroka in vsem razlagajo kako super je bit mamica, hkrati pa imajo otroka po 10 ur na dan pri eni babici, med vikendom pa pri drugi, same pa se zgubljajo po kavicah, centrih in frizerjih!


_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:44:39   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

Veš kaj, ne vem kaj te je to toliko prizadelo, da misliš, da si taka ženska ne zasluži otroka!
Poznam ženske, ki so si strašno želele otroke in bi bile pripravljene za njih vse storiti - ko so jih dobile pa nič ni blo prav! Ni blo prav, ker je prišel fantek, namesto punčke, ni blo prav, ker je imel krče, ni blo prav, ker ponoči niso spale, ni blo prav, ker je bil podoben tastu in ne njim, itd itd. In kaj, ko so se polegli hormoni od poroda, ko so dojenčki dobili malo ritma in reda, ko so se mamice opomogle od poroda, ko so spoznale tudi druge mamice v težavah, ponavadi ni blo več tako grozno.
Ti bi ji to morala povedat, glede na to, da že čakaš drugega! V tem primeru je ona bolj potrebna kakšne vzpodbudne besede. Poleg tega pa - si prepričana, da tebi ni bilo nikoli težko s prvim otrokom, nisi nikoli bila razdražena, nisi nikoli imela občutka, da se utapljaš v delu z in za otroka?  

Jaz raje slišim žensko, da prizna, da ji je težko, kot pa nekatere ženske, ki so dobile otroka in vsem razlagajo kako super je bit mamica, hkrati pa imajo otroka po 10 ur na dan pri eni babici, med vikendom pa pri drugi, same pa se zgubljajo po kavicah, centrih in frizerjih!



Se strinjam z napisanim. Sama še zaenkrat nimam otrok, delamo na tem,...ampak se že sedaj zavedam, da otrok ni eno samo veselje, da se ne smeje skos, da obstajajo neješči otroci, otroci, ki se neradi kopajo v vodi, hiperaktivni otroci...vsak je drugačen.
Prijateljica mi je iskreno povedala, da si je močno želela otročka in ga nebi zamenjala za nič na svetu, ker ni lepšega kot otroški smeh, je pa bila toliko iskrena in povedala, da pa obenem ni pričakovala, da so otroci lahko tako zelo zahtevni in da so z njimi hkrati tudi velike skrbi, katerim marsikatera mamica na začetku še ni kos....se pa človek nekako privadi in priuči vsega skup in je sčasoma že lažje....

Tale mamica sigurno ni mislila s tem, da nima svojega otročka rada,...verjetno je preobremenjena in je imela pač "slab dan", zato še ni slaba mamicauser posted image .



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:50:17   
kristinaj
ah kaj čemo....tudi take obstajajo.......

očitno še sama s sabo ne ve kaj bi, kaj šele z malčkom..... dela je toliko kolikor si ga narediš, nekatere pa že po naravi jamrajo.......

s 3m dojenčkom pa res ni ne vem kakšnega dela razen hranjenja, previjanja in negovanja....mmm in tako lepo dišijo....



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu TadejaF)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: je to pravično?
21.7.2008 15:59:28   
brigitaa
Po domče povedano eni imajo otroka za statusni simboluser posted image

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu TadejaF)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: je to pravično?
21.7.2008 17:05:14   
srki
Meni se pa to ne zdi tako grozno in ne zdi se mi, da bi bila spet tako slaba in grozna mama, če je to izjavila. Saj tudi jaz kakšno takšno ven včasih bleknem, pa ne samo za otroka. to so pač dnevi, ko si tečen, ko ti gre vse na živce. Lahko pa da je sama, ima kakšne probleme. Pač, različni ljudje različno gledamo na stvari. Jaz, kadar sem tečna, se včasih tudi vmaknem kam na samo, me tudi otrok v dobro voljo ne spravi, pa kaj čem. Taka sem. Rada ga imam pa ravno tako.

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: je to pravično?
21.7.2008 17:19:14   
lenika
Pa si pomislila na to, da je mogoče v kakšni poporodni depresiji?

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: je to pravično?
21.7.2008 17:37:36   
Anonimen
Sploh pa sedaj ko pričakujemo drugega dojenčka in sem še bolj dojemljiva za takšne besede.


Namesto da si razocarana, raje uzivaj v svojem otroku, ki ga imas in v otrocku, ki ga pricakujes.

Kaj vse se skriva za tako izjavo, ne ves. Lahko je navelicansot, razocaranje, utrujenost, depresija. Zato ne razpredaj...povabi jo ob priliki na kavo in jo vprasaj, ce te tako muci.

(odgovor članu TadejaF)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: je to pravično?
21.7.2008 17:51:00   
Rakica_80
IZVIRNO SPOROČILO: TadejaF

Povejte mi če je to normalno?

Srečaš mlado "mamico" pri tridesetih (s trimesečnim dojenčkom) in jo seveda vprašaš kako si? Ona pa ti odgovori kak te čem bit s frocom? Nisem si mislila, da je tolko dela s frocom.

Nisem si mislila, da takšne ženske sploh obstajajo. To za mene sploh ni mama.
Koliko pa je žensk, ki bi vse naredile za otroka in ga imele neizmerno rade, pa jih ne morejo imet.

Malo sem vam morala povedat, ker sem še zdaj razočarana nad izjavo te osebe. Sploh pa sedaj ko pričakujemo drugega dojenčka in sem še bolj dojemljiva za takšne besede.

Lep pozdrav, Tadeja



Ja to je res GROZNO!!!!!
Tudi moja soseda non stop stoka in ponavlja boš videla kako je imet frocauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ma dajjjj, nehajte s tem, ker tako samo pokažete kakšna oseba ste!!!!!
Moja sestrična je lepo rekla: Koliko te lahko user posted image  izčrpa toliko ti tudi veselja in energije povrne!!!!Pošteno kajneuser posted image

 

(odgovor članu TadejaF)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: je to pravično?
21.7.2008 18:03:54   
srki
kaj pa vem, če je to odraz tega, kakšni smo. Mogoče. Mogoče pa ne. Ko mene kaj globko razpizdi, se mi v trenutku jeze po domače rečeno je** za vse. To pa zato, ker vem, da bom čez 15 minut mislila drugače in bom imela oz. sem imela takrat svojega otroka ravno tako rada, kot takrat, ko sem bila dobre volje. Ne stresam se na njega, zato se rajši umaknem, da sem sama in se skuliram. Pa ne mi rečt, da ti otrok pa ne vzame določene energije, pa da te kdaj ne razkuri. Ker, če pomislim, se mi zdi, da v današnjih časih pa res skoraj ves svoj čas posvetimo otrokom, tega pa včasih ni bilo.

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: je to pravično?
21.7.2008 18:35:17   
Lunc_a
kristinaj verjemi da je z 3 mesečnikom tudi zelo veliko dela,še posbeno ,če imaš zahtevnega otroka ;)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: je to pravično?
21.7.2008 19:59:36   
lenika

Naj vam opišem najin dan na morju.
Na morju smo bili samo enkrat na kavi, kakšna večerja neki, pa še to sem ga celih 10 minut kolikor smo bili tam nosila gor in dol, da ni jokal. V vozičku se ni hotel vozit več kot 15 minut, če je slučajno zaspal, je spal največ 15 minut, ko se je zbudil je takoj začel jokat. V kengurujčku se je rad noseil kakšnih 15 minut, z njim v naročju nisi smel sedet, ampak hodit, da je lahko gledal okoli, na plaži mu ni bilo všeč, ker je bilo presvetlo in je jokal tudi, če sem ga nosila.
V apartmaju sva ga z možem izmenično nosila, če ne je grozovito tulil. Čez dan je zaspal večkrat po 10 minut, tako, da sem si komaj pripravila za jest in se je že začelo. Aja star je bil 3 mesece.

Pa to je bilo še dobro, ker na morju sva bila oba z možem, doma sem bila pa sama. Tako stanje je trajalo 8 mesecev, dokler se ni začel plazit.

Naslednje leto je bilo že veliko bolje, čeprav si večerje še vedno nisva privoščila, ampak le kakšno kavico, ker se je hitro naveličal in je bilo treba spokat.

No letos pri dobrih dveh letih pa že računamo, da bo padla kakšna zgodnja večerjica ali pa vsaj kakšna sadna kupa.

Tako pač je, pa bo že, saj je moj sonček, ki ga imam najraje na svetu in še prehitro odraste. Res pa je, da na začetku mi je bilo pa kar težko.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: je to pravično?
21.7.2008 20:21:37   
arabela*
škoda besed za tako mamicouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: je to pravično?
21.7.2008 20:36:21   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: TadejaF
Srečaš mlado "mamico" pri tridesetih (s trimesečnim dojenčkom) in jo seveda vprašaš kako si? Ona pa ti odgovori kak te čem bit s frocom? Nisem si mislila, da je tolko dela s frocom.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TadejaF)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: je to pravično?
21.7.2008 20:40:28   
Lunc_a
lenika isto pri nas.Samo s tem da sem bila jaz sama,k nikomur mali ni hotel.
Do 8 meseca je bilo tako

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: je to pravično?
21.7.2008 20:47:49   
lenika
Ja pri nas tudi do 8. meseca. Koliko je pa sedaj star tvoj otrok in kakšen je sedaj. Moj je star dobri dve leti in lahko rečem, da je priden, marsikaj se da z njim zmenit, sicer je trmast (bikec po horoskopu) a z doslednostjo in vztrajnostjo, ki sta pri njem nujno potrebna super shajamo.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: je to pravično?
21.7.2008 20:48:04   
facka
mogoče je pa res kaka poporodna depra. Sicer pa jst včasih za našega rečem, da bi ga dala kar v rejo za par dni, ampak samo v šali in to z nasmeškom na ustih. Je pa tako, so svetli, so pa tudi malo temnejši dnevi. Imam pa občutek, da ženske, ki jim že prej ni blo treba nič delat, potem ko dobijo otroka pa mislijo, kako so boge.user posted image  Samo se pa vsak za sebe odloči za vsako stvar v lifeu, tako tudi za otroka.

(odgovor članu TadejaF)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: je to pravično?
21.7.2008 20:49:58   
Lunc_a
lenika,zdaj je boljše.Star bo 14 mesecev.še ne hodi,ampak puza.
Se pa zdaj veliko zaigra sam in hoče k drugim.je pa mami še vedno zakon za spanje :))

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: je to pravično?
21.7.2008 21:09:43   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: facka

ampak samo v šali in to z nasmeškom na ustih.

Ne vem zakaj, ampak sem ob čitanju dobila občutek, da se je morda tudi ta mamica hecala, pa TadejaF ni štekala...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?