|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Indukcijska plošča
6.8.2008 11:16:06   
taček
Hojla!

Moja mama je kupila indukcijsko ploščo in šele nato preverila, kako je z njeno posodo! Ugotovila je, da ima samo eno posodo na katero se prime magnet! In sedaj me zanima: Ali lahko (dokler ne kupi nove posode) kuha s starimi posodami in pač indukcija ne deluje, ali se to ne sme?

Lp in hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 11:49:01   
bskrle
Posoda mora imeti magnet, drugače ne gre.


(odgovor članu taček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 11:51:12   
2 Sraki
Kuhati na indukciji ne moreš če nimaš prave posode. Namreč deluje tako da če magnet ne prime tudi kuhanja ni. Se da pa kupit čist vredu posodo (komplet 4) za cca. 70€, mislim da sem videla v merkurju.

(odgovor članu taček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 12:15:02   
MAŠKA
Kar naj si nabavi ustrezno posodo. Indukcija je zakon! Brez ustrezne posode pa res zadeva sploh ne deluje.
Če so problem finance, si lahko nabavi navadno emajlirano (EMO) posodo in bo lahko kuhala.

(odgovor članu taček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 12:25:11   
pajčolanka
2 sraki to si mogoče videla posodo na netu?
mam indukcijsko ploščo ki še čakam na vgradnjo in sem v iskanju posode...

pa mogoče katera ve kako se obnesejo posode iz katalogov? neckrman ma recimo en komplet  posode s premazom proti prijemanju...pa je precej poceni in me zanima mnenje.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 12:51:41   
mojsoncek
Ce ni prava posoda, se indukcija sploh ne bo zalaufala. Tako, da bo kar treba po "pravo" posodo.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 15:02:32   
Dream
Midva sva ob nakupu k sreči dobila zraven tudi komplet posode, tako da sem lahko takoj preizkusila in rezultat - nikoli več ne bi menjala za noben drugačen štedilnik. Sem si pa potem nabavila nekaj posode Emo, pa v Sparu je bil enkrat 1 komplet v rdeči barvi in je super za kuhanje. Saj ni treba, da zapraviš ogromno denarja za posodo, temveč da je magnetna.

"Staro" posodo sedaj uporabljam zunaj na plinskem kuhalniku, ker poleti v kuhinji bolj malo kuham.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 16:55:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dream

Midva sva ob nakupu k sreči dobila zraven tudi komplet posode, tako da sem lahko takoj preizkusila in rezultat - nikoli več ne bi menjala za noben drugačen štedilnik. Sem si pa potem nabavila nekaj posode Emo, pa v Sparu je bil enkrat 1 komplet v rdeči barvi in je super za kuhanje. Saj ni treba, da zapraviš ogromno denarja za posodo, temveč da je magnetna.

"Staro" posodo sedaj uporabljam zunaj na plinskem kuhalniku, ker poleti v kuhinji bolj malo kuham.


Jaz imam ploščo hight-light, ki pa je že zelo stara. Zdaj še ne, ampak v prihodnje pa bom mogla začeti misliti o novi kuhalni plošči, zato me zanima, zaradi česa ste bolj zadovoljne z indukcijsko.
Pa še vprašanje o naročilu iz katalogov;
jaz osebno bi raje kupila posodo v trgovini, ker moram stvar "otipati", katero kupim. LP

(odgovor članu Dream)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 17:07:14   
bt08
Midva sva si tud umislila indukcijsko ploščo,sem pap rej preverila kolk mam posode doma ki bi prijele,itak da skorej nobena.Sem si pa nabavla v merkurju zdaj eno,res da je mal dražja ne vem a je Rosili al nekej podobnega,majo komplet 4 posode in pokrovke za 240 €,pa še za zraven sem od Emota kupla,ker ti tud prav pride.
Nisme še sprobalča,bom ko mi montirajo,mislim da bo konec tega tedna,če ne pa začetek drugega tedna!Komej čakam!

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 17:09:56   
Dream
Ne se mi smejat, vendar ko grem v nakup posode (razen Emo), sedaj vedno vzamem s seboj en magnet, da se prepričam, da je posoda res prava.

Sicer pa: po primerjavi med električno ploščo, plinskim kuhalnikom, hi light kuhališčem in indukcijo se je le ta izkazala za najbolj varčno. Poleg tega sem sama zelo zadovoljna nad "hitrostjo" zavretja in prav tako nad tem, da se skoraj lažje zmanjša temperatura kot na plinskem kuhalniku, velika pozitivna lastnost pa je tudi to, da plošča ogreva samo površino posode (zato tudi mora biti posoda z magnetnim dnom).

Pred nakupom sem nihala med plinom, ker sem ga bila pač navajena celo življenje in med indukcijo. K sreči me je moj user posted image  prepričal, naj neham komplicirat s plinom in verjetno mu bom za to hvaležna celo življenje.

Tule pa je zgibanka o indukcijskih kuhališčih, malce za lažjo odločitev: link

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Indukcijska plošča
6.8.2008 21:23:13   
taček
Punce, hvala za odgovore! Jap bo treba v trgovino po novo posodo!

LP

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Indukcijska plošča
9.8.2008 7:43:11   
gg
Tudi jaz razmišljam o nabavi indukcijske plošče. Ali prav razumem: na indukcijski plošči deluje VSA posoda, na katere dno se prime magnet? Jaz imam AMC posodo in sem danes preizkusila z magnetom - se prime. Ravnotako na Ikein lonec za špagete in na Emo posodo. Ne pa na Tefalove ponve. Ali je tako preprosto preizkusiti? Ker potem imam že večino posode...

Mimogrede, v Ikei sem opazila tudi neke magnetne plošče, ki se nekako pritrdijo na dno ni-magnetnih posod in naj bi potem indukcija delovala. Ali je kdo to že preizkusil?

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Indukcijska plošča
11.8.2008 10:29:20   
bt08
Na tefal se prime na določene posode,vem da jaz nimam nobene tefalove ki bi ble za indukcijo.AMC pa novejša je posoda za indkcijo starejše posode pa ne,vem ko ma tašča posodo od AMC.

Za tiste plošče pa ne vem!

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu gg)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Indukcijska plošča
11.8.2008 15:07:35   
zabica26
Ja, zadeva je tako preprosta, da se mora gor prijeti samo magnet! Še v trgovinah tako preverjajo...

Res je, novejše AMC so ustrezne, starejše ne. Tefal ima dve liniji...ena je za indukcijske, druga ne. Obstajajo pa samo dve, tri ponve od Tefala in serija J. Oliver od Tefala, ki je za indukcijske. Sicer so pa od boljših na voljo še WMF, Fissler...

Lahko pa kupite tudi tiste navadne stare lonce in kuhate v njih.

Jaz bi izbrala kvalitetnejše...in tut sem. Je pa indukcijska zakon. Tako zakon, da sem še za na piknik kupila indukcijsko rinko za pečt palačinke in podobno... Vse gre veliko hitreje...

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Indukcijska plošča
11.8.2008 22:48:38   
tropical
Jaz imam en lomec kjer se prime magnet gor, ko pa dam kaj kuhat na indukcijsko ploščo pa mi ta lonec ne zazna. Tako da moram kuhati na steklokeramični plošči. Ampak jaz raje kuham na indukcijski.

(odgovor članu zabica26)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Indukcijska plošča
15.8.2008 22:28:29   
eya
Drugače pa imajo ponavadi posode za indukcijsko na dnu tudi tak znakec v obliki spirale, ki ponazarja, da je posoda primerna za kuhanje na indukcijski plošči.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?