|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Na kratko nasveti za hujšanje
3.8.2010 22:10:49   
maša*
Se opravičujem, vendar se mi res ne da gledat vseh tem itd. Zmotivirana sem, da izgubim 15 kg. Telovadim že zdaj redno (min. 3x na teden), me pa zanima oz. če mi lahko napišete katere hrane se je dobro izogibat. Kaj narediti, če se pregrešim oz. kolikokrat na teden si lahko privoščim to kar imam rada.

Moj načrt je takšen, da na začetku: prvih 5-6 kg jem skoraj vse (malo več solate, ne jem po 7. uri zvečer in ne jem sladkega). Kaj pa potem? Ali pijete kakšne čaje proti apetitu? Moja težava je namreč ta, da se ne morem nasititi in imam kar velik apetit, kar za mojo PREpočasno prebavo pomeni hitro pridobivanje kg.

Nočem neke drastične diete, kakšne 3 kg bi rada shujašala v mesecu.
Kaj pa jeste za večerjo (prosim brez nekih skutih/solat): ribe iz konzerve, jogurt, bele hrenovke: bo to OK? Kaj pa za malico oz. za lakoto med obroki?

Hvala :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
3.8.2010 22:18:08   
benika
Jest 5x na dan. Veliko gibanja. Moj jedilnik je nekako tak:

zajtrk: ržen kruh, mleko ali bela kava, kos sadja
malica: kos sadja, jogurt
kosilo: kuhan krompir, testenine ali riž, pusto meso (pečeno ali kugano), precej zelenjave (sveža je najboljša)
malica: sadje, grisini ali kaj podobnega
večerja: zelenjava, jajce ali meso ali riba v lastnem soku iz konzerve, tudi sir občasno

Rezultat: 20 kg v 3 mesecih, brez pretiranega odrekanja. Še vedno pojem občasno kaj sladkega, kak sladoled, čokolado ali ledeno kavo. Izogibam se vsem ocvrtim jedem, sladkim jedem, beli moki in živilom iz nje...

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
3.8.2010 22:22:16   
maša*
Benika hvala. :)

No moja ,,težava'' je v tem, da že zdaj nimam blazno veliko kg (65kg), vendar je to za mojo višino občutno preveč. Takšen jedilnik kot ga je Benika napisala imam že zdaj za vzdrževanje teže.

Kaj pa stročnice: stročji fižol, grah, leča, ajdova/ječemenova kaša...?

A je mogoče apetit in rejenje simptom kakšne bolezni/hormonov? Tablet, niti KT ne jem.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
3.8.2010 22:30:26   
Anonimen
Maša*, lahko so tudi problemi s ščitnico....pojdi do zdravnika, da izključiš to možnost.

Sicer pa se izloči iz prehrane jedi, ki ti zelo dišijo - in po katerih se običajno, potem ko jih poješ, počutiš slabo.

(odgovor članu maša*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
3.8.2010 22:43:50   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: maša*

Benika hvala. :)

No moja ,,težava'' je v tem, da že zdaj nimam blazno veliko kg (65kg), vendar je to za mojo višino občutno preveč. Takšen jedilnik kot ga je Benika napisala imam že zdaj za vzdrževanje teže.



Ja koliko si pa visoka, da je to občutno preveč? 145cm?

Moj nasvet za hujšanje: Šele ko boš srečna sama s sabo, boš imela idealne kile, ker boš normalno jedla in normalno živela. Nikdar to ni obratno, da boš srečna, ko boš shujšala - to je mit.

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
3.8.2010 22:45:05   
maša*
Gina: res nisem kaj večja :) 153 cm. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
4.8.2010 8:41:32   
urška
ogibaj se bele moke. recimo testenine - kuhaj polnozrnate in obvezno al dente.
in sadje tudi redi (sploh lubenica, banane, melone...najboljše je jesti jabolka). vedno ga jej v kombinaciji z jogurtom ali kefirjem, pa nikoli po 6. uri.


(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
4.8.2010 8:51:22   
miapia
Draga maša!

Najprej te spodbujam in upam, da boš dosegla svoj cilj, ki je sicer mogoče malo preveč drastičen, ampak vseeno. Za začetek bi ti povedala, da 3kg na mesec ni zdravo hujšanje. Hujšaj tam od 0,5-1 kg na mesec. In ti bo uspelo, če si v glavi razčistila in se dobro motivirala. Čeprav je kasneje dober motivator odlično počutje. Ne pa obupat, če kile ne bodo letele dol, ker ti povem, da ne bodo, se bo pa poznalo na tvoji postavi, sploh če telovadiš. Moraš pa upoštevati še eno dejstvo, da kilaža ni vedno merilo in lahko te bo maj v hlačah, imela pa boš več kg, sploh če boš pridobivala mišično maso. Zato mogoče delaj na začetku na kurjenju maščob, kar pomeni drugačno obliko rekreacije, kjer je max napor hitra hoja oz, lahek jogging. Še eno stvar naj omenim. S hormonskimi spremembami, vlago v zraku, vročino, vrsto hrane (slane) se ti poviša raven vode v telesu, kar lahko pomeni tudi par kg več. Potem pa še M, kjer imam jaz vedno od 1-2 kg v teh dnevih več.

Ker diet ne bi rada uporabila in jih jaz tudi ne maram in ne podpiram, se moraš pripraviti na spremembo načina prehranjevanja. Jaz imam sicer na začetku zaradi zdravstvenih težav (dermatitis, kandida...) tak način, ki ga živim že 9 mesecev in ga v večji meri ne bom nikoli spremenila. In to je:

- nič belih stvari (moke, mleka, sladkorja)
- čim manj OH
- nobenih drugih sladil (od medu naprej)
- nobenih priboljškov (bonbon, žvečilka)
- ne jem mlečnih izdelkov, razen margarine in masla, včasih pojem malo sira, če je ravno v solati
- ne jem ne kruha, ne testenin, ne riža
- kaj jem: sadje, zelenjavo, meso, ribe, jajca (stročnice JA, hrenovke JA...)

Pijača:
- zgolj kava brez vsega, čaj brez vsega, navadna voda, radenska, donat. Bog ne daj vode z okusi, ker imajo zelo veliko sladkorja.

In to je to... v 9 mesecih 10 kg, ki so mi ostali od poroda. Najbolj važno pa je...nikoli nisem preveč nažrta, nikoli napihnjena, nikoli me ne zvija, redno hodim na blato, počutim se največkrat "prazno"ali fit, kakor hočeš to razumeti. Najbolj pa, da sem ponosna nase, da sem v življenju dosegla nek nivo, ko lahko rečem, da skrbim za svoje zdravje.

Pa srečno in veliko uspeha.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
4.8.2010 22:07:37   
maša*
Miapia HVALA za izčrpne nasvete.

Kaj pa ješ za malico?
Najbolj me skrbi večerja, saj jem nazadnje ob 19ih, potem grem še na aerobiko, spat pa odhajam okrog 23. ure. Nekaj zdravega in dobrega za mišice.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
4.8.2010 22:27:04   
urška
definitivno kakšen beljakovinski napitek.

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
5.8.2010 6:43:19   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: maša*

Miapia HVALA za izčrpne nasvete.

Kaj pa ješ za malico?
Najbolj me skrbi večerja, saj jem nazadnje ob 19ih, potem grem še na aerobiko, spat pa odhajam okrog 23. ure. Nekaj zdravega in dobrega za mišice.


Riževi ali koruzni vaflji s kakšnim namazom - maslo, pašteta, rio mare
Sadje




_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Na kratko nasveti za hujšanje
22.8.2010 20:22:51   
smeška83
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Draga maša!

Najprej te spodbujam in upam, da boš dosegla svoj cilj, ki je sicer mogoče malo preveč drastičen, ampak vseeno. Za začetek bi ti povedala, da 3kg na mesec ni zdravo hujšanje. Hujšaj tam od 0,5-1 kg na mesec. In ti bo uspelo, če si v glavi razčistila in se dobro motivirala. Čeprav je kasneje dober motivator odlično počutje. Ne pa obupat, če kile ne bodo letele dol, ker ti povem, da ne bodo, se bo pa poznalo na tvoji postavi, sploh če telovadiš. Moraš pa upoštevati še eno dejstvo, da kilaža ni vedno merilo in lahko te bo maj v hlačah, imela pa boš več kg, sploh če boš pridobivala mišično maso. Zato mogoče delaj na začetku na kurjenju maščob, kar pomeni drugačno obliko rekreacije, kjer je max napor hitra hoja oz, lahek jogging. Še eno stvar naj omenim. S hormonskimi spremembami, vlago v zraku, vročino, vrsto hrane (slane) se ti poviša raven vode v telesu, kar lahko pomeni tudi par kg več. Potem pa še M, kjer imam jaz vedno od 1-2 kg v teh dnevih več.

Ker diet ne bi rada uporabila in jih jaz tudi ne maram in ne podpiram, se moraš pripraviti na spremembo načina prehranjevanja. Jaz imam sicer na začetku zaradi zdravstvenih težav (dermatitis, kandida...) tak način, ki ga živim že 9 mesecev in ga v večji meri ne bom nikoli spremenila. In to je:

- nič belih stvari (moke, mleka, sladkorja)
- čim manj OH
- nobenih drugih sladil (od medu naprej)
- nobenih priboljškov (bonbon, žvečilka)
- ne jem mlečnih izdelkov, razen margarine in masla, včasih pojem malo sira, če je ravno v solati
- ne jem ne kruha, ne testenin, ne riža
- kaj jem: sadje, zelenjavo, meso, ribe, jajca (stročnice JA, hrenovke JA...)

Pijača:
- zgolj kava brez vsega, čaj brez vsega, navadna voda, radenska, donat. Bog ne daj vode z okusi, ker imajo zelo veliko sladkorja.

In to je to... v 9 mesecih 10 kg, ki so mi ostali od poroda. Najbolj važno pa je...nikoli nisem preveč nažrta, nikoli napihnjena, nikoli me ne zvija, redno hodim na blato, počutim se največkrat "prazno"ali fit, kakor hočeš to razumeti. Najbolj pa, da sem ponosna nase, da sem v življenju dosegla nek nivo, ko lahko rečem, da skrbim za svoje zdravje.

Pa srečno in veliko uspeha.



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?