|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gospodinjska pomočnica
8.9.2008 10:07:54   
Vanja1
Pozdravljene!

Zanima me če katera ve kaj o tem, da bi me partner prijavil kot gospodinjsko pomočnico? kaj to pomeni? Do konca septembra imam status študenta, potem pa bom morala na zavod.  Sem pa noseča in imam pa PDP 16.11.2008.Prosim če mi lahko katera pomaga

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gospodinjska pomočnica
8.9.2008 10:20:56   
Beti S
Po mojem nima smisla.
Porodniško dobiš takole: seštejejo se ti zneski plač zadnjih 12 mesecev. Se pravi, da če si zaposlena 1 mesec pred pričetkom porodniške, se ti šteje 11 mesecev zajamčene plače in en mesec tvoje, tako da se ti na koncu ne spremeni veliko.

Če boš na zavodu pa itak dobiš denarno pomoč al kako se ji že reče.
Poglej na strani centra za sociano delo šiška, boš vse najdla.


(odgovor članu Vanja1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gospodinjska pomočnica
8.9.2008 10:35:55   
lea23
ja možno je, ampak nevem pa če se ti splača bit zaposlena samo za še ne en mesec. če bi te zaposlil vsaj dva meseca prej, bi se ti bolj izplačalo..
če se bop prijavila na zavod, boš dobivala samo 170€ + otroški dodatek.
če pa te prijavi mož, boš pa dobivala:
( 11× 55% zajamčene plače + 1× plačo ki ti jo bo za 1 mesec plačal mož ) / 12

zdej si pa izračunaj če se ti splača..
bolj bo se ti splačalo, če bi te mož zaposlil kot svojo gospodinjsko pomočnico čimprej. pol je pa spet odvisno za kakšno plačo bi te zaposlil. če bi bilo to ene 700€, pol se ti pomoje nebi splačalo. sicer pa za en mesec je tko vseeno, ker ni sploh velike razlike v tem koliko bi ti plačeval.. al bi bilo to 700€, al pa 1.500€. bilo bi mogoče razlike kakšen evro ali 10€......

pri meni je bilo tako..
bila sem pred porodniško zaposlena, ampak samo 6 mesecev.. 3 mesece pred pdpjem mi je pogodba potekla. pol me je pa za tiste 3 mesece zaposlil mož v svoji firmi, in mi "dajal" neto plače 1.200€. no med porodniško so me pa klicali iz te prejšnje službe, če bi po porodniški prišla delat nazaj k njim. ker je ena ženska šla v pokoj, in bi jst nadaljevala njeno delovno mesto. no in sem se vrnila, pa še plače imam 170€ več kot sem jo imela prej.


no kaj sem želela rečt.. men recimo se je to iplačalo da me je mož zaposlil, v nasprotnem primeru pa bi namesto 700€ dobivala samo 170€ od zavoda.  



(odgovor članu Beti S)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gospodinjska pomočnica
8.9.2008 12:20:50   
sazi
Vanja1, žal o tem kako se zaposliti kot gospodinjska pomočnica ne vem nič. Napisati želim samo nekaj v zvezi s tem, da je vseeeno ali dobivaš starševski dodatek ali zelo nizko porodniško.
Ni vseeno, pa četudi bi bil znesek enak - v primeru, da npr. potrebuješ podaljšano porodniško. Kolikor sem brala na tem forumu, se starševskega dodatka ne da podaljšat. Jaz sem bila zaradi sinovih razvojnih težav doma še dodatne 3 mesece in dobivala enako porodniško kot 12 mesecev prej. Če bi dobivala starševski dodatek, bi ostala brez plačila za te tri mesece, kar je pa kar precej.

Upam, da dobiš prave informacije in vse urediš v zato potrebnem času.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gospodinjska pomočnica
8.9.2008 16:11:13   
KIKI****
Jaz bi sam nekaj dodala. Če se zaposliš, ti teče delovna doba in sicer najmanj 1 leto.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gospodinjska pomočnica
9.9.2008 9:06:10   
Vanja1
Hvala za informacije. Ne vem kako se bom odločila, ampak mislim da bom šla kar na borzo, ker nima smisla plačevat, pol pa dobit kak evro več kot starševski dodatek. No treba še temeljito razmislit.

LP

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gospodinjska pomočnica
9.9.2008 18:54:14   
ROŽICI
a lahko fant zaposli kljub temu da ni s.p.?in kolk prej te more?če ima katera s tem izkušnje naj mi prosim javi na ZS

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu Vanja1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gospodinjska pomočnica
22.9.2008 22:26:09   
Anonimen
Gospodinjske pomočnice, pomočnika ni več. Zapomnite si, ker je država naredila konec temu, ker so ljudje preveč skoriščali. Pravico imajo samo tisti, ki imajo invalidne otroke in tako ostanejo doma, dobivajo minimalno plačo od občine. Pa starostniki so oskrbovani na ta način, če niso v domu in si to porihta nekdo od domačih.

(odgovor članu ROŽICI)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gospodinjska pomočnica
23.9.2008 11:10:58   
poli*
Didlina, ti pa imaš napačne podatke!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gospodinjska pomočnica
23.9.2008 17:53:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Didlina, ti pa imaš napačne podatke!


Poklič na csd, ti bodo razložili.user posted image Se vse preko njih ureja.

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gospodinjska pomočnica
23.9.2008 18:28:22   
Pikapolonca82
Didlinaa res imaš mal napačen podatek, ker se še da zaposliti kot gosopodinjska pomočnica! Men je vse lepo na CSD-ju razložila kam moram it oziroma kaj moram nardit! Ravno ta teden si moram uredit, da se bom tako zaposlila, potem pa bom lahk še kaj več rekla.
Možno pa je, da se na nekaterih koncih Slovenije to ne da urediti user posted image , to pa res ne bom trdila, ampak v Celjskem okolišu, se da tako zaposliti!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?