|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Totalno sem v šoku
26.10.2008 21:56:44   
Nogavica
Ravnokar sem bila priča pretepu. Prvič v življenju.
Zlagala sem posodo v stroj, ko s ceste slišim hrup. Pogledam skozi okno in vidim skupino petih, šestih fantov, ki hodijo ob sesti in glasno pojejo. V tistem jim z druge strani ceste pridejo nasproti trije fantje, dva na kolesih in en peš. Nič jim ne rečejo, ampak nadaljujejo pot. Pa stopi en od hrupnih čez cesto in brez besed začne potiskati tistega peš, dokler ta ne pade. Takrat priteče še en in ga začneta brcati. In sta ga, reveža, totalno zbrcala iz ljubega miru.

Ne morem verjet.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Totalno sem v šoku
26.10.2008 22:03:39   
Hope2
in ti si stala in gledalauser posted image al si vsaj policijo poklicala

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Totalno sem v šoku
26.10.2008 22:06:12   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

in ti si stala in gledalauser posted image al si vsaj policijo poklicala


sem se spraševala enako....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Totalno sem v šoku
26.10.2008 22:11:16   
Ribica **
Policija?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Totalno sem v šoku
26.10.2008 22:24:35   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

in ti si stala in gledalauser posted image al si vsaj policijo poklicala


sem se spraševala enako....


enako .. čeprav si bila verjetno v šoku, ampak vseeno

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Totalno sem v šoku
26.10.2008 23:22:32   
Nogavica
Je trajalo samo kako minuto. Toliko, da sem poklicala dragega, ki je bil pri kolegu par hiš naprej, da naj še par minut tam ostane. Ko sem končala pogovor, več ni bilo nikogar na cesti.
Podrla sta ga, zbrcala in so šli naprej.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 6:48:45   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Nogavica

Je trajalo samo kako minuto. Toliko, da sem poklicala dragega, ki je bil pri kolegu par hiš naprej, da naj še par minut tam ostane. Ko sem končala pogovor, več ni bilo nikogar na cesti.
Podrla sta ga, zbrcala in so šli naprej.


Kaj pa ima dragi tukaj veze, da naj še nekaj časa ostane pri soseodu?  Aja, da ne bi še njega nabutali. Mislim, če to ni več kot egoizem. In četudi je trajalo samo par minut, fantje niso kar poniknili v zemljo, mar ne?

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 7:09:19   
Mišni
A un, ki so ga zbrcali, je tudi kar odšel ali kako?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 7:44:12   
Anonimen
A je tako težko okno odpret pa se zadret?

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 7:48:45   
oka
Bila si priča kaznivaega dejanja, že zato bi morala poklicati policijo, pa čeprav so izginili. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:05:26   
madela
Mislim,kako jo lahko tako obtožujete..kot,da je ona zakrivila kaznivo dejanje. Tudi sama bi najverjetneje v prvi fazi hotela zaščitit svojega moža,ali pa kogarkoli od bljižnjih.
Policija pa bolj malo nAredi v takih primerih. Naredi zapisnik in gre dalje. To je vse. Razen,če bi nepridiprave dobila na delu. Izpostavljat se in se dret čez okno,pa tudi ni ne vem kako varno.
Govorim pa iz lastnih izkušenj,ker sem bila priča precej hudemu kaznivemu dejanju,ampak sem se skrila. Če se ne bi,bi končala s sekiro v glavi,kot žrtev napada.
Pa če sem zato egoist...super.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:17:26   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Mislim,kako jo lahko tako obtožujete..kot,da je ona zakrivila kaznivo dejanje. Tudi sama bi najverjetneje v prvi fazi hotela zaščitit svojega moža,ali pa kogarkoli od bljižnjih.
Policija pa bolj malo nAredi v takih primerih. Naredi zapisnik in gre dalje. To je vse. Razen,če bi nepridiprave dobila na delu. Izpostavljat se in se dret čez okno,pa tudi ni ne vem kako varno.
Govorim pa iz lastnih izkušenj,ker sem bila priča precej hudemu kaznivemu dejanju,ampak sem se skrila. Če se ne bi,bi končala s sekiro v glavi,kot žrtev napada.
Pa če sem zato egoist...super.


Ja, seveda, najlažje je samo za svojo rit skrbet. A pa si morda pomislila, kako bi se ti počutila, če bi zbrcali tvojega otroka, soseda bi pa samo zjale pasla? Mislim, kot da je težko zavrtet 113 user posted image  Pa četudi bi naredili samo zapisnik, fant bi imel kartoteko, če drugega ne, pa njegovi starši bi izvedeli, kaj se dogaja.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:21:13   
angel_rebelde
Jaz sem v soboto tudi bila priča pretepu... več 5 fantov je preteplo enega.. Policije nisem klicala, ker nisem imela telefona s seboj.. Ampak tudi, če bi imela telefon s seboj, policije ne bi klicala... da bi se vtikovala v življenja drugih in s tem sebe ogrožala? Ne, hvala.... Pa me lahko popljuvate kolikor čete... 

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:25:13   
Leela
Odreagirala si čisto normalno, sploh če si prvič videla tak pretep. Ko si se do konca zavedla je blo že konec. Sem skoraj prepričana, da če bi dlje trajalo, da bi poklicala policijo.
Ja in kaj naj bi vpila skozi okno. Saj se niso tepli otroci ampak odrasli, najbrž polni adrenalina. Bi še kaj fasala v okno.

Pomagaš tako kot lahko. Tudi jaz sem že klicala policijo, ko je pijanka v avto lezla, pa še pol ure potem niso prišli policisti, ona je pa že zdavnaj odpeljala. Kaj naj jo grem po tleh zbijat, pa še enega frenda je imela. Pa sploh ne krivim policije, ker ni tako kot v ameriških filmih da takoj pridrvijo. takih klicev imajo ogromno, zaposlenih pa je premalo. V tistem kraju kjer sem klicala sploh nimajo tapravo policijsko postajo, ampak je dežurni samo dopoldne (pa ima samo ta "izpostava" za pokrivat 10.000 ljudi).

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:27:53   
Leela
Kar se tiče kartoteke je pa realnost taka, da to nima nobene vloge. Ponavadi taki, ki tolčejo imajo že kilometrske kartoteke pa nič ne pomaga.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:28:18   
Nogavica
Hvala tistim, ki ste razumele.
Sicer sem pa po dobrih dveh letih RR-janja enkrat pa ja morala "stopiti na mino". user posted image

Volga, ja dragi je bil ravno na odhodu od soseda in sem ga klicala, naj še ostane tam, da ne nabutajo še njega. Če je to egoistično, prav, sem pač egoist, ker mi ni vseeno če pride partner prebutan domov. Seveda mi ni bilo vseeno za fanta, ampak je res trajalo tako kratko, da ko sem odložila telefon, ni bilo nikogar na cesti. Ne, niso poniknili v zemljo, ampak verjetno nadaljevali svojo pot. Kam, jaz ne vem, ker je v naselju kar nekaj ulic, do katerih meni ne seže oko skozi okno in ne vem, kam so šli.

Mišni, ja, predvidevam, da je šel, ker ni bilo več nikogar tam. Sem pa videla, ko sem stopila nazaj do okna en avto, ki je počasi odpeljal mimo, tako da je morda on komu kaj rekel in prekinil pretep. user posted image

brisačkarica, ne, ni težko odpreti okna, ker je itak bilo malo odprto, zadreti pa si ravno nisem upala, ker nisem hotela pokasirat kake flaše v glavo (dva sta imela steklenici v rokah), ali pa razbitega okna na hiši.

oka, res sem bila priča in kaj bi jim naj rekla? "Pred dvema minutama je prišlo  na tej in tej relaciji do pretepa." In, ko bi me vprašali, kam so šli, bi rekla, da ne vem. Ali res misliš, da bi jih šli iskati? Bi jih pa poklicala, če bi se pretep nadaljeval, ko sem končala klic.

Pa še nekaj glede policije - pred tremi leti je prišlo na maturantskem plesu, kjer sem delala, do množičnega pretepa (nisem videla pretepa, ker je bila okrog prevelika gneča, videla sem samo črepinje, razbita vrata, luknje od kamnov v steni in krvave madeže po pretepu). Udeleženih je bilo okrog 30 maturantov in nekaj staršev, ki so verjetno branili svoje otroke. Pretep je trajal 20 minut, če ne več, policijo so klicali 4x, prišli so pa nekaj minut zatem, ko je bilo vsega konec, ko se je večina razbežala po okolici.

< Sporočilo je popravil Nogavica -- 27.10.2008 8:30:11 >


_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:30:59   
Volga
Ampak res samo še enkrat vprašanje: kaj če bi se kaj takega zgodilo tvojemu otroku inbi sosedje samo zjali skoz okna, ukrepal ne bi pa nihče? Kako bi se počutila?

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:38:41   
ElaM
Jaz bi 100% klicala policijo, zaradi svoje čiste vesti, nakako si ne bi odpustila, da sem videla, da jih je eden čisto tako bv pokasiral, jaz pa sem se obrnila proč. 

< Sporočilo je popravil ElaM -- 27.10.2008 8:39:51 >


_____________________________

:)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:38:42   
Nogavica
Volga, postavi se, prosim, v situacijo, da vidiš fante, ki nekoga pretepajo, vedela pa bi, da je v tistem trenutku na poti proti njim tvoj mož ali otrok. Torej bi pustila možnost, da njega premlatijo, zato da bi ti najprej poklicala policijo, ki mogoče/verjetno sploh ne bi prišla pravi čas?
O.k., jaz pač nisem, ker sem egoist, kot ti praviš.

In komu bi naj policist napisal kartoteko, če pa nikogar več ni bilo tam? Tudi če bi jih poklicala takoj, ne bi nikogar našli, ker je bilo mimo v minutki, dveh.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:39:29   
dadica
Ja lahko je biti general po vojni. jaz bi enako odreagirala. Verjamem pa, da bi vse tiste, ki ste jo napadle pri priči letele ven in prekinile pretepuser posted image , tudi če bi same kaj fasale in če bi vas potem ti ljudje nadlegovali vsak dan, ker ste klicale policijo. lahko je biti pameten pred računalnikom, v resničnem življenju pa stavi potekajo drugače.

lp dadica

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:44:24   
Nogavica
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ampak res samo še enkrat vprašanje: kaj če bi se kaj takega zgodilo tvojemu otroku inbi sosedje samo zjali skoz okna, ukrepal ne bi pa nihče? Kako bi se počutila?


Glej, tudi jaz ti bom poskušala samo še enkrat prikazat situacijo - fant je stopil preko ceste, drugega zbil natla, pristopil je še drugi, sta ga obracala in so šli naprej. V trenutku je bilo konec. Tu sploh ni šlo za to, da bi imela kaj gledati. Verjemi mi, da če ne bi bilo takoj mimo, bi klicala policijo.
In še odgovor na tvoje vprašanje - seveda bi bila jezna in bi zamerila, ampak tu je res šlo vse prehitro, da bi lahko kako ukrepala.

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:44:37   
mafi
bravo dadicauser posted image user posted image user posted image , prov si jim povedala, lahko je bit pameten pred računalnikom

(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:47:21   
Anonimen
Glih ta vikend mi je teta razlagala kako se tamala ne upa it v lj. ker jih sred belega dneva ko gredo iz busa v šolo napadajo. Ljudje pa hodijo mimo!
In ja, tisto bi bil lahko tvoj otrok, pa tvoja soseda ki bi pogledala stran. Saj ne rabiš dol it al pa dret se če se bojiš, sam da pa policije ne kličeš.....izgovor saj itak nič ne naredijo pr men ne gre skoz. In ti fantje so pomoje potem svoj pohod nadaljevali in še kkšnga nabutali al pa v kkšno gostilno šli. In policija jih zna izsledit. Če kdo prijavi seveda.

(odgovor članu dadica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:49:53   
maya2
Jaz bi najbrž tudi 'zmrznila', ker tega še nisem doživela, pa bi najbrž sprva le gledala če prav vidimuser posted image .... pa ko si enkrat prvič v taki situaciji, ki je niti ne pričakuješ.... je težko 'prav' odreagirati. Vam pa lahko povem eno prigodo, ki se je zgodila mojemu znancu: pred klubom, ponoči, je opazil enega fanta k je klofutal svojo punco in se drl nanjo.... skočil je vmes in branil punco.... in kaj se je zgodilo.... oba sta se spravila nanj user posted image user posted image user posted image Zdaj pa vedi kaj je 'pravo' ravnanje......

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Totalno sem v šoku
27.10.2008 8:52:33   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Jaz sem v soboto tudi bila priča pretepu... več 5 fantov je preteplo enega.. Policije nisem klicala, ker nisem imela telefona s seboj.. Ampak tudi, če bi imela telefon s seboj, policije ne bi klicala... da bi se vtikovala v življenja drugih in s tem sebe ogrožala? Ne, hvala.... Pa me lahko popljuvate kolikor čete... 


Kako pa lahko sebe ogrožaš, če zavrtiš 113?

Ma jaz tudi tega ne razumem. TRREBA se je vtikat, treba je poskusit rešit človeka, ki ga na tleh brcajo. In res, kaj ko bo enkrat npr. šlo za vašega otroka, pa nihče ne bo nič naredil? Samo brezbrižno šel mimo, v smislu, kaj se bom jaz vtikal tuja življenja.

O.K., nogavico še nekako razumem, ker je bila v šoku. Čeprav jaz bi tudi pozneje poklicala policijo, ko bi malo prišla k sebi.

Ampak takole razmišljanje, klot je zgoraj citirano, ne to mi je pa skrajno nesramno, egoistično, podlo, nepojmljivo ... ma ne vem, kaj naj še napišem.

A res vsi ti pozivi, ki so dnevno okoli nas, da naj si ne zatiskamo oči pred nasiljem, a res nič ne pomagajo? Če že zdrava pamet in predvsem zdravo srce ne.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?