|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bangkirai-koliko m2
21.1.2009 21:07:14   
Pikapolonica_
A ima katera slučajno izkušnje, koliko pride m2 bangkiraija? In ali je dal kdo že bangkirai noter in ne zunaj. 

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 11:11:11   
rija
mi ga imamo samo zunaj.....sem pa dala eno smešno cenouser posted image  še zdaj mi gre na smeh.......sem se uštulila pri enem lokalu, kjer ga je lastnik vzel ahaa....pa je bila super cena...brez marže user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 11:14:24   
higuys
Prodajamo les Bangkirai, ki se ga uporablja za izdelavo teras, podestov okrog bazenov, ribnikov...
Cena je za komad in že vsebuje DDV.


Dimenzije:
debelina 25 mm
širina 145 mm
dolžina: 3980 mm

1 kom. = 0,58 m2

CENA:
21,75 €+DDV / kom
37,41 €+DDV / m2

Nudimo tudi dostavo!


Podrobnejši opis:

Bangkirai je les indonezijskega izvora, ki je na pogled podoben teaku. Spada med najobstojnejše vrste lesa na trgu. Njegova življenjska doba je več kot 100 let. Ker ga naravne snovi trajno ščitijo pred gnitjem, kemična ali mehanska zaščita ni potrebna. Za bangkirai so značilne manjše luknjice, ki jih povzročijo insekti. Insekti so aktivni, dokler drevo raste in ne vplivajo na tehnične lastnosti lesa.

Bangkirai s časom dobi enotno sivo barvo, ne glede na to, ali je les v osnovi bolj črne, rjave, bele ali rumene barve. Bangkirai postane siv, saj zaradi vpliva sončne svetlobe izgublja pigment. Gre za naravni pojav, ki se lahko omeji z uporabo brezbarvnih ali rdeče rjavih naravnih olj za terase. Uporaba le-teh je zgolj optične narave, saj les tega trdnostnega razreda ne potrebuje nikakršne nege. Po daljšem sušnem obdobju poleti se sicer priporoča občasno vlaženje lesa.


Celotno predstavitev podjetja najdete na naši spletni strani: http://www.jeles.si


Jeles d.o.o.
Najboljše iz lesa.

Korenova cesta 5
1241 Kamnik
Telefon: (01) 831 0666
Fax: (01) 831 2055


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 17:40:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys


Dimenzije:
debelina 25 mm
širina 145 mm
dolžina: 3980 mm

1 kom. = 0,58 m2

CENA:
21,75 €+DDV / kom
37,41 €+DDV / m2

Nudimo tudi dostavo!



Poleg tega je potrebno zraven prišteti še montažo (je fajn, če ti naredi nekdo, ki se na to spozna), podkonstrukcijo iz istega lesa (zaradi značilnosti lesa - kako se razteza, krči - podkonstrukcija mora imeti identično ali zelo podobno specifiko, da ne pride do pokanja), tisoč in en vijak za pritrditev ter pesek oziroma ene kuglce, ne vem čisot točno, ki se jih potrese med to podkonstrukcijo. Skupaj potem nanese okoli 100€. Lahko pa kupiš samo les in se sama lotiš montaže, ampak do sedaj so še vsi, ki so naredili tako, na koncu preklinjali.

To je idealen les za zunaj, zakaj je napisala že  higys. Ne vem, pa, če se ga splača polagati notri, saj se trstiči (odpadajo trske - ni fajn, če hodiš bos ali v nogavicah, potrebno ga je občasno zbrusiti), poleg tega je glavna prednsot bangkiraia, da je zelo odporen na temperaturne in vremenske spremembe, česar pa v notranjosti ni. Pa še drag je. Notri je torej po moje bolj optimalen parket iz bolj klasičnega lesa.

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 17:52:37   
Pikapolonica_
Ankica, kaj potem predlagas, kateri les, ki naj bi bil nujno siv.

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 18:06:16   
Anonimen
Bangkirai sicer s časom postane siv, enako tudi drugi lesovi, če so zunaj izpostavljeni vremenskim vplivom. Enim je to všeč, drugim ne. To se prepreči z vsakoletno impregnacijo s tikovim oljem, rednim brušenjem (enkrat na leto). Predvidevam, da bi tudi notir les postal siv, vendar ne v letu ali dveh, če ne bi ibl nič obdelan. Kar pa seveda ne pride v poštev zaradi umazanije, maščobe ipd. Olja, voski in laki so namenjeni ravno zaščiti lesa pred tem, sploh v kakšnem bolj uporabljenem prostoru. Da bi imel kakšen les naravno barvo sivo, ga ne poznam, se pa dobi les, ki je obdelan tako, da dobi določeno patino, npr. je staran, beljen, celo "črvivega" se dobi user posted image .

Torej mogoče kakšen staran al beljen hrast mogoče.

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 18:26:43   
Pikapolonica_
Tole staro in črvivo mi ne pride v upoštev user posted image Ma, rabim ga res nekaj malega 4m2, za tak ličen prehod ob koncu ploščic. In mi pride edino siva v upoštev,user posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 18:46:50   
rija
bankiraj znotraj ne bo posivel...ti pa lahko jaz par dil odtrgam, so krasno siveuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 19:52:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Tole staro in črvivo mi ne pride v upoštev user posted image Ma, rabim ga res nekaj malega 4m2, za tak ličen prehod ob koncu ploščic. In mi pride edino siva v upoštev,user posted image



user posted image user posted image user posted image  Staro in črvivo ni isto kot starano in črvivo v navednicah. Hotela sem rečt, da nov parket obdelajo s posebnimi smolami, sušenjem, ipd. tako, da ima učinek starega. Nov les s patino torej.

Če rabiš samo 4m2, potem ti predlagam, da se odpraviš h kakšnemu ponudniku parketov in vprašaš za ostanke, dobiš kvaliteten les po znižani ceni. Običajno, ko ljudje naročajo parket za 60, 100m2, prodajalci naročijo nekaj kvadratov več, če je vmes kakšen poškodovan, zaradi rezanja ipd. Kar ostane, potem običajno prodajajo po znižanih cenah.

Ti bom poiskala kakšno slikico.

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 19:59:26   
Pikapolonica_
No, plis.
Rija, a mi bangkirai ponujaš? user posted image Al staro in črvivo, kot pravi Ankica user posted image user posted image

Evo, kaj je to, to bi imela: http://www.kerin-povirk.si/ponudba/talne_in_stenske_obloge/ št.21


< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 22.1.2009 20:05:14 >


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 20:05:37   
rija
oriđinaluser posted image

daj par dil kupi, pa jih pusti nekje zunaj....v prvi sezoni posivijo, v drugi pa so res krasno sive.....user posted image  mi imamo severno teraso z bankirajem....smo ga mislili dati okoli bazena, pa smo bazen zasipali, bankiraja pa je bilo škoda....sem bila malo skeptična v začetku, ker nam osnovna rjava barva ne paše k hiši, ampak zdaj je res čudovito posivel. pa ni neka umetna barva.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 20:10:31   
rija
samo tole na 21 ni bankiraiuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 20:12:12   
Pikapolonica_
Ne, vem, da ni.
Jaz sem bangkirai videla zgolj v živo na ladji, na križarki. In je bil siv. čudovito siv. zato vprašam, kaj je to sivo? In zato sem potencialno vprašala, če se da lahko bangkirai noter.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 20:21:22   
Anonimen
Lahko ga daš tudi notri, samo ne bo siv. Siv rata s časom zaradi vremena. tudi macesen, hrast, bukev,... če boš pustila zunaj nepokrito, bo s časom, odvisno sicer od lesa, dobilo sivo patino. Skodle na gorenjskih hišah so lep primer.

To je npr. beljen hrast: http://www.alpod.si/_cache/rsklan/rhinoceros/thumb/162x162/hrast%20beljen-CH.JPG

Na tisti tvoji povezavi je tudi na sliki krtačen in naoljen hrast.

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 20:23:23   
Pikapolonica_
O, super, hvala.
Ve tukaj ste res enciklopedija, oziroma veste prav vse!
Pol bolj ga krtačim bolj je siv? user posted image (saj vem, da so to posebne krtačke user posted image )

< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 22.1.2009 20:29:32 >


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bangkirai-koliko m2
22.1.2009 20:29:02   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?