|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Padec - majav zobek
23.1.2009 9:36:23   
Aja32
Včeraj je naš 3 letnik padel direktno na usta in si pri tem poškodoval enico. Ko sem mu pogledala v usta, je bila malo premaknjena nazaj in majava. Takoj sem jo poravnala v pravilno smer in danes zjutraj zobek deluje trdno zasidran nazaj v dlesen. Sicer ga dlesen na otip še malo boli, ampak nič ne pravi, da bi ga bolelo.

Zdaj pa ne vem - ali naj ga grem danes vseeno pokazati zobozdravnici?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Padec - majav zobek
23.1.2009 9:37:21   
Najaa
Jaz bi šla vseeno pokazat h zobozdravnici.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Padec - majav zobek
23.1.2009 9:43:50   
mika
Jaz sem z našo pupo šla k zobozdravniku, ko si je nabila sprednji zg. enki v dlesen. Mislim da sva  trikrat še šli na kontrolo, da ji je zobke z nečim premazala.
Tako da moj nasvet je, da se gresta pokazat.



(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Padec - majav zobek
23.1.2009 11:04:41   
nuala
Moj je tudi padel in se udaril v zgornja dva zobka.
Ker se meni takrat to ni zdelo prehudo, nisva sla k zobozdravniku.
Potem sta mu cez en cas zobka posivela, sedaj pa je eden spet popolnoma bel, drugi pa se malo sivkast.
Zdaj na kontroli je zobozdravnik rekel, da je vse v redu, da bi pa vseeno bilo bolje, ce bi se takrat prisla pokazat.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Padec - majav zobek
23.1.2009 11:08:49   
glen
Prejšnji vikend se je enako zgodilu sinu od prijatelce (4 leta).
V pon. ga je peljala k zobarju in ji je dal eno kremco ali gel, da se dlesen bolj utrdi,rekel pa ji je naj pazi par dni na prehrano,naj mu ne daje sladkarij in kakšnih zelo trdih stvari ,katere bi moral grizt s sprednjimi zobmi.
Pa bolj pogosta ustna higiena(umivanje zob).
Jaz bi ga peljala pokazat

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Padec - majav zobek
23.1.2009 11:29:42   
Mišni
Ko je moj ful padel na zobe, si presedal dlesen na eno enico, ki je bila tudi precej notri porinjena, nismo šli nič k zobarju. Poklicali smo prijatelja zobarja, ki je rekel,d a itak nima kaj naredit in da se bo pač sčasoma pokazalo, če je bo preživel ali ne, v tem primeru bo potemnel. No, in je k sreči preživel.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Padec - majav zobek
23.1.2009 12:03:12   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ko je moj ful padel na zobe, si presedal dlesen na eno enico, ki je bila tudi precej notri porinjena, nismo šli nič k zobarju. Poklicali smo prijatelja zobarja, ki je rekel,d a itak nima kaj naredit in da se bo pač sčasoma pokazalo, če je bo preživel ali ne, v tem primeru bo potemnel. No, in je k sreči preživel.


Pa si zob porinila nazaj v "tapravo" pozo? A se je hitro zaraslo nazaj?

No, smo dobili zobozdravnico in je rekla, da ni treba nič hoditi. Da pa če ga bo bolelo, se moramo priti pokazati.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Padec - majav zobek
23.1.2009 13:47:57   
misekpisek
Nujno ga pelji k zobozdravniku. Pri nas smo imeli enak primer, pa ga žal nisem peljala k zobozdravniku. Ob pregledu pa sem to povedala zobozdravnici in mi je zabičala, da je v takih primerih nujen obisk pri njih, ker imajo neko lepilo in premaz, ki oblaži tako stvar. V nasprotnem primeru ima lahko probleme z lego stalnih zob!

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Padec - majav zobek
23.1.2009 13:50:31   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Aja32

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ko je moj ful padel na zobe, si presedal dlesen na eno enico, ki je bila tudi precej notri porinjena, nismo šli nič k zobarju. Poklicali smo prijatelja zobarja, ki je rekel,d a itak nima kaj naredit in da se bo pač sčasoma pokazalo, če je bo preživel ali ne, v tem primeru bo potemnel. No, in je k sreči preživel.


Pa si zob porinila nazaj v "tapravo" pozo? A se je hitro zaraslo nazaj?

No, smo dobili zobozdravnico in je rekla, da ni treba nič hoditi. Da pa če ga bo bolelo, se moramo priti pokazati.



Ne, nič nisem "glihala", kje pa, saj je imel vse razboleno in ga niti pod razno ne bi mogla še s tem matrat. Se je potem kar samo porihtalo, mogoče tudi zato, ke je imel dudo, ki mu je potem tisti zob nazaj ven porivala.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Padec - majav zobek
24.1.2009 7:53:19   
mala zirafa
Absolutno k zobozdravniku.Saj zato pa je tam.Pri udarcih je treba zobe vedno potisnit nazaj oz. na svoje mesto.Pa srečno.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Padec - majav zobek
24.1.2009 16:24:31   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Absolutno k zobozdravniku.Saj zato pa je tam.Pri udarcih je treba zobe vedno potisnit nazaj oz. na svoje mesto.Pa srečno.


No ja, pa za kaj drugega tudi. Sicer je pa moj zobar rekel, da nima kaj naredit, pa od Aje tudi. Tako da očitno so mnenja različna.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...
To storite, ko se otrok grdo obnaša
Kaj storiti, ko se otrok grdo obnaša? Ga kaznovati? Kričati nanj? Ne, strokovnjaki pravijo, da je v takšnih primerih naj...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?