|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   delitev stroškov
20.4.2005 20:55:31   
india
Zanima me,kako si v vaših gospodinjstvih delite stroške: mislim partner in vi, pravzaprav glede na dohodke obeh: kdo plačuje položnice, nakupuje hrano, oblačila, stvari za otroke,...kako imata porazdeljene te obveznosti in kako reagirata, če kateri "pozabi" plačati kakšno obveznost?
Kako pa je z denarjem za lastne potrebe?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   delitev stroškov
20.4.2005 21:00:18   
lenika
Midva na obe plači gledava kot na skupen denar, iz vsakega računa ga na mesec porabiva približno enako vsoto.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   delitev stroškov
20.4.2005 21:00:52   
NinaŠ
...po sistemu "do 15. mormo skoz pridet". Si ne deliva preveč, enkrat eden da, drugič drugi, če enemu zmanjka ga drugi zalaga, če na koncu ostaja spravmo za slabe čase (da bi se to vsaj velikokrat zgodl)... v bistvu sploh ne vem zakaj ne odpreva skupnega bančnega računa?! Denar za lastne potrebe - kolikor porabiš porabiš, ne gledava si pod prste. Glavno brez komplikacij in nepotrebnega računanja :zmeden: .

LP

LP

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   delitev stroškov
20.4.2005 21:03:04   
babylove
Mi2 imava skupni račun in je vse najino ;), ne deliva na moje/tvoje.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   delitev stroškov
20.4.2005 21:04:54   
india
No, se pravi, nas je več takih,čeprav je pri nas trenutno bolj vse na meni, ker pač vlada slaba plačilna politika in možu ne plačujejo ( je privat).

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   delitev stroškov
20.4.2005 21:05:18   
tilka
Midva dava v skupno blagajno dogovorjeni znesek, ki bi naj pokril stroške hrane, plenic, gospodinjstva, oblačil za skupnega otroka....Z ostalim razpolagava sama, saj imava oba kar precejšnje obveznosti. Ko nama na koncu zmanjka (ha, ha, ha) pa skupno blagajno dopolnjejeva z enakimi znaski, ki naj bi naju "prinesli" do naslednje plače.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   delitev stroškov
20.4.2005 21:06:56   
mamsi
Ko sva začela skup hodit, so vsi moji prihranki šli za njegove dolgove do bivše punce:)-:)-:)-. Jaz plačujem hrano, vse za tamalo, kurilno olje, darila za miljonsko žlahto in prjatle pa še njegove dolgove kolkr lahko. On plačuje položnice, gradiva in delo za hišo in njegove dolgove. Kako bom pa zdej to plačevala, ko bom delala samo en šiht, pa ne vem.:zmeden:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   delitev stroškov
20.4.2005 21:08:56   
Zea
Pri nas je denar obeh od obeh. Skratka, mislim da ni problema, če se spoštuje to, da se denar relativno težko zasluži in da ga imata oba pravico zapraviti - približno enako oba in ne glede na to koliko kdo od partnerjev zasluži. Bolj konkretno:
- položnice plačujem jaz preko Klika večinoma iz partnerjevega računa (ko zmanjka pa še iz mojega)
- račune za druge stroške (trgovina...) plačuje večinoma partner, ker on večinoma nakupuje
- denar, ki na koncu meseca ostane (ta je večinoma iz mojega računa) pa dava na varčevalno knjižico
- načeloma si vedno kupiva iz svojih računov kar si želiva (manjši nakupi)
- če pa gre za kakšen večji nakup (nad 15.000 sit)pa se vedno prej posvetujeva, če je to res potrebno in če je to možno ta mesec ipd.
- če kateremu kaj zmanjka na računu (ponavadi partnerju, ker praktično vse tekoče stroške on plačuje) pa samo preko Klika nakaževa denar na drug račun


(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   delitev stroškov
20.4.2005 21:11:16   
jicky
Vse finance imava seveda skupne. Položnice plačuje mož, kar preko spleta, vse ostalo pa kupujeva skupaj, razen če ne pride kaj vmes in v primerih, ko rabimo kakšno malenkost. Hrana- skupaj, obleka- skupaj (obvezno, da izmenjava mnenja, ker nama je pomembno kako izgledava in da "paševa" skupaj), stvari za otroke (vglavnem vse)- skupaj (sicer bi jaz zapravila premoženje.
Kaj si pa mislila z "lastne potrebe"? Midva imava vse skupno. Mož ne kadi, ne hodi po lokalih (hvala Bogu), jaz tudi ne, če si kaj želim (parfumček, dražja šminkica, maskara,...), mu to povem in pač kupiva. Nikoli si ne prikrivava, kaj kupiva, vse je odkrito (razen roj. dnevi, obletnice, presenečenja)
Če kdo pozabi kaj kupiti oz. plačati, se pač zgodi, se zaradi tega ne vznemirjava. No, ja, vsaj ponavadi. :ups:Nobody's perfect.
Sicer pa mislim, da je pomembno, da je vse v zakonu (odnosu) odkrito, tudi finance.

Tako je pač pri nas...
Nočko, jicky :nosecka:31t

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   delitev stroškov
20.4.2005 21:16:28   
Anonimen
Pri nama imam jaz prek finance. Ko pridejo položnice plačam s tistega računa kateri ima več (prek klika). Imava praktično skupni denar. Ko ga meni zmanjka mi ga nakaže ko pa njemu, pa ga vzame meni iz predala :)- (če ga imam za prvo silo kaj doma seveda).

Osebne potrebe je pa pač tako, da porabi vsak toliko kolikor želi. S tem, da se mora vedet, da na koncu meseca ne ostane nič neplačano.

Pri nama moj dragi bolj zapravlja, jaz pa varčujem.

Bojana

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   delitev stroškov
20.4.2005 21:22:22   
Taša
No pri nas imava denar več ali manj skupaj... No imava sicer vsak svoj račun ampak, denar je skupen... Računi se plačujejo iz partnerjevega računa ( mi da BA kartico da dvignem in plačam račune), hrano,oblačila kupujem jaz..če komu zmanjka imava načelo jaz tebi, ti meni:)-:)-:)-:)-:)-!!!

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   delitev stroškov
20.4.2005 21:28:39   
Anonimen
Položnice približno pol - pol, za hrano pa kakor je, kdor ima pač denarnico pri roki... moja zadnje čase nekako velikokrat v avtu ostane. Sploh noče z mano.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   delitev stroškov
20.4.2005 21:31:17   
india
Jicky, z osebnimi potrebami sem mislila ravno to: kozmetika, frizer, določena luksuzna oblačila, darila za partnerja,...presenečenja za otroke....

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   delitev stroškov
20.4.2005 21:34:43   
Anonimen
Se pravi te stvari, ki si jih naštela kot osebne potrebe, pa plačuje vsak zase. Razen za otroka pa kakor pač pride.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   delitev stroškov
20.4.2005 21:37:32   
india
Ja, no pri nas je še malo drugače: ker pač prodajam kozmetiko, jo za vse nas plačam jaz. Moža strižem jaz, se pravi, tu on prišpara. Za mojo frizuro pa poskrbi prijateljica frizerka, strošek je seveda moj.
Kar se pa tiče presenečenj za otorke pa je res, kakor kdaj, v glavnem pa darila za roj. dneve in ostalo padejo name.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   delitev stroškov
20.4.2005 21:48:30   
puncica
Midva imava skupen denar, no pač kako nanese, tako plačujeva. Položnice preko linka in abaneta, to jaz porihtam, tako da če je moj dragi bliz minusa jaz poravnam, skratka izogibava se minusom na računih in tako uspeva. Zdej sva pa še mekrator kartico nabavla, družinsko eno zame eno zanj, potem pa poravnava vsak pol. Tako da nimava ločen kdo kej poravna in kupi, men se to zdi čudno, no ne vem kako bi to kej funkcioniral. Poznam kolegico ki imata ločeno, pa točno določen kaj kdo plača in se nostop kregata glede tega:zmeden2:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   delitev stroškov
20.4.2005 22:00:04   
india
Ja, no pri nas je v bistvu tako, da jaz poskrbim za plačila, potem pa sproti možu ravbam oz. mi da, ko meni zmanjkuje.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   delitev stroškov
20.4.2005 22:04:20   
Gina
Babylove, a te lahko kopiram, ker je pri nama enako:
Midva imava tudi skupni račun in je vse najino, ne deliva na moje/tvoje.


(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   delitev stroškov
20.4.2005 22:05:46   
Mina1
Se podpišem pod post GINE;)

pa-pa Mina1

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   delitev stroškov
20.4.2005 22:26:51   
Magi*
že od samega začetka je ves denar, ki ga zasluživa skupen. s tem nimava nobenih problemov.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   delitev stroškov
20.4.2005 22:35:59   
Anonimen
Tudi jaz se pridružim Gini. Jaz vodim vse finance in plačujem položnice preko spleta. Poskrbim, da sta oba računa vedno pokrita. Vsak od naju ima velik kredit, eden za kopalnico, drugi za avto. Ko te izplačava, pa takoj po nove.;););)

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   delitev stroškov
20.4.2005 22:58:13   
cmokec
Pri nama on plačuje vse položnice in vrtec za Saro, jaz pa plačam nakupe za gospodinjstvo, ..... Pri nakupu kurilnega olja, pralnega stroja ali kakega drugega večjega nakupa pa prispevava vsak polovičko. Se pa dostikrat naredi, da on plača tudi v trgovini. Za Sarine obleke večino prispevam jaz, ostale osebne potrebe (obleke in kozmetika) pa vsak plačuje zase.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   delitev stroškov
20.4.2005 23:04:24   
anckabancka
Moja plača gre za sprotne stroške, hrano, obleke... pa za moje stvari: registracija mojega avta, popravila, plačilo šolnine... Če kaj zmanjka, pa pomaga :love: Njegova plača pa je namenjena njegovim stroškom in varčevanju. Delava tako, da njegove plače čimveč ostane. Potrebe in načrti v prihodnosti so veliki...

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   delitev stroškov
20.4.2005 23:04:41   
Annny
Midva pa nimava skupnega računa- to se mi ne zdi pametno, kaj pa vem.
On skrbi za položnice in hrano, bencin, jaz kupujem pleničke in oblekice, večje nakupe za tamalčico spet narediva skupaj, skupaj tudi vsak mesec naloživa v delnice za Najo in še vsak zase...ma, kakor je, nič ne komplicirava. Okrog dnarja se sploh ne prepirava, noben se ne 'izmika' obveznostim.
lp

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   delitev stroškov
21.4.2005 0:53:34   
polona2
Pri nama se vsi stroški delijo na pol, nato pa vsak zase odloča, kaj bo s svojim denarjem počel, naj dodam, da smo zaenkrat še v skupnem gospodinjstvu z mojimi starši in je stvar zaenkrat bolj preprosta, kot če bi nama nad glavo viselo plačilo najemnine ali kredita za stanovanje.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?