|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 13:33:21   
pika_poka83
Živimo v času recesije. Dobro, je niti še ne občutimo tako zelo, ampak menda da tahuje šele prihaja. Že kaj pazite pri nakupih, da kupujete le tisto kar potrebujete ali še vedno tako kot ponavadi...Na kakšen način se boste torej spopadli s posledicami recesije, če se boste sploh?
Ena rešitev za prihranek pri nakupih je verjetno nakup direktno pri proizvajalcih, kjer so cene precej nižje od tistih v nakupovalnih centrih. Če morda še kdo ne ve. En seznam takih trgovin sem našla TUKAJ , če vam kaj pomaga.

Upam da podobne teme še ni, če je, se opravičujem. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 13:45:02   
Korina1
Žal že zelo dolgo časa zelo pazim pri nakupih da se mi na koncu meseca sploh vse izide. Itak gre ves denar za položnice in hrano, ko sem v trgovini in kupujem hrano pogledam na polici na ceno in ne na proizvajalca ali kvaliteto. Vzamem najcenejši izdelek edino pri določenih izdelkih vzamem tisto ki mi najbolj odgovarja in ne gledam ravno na ceno. Pri nas doma smo na to že vajeni in upam samo da ostane vsaj tako in ne bo šlo na slabše.

(odgovor članu pika_poka83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 13:51:09   
Anonimen
Vse kar si napisala pametni ljudje delajo že od nekdaj.
Z prenehanjem kupovanja oz. če "denar ne bo krožil" se bo pa recesija samo poglabljala.
Moje mnenje.....

(odgovor članu Korina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 14:03:55   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Z prenehanjem kupovanja oz. če "denar ne bo krožil" se bo pa recesija samo poglabljala.
Moje mnenje.....




tvoje mnenje je pravzaprav točno to kar se dogaja..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 14:07:00   
Korina1
No mi kupujemo točno tisto kar rabimo ali še tega ne vsega. Kupimo res tisto kar je nujno. Če nimaš denarja ne moreš kupiti in " denar ne more krožit".

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 14:10:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

No mi kupujemo točno tisto kar rabimo ali še tega ne vsega. Kupimo res tisto kar je nujno. Če nimaš denarja ne moreš kupiti in " denar ne more krožit".


Denar mora krožit leti na ljudi ki nimajo takih problemov kot vi. Če ni....ne more krožit. To mi je jasno.

(odgovor članu Korina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 14:12:51   
mika
Kaj je pa z ukrepi naše vlade....kako že....ukrepi, ki jih Slovenija še ni videlauser posted image


(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 14:19:18   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

No mi kupujemo točno tisto kar rabimo ali še tega ne vsega. Kupimo res tisto kar je nujno. Če nimaš denarja ne moreš kupiti in " denar ne more krožit".


Denar mora krožit leti na ljudi ki nimajo takih problemov kot vi. Če ni....ne more krožit. To mi je jasno.



Trenutno pa tisti ki imajo denar, ga ne dajo od sebe....mediji zavajajo ljudi, da naj počakajo z nakupom nepremičnin, da bodo cene šle dol. Pa ni šanse da gredo dol. Delam v gradbenem podjetju, pa ne moremo it dol, če ne lahko vse skupaj zapremo. Cena betona je cena betona...ravno tako za ostal material. Druga možnost, da Lahko greš mogoče z urno postavko dol....ampak kako...da uničiš delavcauser posted image ...vse bolj se mi zdi, da je to cilj.
Tistega reveža, ki dejansko dela uničit, da bo nekdo le z vrtenjem jezika mastno zaslužil.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 14:22:17   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Vse kar si napisala pametni ljudje delajo že od nekdaj.
Z prenehanjem kupovanja oz. če "denar ne bo krožil" se bo pa recesija samo poglabljala.
Moje mnenje.....



Ampak vlada lih to dela, namesto da bi pospešila dela, jih ukinja oz prelaga za ned.čas (javna naročila, dela, ipd.)user posted image

Tudi sama sem mnenja da ta hujše šele prihaja ... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 14:23:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Kaj je pa z ukrepi naše vlade....kako že....ukrepi, ki jih Slovenija še ni videlauser posted image




Ah, tako vlada sama sebi meče pesek v oči, da ni tako hudo, kot je.

Recesija pa ja, glavno gonilo recesije je zmanjšana potrošnja, šparanje. Če ni potrošnje, je tudi proizvodnja manjša, ker ni povpraševanja in ker je proizvodnja manjša pomeni, da je potreba po zaposlenih vsak dan manjša. kar spet pomeni, da potrošniki nimajo dovolj denarja, ker so ali pa pričakujejo, da bodo brez službe in krog je sklenjen.
Ko bodo banke spet začele kreditirati pod ugodnimi pogoji, bomo počasi začeli lesti ven. Dokler pa bodo banke zaprle pipice za vse, do takrat bo recesija.  

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 14:24:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Vse kar si napisala pametni ljudje delajo že od nekdaj.
Z prenehanjem kupovanja oz. če "denar ne bo krožil" se bo pa recesija samo poglabljala.
Moje mnenje.....



Ampak vlada lih to dela, namesto da bi pospešila dela, jih ukinja oz prelaga za ned.čas (javna naročila, dela, ipd.)user posted image

Tudi sama sem mnenja da ta hujše šele prihaja ... user posted image



Vemuser posted image
So nam vsa naročila skenslaluser posted image
Idiotizem na vrhuncu....

(odgovor članu Felicity)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 15:11:47   
birdy
Midva z mojim tud kupujeva samo še tisto kar nujno rabimo. Tako pri hrani, kot tudi obleke. Zato midva nimava nobenih novih oblek, no, tamali pa morva kupt ker ne dobiva od koga druzga. Ta mlajša tamala bo mela pa kr sestrino garderobo, edin za poletje ji bo treba novo kupt, ker sta ravno v obratnih letnih časih rojeni (ena avgusta, druga zdele februarja).

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 15:15:00   
rija
seveda kupujemo nujno.....nas je malce streznilo vse skupaj...in šele sedaj vidim, koliko smo brez veze zagonili za brezvezne stvariuser posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pika_poka83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 16:28:45   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: rija

seveda kupujemo nujno.....nas je malce streznilo vse skupaj...in šele sedaj vidim, koliko smo brez veze zagonili za brezvezne stvariuser posted image  


Enako, Rija, enako.
Pa še vedno sem zase mislila, da znam delat z denarjem, pa če se spomnem za nazaj, sem vrgla en kup denarja vstran. Cunja tam, cunja tam, pa en kup bedarij, ki sem jih na koncu samo vstran zmetala.
Trkam sicer, nas ta recesija ni še udarila, in upam, da bo tako ostalo, ampak denarja pa dam zdaj veliko več na stran, kot pa prej in v trgovini ful malo zapravim. Me pa kar kap utrofi, ko preberem, da eni tukaj gor dajo po 600, 700€ za hrano. Fak no. Jaz ne vem, a potem vstran zmečejo, al kaj, ker jaz si ne predstavljam pojest stvari za 600€.
Sem pa ugotovila, da so najbolj najebali po domače, avtoprevozniki. Sploh tu pri nas, okolica, kar je bilo prej res tisto, da so keš že vstran metali, tolk so ga imeli - zdaj pa vsi tovornjaki stojijo, po 20, 30 tovornjakov, uni pa zeleni zaradi lizingov. Potem pa malo razmišljaš, celo življenje se šlepaš s pozitivno nulo, samo še vedno si na pozitivni nuli, kot pa v deep, deep shit.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 16:31:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pika_poka83
Že kaj pazite pri nakupih, da kupujete le tisto kar potrebujete ali še vedno tako kot ponavadi?

Mislim, da še ne pazim pretirano pri nakupih. Še vedno kupujemo npr. Illy, namesto S-Budget-a, je pa res, da že od nekdaj nismo kupovali stvari, ki jih ne uporabljamo, pa če so bile še tako zelo zreklamirane. Na ceno sem vedno pogledala (in to počnem še danes), ampak zdaj niti ne tako zelo zato, da bi videla, če si lahko privoščim, temveč iz čistega firbca, koliko kaj stane. Definitivno pa bi preživela brez treh četrtin stvari, ki jih kupujem. In definitivno bi lahko s tem denarjem kupila kaj pametnejšega oz. uporabnejšega, kakor morda sedaj kupim (npr. plačala položnico za smeti prej, preden kupim Cosmopolitan).
Na kakšen način se boste torej spopadli s posledicami recesije, če se boste sploh?

Pri nas se trenutno "recesija" pozna toliko, da imamo nekoliko manjši dohodek in nekoliko višje obresti za puf, ki ga plačujem. Razlika na srečo še ni taka, da bi bil kdo lačen. Je pa to edina stvar, ki bi zame pomenila, da je res recesija. V življenju sem že bila lačna in če kaj vem, potem vem to, da bom naredila vse, da ne bom nikoli več. Pa to ne pomeni tega, da ne bom imela vsak dan zrezka na mizi, ampak to, da ne bi imela nič na mizi. Tega ne dopustim več in če bo še kdaj grozilo kaj podobnega - ne, ne vem, kaj bi naredila, vem pa, da ne bi čisto trezno razmišljala. Ko je človek lačen, itak ne razmišlja trezno. Zato ti ne vem odgovoriti, kako bi se spopadla s tem. Najbrž bi naredila kar tisto, kar je rekel McGyver - "Uporabi tisto, kar je pri roki". Torej bi naredila karkoli, kar bi bilo v tistem momentu izvedljivo, da mi na mizo prinese večerjo.

(odgovor članu pika_poka83)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 17:26:56   
caillou
Kaj pa vem? Je še nisem doživela in v bistvu ne vem kaj je boljše, uživati in do konca zajemati s polno žlico (lahko ne bo nič) ali pa se že danes tresti in jokati kaj bo, ko bo?

Zaenkrat še ne vem čisto točno kaj nas lahko doleti? Če je to ena izmed tistih zg. kriz, si revni in srednji sloji že sedaj nimamo z nikomur pomagati, bogati so pa v ponavadi v takih slučajih, samo še bogatejši lahko. Njim pač nikoli ne bo hudega.

Ko bo šla raja na ceste s transparenti in ko bo na cesto stopila še policija in vojska, potem bo začetek sranja, do takrat pa rajši optimistično zrem v jutrišnji dan.

Nevem koliko pa pri vsej recesiji lahko pomaga naša potrošniška mrzlica, če so banke zaprle svoje duri. Če nimaš kje jemati, ne moreš kupovati.




_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 17:36:05   
Anonimen
Že kaj pazite pri nakupih, da kupujete le tisto kar potrebujete ali še vedno tako kot ponavadi..


Se vedno tako kot ponavadi pac tisto, kar potrebujem in ne tistega, za kar me prepricujejo reklame.

(odgovor članu pika_poka83)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 17:37:17   
Anonimen
Kaj je pa z ukrepi naše vlade....kako že....ukrepi, ki jih Slovenija še ni videlauser posted image


Blazev zegen in pesek v oci.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 17:39:14   
Anonimen
Ko bodo banke spet začele kreditirati pod ugodnimi pogoji, bomo počasi začeli lesti ven. Dokler pa bodo banke zaprle pipice za vse, do takrat bo recesija.  


Banke se vedno kreditirajo in se vedno so pogoji ugodni, niso pa dampinski kot zadnja stiri, pet let. Fizicne osebe se vedno dobivajo kredite, ne dobivajo pa tisti, ki so jih zadnja leta dobivali preko vsake zdrave pameti.
Na strani podjetij je slika zal drugacna.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 17:44:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Sploh tu pri nas, okolica, kar je bilo prej res tisto, da so keš že vstran metali, tolk so ga imeli - zdaj pa vsi tovornjaki stojijo, po 20, 30 tovornjakov, uni pa zeleni zaradi lizingov.


Beri moj podpis. user posted image  Tko tud midva živiva. Pač ne kupiš ravno vsake traparije (npr. igrače za 250€user posted image ) pa se da tud prišparat (pri predpostavki, da imava oba povprečno plačo)

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 17:51:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko bodo banke spet začele kreditirati pod ugodnimi pogoji, bomo počasi začeli lesti ven. Dokler pa bodo banke zaprle pipice za vse, do takrat bo recesija.  


Banke se vedno kreditirajo in se vedno so pogoji ugodni, niso pa dampinski kot zadnja stiri, pet let. Fizicne osebe se vedno dobivajo kredite, ne dobivajo pa tisti, ki so jih zadnja leta dobivali preko vsake zdrave pameti.
Na strani podjetij je slika zal drugacna.


Ja, saj to je problem. Če nimaš naročil, ker jih pač ni, ker vsi šparajo in če ti druge firme za že opravljene posle ne plačajo, potem imaš precej manjše prilive in kar nekaj podjetij ima zato težave s samo likvidnostjo, kako pokrivat tekoče stroške. Rezerva je, ampak za koliko časa? Ne moreš dve leti živeti od rezerve, rabiš tudi redne prihodke. Teh pa ni oziroma so bistveno zmanjšana. In tu bi prehodna posojila prišla še kako prav.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 17:54:46   
Anonimen
Ja, saj to je problem. Če nimaš naročil, ker jih pač ni, ker vsi šparajo in če ti druge firme za že opravljene posle ne plačajo, potem imaš precej manjše prilive in kar nekaj podjetij ima zato težave s samo likvidnostjo, kako pokrivat tekoče stroške. Rezerva je, ampak za koliko časa? Ne moreš dve leti živeti od rezerve, rabiš tudi redne prihodke. Teh pa ni oziroma so bistveno zmanjšana. In tu bi prehodna posojila prišla še kako prav.


Se strinjam, deloma.
Ceprav ne razumem, da si v preteklih letih, ko jim je slo dobro in velikim celo super dobro, niso ustvarili rezerv kot si jih naredi vsak razumen gospodar za tezke case. So izjeme, vedno, iz takega ali drugacnega razloga, ampak v povprecju pa ne razumem.

Na drugi strani pa so nas banke na vratih cakale z denarjem, zdaj se pa delajo francoza, vse po vrsti. V tej perspektivi je lahkotnost pridobivanja denarja postala prevelika in v tej luci razumem sedanje pomanjkanje likvidnosti.

Ampak banke imajo se vedno kljucavnice za firme. Me zanima, kateri bo tisti kljucni element, ki se bo sesul, da gremo nazaj gor. Ali padec € ali kaj manj dramaticnega.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 3.3.2009 17:57:35 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 18:16:16   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ali padec € ali kaj manj dramaticnega.


kot padec vrednosti ali kot padec valuteuser posted image

jaz ne bi imela nič proti, če bi se vse vrnilo v čase dobrega starega tolarja user posted image  se razume cene in plače ...ampak sanja svinja kukuruz.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 18:20:53   
mika
Ceprav ne razumem, da si v preteklih letih, ko jim je slo dobro in velikim celo super dobro, niso ustvarili rezerv kot si jih naredi vsak razumen gospodar za tezke case. So izjeme, vedno, iz takega ali drugacnega razloga, ampak v povprecju pa ne razumem.


Tega tudi jaz ne razumem.

Žal je za nekatere recesija samo izgovor za odpuščanja. Mi je prijateljica rekla za eno podjetje(sem pozabila katero), da imajo naročila kot doslej, pač pa lažejo in odpuščajo samo zato, da bi od države dobili subvencije. Iz tistih delavcev, ki pa bodo ostali, pa bodo iztisnili zadnjo kapljico znoja, da ja še koga ne bo treba zraven plačat

Ne razumem tudi nekaterih ljudi, ki so dobili odpoved in v 30-dnevnem odpovednem roku ne delajo nič. V enem drugem podjetju je zaradi tega zelo teško delat, ker namenoma motijo, grdo govorijo o šefih, delavcih, ki bodo ostali ipd...
Pa kaj razmišljajouser posted image ....sej bo tega sranja enkrat konec in če so bili dobri delavci, jih bodo poklicali nazaj. S takšnim obnašanjem pa si samo zapirajo vrata.

upam, da mene to ne bo doletelo, če pa že, bi pa delala do konca. Bi vsaj dobila dobro priporočilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Recesija - kako se spopasti z njo
3.3.2009 18:22:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ali padec € ali kaj manj dramaticnega.


kot padec vrednosti ali kot padec valuteuser posted image


Kot padec valute.
Podobna tvorba kot je sedanja Evropa je ze obstajala, men se zdi, da v casu Ludvika XIV (Ankica, popravi me prosim :), pa je razpadla.
Do zdaj je zadeva laufala, ko nam je slo vsem kobajagi dobro. Vprasanje, kaj bo zdaj, verjetno bo vsak scitil svojo rit, kot je rekla Angelca. Ko sljivi Mastricht in podobne dogovore, ko ti voda tece v grlo.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?