|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   samohranilka ali ne
1.9.2009 13:20:28   
marjetica11

Prosim za pomoč,

Živim v izvenzakonski skupnosti, pri partnerju. Stalno prebivališče imam še vedno v svojem stanovanju. Okrog novega leta bom rodila dvojčka. Pojavlja se dilema, na kateri naslov ju prijaviti. Čudno bo, če bosta otroka prijavljena pri partnerju, jaz pa na svojem starem naslovu. Bojim se kakih pravnih posledic. Kaj menite vi?
Imam še eno vprašanje. Kako je s samohranilstvom? S partnerjem nisva poročena, nisva prijavljena na istem naslovu. Vsi stroški večinoma bremenijo mene, partner nima stalne službe in njegovi dohodki komaj zadostujejo za njegove potrebe. Ne vem, kaj naj naredim. Ali naj se prijavim kot samohranilka? Kako se dokazuje samohranilstvo?
Hvala za pomoč,
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 14:29:20   
urška
samohranilka si v primeru, da bi ti mož umrl. če pa živiš sama z otroki, njihov oče pa je živ, si pa enostarševksa družina. To so torej tiste družine, kjer eden od staršev ne žvi z ostalimi člani. V tem primeru moraš na sodišču uredit preživnino, stike in skrbništvo. Naslov na katerem si prijavljen  ne igra vloge. Torej tudi če boste v štartu na različnih naslovih, te ne bojo na CSDju avtomatsko smatrali kot enostarševsko družino.

(odgovor članu marjetica11)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 16:08:51   
ledenaa
Vi ste vsi družina!!
Torej nisi samohranilka niti enostarševska družina
Ste v celoti družina!!
Naslovi nimajo veze s tem in tudi nima veze kje sta otroka prijavljena

urša daješ napačne informacije
Kje kateri starš živi nima veze to ni enostarševstvo!!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 17:11:10   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Vi ste vsi družina!!
Torej nisi samohranilka niti enostarševska družina
Ste v celoti družina!!
Naslovi nimajo veze s tem in tudi nima veze kje sta otroka prijavljena

urša daješ napačne informacije
Kje kateri starš živi nima veze to ni enostarševstvo!!



Kaj pa je?

Če starša nista skupaj, si uredita preživnino in stike je to enostarševska družina. Mislim da se ti motiš.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 17:40:54   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Vi ste vsi družina!!
Torej nisi samohranilka niti enostarševska družina
Ste v celoti družina!!
Naslovi nimajo veze s tem in tudi nima veze kje sta otroka prijavljena

urša daješ napačne informacije
Kje kateri starš živi nima veze to ni enostarševstvo!!



Ušra daje čisto prave informacije. Malo bolje preberi. Piše isto kot ti.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 17:50:42   
Anonimen


Živim v izvenzakonski skupnosti, pri partnerju. Stalno prebivališče imam še vedno v svojem stanovanju. Okrog novega leta bom rodila dvojčka. Pojavlja se dilema, na kateri naslov ju prijaviti. Čudno bo, če bosta otroka prijavljena pri partnerju, jaz pa na svojem starem naslovu. Bojim se kakih pravnih posledic. Kaj menite vi?



To ni nic cudnega danes. Pravnih posledic ni, razen z bolnisko za otroka zna biti tezava, se mi zdi. Na vse ostalo to ne vpliva. NISI samohranilka, da se odgovorim na naslov.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 1.9.2009 17:51:05 >

(odgovor članu marjetica11)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 18:05:12   
ljupka
A ni tako,da če se ločiš si potem samohranilka?
Moja soseda je to naredila zaradi denarja imela sta 5 otrok,je že dolgo nazaj!Je sedaj kako drugač?
Kaj pa tiste,ki imajo otroke same jih partner prej zapusti ali je oče neznan,so tudi primeri!A ni takrat mama samohranilka?



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 18:07:17   
ledenaa
Kot sem napisala: zapiknila sem se v to,da ni pomembno kje kdo živiuser posted image
če se ločiš si enostarševska družina,samohranilka nikakor nobena ne more biti

Ko je oče neznan je mati samohranilka

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 18:54:18   
urška
no ledenaa, bom še enkrat napisala:

enostarševka družina je tista, kjer eden od staršev živi z otroci, drug starš pa za te otroke plačuje preživnino, ki se, skupaj s stiki in skrbništvom, določi na sodišču. če imajo člani družine samo različne naslove, niso avtomatsko enostarševska družina. Ja?

samohranilke/samohranilci so tisti, kjer drugega starša ni. ker je recimo umrl. Ja?

in kaj sem zgoraj drugače napisala?

< Sporočilo je popravil urška -- 1.9.2009 19:02:39 >

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 20:11:58   
CatJa
Kakšne bi pa bile pravne posledice, če bi bila otroka recimo prijavljena na očetovem naslovu? A ti jih bo "ukradel"? Ali se ti zdi bolj sprejemljivo, da ti kradeš državi?

Če pa že sprašuješ, se lažno samohranilstvo splača tistemu staršu, ki ima nižje dohodke oz. jih sploh nima. Ne vem pa, če katera mati to mesto lažnega samohranilca prepusti očetu user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu marjetica11)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 20:51:26   
donat
jaz več nič ne razumemuser posted image

zakaj pa potem se matere z otrokom predstavljajo kot samohranilke, ne kot enostarševska družina. npr. živita na koruzi ona je pri njem vednar otrok in ona imata stalno prebivališče pri njej doma. Dobiva pa še dodatek za samohranilkouser posted image

takšne stvari, kje si naj pogledam, ker ste me zdaj čisto iz tira spravileuser posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 21:29:19   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: donat

jaz več nič ne razumemuser posted image

zakaj pa potem se matere z otrokom predstavljajo kot samohranilke, ne kot enostarševska družina. npr. živita na koruzi ona je pri njem vednar otrok in ona imata stalno prebivališče pri njej doma. Dobiva pa še dodatek za samohranilkouser posted image

takšne stvari, kje si naj pogledam, ker ste me zdaj čisto iz tira spravileuser posted image


Ponavadi tako gorovijo, ker pač ne vedo, kako je v resnici s tem. In potem pravijo, d aje ta in ta samohranilka, čeprav ni. Ponavadi še same zase ne vedo.

Dodatek za samohranilke pa ne obstaja. Obstaja samo otroški dodatek, ki je v primeru, ko oče nakazuje nizko preživnino, višji, kot bi bil, če bi se njegova plača delila na družinske člane.

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 22:16:33   
urška
zakaj si rečejo da so samohranilke? ker najverjetneje sploh ne vejo, da obstaja izraz enostarševska družina.

in ni nobenega dodatak za "samohranilke." je mogoče višiji otroški dodatek, nižji vrtec,...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: samohranilka ali ne
1.9.2009 22:23:15   
črticaa
zakaj si rečemo samohranilke,...


zato ker če rečešš da živiš v enostarševski družini,..te takoj vsi sprašujejo kaj pa je to,..in podobno
če pa rečeš da si mati samohranilka,..pa vsi vedo in imaš miruser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: samohranilka ali ne
3.9.2009 3:42:53   
Kerensa*
Samohranilka je samo posplošen izraz za vse matere, ki same (brez otrokovega očeta ali novega stalnega partnerja) živijo z otroci. Tako, kakor vsaki mineralni vodi rečemo Radenska in tako, kakor vsakemu čokoladnemu namazu rečemo Eurokrem. user posted image

Drugače pa je mati, ki sama živi z otroci:
- samohranilka (če je oče neznan; če je oče umrl; če je preživnina neizterljiva)
- enostarševska družina (če je oče znan, je podpisal očetovstvo, plačuje preživnino - stiki nimajo nobene zveze).

Večina tistih, ki jih poznate, so enostarševske družine. Kajti otrok + starš sta družina. En starš = enostarševska družina, dva starša = dvostarševska družina. Zakon ne dela razlik med družinami z različnim številom staršev (osebno poznam celo družino s TREMI starši user posted image ).

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: samohranilka ali ne
3.9.2009 9:21:17   
urška
kerensa tole me pa zanima, kako to zgleda, družina s tremi starši? na rojstnem listu itak ne morejo bit trije vpisaniuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: samohranilka ali ne
3.9.2009 9:30:16   
Kerensa*
Saj uradno sta starša samo dva (mama in oče, seveda), ampak neuradno pa... ženska se je ločila, dobila skrbništvo in začela živeti z žensko (lezbijka), s katero sta se tudi "poročili" oz. registrirali istospolno skupnost, kar pomeni, da imata sedaj otroka dve mami. user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: samohranilka ali ne
3.9.2009 10:01:05   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica11


Prosim za pomoč,

Živim v izvenzakonski skupnosti, pri partnerju. Stalno prebivališče imam še vedno v svojem stanovanju. Okrog novega leta bom rodila dvojčka. Pojavlja se dilema, na kateri naslov ju prijaviti. V kolikor razmišljaš dolgoročno je bolje, da ju prijaviš na naslov kjer imaš ti stalno bivališče. Kajti v kolikor boš kasneje uveljavljala oskrbo za otroka jo ti ne boš mogla, ker je pogoj skupen naslov. Čudno bo, če bosta otroka prijavljena pri partnerju, jaz pa na svojem starem naslovu. Bojim se kakih pravnih posledic. Kaj menite vi? Pravnih posledic ni. Moje osebno mnenje je "svojih otrok ne bi prijavljala na drug kot na svoj naslov".
Imam še eno vprašanje. Kako je s samohranilstvom? S partnerjem nisva poročena, nisva prijavljena na istem naslovu. Vsi stroški večinoma bremenijo mene, partner nima stalne službe in njegovi dohodki komaj zadostujejo za njegove potrebe. Ne vem, kaj naj naredim. Ali naj se prijavim kot samohranilka? Prijaviš lahko enostarševsko družino.  Kako se dokazuje samohranilstvo? Enostarševstvo -  s podpisom očetovstva in dogovorjenim zneskom preživnine za otroka. Preživnina mora biti urejena na sodišču.
Hvala za pomoč,




Prosila si za odgovor in dobila si ga. Ne obsojam te, kati ljudje, ki imajo zagotovljeno eksestenčno varnost izkoriščajo "prednosti" enostarševske družine in se možje potem, ko imajo pivo ali dve preveč v hlačah s tem še hvalijo, zakaj jo nebi še ti če boš s tem zagotovila boljši finančni položaj sebi in svojima dvema sončkoma.
 
Sama sem enostarševska družina in vem, da to niso prednosti, kajti ko moraš svojega otroka resnično sam spraviti v šolo se srečuješ z goro finančnih problemov.
 
Pa še nekaj tudi tvoj partner bo moral pristaviti svoj piskerček za preživljanje svojih otrok. To je vsekakor njegova dolžnost.

(odgovor članu marjetica11)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: samohranilka ali ne
15.9.2009 15:59:38   
Mat3ja22
Je enostarševka družina isto kot enoroditeljska???
Ker če je, potem to glih ne drži kar pišete. Ker poznam mamico, kjer je oče znan, in imata urejeno preživnino dobi pa soc. pomoč za mater samohranilko z otrokom.

Višina minimalnega dohodka za enostarševsko družino se poveča za 30% osnovnega zneska minimalnega dohodka.

Če imate del sredstev sami in so nižji od navedenih zneskov, znaša denarna socialna pomoč le razliko do določene višine v tabeli.

Denarna socialna pomoč se vsako leto januarja uskladi z rastjo življenskih stroškov.

user posted image Samohranilka/ec in otroci s preživnino nad 66,51 EUR 288,21 EUR

user posted image Zakonca: 376,89 EUR

user posted image Enoroditeljska družina in 1 otrok: 354,72 EUR

user posted image Enoroditeljska družina in 2 otroka: 421,23 EUR

user posted image Enoroditeljska družina in 3 otroci: 487,74 EUR

user posted image Enoroditeljska družina in 4 otroci: 554,25 EUR

user posted image 3 - članska družina: 443,40 EUR

user posted image 4 - članska družina: 509,91 EUR

user posted image 5 - članska družina: 576,42 EUR

user posted image 6 - članska družina: 642,93 EUR

user posted image 7 - članska družina: 709,44 EUR

user posted image 8 - članska družina: 775,95 EUR



_____________________________

08.12. 2007 sva postala ponosna starša malemu Nicku

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: samohranilka ali ne
16.9.2009 14:00:40   
bena
Ko slišim kako nekateri špekulirajo kaj je boljše, da imata starša, ki nista poročena prijavljeno skupno prebivališče ali ne, čeprav dejansko živita skupaj na istem naslovu, sem čisto besna. Halo, pa saj to je čisto navadna goljufija. Čeprav živita skupaj pa uradno nimata prijavljena skupnega prebivališča je tisti, ki živi z otroki tako imenovani samohranilec in ima večje ugodnosti pri otroškem dodatku, plačilu vrtca in tako dalje, saj se pri vsem tem upoštevajo samo njegovi dohodki in preživnina, ki jo dobiva od drugega starša, ne pa tudi njegovi prejemki in premoženje. Je že tako, da tisti, ki smo pošteni, potegnemo vedno ta krajšo in plačujemo več dohodnine in prispevkov, da podpiramo goljufe, sami pa dobimo minimalen otroški dodatek ali pa ga sploh ne dobimo, plačujemo vrtec itd. Potem pa ni čudno, da v proračunski vreči zmanjka denarja. Mislim, da je skrajni čas, da država tukaj nekaj naredi in prične loviti ter kaznovati takšne goljufe. Vem, da so moje besede ostre, vendar sem prepričana, da nas je na tem forumu veliko, ki tako mislimo.

(odgovor članu Mat3ja22)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?