|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Shih - tzu
4.6.2009 8:31:43   
Poka
Naša psička je skotila - 6 malih kepic. user posted image Skotili so se tri dni prej, kot smo predvidevali. Večina jih je psičk, mislim, da je en kuža. Ena psička je al čez dva dni umrla, kar je pač pogosto pri malih pasmah s toliko mladički in je potem kakšen šibkejši.

Pet malih kepic pa se lepo razvija naprej in v petih dneh so že kar malo zrastli. Prej so bili samo za dlan veliki. Bom poskusila še kako slikco gor dat, če mi uspe.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Shih - tzu
5.6.2009 14:19:36   
KatjaD
OK; bom začela na začetku, ker si res ne morem pomagat.

NE, ni pogosto, da pri manjših pasmah kakšen mladič pogine, niti ni 6 veliko število mladičev. Če je mladič šibkejši ga je pač potrebno večkrat pristavljati naseske ali mu dodajati umetno mleko za pasje mladiče.

Kako to mislite, da mislite, da je eden samček - sej je razlika ZELO očitna.

A so mladički rodovniški??? Če ja, kdo so starši?
Če ne, ali jih boste oddajali?

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Shih - tzu
10.6.2009 9:54:28   
Poka
Ja so rodovniški. Psička je potomka staršev z odličnim rodovnikom, tudi na tekmovanjih sta dosegla najvišje rezultate. Mi smo našo nekajkrat peljali na razstave in v začetku kot mladič je dosegla dobre rezultate, potem je nismo več vozili, ker bi jo mogla mama naučit določenih "manir", pa je začela malo pozno, tako da se je odločila, da je ne bo več mučila s tem. Oče psičkov pa je dosegel vrhunske rezultate.

Sicer pa je tako, da mene te stvari ne zanimajo - razumem in podpiram rejnike, ki se s tem ukvarjajo, ker delajo to z določenim namenom. Ne podpiram pa preprodajalcev s psi, ki jih parijo vse povprek. Psički so bili vzrejeni načrtno in so v ustrezni oskrbi, ampak meni je na koncu koncev vseeno - lepi so če bi bili taki ali drugačni. Vseskozi so tudi pod ustreznim veterinarskim nadzorom.

In ja, za to pasmo je 6 psov veliko. Mama se že nekaj let ukvarja s tem in je imela že nekaj legel in vem, koliko psov se dejansko v povprečju skoti. Nisem pa rekla, da je normalno pri manjših pasmah, da kak pes pogine - pač dejstvo je, da je 6 veliko za to pasmo, se je pa že sicer zgodilo, da ima kaka psička več mladičev, ampak to so prej izjeme kot pravilo. In menda se to pač dogaja, da kakšen kuža pač pogine - mogoče ga je pa pač psička pomečkala ali kaj - lej ne morem vedet. Tako pravijo tudi ostali rejci, nisem si tega izmislila sama.

In ne, mladičev ne bomo oddajali, so že rezerirani in v bistvu so že prodani - enega bom obdržala jaz. Gredo tudi v dobre roke, ker kar nekomu niti nebi prodali psa.

Imeli smo pa leglo psičkov nerodovniške psičke, ampak že precej let nazaj. Psička je pač bila prvi shih -tzu, ki ga je mama imela, pripeljan bog ve od kje - iz Madžarske verjetno, imela je rodovnik, ki je po mojem ponarejen. Parit smo jo dali s tem namenom, ker je tako manj možnosti za raka. Psički pa so npr. bili vsi OK - smo jih sicer "prodali" za simbolično ceno, toliko da je pokrilo cepljenje in hrano, nič več. Po tem ko je psička skotila, se ji je čez nekaj let pojavila alergija na hrano. Se ji tudi drugače vidi, da pač ima slabše gene. Ravno tako jo imamo radi, pa tudi če nima npr. tako lepe dlake in ostalo, ampak nikoli pa ne mislimo imet več nerodovniških psov - ker si nihče ne želi, da bi imeli psički kakšne težave. Navsezadnje se mi taki psički smilijo, pa tudi latniki imajo same stroške. Mi za našo damo ogromno za veterinarja - ampak nikomur ni žal, lahko bi bilo pa seveda čisto drugače, če bi že prej razmišljali na drugačen način.

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Shih - tzu
10.6.2009 13:53:30   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Parit smo jo dali s tem namenom, ker je tako manj možnosti za raka.


Mi lahko prosim navedeš kakšen strokoven vir te zame skrajno neumne trditve?! Hvala


_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Shih - tzu
11.6.2009 8:18:11   
Poka
Odločila sem se, da ne napišem ničesar več v to temo in sploh v to rubriko ne. Sem velika ljubiteljica živali in zame je pač to bil velik in pomemben dogodek. Ko jih bomo predali novim lastnikom, mi bo verjetno zelo hudo. Nekdo, ki gleda na živali samo kot na neko stvar z dobrim rodovnikom, s katero bi se naj veliko zaslužilo, pač tega ne more razumeti.
Sicer pa se z vzrejo ukvarja moja mama, jaz sem samo občasno varuška, tako da, če pa katero res tako hudo zanima kakšna podrobnost, se lahko obrne nanjo - pošljite mi zs, pa posredujem podatke, ni problem. Ona bo znala odgovoriti na vsa vprašanja, če že želite strokovne odgovore... Jaz jih pač ne morem posredovati, ker niti nisem nikjer rekla, da karkoli vem o tem - lahko da so moji podatki napačno interpretirani, je samo moje laično mnenje, če že tako hočete.

Čeprav mi je logično, na nek način, da to, da ima psička mladičke lahko prepreči marsikatero bolezen na rodilih, pač zaradi delovanja hormonov, sicer je tako tudi pri ženskah - mislim, pa da je to bil nasvet veterinarja - pa ne kateregakoli.


(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Shih - tzu
11.6.2009 10:06:32   
Poka
Samo še to - preverila sem informacijo glede možnosti tumorjev na maternici, če psička nikoli nima mladičev - pri veterinarju in eni izmed vzrediteljic še ene druge pasme - in je možnost res večja, tako da očitno to ni neumna izjava.

Res pa je, da sem jaz proti vzrejanju nerodovniških psov in je mogoče bilo več razlogov proti leglu, ki pa se jih takrat žal ne zavedaš. To je pač bilo pred leti. Zdaj pač moja mama skrbno izbere pse, ker si je v teh letih pač nabrala izkušnje in znanje,prebira literaturo, sodeluje z društvi, veterinarji, vzreditelji (kar ni isto kot preprodajalci...) in so pač vsi očitki o nestrokovnosti odveč. Psi so zdravi in normalno, da so pregledani, itak morajo biti, ker če bi bilo to tako enostavno, niti nebi dobili rodovnikov.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Shih - tzu
11.6.2009 10:54:02   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: Nikita***

IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Parit smo jo dali s tem namenom, ker je tako manj možnosti za raka.


Mi lahko prosim navedeš kakšen strokoven vir te zame skrajno neumne trditve?! Hvala



Če sem samo zaradi tega, ko zaprosim za strokoven vir neke zame neumne trditve po tvoje nesramna in neumna, kar mi trosiš na ZS, mi resnično ni jasno, zakaj obstaja en cel kup strokovnih člankov na temo sterilizacije, paritve, materničnega raka,... Ne zanimajo me izjave tipa rekla kazala, pač pa znanstvene ugotovitve. In zaradi ene same prošnje sem potem nesramna, neumna baba, ki žalim na forumu. Tudi prav, ampak vira še vedno nisi navedla.




_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Shih - tzu
12.6.2009 9:46:46   
KatjaD
Draga Poka!

Kar sem napisala v prvem postu je posledica več napačnih ali nepopolnih izjav, ki ste jih napisali.

1. če se "objavlja" rodovniško leglo, se ponavadi napiše starše (mogoče sem res čudna, ampak če kupujem rodovniškega psa me res zanima kakšni so njegovi predniki). Drugače pač lahko sklepamo, da niso rodovniški in lahko to tudi vprašamo, a ne?

2. malce čudno se vidi oziroma bere, če napišete, da se VAM ZDI, da je eden samček??? Če nekdo napiše NAŠA psička je skotila, lahko seveda sklepamo, da je psica pri vas in ne govorite nekaj na pamet. Kako naj kar z lufta ugotovimo, da je v bistvu psica pri vaši mami???????

3. nesterilizirana psica ima enako možnost, da faše piometro, raka, in vse druge s hormoni pogojene bolezni, če ima ali pa nima nikoli mladičev - manjša verjetnost za vse to obstaja samo in izključno, če psico steriliziraš pred prvo gonitvijo ali kmalu po prvi gonitvi. Če hočeš, pošljem vso literaturo, ki sem jo na to temo dobila na faksu med študijem veterine!!!

4. Ja, lahko se zgodi, da kakšen mladič pogine v prvih dneh, ampak razlog za to ni in ne bi smel biti to, da je mladičev "veliko". Zato pa obstajajo mleka za mladiče, da se jih lahko dohranjuje, če jih je veliko (čeprav še vedno trdim, da 6 tudi za ši-cuje ni veliko). Poznam vzrediteljico (ja, vzreditelj, ne rejnik ali rejec), ki je imela pri psički carski rez in 14 mladičev, psica ni imela mleka po carskem rezu, pa so vsi vseeno preživeli - ampak seveda z nego vzrediteljice in njenim vstajanjem in hranjenjem na 2 uri.

LP

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Shih - tzu
12.6.2009 22:28:38   
takotako
Jaz bi pa sam slikce rada vidla k so mi to res lepi kužki...

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Shih - tzu
12.6.2009 23:07:13   
flora1
joj huda kri

luštni kužki

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?