|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   se katera spozna na to?
20.10.2009 9:58:06   
kajalin*
Prijavljena sem na zavod in prejemam socialno pomoč,imam pa en problem.Sem lastnica zazidljive parcele,katero bom prodala in dobim nakazilo na račun najkasneje do konca mesca.Socialno odločbo bom dobila za 6 mescev.Me zanima,mi bojo ukinili socialno?Ker naj bi se preživljala iz tega denarja,jaz pa bi rada rešila stanovanjski problem.Denar,ki ga bom dobila,si ne morem privoščit zapraviti,rada bi kupila stanovanje in se rešila najemnin.
Ve katera to?Baje gledajo pri vlogi,samo zadnje 3 bančne izpiske.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:00:11   
water lily
Naj nebi gledali samo zadnje tri izpiske ampak tudi premoženje. 

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:04:36   
Luni
Morala bi narediti ovinek. Z darilno pogodbo podariti parcelo materi/očetu ali sestri/bratu (če komu seveda 100% zaupaš), nato pa tisti proda parcelo in ti da denar....

_____________________________



(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:17:39   
mala maja
na ta način sem jaz ostala brez otroških dodatkov. no samo jaz sem podedovanjo premoženje prodala.
cenzus za 5 člansko družino je 85.000 eur. In presegli smo ga za 2.000 eur. Kljub temu da sem od tega denarja ki sem ga dobila od prodaje nepremičnie plačala ogromno stvari za dedka in cenzusa ne bi presegli če bi mi upšoštevali da sem kar lep kupček denarja dala za ostale stvari. Nič ne upoševajo. Jih ne briga da imava oba nizke dohodke, da sem imela že prej tanajviši dodatek. pa iz tega denarja smo reševali stanovanjskii problem tako kot vi (da bi šli v svojo hišo) briga jih, zakon je zakon in napisan je žal samo bogatašom na roko.

Skrivati pa nima smisla, ker boš morala denar vrniti in še kazen je. Bolje da narediš tako kot ti je napisala Luni. Smo tukaj je 20% davek na darilno pogodbo (odvisno komu daš) drugače je samo 2% in še un k bo potlej v tvojem imenu prodajal plača 20% davka ker je prodal nepremičnino prej kot v 10 letih. ne vem no tukaj je polno enih hakelcov. Bolje da ostaneš 3 mesece kolikor gledajo brez socialne podpore, kot pa da se boš sama sebe ujela v kakšno lluknjo, pa še naj*.

< Sporočilo je popravil mala maja -- 20.10.2009 10:18:12 >

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:32:06   
mika
tI SI ŽE SEDAJ LASTNICA PARCELE... sorry črke...in ko jo prodaš boš lastnica stanovanja....se pravi, da ti od tega denarja ne bo nič ostalo za preživljanje. Ne vem zakaj ne bi dobivala podpore kot lastnica stanovanja, kot lastnica parcele pa ja. Poleg tega dugih dohodkov nimaš, razen otroških...če se ne motim si samohranilka, tako da ne verjamem, da bi ti zato vzeli podporo.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:34:37   
mala maja

IZVIRNO SPOROČILO: mika

tI SI ŽE SEDAJ LASTNICA PARCELE... sorry črke...in ko jo prodaš boš lastnica stanovanja....se pravi, da ti od tega denarja ne bo nič ostalo za preživljanje. Ne vem zakaj ne bi dobivala podpore kot lastnica stanovanja, kot lastnica parcele pa ja. Poleg tega dugih dohodkov nimaš, razen otroških...če se ne motim si samohranilka, tako da ne verjamem, da bi ti zato vzeli podporo.



ja samo ona bo parcelo prodala in dobila dohodek, za kaj ga bo prabila se jim pa je**.
jaz sem isto naredila, prodala sem premoženje in ga porabila za reševanje stanovanjskega problema amapk prodaja je za njih dohodek.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:41:10   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja




ja samo ona bo parcelo prodala in dobila dohodek, za kaj ga bo prabila se jim pa je**.
jaz sem isto naredila, prodala sem premoženje in ga porabila za reševanje stanovanjskega problema amapk prodaja je za njih dohodek.


o barabeuser posted image ....pa kako bi lahko žensko z otrokom, brez dohodkov pustili brez pomoči?

Pa čaki malo....kdo pa je rekel, da ti morajno nakazat na račun...pri notarju denar preštejte na roke, pa denar v  sef, dokler ne kupiš stanovanja.

Kako pa je v primeru, da gre menjava parcele za stanovanje?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:48:41   
mala maja
briga jihuser posted image user posted image

tukaj na obrazcu za OD imaš vse gor po novem http://www.csd-lj-siska.si/pdf/VLOGA-DP3-OD.pdf
in ta dohodek se šteje pod 111 ali 112user posted image user posted image jaz sem imela pa dohodek pod 206. Briga jih.
najbolje bo pa vseeno da se obrne na pristojni csd, ali pa naj kar nekam pokliče pa pvpraša po telefonu, ne na svoj csd in razloži situacjo, pa potlej vidi kaj se ji najbolje splača.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:48:58   
kajalin*
Ja sem samohranilkauser posted image M...,pa res nas k nimamo nič klofnejo vsepovsod!!!!
ma ne vem kaj naj naredim.sem se hotela zmenit,da bi bil denar drgam nakazan,pa ni šans kupec hoče vse po reglcih.
Ja kaj pol moram,takoj javit da sm dobla denar?Da mi ukinejo,da ne bom dolžna?Ampak oni izračunajo za kolk dolg imaš ta denar in dokler ga imaš na računi ti ne pripada socialna!!!To vem,k od kolegice sestra ni dobla k ima dost prihrankov.Banda!!!!Ka pa če se zaposlim za kak mesec?Pa pol nazaj na zavod?Pa dobim socialno?
Da vam povem,vsepovsod podem skoz za znoret!Nimam od ene stvari profita!So mi otroške zvišali za 10 eur,k sm brezposelna!Nimam preževnine,nič pa še nisem imela nikol polnih,js ne vem kak top lahk eni zrihtajo???

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:52:34   
mika
kajalin,resje najbolje, da pokličeš na CSD in vprašaš. Pa stanovanje si že našla?

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 10:57:24   
mala maja
men je prav hudo, amapk in res se je težko sprijaznit s tem, samo kaj boš pa naredila?

Mi smo 5 članska družina, in oba skupaj imava malo čez 1200E mesenega dohodka, potlej so mi pa ukinili OD zaradi dediščine. Da ne govorim da sem od deiščine plačala ogromno položnic za dedka (klinični center) in je premoženje bilo od dedka, se pravi bi se mi moglo to odšteti. ker pa sem bila določena za skrbnico in so računi prišli na moje ime, se ne štejejo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 11:02:07   
Mija79
Mene to tako ujeziuser posted image ,se mi zdi da smo samohranilke šikanirane z strani države,ko si skušaš urediti svoje življenje na dostojen način,te pa še omejujejo pri tem.Ko bi se le te zadeve lotili urejati na tako lahkoten nacin,tudi pri urejanju preživnin za otroka.....tam se pa vlečejo zadeve v nedogled,pa smo znova kaznovane samohranilke....

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 11:04:01   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

men je prav hudo, amapk in res se je težko sprijaznit s tem, samo kaj boš pa naredila?

Mi smo 5 članska družina, in oba skupaj imava malo čez 1200E mesenega dohodka, potlej so mi pa ukinili OD zaradi dediščine. Da ne govorim da sem od deiščine plačala ogromno položnic za dedka (klinični center) in je premoženje bilo od dedka, se pravi bi se mi moglo to odšteti. ker pa sem bila določena za skrbnico in so računi prišli na moje ime, se ne štejejo.


A si ziher, da je to zakonito? Lahk da si oni zakon narobe razlagajo in te zavajajo. V bistvu ti upoštevajo nekaj, česa dejansko nikoli nisi imela oz. dobila, ker je bilo že porabljeno zanj.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 11:05:54   
kajalin*
Mika našla,pa ne našla,sm si zadnji čas premislila,mal keša mi fali,tist k pa dobim za moj denar bi pa not mogla še neki dat-renovirat.Iščem dalje-v upanju na zmago,hehehehe!
Keš na roke?Eh,to lahk pozabim,ne bo šlo vsej ne pri mojem kupcu,čeprav sej logično bi blo če je vse uradno,bi šlo ja.

(odgovor članu Mija79)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 11:09:21   
kajalin*
Ja Mija79,naj.... na vsakem koraku,nimamo nič pa še tist vzamejo k vejo da nič ne mormo.Sita sm vsega,evo to mi je bila motivacija,da bom vsej na svojem,pa me drugje klofnejo!!!!!Matr sm jezna!!!!

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 11:13:50   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Mika našla,pa ne našla,sm si zadnji čas premislila,mal keša mi fali,tist k pa dobim za moj denar bi pa not mogla še neki dat-renovirat.Iščem dalje-v upanju na zmago,hehehehe!
Keš na roke?Eh,to lahk pozabim,ne bo šlo vsej ne pri mojem kupcu,čeprav sej logično bi blo če je vse uradno,bi šlo ja.


Sej keš na roke je uradno. Mi smo tako kupili parcelo. V pogodbi je pisalo kolikšna je cena, denar smo dali prodajalcu on ga pa je osebno nesel na banko...lahko bi ga tud v sef.
Pa ko je moj tast prodajal stanovanja, je šel s kupci na banko in je banka njemu izročila denar, on pa z denarjem v sef.

Razen če se je kaj spremenilo in denar mora bit nakazan na banko, sam tega ne verjamem

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 11:27:01   
mala maja
ja amapk punce pozabljate da bo ona morala plačati 2% od prodaje(ali pa kupec9 ni važno in davčna ima vse zabeleženo. ker je treba plačati davek pred sklenjeno pogodbo, ker dugače je notar ne overovi, mora biti zadaj štempelj od davčne. In če je kaj dolžna na davkih bo morala tudi to prej poravnati. No amapk to je že izven izredne socialne pomoči. Samo v vednost.

Da se vse preveri je pa tako in tako vsem že jasno. In tako ji tudi denar na roke ne skrije prodaje. še malo pa bodo zahtevali št. spodnjih hlačuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 11:41:35   
kajalin*
Mala maja ima prav!Vse preverijouser posted image !
Glede keša na roko je pa tako,da bo kupec vzel kredit in ne hitrega tako,da mora nakazati.Jao,jao!
Do katerega leta smo mlada družina,ve katera al pa vsej en link,iščem in ne najdem.Kak to funkcionira,enostaršovska je lahko,v drugem primeru moram biti poročena?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 12:18:15   
mala maja
ne me za besedo držat, ampak mislim da dokler najstareji zakonec ni starejši od 35 let in otroci ne presegajo 8 let. Amapk mislim da ima v takem primeru, glede reševanja stanovanja vsaka občina posebej.

joj resnično upam da boš našla kakšno luknjo, resnično ti ne privoščim tega. In vem da težim samo hočem te obvarovati vsega kar se je meni pod noge zavalilo zaradi naivnosti. In ja po 5 letih buckanja in kreganja sem le prišla do tega da se ne splača. Bolje igrat njihovo igro pa pač probat iz tega iztisnit najbolje. user posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: se katera spozna na to?
20.10.2009 17:52:33   
kajalin*
hvala!

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?