|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poročna priča
26.6.2005 16:18:09   
tinkatonka
Hojla!

Ne vem če ta tema paše ravno sem, a sem opazila, da je v zadnjem času kar veliko tem tukaj na temo poroke.

No moje vprašanje je pa sledeče!

Danes me je moj brat, ki bo moja poročna priča spraševal, če bo moral na poroki on za kaj posebnega poskrbet. Ali ima kakšno posebno vlogo? Ok, to da se podpiše poleg najinih imenov kot priča sklenitvi najine zakonske veze, to je jasno....pa da daš prstane v skrb priči, to mi je tud jasno...a ima priča še kakšno obveznost in odgovornost? Kakšne odgovornosti ste vi nalagali svojim pričam?

Hvala za odgovore"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Poročna priča
26.6.2005 16:22:21   
Primoza
Jaz mu nisem dal nobenih zadolžitv, razen, da je tam, da podpiše in da gre potem jest.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Poročna priča
26.6.2005 16:43:15   
k1
tudi midva ne, pač čuvat mora prstane, se podpisat...

nekateri pa valjda zahtevajo boga in pol od prič -poglej na MON forum poroka (sory za drugo reklamo)- tam sem jaz dobila lani cel kup uporabnih stvari!

nekaterim priče kupujejo prstane, plačujejo župnika, muziko in kaj vem kaj še vse. če še nimajo dogovorjeno, kdo bo kaj, najboljše da se skup usedejo in pomenijo, da ne bo potem šokiran, ko bo treba denarnico ven potegnit.

aja - pa če je šranga, plača nevestina priča toliko kot pač zahtevajo... pa to ni mali dnar...




(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Poročna priča
26.6.2005 16:44:11   
k1
ups, sory, sem šele sedaj zasledila da je tvoja poročna priča. ja verjetno bo dal še kakšno poročno darilo, to pa je tudi vse...

pa lepe priprave....

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Poročna priča
26.6.2005 18:17:30   
Anonimen
Kakor se boste dogovorili. Moja priča je imela edino zadolžitev (razen uradnih), da je nosila v svoji torbici mojo šminko.
Ponekod priči častita poročno potovanje, samo se mi zdi to preveliko breme za dve osebi.

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Poročna priča
26.6.2005 18:30:35   
gaja*
Nama je njegova priča okrasil cerkev (no, cvetje je gor zvozil), prstane je mel čez, pa pijačo na uradu, čeprav sva midva kupila vino.
Moja priča pa je pomagala doma pri okrasitvi, pa v torbici je imela prvo pomoč zame. šminko, robčke,...
In darilo sva od obeh dobila.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Poročna priča
26.6.2005 19:04:56   
Jančika_
Kot primoza.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Poročna priča
26.6.2005 19:24:11   
emaa
baje priče plačajo pijačo, ko se ustavljajo kaj z ženinom in nevesto (le teh pet, brez ostalih svatov), pa slike, če so, pa msilim da cerkveno mašo. Šrango pa tu plača ženin. Zadolžitve lahko daš take kot hočeš, jaz pa ne vem česa nisem želela od moje priče, le da je zraven, zna bit a to precej drag špas, vsaj nekje

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Poročna priča
26.6.2005 19:25:44   
Primoza
Tukaj bi dodal, da je odvisno (verjetno) tudi od tega ali se porčiš civilno ali pa tudi cerkveno, ali si s kmetov, kjer te nadlegujejo še s šrango in ali si z mesta, kjer si anonimnež.

Sam imam izkušnjo s civilno poroko.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Poročna priča
26.6.2005 19:56:36   
taška30
Najini priči pa sta:
- podpisali papir
- čuvali prstane
To smo zahtevali od njih.

Potem sta pa še:
- skrbeli za nemoten potek (časovno, logistično-prevoz v avtih...)
- pripravili ene par divjih presenečenj
- skrbeli, da so bili robčki pri roki, ko je bilo potrebno
- spali z nama zadnjo noč (moja pri meni, moj :love: pa pri svoji) - za hec, ker drugače midva že skos živiva skupaj
- meni je moja priča častila manikuro, pa frizerja
- ziher sem še kaj pozabila
To je bilo pa vse povsem samoiniciativno z njune strani.
Najboljši priči na svetu:bravo::bravo:

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Poročna priča
26.6.2005 20:35:34   
buči
Fino je, če priča poskrbi, da gre vse po načrtu - da gleda na uro, da malo priganja svate, da pove kakšen štos na vajin račun, pa da ti, ko je tereba, pridrži šopek. Ženinova priča mora pa tebe čuvat, da te ne ukradejo.

Uživajte!

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Poročna priča
26.6.2005 21:03:54   
Gina
Hmmm, ko sem bila jaz lani priča, sem vnaprej povedala, da ne morem biti, če pričakujejo velike izdatke od mene, da šrange ne zmorem plačat finančno.

No je hvala bogu niso imeli. Pozabili so mi povedat, oz. so mi tik pred zdajci, da moram neke rožice okrog nosit in da bi morala jaz skrbet da pridejo te rože iz avta, pa pozabila sem riž za metat...skratka, grozna priča, ki jo je ves čas skrbelo samo to, a ji bo mleko čez modrc ven usekalo in ali mi bodo joške počile, preden bom prišla do kakšnega prostora za izpumpat si med vsemi ceremonijami.

Potem sem seveda morala čuvat nevesto, da je ne bi ukradli, pa seveda šopek tudi, ker to so spet izdatki, če ti kaj od tega ukradejo. Samo je bila tudi druga, moževa priča, bolj pazljiva, pa je bilo vse ok. Malo je nevesta tulila, ko smo jo vsak na svojo stran vlekli, to je bilo pa tudi vse.

Ja, menda se spodobi, da priča ali nekaj plača, slike, šampanjec, video ali kaj takega ali pa da prispeva malo večje darilo. To se pa prej zmeniš, kaj rabijo. Pa zmeniš se, če nisi ravno pri bogatih že prej, kaj pričakujejo, da jih potem kap ne trofi, če imate različne poglede o vrednosti darila. Meni se je 150 eur zdelo veliko, ker smo samo iz ene plače živeli. Pa računaj da sem si morala še obleko in čevlje kupit, pa moj tudi, ker pač ni imel tisti hip nič poletno primernega v omari.

So pa pogledi o tem, kaj priča mora,zelo različni.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Poročna priča
26.6.2005 21:04:43   
viv_
najini priči sta čuvali prstane (že 2 meseca prej sta jih dobila v oskrbo), pa zmenili smo se, da plačata poročno kosilo (za 6 oseb - priče s partnerji + midva)...

Po lastni želji sta nama pa zjutraj naredila še en kulturno-umetniški program :)-:)-:)- in nama podarila vikend paket v Žusterni.

Sta bila pa priči prijatelja, oba solidno situirana, tako da tisto kosilo ni bilo problem...


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Poročna priča
26.6.2005 21:11:01   
Pia73
Moja priča - sestra je globoko segla v žep, ker je pač njen žep globok,... in nama je kupila globinski sesalec z vso opremo Igea, moževa priča - brat pa nama je dal bolj skromno darilo a od srca.

Pri nas je navada, da priče plačajo tudi slike in šampanjec na matičnem uradu. Za slike sem sama organizirala, da ni bilo drago, šampanjca pa ni šlo veliko, ker je bila mala ohcet.

Sem pa že prej vsem povedala, da ne želim kakšnih neprijetnih presenečenj, da bi mogle priče kaj plačevati, ker možev brat ni ravno pri denarju in da ga ne bi spravili v neugoden položaj.

Vse se je fino izteklo,... 9nebesa

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Poročna priča
26.6.2005 22:24:27   
Anonimen
Najini priči sta bila brat in sestra. Takrat še študenta. Posledično nekih blaznih izdatkov od njiju nisva mogla pričakovat.

Njuna naloga je pa bila:
- moja priča plača šopek in meni komplet outlook (mejkap, frizura, nohti)
- njegova pa prstane

Ker sva bila bolj normalne sorte, niti prstani niso bili dragi, pa tud šopek je bil poceni, ker sem imela sončnice.
No je bila pa poroka solidna 75-80 svatov. Dekliščine in fantovšne oz. pri nas bolj običajne kalone, pa nisva imela.
Od prič pa darila nisva dobila, ker ga tudi zahtevala nisva oz. sva jima povedala, da nič ne rabva :)-
Posebnih ceremonialnih nalog pa priči nista imeli. Sta morali biti lepi in predvsem tisti dan biti tam.

Je pa res, da moja sestra zdaj traumira, da je bila slaba priča, ker če bi bila dobra se midva ne bi ločila.:)-:)-

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Poročna priča
26.6.2005 22:37:45   
Magi*
najini priči (prijatelj in sestra) sta imela zadolžitve: priti na kraj zločina, podpisat papirje in žurat celo noč;) vse sta opravila z odliko!

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Poročna priča
27.6.2005 7:15:01   
tinkatonka
Najprej hvala za vse vase izkusnje!

Ker zivim na vasi, sranga po vsej verjetnosti bo, kljub temu, da si jo sploh ne zelim. Samo ce se bodo fantje z vasi zbrali jim nic ne bom mogla. Ampak kokr sem jaz slisala srango ne placa prica ampak zenin. No jaz sem se odlocila, da bom brata zadolzila za prstane in seveda za pomoc, da bo poroka potekala tako kot mora, da bova kot ženin in nevesta imela čim manj skrbi.


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Poročna priča
27.6.2005 7:46:03   
emaa
pr nas tud šrango plača priča, moja sestra (priča) je meni kupila majhno darilo (za moje pojme preveč, ker je študentka), moževa priča je bla pa druga zgodba, se je poročila tri tedne pred nama (sta si bla priči, brat in sestra), pa je vedla, da nimava denarja, če si stanovanje urejava, pa si je zaželela noro drago darilo (110.000 je meni veliko), poleg plačila slik, pa pijače. In sva potem midva poiskala temu primerno drago darilo, da bosta videla kaj pomeni tako velik izdatek.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Poročna priča
27.6.2005 9:57:27   
LARIKA
Midva od najinih prič nisva nič pričakovala niti zahtevala. Njegova priča je malo pred poroko dobila otroka in nisva želela da bi ne vem kaj plačevala,ker nisva hotla da bi nama kdaj kdo vrgel pod nos. Vse sva sama plačala, ker nikoli ne veš kakšni smo ljudje. Midva sva priče izbirala na podlagi prijateljstva ne denarnice.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Poročna priča
27.6.2005 9:58:29   
Willson
Pri nama so priče organizirale fantovščino in dekliščino, pa prevoz z avtom, pa plačale so nama poročno potovaje, pa dva kristalana kozarca s katerima sva nazdravila v cerkvi, pa imela sta pol še en res zelo lepi govor in ful dobro sta skrbela za vzdušje na poroki, pa še video kaseto sta plačala, ampak vse to sta naredila sama, nisva ju midva zadolžila za vse to. Sta pa bili priči najina najboljša prijatelja.

Res, imela sva priči, ki si ju lahko samo želiš na tako pomeben dan. :bravo::bravo::bravo: za najini priči!

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Poročna priča
27.6.2005 10:22:02   
Anonimen
Mi smo si šrango lepo razdelili na 3 dele (okoli 100 jurjev), sicer pa nista imeli priči nobenih dodatnih izdatkov. Moževa priča nama je potem sicer dala 100 jurjev, ampak sta kar dobro situirana, moja priča, študentka, pa nama ni dala nič.

Vse se da lepo domenit, kdo bo kaj dal, in meni se zdi naravnost žalostno, da se nekdo dobesedno boji biti priča (ali celo odkloni, tud sem že doživela), ker se od njega pričakuje kakršnekoli izdatke. Velja isto za krstnega botra, pa birmanskega botra ipd... ČIST MIMO!!!

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   Poročna priča
27.6.2005 13:44:54   
Misek
Nase price so bile zadolzene samo da se pojavijo, podpisejo in zurajo. Dobila sva pa od obeh normalno darilo, od enega wok, od drugega solni lucki. MOja prica je pa na dlan napisal DA in mi kazal to na maticnem uradu, da bi znala kaj moram rec ;)

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?