|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ploščice
28.9.2010 9:03:25   
Saša27
Mi2 sva ravno v času, ko se morava odločiti, ali položiti po celotni spodni etaži (kuhinja, jedilnica, dnevna) ploščice (se bolj nagibava k tem) ali se odločiti za parket. Tisti, ki imate ploščice, prosim povejte, ali se to odnese??? Bova pa vsepovsod imela talno gretje.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ploščice
28.9.2010 9:29:25   
sazi
Sicer nisem prava za odgovarjat, ker nimamo ploščic, pa bom vseeno.

Prijatelji imajo po celi spodnji etaži ploščice in so zadovoljni. Tako so se navadili. poškodb nimajo nobenih, ker so ploščice trdne, igrače letijo povsod in nikjer se nič ne pozna. So pa vedno v copatih - tudi poleti.

No in ravno tu je minus za moje pojme. Pozimi je fajn občutek, ko je pa zunaj toplo in smo navajeni hoditi manj obuti ali celo bosi, me pa na ploščicah zeeeeebeeeee. Najslabše je jeseni in spomladi, ko se talno gretje še ne zažene, tla so pa mrzla.

Mi imamo talno gretje in parket - super. Imamo dva majhna otroka in jima stvari kar naprej padajo iz rok, pa ni kakšnih večjih poškodb - kakšna mala luknjica pa zagotovo je. Imamo pa ob kavču še zaenkrat na tleh puzle od male, tako da večina igrač in težjih stvari zaenkrat pada tam.

Če sta ti zaželela ploščice - kot sem napisala, prijatelji so z njimi zadovoljni in tudi za novo hišo razmišljajo o ploščicah. Pa če hodite dosti ven in noter, pa se kakšna umazanija nosi ali če imate hišne ljubljenčke, je verjetno res bolje imeti ploščice. Ampak jaz sem pa res vesela, da imamo parket.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ploščice
28.9.2010 9:47:27   
Gor.glas
Definitivno parket. user posted image user posted image

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ploščice
28.9.2010 9:53:25   
Hope2
Pri ploščicah računaj, da je kurilna sezona zelo dolga, razen če boste non stop v copatih, vas ne moti mrzlota ploščic  in da nimata otrok. Kurilna sezona zna trajati skoraj celo leto, razen 2-4 mesece poleti (odvisno od števila toplih dni). Če imata navadno gretje- plinovod, peč-drva, plin, olje.... to kar velik stane. Če bosta imela toplotno črpalko, pa ni problema, se splača.

Druga stvar je, ploščice niso samo hladne dejansko, ampak dajejo tudi občutek hladnosti v hiši, ni tiste domačnosti-topline, kot jo daje les.

Če je hiša na premični zemlji (ala barje), ob avtocesti, železniški progi, ob gradbiščih.....ploščice tudi znajo pokati

Si ne predstavljam malih otrok in ploščic, vse bolj je aavč, trdo, mrzlo.

Fuge se mažejo, not se nabira svinjarija, težko čiščenje, s časoma grdo zgleda. Če izbereš grobe ploščice težko čistiš, če izbereš sijaj ploščice, se vse pozna, vsaka črta od mokre cunje.

Če ti kaj pade, se znajo tudi ploščice okrušit, tudi počit (odvisno od teže predmeta)

Mi imamo parket več ali manj vedno. Le 1x smo imeli ploščice, saj tam ni bilo kurilne sezone. Še vedno imam raje parket, čeprav je zdaj po 2 letih že načet, ampak j.b.g pri psu in malem otroku težko ohraniš vse v prvotnem stanju. Pa neglede na to, bo vedno parket na prvem mestu. Mal ga bomo s časoma pobrusili, nekaj ploščic bo treba menjat, pa bo spet kot nov. Ker tista leta, ko smo imeli ploščice, sem bila ful nezadovoljna, v glavnem meni osebno ne potegne. Stvar okusa in navade bi rekla.

Tudi na morju v apartmaju imamo ploščice in že razmišljam da bi čez dali kak laminat. Letos je npr bil le julij in avgust tolk topel, da so ploščice bile normalne za boso nogo. Non stop sem letala za malim, mu obuvala ali štunfe ali copate. Spomladi smo dali ogromen tepih čez, da se je lahko na tleh igral. Lani ko se je plazil, pa je sploh bil problem.



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.9.2010 9:56:36 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ploščice
28.9.2010 10:28:32   
Saša27
Hvala za mnenja. Sicer sva mi2 že sedaj navajena, da nosiva v hiši copate poleti in pozimi (moja mami je vedno govorila, da brez copat ne smem po hiši hodituser posted image , ledvice pa to...).
Ko sva se odločala za ploščice sva rekla, da želiva takšne, ki so v barvi in vzorcu kot parketa. Ne vem, res ne vem kaj biuser posted image . Ploščice se mi zdijo praktične ampak mrzle, parket pa topel in manj praktičen z vidika uničenja. Ogrevanje imava na drva z zalogovnikom ter kolektorje in kamin.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ploščice
28.9.2010 10:58:15   
petea
saša27,
kurjenje na drva in talno gretje niso najbolj idealna kombinacija.

Mi imamo trenutno v prostorih, kjer se dosti igrajo otroci, (poceni) laminat, drugje pa ploščice. Čez nekaj let pa bomo premislili, kaj je boljše položiti - nov laminat ali ploščice.
Nad talnim gretjem se ploščice pozimi neprimerno bolj segrejejo kot lesene talne obloge, poleti pa so seveda hladnejše. Rešitev za to je, da občasno tudi poleti spustite skozi talno gretje malo tople vode (višek iz kolektorjev).

Pri majhnih otrocih parket ne vzdržal brez prask. Investicija je tudi kar velika.

Osebno so mi lesene obloge bolj prijetne, ploščice pa so bolj trpežne, primernejše za prostore, kjer se veliko hodi v čevljih ter iz hiše in nazaj (npr. hodniki in ostali prehodi, kuhinja, shramba, okoli kamina ...).

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ploščice
28.9.2010 11:14:39   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Sicer nisem prava za odgovarjat, ker nimamo ploščic, pa bom vseeno.
Prijatelji imajo po celi spodnji etaži ploščice in so zadovoljni. Tako so se navadili. poškodb nimajo nobenih, ker so ploščice trdne, igrače letijo povsod in nikjer se nič ne pozna. So pa vedno v copatih - tudi poleti.
No in ravno tu je minus za moje pojme. Pozimi je fajn občutek, ko je pa zunaj toplo in smo navajeni hoditi manj obuti ali celo bosi, me pa na ploščicah zeeeeebeeeee. Najslabše je jeseni in spomladi, ko se talno gretje še ne zažene, tla so pa mrzla.
Mi imamo talno gretje in parket - super. Imamo dva majhna otroka in jima stvari kar naprej padajo iz rok, pa ni kakšnih večjih poškodb - kakšna mala luknjica pa zagotovo je. Imamo pa ob kavču še zaenkrat na tleh puzle od male, tako da večina igrač in težjih stvari zaenkrat pada tam.
Če sta ti zaželela ploščice - kot sem napisala, prijatelji so z njimi zadovoljni in tudi za novo hišo razmišljajo o ploščicah. Pa če hodite dosti ven in noter, pa se kakšna umazanija nosi ali če imate hišne ljubljenčke, je verjetno res bolje imeti ploščice. Ampak jaz sem pa res vesela, da imamo parket.

Enako pri nas.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ploščice
28.9.2010 11:29:50   
Anonimen
Mi2 sva dala v bivalne prostore ploščice 60x60, v spalne pa parket in mi ni niti malo žal. user posted image Sva navajena hodit v copatah, tako, da mi to ne predstavlja nobenega problema. Lahko pa date potem gor tudi kak lep tepih (npr pod mizo) - nama to ne pride v poštev, ker imava noter psa.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ploščice
28.9.2010 12:51:48   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Saša27
... položiti po celotni spodni etaži (kuhinja, jedilnica, dnevna)

Midva se nagibava k odločitvi:
dnevna soba - parket,
kuhinja in jedilnica - PVC
      kot npr: http://www.objectflor.de/objectflor/english/mainsites/products/flooring1/expona-domestic12/expona-domestic-planken11.html
   oz.
     http://www.designflooring.com/site/home.cfm

Pri nas prodajata EKOSTIL (BTC) in BALOH (Trzin).

Ženi sicer niso toliko všeč, ker ni sijaja, kot pri lakiranem parketu ampak funkcionalnost bo verjetno pretehtala.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 28.9.2010 12:57:17 >

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ploščice
28.9.2010 13:07:01   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

Mi2 sva dala v bivalne prostore ploščice 60x60, v spalne pa parket in mi ni niti malo žal. user posted image Sva navajena hodit v copatah, tako, da mi to ne predstavlja nobenega problema. Lahko pa date potem gor tudi kak lep tepih (npr pod mizo) - nama to ne pride v poštev, ker imava noter psa.


Ni priporočljivo, če je talno gretje, slabši izkoristek, razen da najdeš tepih primeren za talno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ploščice
28.9.2010 13:09:37   
Anonimen
Ja vem.. Govorim npr. za 1x1 za pod mizo ali pa tam pri sedežni, da imaš noge gor. 

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ploščice
28.9.2010 13:31:51   
Saša27
Tepih nikakor ne pride v upoštev, ker se mi enostavno de dopadejo s strani čiščenja in prahu. Glede centralne na drva in talnega gretja je pa rešitev zalogovnik, tak da bo dejansko kot nizkokalorijska peč (idealna toplota za talno gretje - tako pravi moj možek)

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ploščice
28.9.2010 18:29:05   
ajataja
Parket user posted image

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ploščice
28.9.2010 18:47:59   
kalbo
Če imaš talno gretje in so ti ploščice všeč, potem go for it. Sem šel ravno zdajle probat razliko med ploščicami, ki jih mava v hodniku in parketom, ki je v dnevni sobi in v toploti skoraj ni razlike. Moji otroc so veliko na hodniku na tleh, ker je tam edini prostor, kjer se je dovoljeno notri žogat, pa jim nič ne fali

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ploščice
29.9.2010 8:48:19   
dps1
če imaš talno, ni kaj za razmišljat. ploščice so večji prevodnik kot parket. nam je všeč, še tisto kar smo dali parket, bomo 1x nadomestili s ploščicami.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ploščice
30.9.2010 9:31:32   
Saša27
Hvala vsem, sva se dokončno odločila, ploščice bodo vsepovsoduser posted image

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?